Szerző Téma: Autóház - Veszprém  (Megtekintve 76480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #45 Dátum: 2010.06.02 09:21:27 »
Igen, szó szerint ugyanezt.
 :ph34r:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #46 Dátum: 2010.06.02 09:37:41 »
Ja, már olvastam. A részletek tényleg érdekelnének...
Gabe 254.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #47 Dátum: 2010.10.06 14:05:57 »
Az igaz, hogy klubtagoknak évi egyszeri átvizsgálás ingyenes volna?
99' Avensis 1.6 4A-FE

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #48 Dátum: 2010.10.08 13:13:49 »
Az igaz, hogy klubtagoknak évi egyszeri átvizsgálás ingyenes volna?

így van!  :yes: ez így igaz! Még nem jelentkeztél be?  :nono: :)

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #49 Dátum: 2010.10.08 15:23:50 »
Az igaz, hogy klubtagoknak évi egyszeri átvizsgálás ingyenes volna?

így van!  :yes: ez így igaz! Még nem jelentkeztél be?  :nono: :)
Ahhoz előbb klubtagságot kell szereznem :clap:De ami késik nem múlik, pótolom mindkettő mulasztásom
99' Avensis 1.6 4A-FE

sima

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #50 Dátum: 2011.01.28 22:15:44 »
Soha többet Veszprémi Toyota szalon!!! Vásároltam egy autót, miután átutaltam a teljes vételárat (nincs hitel!!!!), telefonon felhívtak, hogy bocsi, de elrontották a megrendelést és +100.000 ft-ot kellene még fizetni, mert az általunk nem kért alapkategórián felül plusz felszereltség is került az autóra. Végül 50.000 ft-ot kellett még kifizetni, csak így vehettük át az autót. A telefonbeszélgetésbe egy modortalan "dolgozó" a  háttérben azt mondta: "nem hiszem el, hogy ekkora plusz költségen variálnak, akkor majd ő kifizeti!" Én ezt mind hallottam a telefonba. Ilyen művelt emberek dolgoznak ebben a szalonban. Ajándékot is ígértek, amit a mai napig nem kaptunk meg- hát tartsák meg!!!
Csak addig kedvesek, ígérgetnek mindent, míg a lóvét le nem perkálod!!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #51 Dátum: 2011.01.29 13:48:26 »
No, kíváncsi vagyok a válaszpostra.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #52 Dátum: 2011.01.29 15:03:29 »
Soha többet Veszprémi Toyota szalon!!! Vásároltam egy autót, miután átutaltam a teljes vételárat (nincs hitel!!!!), telefonon felhívtak, hogy bocsi, de elrontották a megrendelést és +100.000 ft-ot kellene még fizetni, mert az általunk nem kért alapkategórián felül plusz felszereltség is került az autóra. Végül 50.000 ft-ot kellett még kifizetni, csak így vehettük át az autót. A telefonbeszélgetésbe egy modortalan "dolgozó" a  háttérben azt mondta: "nem hiszem el, hogy ekkora plusz költségen variálnak, akkor majd ő kifizeti!" Én ezt mind hallottam a telefonba. Ilyen művelt emberek dolgoznak ebben a szalonban. Ajándékot is ígértek, amit a mai napig nem kaptunk meg- hát tartsák meg!!!
Csak addig kedvesek, ígérgetnek mindent, míg a lóvét le nem perkálod!!!


Nem értem teljesen a dolgot, tehát kaptál 100 000ft értékű pluszt az autóba ami 50 000ft ba került ?
 

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #53 Dátum: 2011.01.29 15:30:48 »
Soha többet Veszprémi Toyota szalon!!! Vásároltam egy autót, miután átutaltam a teljes vételárat (nincs hitel!!!!), telefonon felhívtak, hogy bocsi, de elrontották a megrendelést és +100.000 ft-ot kellene még fizetni, mert az általunk nem kért alapkategórián felül plusz felszereltség is került az autóra. Végül 50.000 ft-ot kellett még kifizetni, csak így vehettük át az autót. A telefonbeszélgetésbe egy modortalan "dolgozó" a  háttérben azt mondta: "nem hiszem el, hogy ekkora plusz költségen variálnak, akkor majd ő kifizeti!" Én ezt mind hallottam a telefonba. Ilyen művelt emberek dolgoznak ebben a szalonban. Ajándékot is ígértek, amit a mai napig nem kaptunk meg- hát tartsák meg!!!
Csak addig kedvesek, ígérgetnek mindent, míg a lóvét le nem perkálod!!!


Nem értem teljesen a dolgot, tehát kaptál 100 000ft értékű pluszt az autóba ami 50 000ft ba került ?


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
1 órán keresztül kínlódtam a válasz írásával hova lett???????
 
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.29 16:15:46 írta music »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #54 Dátum: 2011.01.29 15:54:46 »
nem tudom empé, de ez sem sikerült mert a lezáró tag elé írtad a postot.  :surrender:

azzal együtt nagyon kíváncsivá tettél....  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #55 Dátum: 2011.01.29 16:59:18 »
Tisztelt Sima!

Üdvözlöm a márkakereskedésünk fórumán amit nem utolsó sorban azért hoztak létre, hogy aki meg akarja osztani véleményét rólunk az írjon. A kritikát is elfogadjuk, bár ha visszaolvas a régi hozzászólásokban, nem vagyok híve a névtelen írásoknak, és ha úgy érzem kár ért, valamint megbántottak azt azzal közlöm aki közvetlenül érintett. Mindegy,  Ön így döntött.................

Én meg nem szeretek regényt írni ;) de hát erre illik válaszolni

akkor tehát hallgattassék meg a másik fél is

ha jól tudom Önök az autót tavaly szeptemberben rendelték meg amikor az Auris alapfelszereltsége megváltozott, ami 100e forint áremelkedést jelentett.
Tény a kollégám hibázott amikor nem vette észre, hogy a rendelhető autók listáján az Önök által választott színből már csak az újabb van.
Mielőtt az autót átvették volna felhívta Önt kollégám és tájékoztatta arról, hogy ugyan drágul az autó de „cserébe jobb lesz a felszereltsége”.  Beszámolása szerint ekkor elhangzott hogy az autó 100e forinttal drágább de mi ezt Önre nem akarjuk áthárítani, de sajnos a nagy árengedmény és az ajándék extrák miatt nem fér bele a kölcsönösen kialkudott árba, de próbálunk valami megoldást keresni és semmi képpen nem kívánjuk Önökkel az aláírt adásvételi szerződés 1.3.3-1.3.4 pontját érvényesíteni ( „Vevő tudomásul veszi, hogy amennyiben a vétel tárgyát képező gépjármű felszereltségét  a gyártó avagy az importőr vezérképviselet  megváltoztatja, ezen felszereltségben történő változásból eredő vételártöbbletet köteles megfizetni.
A Vevőnek jogában áll a szerződéstől elállni, amennyiben az áremelés 15 %-nál magasabb. A Márkakereskedő köteles minden árváltozásról az átvételt megelőzően a Vevőt írásban értesíteni, egyben 8 munkanap határidőt szabva meg arra, hogy a Vevő nyilatkozzon a vételár elfogadásáról, amennyiben az áremelés mértéke meghaladja a 15 %-ot. Amennyiben a Vevő a megadott időpontig nem nyilatkozik írásban, úgy az ármódosítást elfogadta.
Amennyiben a Vevő a jelen szerződés megkötését követően, a Márkakereskedő által gyártásból
megrendelt gépjármű egyes paramétereit, kivitelét stb. utólagosan módosítani kívánja, ez esetben a
szerződést módosítani kell. A módosítás miatti
többletköltségeket a Vevő viseli,  tudomásul véve a szállítási határidő változását.”
) Másodjára amikor beszéltek észre vettem a bizonytalanságot kollégámon, ezért átvettem a telefont és tájékoztattam önöket, hogy sajnos az Önök által elképzelt modell felszereltségét megváltoztatta az importőr, de másik színben találtunk egy ugyanolyan specifikációjú autót amit nem kértek. Ezt megértettem és el is fogadtam.
Ekkor tájékoztattam, arról ismét, hogy aláírta az adásvételi szerződést és az abban leírtakat elfogadta, de már én mondtam, hogy nem kívánjuk érvényesíteni Ön felé az abban szereplő pontokat, viszont a már leírtak miatt nem tudjuk elengedni a 100e forintot, és „csak” 50e forintot kellene ( és nem kell!!!) átvállalni. Úgy váltunk el, hogy megbeszélik a dolgot és jelzik felém döntésüket. Az utolsó? telefonbeszélgetés az átvétel előtti napon történt. Ekkor hangzott el az a telefonbeszélgetés amit leírt.

Amit most leírok ütközik elveimmel, mert nem szabadna leírnom, illetve a kollégámnak is a telefonálás után kellett volna mondania, de a tárgyilagosság kedvéért azért megjegyzem, hogy a háttérben a "modortalan dolgozó” (miután Önnek és a kedves párjának többször megpróbálta felvázolni a lehetőségeket) ezt mondta :
Basszus tegnap azt mondták nem tetszik a dolog nekik de elfogadják. Nem értem miért variálnak, de tudod mit Peti lesz*om, befizetem én, ne kelljen nekik. Mondta mindezt azért mert én előtte való nap megmondtam neki, hogy ha más nincs, az autó nem  lehet veszteséges, ha az ügyfél nem, akkor ő fizeti ki az 50e forintot.

Ezen beszélgetésünk során is azt mondták, ha gondot jelent az 50 e forint akkor jelentkeznek. Miután nem kerestek és az autót is átvették, úgy gondoltam elfogadták és minden rendben van.

Sajnálom, hogy ez így alakult, de a kollégám által felajánlott kedvezmény/ajándék még mindig jár, és ahogy azt ígértük az autó átvételekor- kompenzálva a többletköltséget- az első szerviznél érvényesítjük.

Elfogadom, de nem értem döntését, mégpedig azért mert mind én, mind pedig Zsolt kollégám is elkövetett mindent annak érdekében, hogy Önt összességében kár ne érje.
Azért felhívnám figyelmét, hogy az autó garanciájának megőrzése érdekében, ha már soha többet veszprémi Toyota szalon, mégis valamelyik márkaszervizben szereltesse autóját.

üdvözlettel
empé, Murai Péter
Kereskedelmi vezető



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #56 Dátum: 2011.01.29 17:27:11 »
No, így kerek a történet.  És tiszta is, legalábbis számomra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #57 Dátum: 2011.01.29 22:23:41 »
Örülök, hogy mindkét oldal megszólalt, így már tiszta minden! :yes:
         

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #58 Dátum: 2011.01.29 22:40:11 »
Na, mondom én ecsém jól jártál.
100 as extrát 50ért  :clap: :clap: :clap:

Nekem is kinyalták a sggem, vettem ott vasat én is :))
Következő is ott lesz!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.29 22:43:42 írta Egükém »

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Autóház - Veszprém
« Válasz #59 Dátum: 2011.01.30 09:39:13 »
Tisztelt Sima!

annyit azért hozzátennék a tegnapi "novellához", hogy nem szeretnék a fórumon egymás idegeit borzolva írogatni, ezért ha nem volt a célzás egyértelmű akkor tisztelettel megkérem arra, hogy keressen meg szalonunkban. De mindenképpen keressen előtte telefonon, időpont egyeztetés céljából. Elég sűrű a hetem, de a genchi genbutsu szellemében találunk időpontot az Önt ért sérelem tisztázására.


üdv
empé