Szerző Téma: Yaris Cross hibrid  (Megtekintve 1639 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Profilm07

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Yaris Cross hibrid
« Dátum: 2022.11.14 20:35:22 »
Kedves Fórumozók!

Van egy közel egy éves Yaris Cross hibrid autóm, amit nagyon szeretek, de van egy nagyon idegesítő és balesetveszélyt előidéző problémája. Néha állólhelyzetből induláskor nem veszi fel gázadásra a fordulatot, szerintem nem indul el a benzinmotor, és ha egy kereszteződésben be akarok fordulni, nem gyorsul az autó. Félek, hogy egyszer hátulról belém jönnek. Nem tudom,  van-e másnak is ilyen problémája, mert a szervizben csak néznek rám, mint egy idiótára, és csak azt tudják mondani, hogy nyomjam a gázt. 43 éve vezetek, általában sportosan, tudom hogy kell elindulni. Talán nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és tud valaki valami okosat mondani.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris Cross hibrid
« Válasz #1 Dátum: 2022.11.14 21:25:54 »
Kedves Fórumozók!

Van egy közel egy éves Yaris Cross hibrid autóm, amit nagyon szeretek, de van egy nagyon idegesítő és balesetveszélyt előidéző problémája. Néha állólhelyzetből induláskor nem veszi fel gázadásra a fordulatot, szerintem nem indul el a benzinmotor, és ha egy kereszteződésben be akarok fordulni, nem gyorsul az autó. Félek, hogy egyszer hátulról belém jönnek. Nem tudom,  van-e másnak is ilyen problémája, mert a szervizben csak néznek rám, mint egy idiótára, és csak azt tudják mondani, hogy nyomjam a gázt. 43 éve vezetek, általában sportosan, tudom hogy kell elindulni. Talán nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és tud valaki valami okosat mondani.
Ha egy éves, garanciális és amit leírsz, az nem normális. 
A benzinmotornak nem kell felétlenül indulnia (felpörögnie), a villanymotor is bőven ad akkora teljesítényt, amivel gyorsulsz.
De a problámát én sem értem  :hmmmm:.
A szervizest ültesd be az autóba és vidd el egy körre. Ha produkálod a hibát, akkor nekik kell lépni. Vagy tényleg vezetői hiba. A hibridet vezetni kicsit más. Csak akkor tudsz ennek a végére járni, ha elmentek a szervizessel autókázni.

Vagy ha találsz itt egy hibrid tulajt, akivel elmentek, rögtön tiszább lesz a kép  :yes:

Profilm07

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Cross hibrid
« Válasz #2 Dátum: 2022.12.11 21:35:15 »
Nem akarom elhinni, hogy csak az én autóm produkálja ezt a hibát. Nem lehet, hogy a kompjuterben hagy valami nyomot ez a dolog?
Amióta írtam a posztot, többször is előfordult, de nagyon kicsi az esélye annak, hogy akkor is jelentkezik a hiba, amikor a szerelővel megyek egy kört.