Szerző Téma: Proace City és Proace City Verso  (Megtekintve 38283 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #75 Dátum: 2022.10.09 21:10:20 »
Azt tudod, hogy milyen van benne? Ha már ennyit felszámolnak, szerintem az a minimum, hogy kössék az ügyfél orrára, hogy mit méltóztattak belerakni  :otlet:
A számlán mindig szerepel tételesen az olaj pontos típusa, egységára és a mennyiség.

- a látogatásom 135(!!!)e forintba került. Semmi rendkívüli tétel nem szerepelt rajta. Csak a munkadíj volt 57.000 Ft, 25 ezres óradíjjal számolva. Valóban el is tartott bő 2,5 órát. A tavalyi szerviz feleennyit kóstált és már az is érezhetően magasabb volt a "rendes" toyotás árszabásnál. Merajapándrága...
Még sosem fizettem márkaszervizben 100e Ft felett  :whistling:
A 2,5 órát nem értem. Az Avensis esetén a kisszerviz fél óra, a nagy szerviz sem volt soha 1,5 óránál több, még a 180e km-es "mindencserélünk"-nél sem. Volt, hátsó fék csere most, kisszervizzel is egy órán belül meg volt.  :whistling:
2009. óta hordom az Avensiseket márkaszervizbe. Volt pár, már csak a sok km miatt is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #76 Dátum: 2022.10.09 23:02:01 »
A számlán mindig szerepel tételesen az olaj pontos típusa, egységára és a mennyiség.
Ezen bizony nem...csak az ár és a mennyiség. Illetve cikkszám van, ha valaki abból ki tud okoskodni valamit, ha beírom a keresőbe,
ezt dobja ki a gugli.
« Utoljára szerkesztve: 2022.10.09 23:10:25 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #77 Dátum: 2022.10.09 23:03:08 »
A számlán mindig szerepel tételesen az olaj pontos típusa, egységára és a mennyiség.
Még sosem fizettem márkaszervizben 100e Ft felett  :whistling:
A 2,5 órát nem értem. Az Avensis esetén a kisszerviz fél óra, a nagy szerviz sem volt soha 1,5 óránál több, még a 180e km-es "mindencserélünk"-nél sem. Volt, hátsó fék csere most, kisszervizzel is egy órán belül meg volt.  :whistling:
2009. óta hordom az Avensiseket márkaszervizbe. Volt pár, már csak a sok km miatt is.
Mondták is, hogy a Proace külön téma, mivel az egy francia autó.
A legérdekesebb, hogy cseréltek fékfolyadékot is, és azóta nem visít a fék.
music     

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #78 Dátum: 2022.10.11 11:56:11 »
Üdv!
Nekem is megvolt a kétéves kontroll 22500 km-nél. Fékolaj 1l DOT5; Motorolaj 5W30; olajszűrő; tömítés; pollenszűrő; légszűrő; + munkadíj. Utóbbi szűk 45 ezerre jött kis és én is kb. 2,5 óra múlva kaptam értesítést, hogy kész. A végösszeg 103611.-Ft.
Az olaj típusa csak a számláról derült ki. A kétévenkénti fékolaj cserét kissé sűrűnek tartom, eddig 4 éves ciklust tartottam - de ez az előírás a szervizkönyv szerint.
A fogyasztás a műszer szerint 6,8, a valóságban tankolás alapján 7,2 l/100km, mindez 70%-ban autópálya/autóút/országút használatban, leginkább 110-120 km/h  + tempomat.
Kaptam időpontot üreg- és alvázvédelemre, idejében meg akarom csináltatni, mert hosszabb távra tervezek vele.
Bosszantó, hogy nem lehet utólag gyári tetőkorlátot rendelni! Próbálkoztam a "tesó" márkáknál is, merthogy a kasztniban nincs különbség. Lepattantam, ott is. A megoldás alighanem az első vizsgához időzített vonóhorog lesz, árban talán jobban is megéri.
Az első tulajdonos konfigurációja szerint csak egy USB és szivargyújtó akad. Az USB-t nem szabad többszörözni,
állítólag a biztosítékok miatt(?). Bosszantó, mert az AndroidAutó csak madzagról megy. Bár tud olyat is, hogy néha menet közben kiírja, szerinte a telefonom nem kompatibilis és pár másodpercre megszakad a navigáció, majd visszaáll a térkép, minta mi sem történt volna!
A másik 12 Volt a csomagtartóból hiányzik a hűtőládának. Kényelmetlen, mert a kábel nem elég hosszú a hátravezetéshez. Toldani, vagy a hátsó ülésre kell rakni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #79 Dátum: 2022.10.11 13:52:25 »
Én is majdnem 4 évig nem cseréltem fékfolyadékot, de a Carina is kettőt ír. A most belekerült Ate folyadék doboza meg egy évre ír cserét  :hmmmm:
A motorolajra szerintem jó lenne valami megbízható helyről információ, mert eléggé más az 5w30 és a 0w20. Oké, nem ugyanez, de Avensisnél is volt szó róla, hogy 0w20 helyett rakták az 5w30-at a márkaszervizben. Ha új autót vennék, elég mérges lennék, ha kérdés nélkül 5w30-at raknának bele 0w20 helyett, legalább lehetőségem legyen meggondolni a dolgot. Bár gondolom a jónép mit foglalkozik ezzel, olajcsere megvolt, aztán hadd menjen.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #80 Dátum: 2022.10.11 16:55:28 »
Üdv!
Nekem is megvolt a kétéves kontroll 22500 km-nél. Fékolaj 1l DOT5; Motorolaj 5W30; olajszűrő; tömítés; pollenszűrő; légszűrő; + munkadíj. Utóbbi szűk 45 ezerre jött kis és én is kb. 2,5 óra múlva kaptam értesítést, hogy kész. A végösszeg 103611.-Ft.
Az olaj típusa csak a számláról derült ki. A kétévenkénti fékolaj cserét kissé sűrűnek tartom, eddig 4 éves ciklust tartottam - de ez az előírás a szervizkönyv szerint.
A fogyasztás a műszer szerint 6,8, a valóságban tankolás alapján 7,2 l/100km, mindez 70%-ban autópálya/autóút/országút használatban, leginkább 110-120 km/h  + tempomat.
Kaptam időpontot üreg- és alvázvédelemre, idejében meg akarom csináltatni, mert hosszabb távra tervezek vele.
Bosszantó, hogy nem lehet utólag gyári tetőkorlátot rendelni! Próbálkoztam a "tesó" márkáknál is, merthogy a kasztniban nincs különbség. Lepattantam, ott is. A megoldás alighanem az első vizsgához időzített vonóhorog lesz, árban talán jobban is megéri.
Az első tulajdonos konfigurációja szerint csak egy USB és szivargyújtó akad. Az USB-t nem szabad többszörözni,
állítólag a biztosítékok miatt(?). Bosszantó, mert az AndroidAutó csak madzagról megy. Bár tud olyat is, hogy néha menet közben kiírja, szerinte a telefonom nem kompatibilis és pár másodpercre megszakad a navigáció, majd visszaáll a térkép, minta mi sem történt volna!
A másik 12 Volt a csomagtartóból hiányzik a hűtőládának. Kényelmetlen, mert a kábel nem elég hosszú a hátravezetéshez. Toldani, vagy a hátsó ülésre kell rakni.
Nekem a bc egy picit pontosabb, általában 1-3 decivel optimistább a valóságnál. Tetősín nincs utólagos, de csomagtartóból létezik olyan verzió, ami nem karmantyús, azaz sín nélküli tetőre való.
Nekem van 12V a csomagtérben is, a J2 ülés mögött.
Én a könyöklő alatti tartóval kacérkodtam, ami a PUG-hoz kérhető, csakhogy azért, mert ott a J1 üléshez kérhető extra a könyöklő, és ha nem kéred, akkor is ott a csatlakozás helye az ülés oldalán (vakdugózva), és abba menne bele a könyöklő rekesz tartója is. A toyotás J1 viszont lyuk nélküli.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #81 Dátum: 2022.10.11 16:58:52 »

A motorolajra szerintem jó lenne valami megbízható helyről információ, mert eléggé más az 5w30 és a 0w20. Oké, nem ugyanez, de Avensisnél is volt szó róla, hogy 0w20 helyett rakták az 5w30-at a márkaszervizben. Ha új autót vennék, elég mérges lennék, ha kérdés nélkül 5w30-at raknának bele 0w20 helyett, legalább lehetőségem legyen meggondolni a dolgot. Bár gondolom a jónép mit foglalkozik ezzel, olajcsere megvolt, aztán hadd menjen.
0w-20-ról nem volt szó, 0w30-ról igen. A kereső cikkszám alapján is 0w-30-at dobott ki, nekem szerintem ilyet raktak bele.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #82 Dátum: 2022.10.12 04:09:13 »
0w-20-ról nem volt szó, 0w30-ról igen. A kereső cikkszám alapján is 0w-30-at dobott ki, nekem szerintem ilyet raktak bele.
Akkor valamt félreértettem, mert itt szóba került:
  https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1363.msg736021#msg736021
0w30 esetén is nagy a skála, mert mint írtam, A3/B4 is van belőle, amit én használok, de nem gondolom, hogy az kellene a tiédbe is.

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #83 Dátum: 2022.12.02 19:56:20 »
Ma kaptam egy kavics felverődést az "alsó széle-közepe" szerint. Szerencsére látómező alatt van és rögvest le is ragasztottam celluxal. A kíváncsiság miatt rákérdeztem a szakszervizben: 140 ezer a szélvédő. Ehhez még jönne a munkadíj, benne a kamerák újra installálásával + matrica átragasztás a hatóságnál + a menetrögzítő kamera újra ragasztatása és persze az idő. Ja meg a Casco is emelkedne nyilván., és aggódhatnék, hogy csere után beázik-e (az előző autónál évekig tette szélvédőcsere után, noha "szakszerviz" követte el - nem győztem visszahordani) A szélvédős egy tízesért korrekten befoltozta a fogászati cuccaival.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #84 Dátum: 2023.08.28 13:00:37 »
Megvolt a 60.000-es szerviz is. Szóltak, hogy elővigyázatosságból javasolják a vezérléscserét - nem garantálható, hogy kibír még egy húszezret - de abból csak a szíj-, és görgőcserét kéne előrehozni a 100.000 km-es szervizből, a vízpumpa maradhat még.
Ez a francia eredet hátránya, a Toyotánál a VVTi motorok bevezetése óta a benzineseknél ismeretlen fogalom a szíjcsere.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #85 Dátum: 2023.09.10 15:24:18 »
Megvolt a 60.000-es szerviz is. Szóltak, hogy elővigyázatosságból javasolják a vezérléscserét - nem garantálható, hogy kibír még egy húszezret - de abból csak a szíj-, és görgőcserét kéne előrehozni a 100.000 km-es szervizből, a vízpumpa maradhat még.
Ez a francia eredet hátránya, a Toyotánál a VVTi motorok bevezetése óta a benzineseknél ismeretlen fogalom a szíjcsere.
?egvolt ez is, elsőre bepróbálkoztak, hogy az én kontómra cserélik ki kétszázakárhányezerért, de könnyen meggyőzhetők voltak arról, hogy ez inkább garanciális lesz.
music     

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #86 Dátum: 2023.11.13 15:58:05 »
Ez most nagyon rosszul esett!
https://telex.hu/tech/2023/11/12/peugeot-citroen-opel-toyota-puretech-benzinmotor-motorhiba-auto-fogyasztovedelem-autogyartas-autoipar

van még pár:
https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2021/05/21/puretech_peugeot_208_szetmallo_vezermuszij_visszahivas/
https://totalcar.hu/tesztek/2022/03/11/peugeot-208-1.2-puretech-82-active-hasznaltauto-teszt/
https://autotechnika.hu/cikkek/motor-eroatvitel/10090/a-citroen-3-hengeru-motorjai
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9239882

Zách D. cikkében említést tesz a motorkódról: "A Toyota Proace Cityben és Proace City Versóban 2WZ-LV kóddal szerepel a Puretech motor," Nekem a forgalmi szerint HN...TMA... szerepel. Most mehetek utána, hogy ez már bódosított szíjat jelent-e?

Nemrégen voltam a 3 éves kontrollon ~35 ezer kilométerrel. Volt oljacsere, miegymás 75000.-HUF  - nem került szóba ez a fenti dolog.
A cikket olvasva jutott eszembe, hogy korábban nekem is volt egy motorolaj hiány figyelmeztetésem indítás után. Újraindítóztam és azóta semmi gond nem jelentkezett.
Természetesen rendszeresen ellenőrzöm az olajszintet, amivel csak egy gondom akad.
Nevezetesen a letörölt nívópálca ismételt ki-bevonásánál rendszeresen a maxiumum felett is van olaj.
A szakszerviz erre azt mondja, hogy a fura, kanyargós járat miatt kerül oda. Amit nem értek, hogy több napos állás után is előfordul, amikor már lett volna ideje lecsorogni.

Valójában nem értem, hogy az első tulaj nem egész fél évesen 1700 km-el miért adta el ezt az egyébként hibántlannak tűnő járgányt. Lehet, hogy korábban hallott a motor vezérlés problémájáról? 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #87 Dátum: 2023.11.14 09:21:52 »
Ez most nagyon rosszul esett!
https://telex.hu/tech/2023/11/12/peugeot-citroen-opel-toyota-puretech-benzinmotor-motorhiba-auto-fogyasztovedelem-autogyartas-autoipar

van még pár:
https://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2021/05/21/puretech_peugeot_208_szetmallo_vezermuszij_visszahivas/
https://totalcar.hu/tesztek/2022/03/11/peugeot-208-1.2-puretech-82-active-hasznaltauto-teszt/
https://autotechnika.hu/cikkek/motor-eroatvitel/10090/a-citroen-3-hengeru-motorjai
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9239882

Zách D. cikkében említést tesz a motorkódról: "A Toyota Proace Cityben és Proace City Versóban 2WZ-LV kóddal szerepel a Puretech motor," Nekem a forgalmi szerint HN...TMA... szerepel. Most mehetek utána, hogy ez már bódosított szíjat jelent-e?

Nemrégen voltam a 3 éves kontrollon ~35 ezer kilométerrel. Volt oljacsere, miegymás 75000.-HUF  - nem került szóba ez a fenti dolog.
A cikket olvasva jutott eszembe, hogy korábban nekem is volt egy motorolaj hiány figyelmeztetésem indítás után. Újraindítóztam és azóta semmi gond nem jelentkezett.
Természetesen rendszeresen ellenőrzöm az olajszintet, amivel csak egy gondom akad.
Nevezetesen a letörölt nívópálca ismételt ki-bevonásánál rendszeresen a maxiumum felett is van olaj.
A szakszerviz erre azt mondja, hogy a fura, kanyargós járat miatt kerül oda. Amit nem értek, hogy több napos állás után is előfordul, amikor már lett volna ideje lecsorogni.

Valójában nem értem, hogy az első tulaj nem egész fél évesen 1700 km-el miért adta el ezt az egyébként hibántlannak tűnő járgányt. Lehet, hogy korábban hallott a motor vezérlés problémájáról?
Ha lejjebb olvasol, én bizony így jártam. Megúsztam a cserével, mert még időben volt. A szervizben azt mondták, hogy a becserélt szíj már jó anyagú.
music     

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #88 Dátum: 2023.11.14 09:55:58 »
Persze, olvastam, de az okok megértéséhez kellettek a cikkek. Az igazán zavarbaejtő, hogy ennyire általános a probléma és főleg,
hogy milyen régóta tudott a szakemberek számára. Ehhez képest mély hallgatás és hárítás van a szakszervizben.
Sőt tavaly még nem előírásos olajat is kaptam az  éves "szemlén".

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #89 Dátum: 2023.11.14 10:58:45 »
Olvastam olyan angol nyelvű oldalt Peugeot-k kapcsán, ahol 2018-ban azt állították, hogy már változtattak is a gyártáson: más anyagból készül a szíj. Ehhez képest...
music