Szerző Téma: Proace City és Proace City Verso  (Megtekintve 38253 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kerdezo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #30 Dátum: 2021.08.30 04:56:41 »
Kedves fórumozók!
Néhány napja vettük át 1.2 benzines proace city versonkat. A pozitív tapasztalatok mellett viszont van egy negatív is: a váltó (?) motorfékkel haladás és kis gáz esetén búg. Kb mint olyan hangja van mint a régi ikarus buszoknak. Ez a jelenség másnál is fennál?
Köszönöm ha válaszoltok

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #31 Dátum: 2021.08.30 10:32:06 »
Kedves fórumozók!
Néhány napja vettük át 1.2 benzines proace city versonkat. A pozitív tapasztalatok mellett viszont van egy negatív is: a váltó (?) motorfékkel haladás és kis gáz esetén búg. Kb mint olyan hangja van mint a régi ikarus buszoknak. Ez a jelenség másnál is fennál?
Köszönöm ha válaszoltok
Nem tudom, milyen gyakori lehet ez a hiba(?), de érdemes figyelni a váltóra, mert unokatesómét Peugeot Rifterében (ugyanazon gyártósoron készülnek a Toyotákkal) alig 2000km megtétele után egyszerűen szétesett a váltó. Kompletten cserélték, ugyan, gariban a váltót, de autópályán, 4 gyerekkel nyaralásból hazafelé nem volt vicces.

Ha rendellenes hangokat érzékelsz, tapasztald ki pontosan, mikor-milyen körülmények között hallhatók és vidd vissza a márkaszervizbe.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #32 Dátum: 2021.09.01 01:22:48 »
A miénk nem csinál ilyet. Az elmondásod alapján valami berezonálhat, mindenképp vidd vissza megmutatni, nem normális a jelenség. Nekem a fék visít új kora óta fékezéskor, mintha már csereérett lenne, nyilván nem az.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #33 Dátum: 2021.09.01 01:30:05 »
Viszont most meglepett a legutóbbi fogyasztásával: 750 km- re ment bele kevesebb, mint 41 liter, ami 5,4-es átlag. Ebben város nem volt, hanem 220 km autópálya 115 körüli tempóval, a többi országút, inkább gyenge hátszélben és klíma.
music     

kerdezo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #34 Dátum: 2021.09.01 08:10:35 »
Köszönöm a hozzászólásokat. Hétfőn viszem vissza az autót, és megbeszéltem hogy megyünk egy kört a tesztautóval is, megpróbálom ugyanolyan körülmények mellett előcsalni belőle a búgàst. Az eredményről beszámolok.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #35 Dátum: 2021.09.03 11:07:02 »
Viszont most meglepett a legutóbbi fogyasztásával: 750 km- re ment bele kevesebb, mint 41 liter, ami 5,4-es átlag. Ebben város nem volt, hanem 220 km autópálya 115 körüli tempóval, a többi országút, inkább gyenge hátszélben és klíma.
Az nagyon korrekt!  :yes:

MrWeaver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #36 Dátum: 2021.09.03 12:46:31 »
Bizonyos sebesség tartományban én is hallom a buszos, búgó hangot, pl. 50-60 km/óra körül 4-esben, amikor visszaveszem a gázt, talán 2000-es fordulat környékén. Alig hallható, nem érzem problémának, emlékeim szerint német Rifter fórumokon olvastam róla régebben hozzászólásokat.

Ettúl függetlenül mindenképp érdemes elvinni, nézzenek rá. Érdekelne, mit mondanak neked, remélem minden ok!

Azért is bátorítalak, mert éppen ma jártam egy más jellegű, de szintén zaj problémával szervizben. Nálam (1.2-es motor) 2200 körül zavaró, mélyen rezonáló hangot lehetett jobb elölről hallani, ami bő 1 hónapja kezdődött. Megnézték, meg is találták az okát, a kipufogócső felfüggesztéssel volt egy kis gond, ha jól értettem (hátul kilazult, de a csövek előre vezették a hangot). Gyors garanciális javitás volt, teljesen megszűnt a zaj, maximálisan elégedett vagyok a szervizzel.

kerdezo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #37 Dátum: 2021.09.03 13:43:36 »
Ugyanerre jutottam: leghangosabb a búgás 4-ben 50 km/h sebességnél, enyhe gázadáskor vagy motorféknél (magyarul folyamatos haladásnál sík terepen). Olyan a hang, mintha egy busz vagy kamion mellett mennénk nagy sebességgel. 3-ban szintén hallható, de halkabban. Kicsit örülök, hogy másnál is hallható, így nem gondolnám, hogy hiba, inkább tulajdonság. Hétfőn beírok hogy mi lett.

ejzi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #38 Dátum: 2021.09.04 21:40:57 »
Most 1 éves az autóm (20600km). Benzines 1.2L 110 lóerő. Pénteken vittem időszakos szervízelésre. Mindent rendben találtak, olajcsere, pollenszűrőcsere, és olajszűrőcsere volt, plusz átvizsgálás  Az elmúlt tízezer kilónéteren 5,8 liter volt az átlagfogyasztásom. Igaz én kb 60-70%-ban országúton használom. Én nem érzem azt a búgást, amit ti írtok. Mondjuk én kerülöm az alacsony fordulati használatot. Nálam aranyszabály, hogy nem megyek 2000-es fordulat alatt, én 2000-3000 fordulat között használom. 50- nél nem váltok 4-est,( föleg nem gyorsítok 4. ben 50-ről) inkább megyek legalább 55-el városba is, hogy felváltsak ilyenkor. Ha ez nem lehet, akkor 45-50 között bőven jó a 3. Viszont a motorféket sokat használom, de itt pl visszaváltáskor magas 3000 körüli fordulatnál természetes a búgás  Nem láttam még olyat, hogy fel ne búgna ilyenkor 1 autó. Szerintem ez természetes. Az autónak amúgy alapból morgós motorhangja van, ezt valamelyik teszt cikkben is írták.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.04 21:51:20 írta ejzi »

MrWeaver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #39 Dátum: 2021.09.13 22:11:05 »
Lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de sem a kézikönyvben, sem a szervizfüzetben nem találom a hűtőfolyadék a típusát. A 110-es Puretech motorokhoz (valószínűleg a dízelekhez is) egy sötét sárga színű fagyállót tölt a PSA (tehát nem pirosat, vagy zöldet/kéket). Szeretnék beszerezni egy flakonnal, mert a minimumon vagyok éppen. Addig jutottam, hogy ez egy 'Hybrid OAT' fagyálló, amelyet európai gyárak használnak, de pontos megjelölést nem találtam (kérdéseket annál inkább)  Ha valaki többet tud erről, esetleg meg tudná itt osztani a keresett folyadék típusát, azzal sokat segítene. Köszönöm előre is!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #40 Dátum: 2021.09.13 22:18:13 »
Márkaszervizben kérdezted, nem tudnak adni hozzá?
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.13 22:25:26 írta vd1234 »

MrWeaver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #41 Dátum: 2021.09.13 23:17:23 »
Igen, ezzel kezdtem, nagyon készségesek voltak, de a Toyota gyári folyadék türkizkék és nagy valószínűséggel más összetételű. Toyota motorokhoz biztos szuper, viszont láthatóan nem ugyanaz, mint a PSA gyári fagyállója. Lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de valami azt súgja, hogy inkább ne keverjem őket. Próbálkoztam más szervizben is, ott is csak annyit tudtak mondani, hogy utánanéznek és majd hívnak. Egyelőre ez minden.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #42 Dátum: 2021.09.14 05:52:22 »
Igen, értem, de valamelyik PSA márka szervizében esetleg? Ott mondták, hogy utánanéznek?
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.14 05:54:03 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #43 Dátum: 2021.09.14 08:00:37 »
Igen, ezzel kezdtem, nagyon készségesek voltak, de a Toyota gyári folyadék türkizkék és nagy valószínűséggel más összetételű. Toyota motorokhoz biztos szuper, viszont láthatóan nem ugyanaz, mint a PSA gyári fagyállója. Lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de valami azt súgja, hogy inkább ne keverjem őket. Próbálkoztam más szervizben is, ott is csak annyit tudtak mondani, hogy utánanéznek és majd hívnak. Egyelőre ez minden.
Mivel, ahogy írták is, PSA motor ez az 1,2-es, így vagy egy Citroen, vagy egy Peugeot szervizbe kellene bemenni. Ott biztosan jobban képben vannak és szinte biztos az is, hogy olcsóbb, mintha a Toyotában vennéd.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MrWeaver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Proace City és Proace City Verso
« Válasz #44 Dátum: 2021.09.14 09:57:30 »
Igen, értem, de valamelyik PSA márka szervizében esetleg? Ott mondták, hogy utánanéznek?

Igen, az egyik nagyobb budapesti kereskedő anyagbeszerzőjével beszéltem telefonon (Citroen), kapásból ő sem tudta a választ, de ígérte, hogy utánanéz. Most várok, ha megtudok valamit, megosztom veletek.