Szerző Téma: T27 facelift hőmérséklet állító gomb hiba  (Megtekintve 1253 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
T27 facelift hőmérséklet állító gomb hiba
« Dátum: 2022.08.15 10:32:35 »
Udv,
gondolom nem én vagyok az első aki így járt...



a hőmérséklet állító gomb ugrik össze vissza, gyakorlatilag lehetetlen beállítani a hőmérsékletet...



Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T27 facelift hőmérséklet állító gomb hiba
« Válasz #1 Dátum: 2022.08.15 22:10:31 »
Udv,
gondolom nem én vagyok az első aki így járt...
a hőmérséklet állító gomb ugrik össze vissza, gyakorlatilag lehetetlen beállítani a hőmérsékletet...
Elkoszolódott, többeknél olvastam ilyen problémát (nálam a 2009-esnél 330e km utén sincs gont  :whistling:)
Szétszedték, kitisztították, a többségénél ennyi volt a probléma. De volt akinél cserés volt, kikopott (mennyit kellett ahhoz tekergetni?  :hmmmm: )

VaZso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:T27 facelift hőmérséklet állító gomb hiba
« Válasz #2 Dátum: 2022.08.16 19:34:24 »
Elkoszolódott, többeknél olvastam ilyen problémát (nálam a 2009-esnél 330e km utén sincs gont  :whistling:)
Szétszedték, kitisztították, a többségénél ennyi volt a probléma. De volt akinél cserés volt, kikopott (mennyit kellett ahhoz tekergetni?  :hmmmm: )

Rotary encoder sajnos ilyen, az alap verziók mechanikus érintkezőket tartalmaznak (van precíziós optikai változat is, az ide fölösleges).
Ha elkoszolódik vagy elkopik (nem érintkezik jó), az sajnos okozhat ilyen jelenséget - van egy "A" és "B" jel, az elektronika ezek viszonyából állapítja meg a forgásirányt (és lépésszámot), és, ha a mechanika miatt nagyon össze-vissza impulzusokat kap, hülyeséget fog csinálni (egyébként is kell rá pergésmentesítés, célszerűen hardveres és szoftveres is, de bizonyos szint fölött ez már nem segít).

Nem feltétlen csak a sok tekerés tud ezeknél bajt okozni, hanem az őrült módjára (gyorsan és sokat) tekergetés is, bár itt valószínűleg jobb minőségű encodert használtak.

Valószínűleg van némi szennyeződés az érintkezőknél, ahogy Nagycitrom írja.