Szerző Téma: Toyota Göbölös  (Megtekintve 20500 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #15 Dátum: 2010.04.24 12:33:45 »
Én sem tudom elképzelni, hogy bekéredzkedem az autó mellé a szerelés alatt végig. Olyan már volt hogy mikor felemelték bementem 2percre, de aztán  ki is jöttem.
Az (OFF) ReálszisztémaBuda szerviztere meg igen szűk, ha mindhárom álláson van kocsi, és a szerelők is jönnek mennek a raktár ablak meg a szerelő állás között, plusz a szervizvezető és egy egy raktáros srác, na ott baromira zavarna ha még mindhárom autó tulaja ott állna a kocsik mellett. Arról nem is beszélve, hogy tényleg balesetveszélyes, folyamatosan emelik és leengedik a több tonnás kocsikat, bármikor baj történhet.

Én kicsit bennfentes vagyok, de mégsem szeretek bemenni az autóm mellé.
Göbölöséknél van hely, de mégsem szeretek bemenni. Annak ellenére volt, hogy bent voltam, mert behívtak nézzek meg ezt-azt. De nem szeretek ott lábatlankodni.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #16 Dátum: 2010.04.24 12:39:24 »
Én nem csak látni szeretem, amit csinálnak, hanem közben - nyilván nem, vagy minimális mértékben zavarva az illetőt - beszélgetni is, mit lát az autón, van-e valami egyéb probléma, amit most észrevett.
Így kaptam pl. gégecsöveket az elektromos vezetékekre, mert menyét/nyest megrágta.

Jó én könnyen beszélek, mert nagy vonalakban ismerem őket és azért bízom meg bennük.
De több munkatársam más márkájú autóikkal ha szervizbe mennek, ők sem problémáznak azon, hogy bemehetne, vagy nem. Mert nem akarnak bemenni.
Megbíznak a szalonban, ill. szervizben.
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #17 Dátum: 2010.04.25 00:48:39 »
Még egyszer mondom, ez nem bizalom kérdés nálam, hanem érdeklődés. Mellesleg Kiskőrösön még hasznos is volt, mert felmerült egy nagyon apró probléma, és azt helyben meg lehetett beszélni.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #18 Dátum: 2010.04.25 15:36:52 »
Ha valamelyik szervizzel megvagyok elégedve, nem megyek el egy másikhoz. Max. ha menet közben valami gáz vanaz autóval, vagy külföldön vagyok.
Ezzel én így vagyok!
Amelyik márkaszervizekkel meg voltam elégedve (XI., Érd) bezárt. A kocsit vagy a lakó, vagy a munkahelyhez közel eső szervízbe vittem. Illetve rendkívüli helyzetben szintén az útba eső legközelebbi (mondjuk - mivel lökhárító cserét a biztosító fizette - jó volt tapasztalatszerzésnek, hova ne vigyem soha többet). Alkatrészért meg oda megyek ahol van.
Az olyan szerviz ahol nem lehetek a kocsi mellett kizárva mert:
- bizz, de ellenőrizz!,
- apró dolgok felmerülhetnek, amiben jobb ha én döntök mint a szerelő,
- jobban át tudom nézni a kocsit, mint otthon az aknában,
- beszélgetés közben sok érdekes dolgot lehet megtodni + és - értelemben is.

Egyébként találkoztam olyan márkaszervízzel ahol fékbetétet cseréltek a kerék levétele nélkül, valamint az új olajszűrő koszos volt. Mondjuk az OFF Suzuki volt.
Ellenőrizni egyszerűbb mint utólag bármit észrevenni, bizonyítani, reklamálni, kijavíttatni.
Arról nem is beszélve, hogy milyen sértődött képet vágnak amikor az ember az utcán (bemenni nem lehetett) befekszik a kocsi alá. - Ne má! Hogy gondolja, itt!
Aztán meg még kiderülnek a turpisságok hol volt hol nem volt csavar, patent, benn felejtett csavarkulcs, nyitva hagyott hűtővizes kiegy. tartály, ki nem cserélt alkatrész még én érezzem magam kényelmetlenül.  Szvsz jobb elkerülni a "félreértést".


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #19 Dátum: 2010.04.29 07:24:52 »
Még egyszer mondom, ez nem bizalom kérdés nálam, hanem érdeklődés.
Biztos így van.....de érdeklődni lehet a szervizműveletek előtt, illetve végén.Az hogy az ember ott áll az autó mellett végig, mint egy kiképzőtiszt, és nézi hogy valóban belemegy e az olaj, és a levegőszűrő is biztos hogy új lesz benne, nem a régit teszik vissza....na az már elég neccesen érdeklődés.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #20 Dátum: 2010.04.29 23:27:22 »
Biztos így van.....de érdeklődni lehet a szervizműveletek előtt, illetve végén.Az hogy az ember ott áll az autó mellett végig, mint egy kiképzőtiszt, és nézi hogy valóban belemegy e az olaj, és a levegőszűrő is biztos hogy új lesz benne, nem a régit teszik vissza....na az már elég neccesen érdeklődés.
De nem azt nézi.
music     

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #21 Dátum: 2010.05.04 21:04:00 »
Tegnap voltam eredetvizsgán egy OFF Suzuki szalonban. És rendkívül idegesített hogy nem nézhettem mit csinálnak :S

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #22 Dátum: 2010.05.04 21:27:54 »
És ennek mi köze a Göbölöshöz?  :flowers:
         

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Toyota Göbölös
« Válasz #23 Dátum: 2012.09.05 06:48:32 »
Van még a Göbölös?
Én nem találom őket a neten..