Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Proace City és Proace City Verso  (Megtekintve 6017 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

• Megszállott
  • Szakmérnök :-)
    • www.kozut.hu
  • Autó: '00 facelfit Avensis Kombi 1,8 vvt-i SOL
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #45 Dátum: 2021.09.14 08:00:37 »
Igen, ezzel kezdtem, nagyon készségesek voltak, de a Toyota gyári folyadék türkizkék és nagy valószínűséggel más összetételű. Toyota motorokhoz biztos szuper, viszont láthatóan nem ugyanaz, mint a PSA gyári fagyállója. Lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de valami azt súgja, hogy inkább ne keverjem őket. Próbálkoztam más szervizben is, ott is csak annyit tudtak mondani, hogy utánanéznek és majd hívnak. Egyelőre ez minden.
Mivel, ahogy írták is, PSA motor ez az 1,2-es, így vagy egy Citroen, vagy egy Peugeot szervizbe kellene bemenni. Ott biztosan jobban képben vannak és szinte biztos az is, hogy olcsóbb, mintha a Toyotában vennéd.

MrWeaver

• Újonc.
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2021.09.14 09:57:30 »
Igen, értem, de valamelyik PSA márka szervizében esetleg? Ott mondták, hogy utánanéznek?

Igen, az egyik nagyobb budapesti kereskedő anyagbeszerzőjével beszéltem telefonon (Citroen), kapásból ő sem tudta a választ, de ígérte, hogy utánanéz. Most várok, ha megtudok valamit, megosztom veletek.

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '11 Yaris II 1,33 Life, '20 Proace City Verso 1,2T Shuttle
« Válasz #47 Dátum: 2021.09.14 18:57:04 »
Ott biztosan jobban képben vannak és szinte biztos az is, hogy olcsóbb, mintha a Toyotában vennéd.
Ebben már nem vagyok ennyire biztos. (Anno amikor F Astránk és E11 Corollánk volt egyidőben, az Opel kötelező szervize a Toyota duplája volt szemben az akkori közvélekedéssel - mert a japán drága...)
Egyébként a két francia közül a PUG szervizét mondják drágábbnak, úgyhogy a Citroennél érdemes próbálkozni.
music     

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '11 Yaris II 1,33 Life, '20 Proace City Verso 1,2T Shuttle
« Válasz #48 Dátum: 2021.09.14 19:01:26 »
Viszont azért vannak eltérések a négyesikreknél. Régebben végigböngésztem a tartozéklistát, és láttam, hogy a PUG Rifterhez (és csak ahhoz) lehet kapni középső kartámaszként is funkcionáló tárolórekeszt. Megnézvén a képeket kiderült, hogy ez a Toyotába nem lesz jó, mert a rendelhető tartozék úgy rögzül, hogy a meglévő kartámasz helyére kell bepattintani az ülés belső oldalán. A Toyota utasülése viszont olyan, hogyha nincs hozzá kartámasz (csak Family felszereltséghez jár), akkor annak a helye sincs meg vakdugózva, magyarul nem lehet beleilleszteni a PUG-hoz árult kiegészítőt.
music