Szerző Téma: Proace City és Proace City Verso  (Megtekintve 38363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #45 Dátum: 2021.09.14 18:57:04 »
Ott biztosan jobban képben vannak és szinte biztos az is, hogy olcsóbb, mintha a Toyotában vennéd.
Ebben már nem vagyok ennyire biztos. (Anno amikor F Astránk és E11 Corollánk volt egyidőben, az Opel kötelező szervize a Toyota duplája volt szemben az akkori közvélekedéssel - mert a japán drága...)
Egyébként a két francia közül a PUG szervizét mondják drágábbnak, úgyhogy a Citroennél érdemes próbálkozni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #46 Dátum: 2021.09.14 19:01:26 »
Viszont azért vannak eltérések a négyesikreknél. Régebben végigböngésztem a tartozéklistát, és láttam, hogy a PUG Rifterhez (és csak ahhoz) lehet kapni középső kartámaszként is funkcionáló tárolórekeszt. Megnézvén a képeket kiderült, hogy ez a Toyotába nem lesz jó, mert a rendelhető tartozék úgy rögzül, hogy a meglévő kartámasz helyére kell bepattintani az ülés belső oldalán. A Toyota utasülése viszont olyan, hogyha nincs hozzá kartámasz (csak Family felszereltséghez jár), akkor annak a helye sincs meg vakdugózva, magyarul nem lehet beleilleszteni a PUG-hoz árult kiegészítőt.
music     

MrWeaver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #47 Dátum: 2021.09.26 23:54:50 »
Hűtőfolyadék ügyben az alábbi infót kaptam:
- A Citroen szervizesek szerint a gyári hűtőfolyadék zöldeskék. Nekik nincs, és nem is volt sárga. Kérdeztem, mi történik, ha valaki bevisz egy új autót sárga folyadékkal és rá kell tölteni. A válasz, hogy ez a fagyálló megfelel a gyári előírásnak. Ha valakit zavar a keverés, kérésre lecserélik a sárga folyadékot zöldre.
- A Toyota szervizben kérésemre szintén utána jártak a pótlásra ajánlott folyadék típusának, melyhez azóta cikkszámot is kaptam: 08889-80260. Szerintem már sejtitek is, milyen színű: zöldeskék.

Hálás vagyok a szervizes kollégáknak, amiért tűrték, hogy ezzel fárasszam őket. Ha muszáj lesz rátöltöm a zöldet a sárgára (egyelőre nem tudtam rászánni magam). Arra nem kaptam választ, miért sárga a gyári, ha egyszer ugyanolyan, mint a zöldeskék... de nagyon úgy tűnik, hogy ez a helyzet. Illetve nem teljesen: színezőanyag biztos nincs (vagy más van) benne. Az tény, hogy a gyárban már a folyadék szintet is nagyon kicentizik, elképzelhető, hogy ezen is tudnak egy kicsit spórolni.

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #48 Dátum: 2021.10.06 12:21:02 »
Üdv!
Sajnálom, hogy csak válaszként tudom felvetni a kérdésem (bár a hűtőfolyadékhoz is kapcsolódik valamellyest).
Szóval második tulaja vagyok egy 2020.novemberi üzembehelyezésű Proace City Verso Shuttle Sensor+ (L1) járgánynak.
A tapasztalataim meglehetősen sokmindenre kitérnek, de itt és most elsősorban a "Kezelői Kézikönyv" és általában a leírás problémás.
Igencsak szerkesztetlen, önismétlő, helyenként félrefordított és hiányos!
Nem találom például, hogy motorolajból; hűtőfolyadékból; fékfolyadákból milyet és mennyit kér? Azért ez alapinformáció - szerinetm!
Próbáltam a P.Rifter "tesó" on-line könyvét is, de az lényegében csak abban különbözik, hogy legalább színes.
Most lesz aktuális az első éves "kontroll", de eddig még egy listát sem sikerült szereznem, hogy elődöm pontosan milyen konfigurációval rendelte a járművet.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #49 Dátum: 2021.10.09 20:36:59 »
Ez sajnos így van, a kézikönyv eléggé információhiányos. Amilyen részletesen taglalja a csomagtér méreteit, annyira nagyvonalú a motortérben lévő dolgoknál.
music     

ladislaus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #50 Dátum: 2021.11.07 14:05:29 »
Sziasztok!
Imént regisztráltam, bár még nem vagyok Toyota tulaj, de jövőre esedékes Proace City Verso a 3 gyerekkel :)
Elég sok hasznos információt szedtem itt össze, de lenne pár apróbb kérdésem a tapasztaltabb felhasználókhoz. Leginkább a benzines 1.2 110LE-s motor esetén arra vagyok kiváncsi, hogy a klíma nyáron mennyire vet vissza a teljesítményből mondjuk autópályán, vagy emelkedőn akár. Tapasztalt valaki jelentős teljesítmény csökkenést? Másik pedig a téli időszakban, a fűtés esetén, ott volt bármi számottevő észrevétel? (Ugyanezzel a motorral szerelt Citroen C4-es tulaj azt mondta hogy inkább ott...)
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #51 Dátum: 2021.11.09 17:16:04 »
Üdv!
Az autópályás kérdésre: igaz csak két személlyel, de csomagokkal semmiféle teljesítmény problémát nem tapasztaltam eddigi két Óbuda-Regensburg (~670 km) oda-vissza úton. Ez teli tankkal megállás nélkül abszolválható és a rendszer "saját bevallása szerint" maradt bő 150 kilométerre való benzin.
Hozzáteszem, tempomat 120km/h - nagynéha előzés miatt gyorsítás, még ritkábban fékezés utolérés miatt.
A manuális klíma bolond módra képes hűteni, a fűtésnél fura, hogy a beállított hőmérséklet az autópályás tempóról városba visszalassulva leesik. Azonban ez kezelhető.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #52 Dátum: 2021.12.17 20:32:09 »
Érdekes, nekem pont az volt a tapasztalatom a klímával, hogy minimumra állítva a hőmérsékletet a ventillátort legalább 3-as, de tűző napon inkább négyes fokozatban kell járatni, hogy érezhető legyen a hűtés.
A fűtés viszont nagyon is erős, kb.  mostanra sikerült megtalálnom azt az állást, hogy ne kelljen folyton állítgatni: a lábakra irányítva a legkisebb ventillátor fokozatra téve lesz jó. A hőmérsékletnél viszont nálam is van, amit írtál: autópályán erősebb, ezért kb. 17 fokra kell tenni, hogy kellemes legyen, ha lassabban megyek, akkor feljebb, városban akár 20 fok fölé is. (Fűtésről beszélek...)
Egyébként holnap lesz nálunk egy éve, és 20.000 km ment bele. Az eddigi átlagfogyim látszik az aláírásomban, tisztán városi eddig nem sok volt, de 8 fölé alig szalad, szabályos országúti tempóban viszont könnyedén 6 alá vihető, akár nagyon. Az egyéb benyomások nem változtak, már itt leírtam korábban.
music     

T3.Vili

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #53 Dátum: 2021.12.28 16:30:54 »
Üdv Mindenkinek!
Írtam egy részletesebb észrevételcsomagot is a Totalcar Népítéletébe. Hosszú, újra nagyon nincs kedvem begépelni azért itt a link: https://nepitelet.hu/autok/toyota/proace_city_2020/nevtelen/
Eddig ez az egyetlen ítélet a típushoz. Utólag vettem észre, hogy csak a legfontosabb adatok maradtak ki, tehát 3 henger (4kerék) 110 LE és 6 sebességes manuális váltó, manuális klíma, nagy "tablet" középen. A kormány teljesen normál, semmi gomboskodás rajta és a lámpák sem LED-esek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #54 Dátum: 2021.12.31 00:13:46 »
Ebben már nem vagyok ennyire biztos. (Anno amikor F Astránk és E11 Corollánk volt egyidőben, az Opel kötelező szervize a Toyota duplája volt szemben az akkori közvélekedéssel - mert a japán drága...)
Egyébként a két francia közül a PUG szervizét mondják drágábbnak, úgyhogy a Citroennél érdemes próbálkozni.
Megvolt az első szervize, hát, tényleg drágább, mint a COV volt. Semmi különöset nem csináltak, csak egy olajcserés kisszerviz volt és így is 60ezer fölé ment a vége. Persze az igaz, hogy erre még nem érvényes a 4+ csomag kedvezményes ára, de akkor is...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #55 Dátum: 2021.12.31 06:10:37 »
Gondolom ez volt kb. két hete a 21500 forintos rezsióradíjas téma a Beszélgessünk topic-ban.
Nem kevés, az biztos. 4+ esetén mekkora a kedvezmény? Csak nehogy ott majd elkezdjenek 5 vagy 10w40-et tenni a motorba, mert már van benne 80-100000 km  :otlet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #56 Dátum: 2021.12.31 15:28:03 »
Igen, ez az, nem volt egy újabb.  ;)
Nem tudom, pontosan mennyi a kedvezmény, a Yarisnál júniusban ennél kb. 25%-kal kisebb volt a műveletre szánt munkadíj, de simán belefér, hogy azóta emelkedett valamennyit az is. Én úgy 15%-ra saccolnám a difit.
Olajat külön szoktam kérni, hogy tudom, hogy drágább, de akkor se ócsót tegyenek bele, hanem a megfelelőt, és akkor azt raknak, legalább is papíron biztosan.
music     

Tomika22

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #57 Dátum: 2022.04.06 21:15:30 »
Sziasztok, nemrég vettem át egy 1,2 benzines kisáruszállitót, szeretnék bele riasztót. Néhány helyen megkérdeztem majd elszántam magam a legjobb ajánlatnál ami 160e volt. Két napig ott állt az autó majd közölték hogy két fajta riasztót is probáltak bele tenni de eggyikkel sem sikerült felismertetni a toyota gyári rendszerét más szóval nem müködött mert annyira új a tipus. Ha valkinek van tippje vagy infója hova érdemes vinni kérem irjon rám. plussz infó. keyless go- start stop.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #58 Dátum: 2022.04.07 16:15:57 »
Nagyon kell bele? Én még nem hallottam esetről amikor a riasztó mentette volna meg az autót a lopástól...
Vannak más lopást megnehezítő eszközök is. ;)
music     

MrWeaver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #59 Dátum: 2022.04.14 23:23:24 »
UV gravírozás nálam egyelőre bevált, de nem akarom elkiabálni : )