Szerző Téma: Toyota Göbölös  (Megtekintve 20563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Toyota Göbölös
« Dátum: 2004.08.14 06:38:41 »
Sziaztok!
2 éve vettem náluk autót igaz  akkor még volt Komáromba szalon.Sajna nem úgy sikerült akkor az autó vétel ahogy szeretük volna,Amit nem kértünk az autóhoz aztis beszerelték, felületesen adták át az autót,müszaki és adminisztrációs hibákal.
Aztán a tuladonosal leültünk tárgyalni a hibákról akkor kicsit máskép áltak hozzánk.

Ajánlani nem merem senkinek,akkor nagyon szétszortak voltak.Hogy két év elteltével változtak-e nem tudom.
Ha van véleményed róluk írd le-hátha másnak van jó véleménye is.
Nekem nem jött be.
Üdvözlettel:B.Cs.

ArGa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Toyota Göbölös
« Válasz #1 Dátum: 2006.05.16 12:45:06 »
Sziasztok!

A tatabányai Göbölösnél vásároljuk éppen családi Corollánkat. Az ügyintézés alatt végig nagyon kedvesek és segítõkészek voltak az értékesítõ hölgyek. Csak jót tudok mondani róluk. Pont a mai napon lesz az átadás. Beszéltem azzal a kollégával, aki átadja az autót és elmondja majd, mi hogyan mûkszik. Õ is nagyon rendes volt. Sõt, amikor említettem neki, hogy sajnos csak zárás elõtt tudunk menni, azt felelte, semmi probléma, legfeljebb kicsit tovább marad.
Az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat is megosztom majd veletek.

Üdv

ArGa
.4 Corolla Sedan Sol, black '06

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Toyota Göbölös
« Válasz #2 Dátum: 2007.01.25 18:13:37 »
Nos. Elérkezett az idõ, hogy beszámoljak autóvásárlással kapcsolatos tapasztalataimról a Göbölössel összefüggésben.

Történt ugyanis, hogy már negyedik hónapja vadásztam E11 Toyota Corollát, de ami még megvolt és meg tudtam nézni, az nem véletlenül, ami meg nem... hát, gondolom, az sem véletlenül ment el. Az orrom elõl halásztak el 6-7 darabot.

Látom a hirdetést október végén. Felhívom a számot, mondja, õ még nem tud róla, õ a használt kereskedõ, de szíveskedjek egy másikat hívni, õk a kereskedés. Felhívom õket, mondják, valóban van, egy helybeli vásárolta náluk, oda hordta szervízbe, most meg cseréli egy másikra.

Lementünk, én meg beleszerettem. Engedni egy forintot nem voltak hajlandóak, csak az eredetvizsga díját. Próbálkoztunk ott, hogy legalább egy dísztárcsa garnitúrát lökjenek már rá, mert a 4-bõl 3 kicsit le van ütve. Nem. Akkor egy ködlámpapárost elölre, mert mind a kettõ beázott. Nem, de beszéljek a fõnökasszonnyal. Beszéltem, õ sem engedett. Azt mondt, már az is kár volt, hogy a használtkereskedõ megpendítette az eredetvizsgát. Na mindegy, lefoglalóztam. Ja, még egy fontos információ: azt mondta a kereskedõ, hogy a 120.000 km-s szervíz meg volt az autón, csak még nem került bepecsételésre az egyébként vezetett szervízkönyvbe.

Megyek letenni a kereskedésbe az elõleget. Beszélgetjük a részleteket, az árat, hogy-hogy nem becsúszik, hogy akkor 1.690+eredetvizsga. Ejnye. Dehát nem úgy volt, hogy az lejön? Ja de, persze-persze. Gyanús lesz, rákérdezek a szervízre. Kérdeznek vissza, milyen szervíz? Milyen bepecsételés? Nem volt meg a 120-as szervíz.

Mondom hogy van ez, hogy engedni semmit nem engednek (most nem az a 30 ezer, csak annyi, hogy legalább egy kis sikerélménye legyen az embernek), amit meg elmondanak, hogy meg van, az meg végül nincs is meg, meg amit engednek, azt végül m,égsem engedik?

Kérdezik, ki mondta, hogy megvan a szervíz. Mondom, hogy ki, azonnal hívják is, szerencsére nem tagadja be. Kicsit morózus fejjel belemennek, hogy jó, akkor azt még megcsinálják.

Telnek a napok, megyek átvenni az autót. Kulcsátadás meg minden, elmagyarázzák, mi hogyan. Megjegyzem, az átadásig teljesen jól és korrektül álltak hozzá, leszámítva ezt az apró kicsinyességet, hogy nem akarnak még négy dísztárcsát sem rálökni, meg hogy végül csak megpróbálkoznak azzal, hogy akkor ár+eredetvizsga. Egyébként a hozzáállás jó volt, hívtak, egyeztettünk, rugalmasak voltak.

Szóval átadás. Direkt rákérdezek a szervízre. Ürge elkezdi sorolni: olajcsere, olajszûrõ csere, fékfolyadék csere, gyertyacsere, pollenszûrõ csere. Mondja, hogy légszûrõt direkt nem cseréltek, merthogy az még nem volt koszos. Már akkor ott motoszkált a fejemben, hogy érdekes dolog ez, hiszen az az egyetlen alkatrész, amit ott és azonnal ellenõrizni tudok... A többi az elmondása szerint megnézve, ellenõrizve, meg minden.

Elhozom, öröm, boldogság. Egyszer csak M5 Pest felé Szeged irányából hallom ám, hogy a zenén keresztül is hallatszik egy baromi kellemetlen nyikorgó hang a hátsó tengely felõl. Egy ideig nyikorog, aztán abba hagyja. Nem is törõdtem vele, míg aztán újra elõ nem jött, az elsõ esethez hasonlóan ködös idõben. Gondoltam egy darabig, hogy ez lehet az oka. aztán már mindig elõjött, ha kb. 30 km-t mentem a kocsival.

Kiderült, hogy a hátsó felni melegszik, a kerékcsavarokhoz már városi közlekedésnél sem lehet hozzáérni (képzelem, mi lehetett 120-nál autópályán). Fékbetétek csontig leszopogatva.

Szó mi szó elvittem egy másik szervízbe (Supratrend Üröm) betéteket cseréltetni. Ott annyi lett megállapítva, hogy a fékfolyadék állaga is meg a színe is olyan, mint a dízelolaj, erõsen csereérett, a fékbetétek tényleg vasig vannak koptatva (a tárcsát hálistennek nem kellett szabályozni), a féknyergek csúszó részei meg be vannak állva, azokat át kell mozgatni.

Ezek után az a kérdés merült fel bennem, hogy olajat cseréltek-e, meg úgy egyáltalán hozzászagoltak-e az autóhoz. Ott a szervízesek mondták, hogy az olajat cserélték, de kb. fél literrel túl van töltve, ezért abból leengedtek (mondjuk logikus a részükrõl az olajcsere, hiszen fél év jótállást vállaltak a fõdarabokra, úgymint motor-váltó, gondolom, nem szerettéek volna négy hónap múlva egy tréler kíséretében viszontlátni). Hogy a pollenszûrõt, meg a gyertyát cserélték-e, meg hogy átnézték-e az autót, azt innentõl nem lehet tudni. Mindenesetre én örülök neki, hogy egyrészt nem nagyobb baja volt, másrészt meg hogy ezt nem úgy mutatta meg, hogy mondjuk keresztbe vágja a seggét az autópályán nedves úton, mert beáll a fék, vagy a csapágy.

Én innentõl azt mondom, hogy ha erre a szervízre lennék szorulva a jövõben, akkor sem vinném oda, inkáb keresnék egy jó maszekot, vagy ha mindenáron márkaszervíz, akkor a közelben egyet.

Egyébként érdekes jelenség, ahogyan a szervízes fórumokban olvasom, az ott vásárolt úja autók gazdáinak körbe nylják a seggét, a használt autósora meg oda sem bagóznak. Pedig az újautós nem fog tudni igazi szervíz-tapasztalatokról beszámolni, hiszen új autón nem nagyon van mit javítani...

Ps.: remélem, a Toyota Autó Göbölöstõl is olvassák a fórumot és megteszik a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy a használt autót vásárló ügyfelek is visszajáróak legyenek...

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Toyota Göbölös
« Válasz #3 Dátum: 2007.01.26 19:51:51 »
Idézetet írta: "wolfman"
Nos. Elérkezett az idõ, hogy beszámoljak autóvásárlással kapcsolatos tapasztalataimról a Göbölössel összefüggésben...

 :protest: Le velük!
Yaris Blue Ice 1.0

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Toyota Göbölös
« Válasz #4 Dátum: 2007.02.06 17:17:41 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "wolfman"
Nos. Elérkezett az idõ, hogy beszámoljak autóvásárlással kapcsolatos tapasztalataimról a Göbölössel összefüggésben...

 :protest: Le velük!


Végülis annyira nem volt durva, mert adhattak volna olyan autót is, amit kettõbõl raktak ügyesen össze, de azért finoman szólva nem a legkorrektebb megoldást választották a lehetõségek közül...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Toyota Göbölös
« Válasz #5 Dátum: 2007.02.07 08:24:00 »
köszi az infót az életben többet nem megyek arra :nene:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Toyota Göbölös
« Válasz #6 Dátum: 2007.05.29 20:08:18 »
No ígéretemnek megfelelõen ide is bémásolom a Corolla&Auris Szervíz topikjába beírtakat nevesül azt, hogy amikor megvettem az autót a :toy: Göbölösnél, már akkor megvezettek, én meg a marha fejemmel hagytam, már ami a nem-elvégzett 120 ezres szervízt illeti (ld. alant néhány hozzászólással).

Csak most esett le a szervíz-topikban folyó beszélgetés során: anno azt mondta a szervízes mókus, hogy hát õ nem tudja, mennyi volt pontosan a kilométerállás, ezért emlékezetbõl 123 ezret írt be, amikor megcsinálták sz idõszakos nagyszervízt.

Akkor nem értettem, nem is akadékoskodtam. Hát azér, mert a szervízek +- 2000 kilométer intervallumot követelnek meg az idõszakos szervizeknél. Az én szervízkönyvemet meg azért így írta meg, hogy ha netán bármi beállna a nem-elvégzett, vagy nem megfelelõen elvégzett szervíz miatt, ne mehessek reklamálni, meg lobogtatni a szervízkönyvet, hogy náluk a márkaszervízben szervízeltettem, hiszen a papír tanulsága szerint én - büdös szemét rohadék -, vagy netán az elõzõ - persze szintén aljadék - tulaj nem tartottuk be a kötelezõen elõírt-kõbe vésett szervízinterallumot, aztán meg jövök a jótállási igényemmel...


Ja még azt is hozzátettem odaát, hogy utólag kiderült, 119 ezer valahánysz kilométerrel (közel a 120-hoz) vettem át az autót, de jelentõséget eddig nem tulajdonítottam neki...

Szóval most már ki merem jelenteni: mindenki óvakodjon a Toyota Göbölös márkaszervízétõl, mert egész egyszerûen nem korrektek, és nem véletlenül, meg feledékenység okán, hanem kifejezetten szándékosan.

Mennyibe tartott volna nekik azt mondani, hogy ezt saját kontóra nem vállaljuk, ezért

a. fizesd ki a felét paraszt kápéba, vagy
b. fizesd ki az egészet, és hozzácsapjuk az árhoz, vagy
c. húzz innen és keress egy olyan autót, ami a kényes picsádnak megfelel, ez ennyiért így eladó és punktum...

Azér ez szemétség volt...

Tehát mostmár itt is szerepel, mindenki okulására.  :robbanfej:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #7 Dátum: 2008.06.03 23:49:05 »
Én csak jót tudok mondani róluk!  :)
BekeN

rutin76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Toyota Göbölös
« Válasz #8 Dátum: 2010.04.23 14:02:35 »
Hozzájuk vittem volna Corollámat 60 ezres szervízre. Sajnos nem engednek az autóm közelébe a szervíz alatt, ezért nem oda vittem.
Corolla Wagon 2006 1.4 D4D

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #9 Dátum: 2010.04.23 14:06:11 »
Hozzájuk vittem volna Corollámat 60 ezres szervízre. Sajnos nem engednek az autóm közelébe a szervíz alatt, ezért nem oda vittem.

Szia!

Balesetvédelmi okok miatt nem lehet bemenni a szervizbe.
De erre van kialakítva egy nagy üvegfal, amin keresztül belehet látni a szerviz területét.

üdv
BekeN

rutin76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #10 Dátum: 2010.04.23 14:38:34 »
Ezt megértem, de eddig mindhárom szerviznél ott lehettem a kocsimnál. Nem az üvegfalnál. Három különböző Toyota szervizben voltam, sehol nem volt ez gond egy percig sem. De még egyszer, megértem.
Corolla Wagon 2006 1.4 D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #11 Dátum: 2010.04.23 23:52:52 »
Balesetvédelmi okok miatt nem lehet bemenni a szervizbe.
De erre van kialakítva egy nagy üvegfal, amin keresztül belehet látni a szerviz területét.
Azért ez nem a legjobb szöveg. Másutt meg miért lehet?
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #12 Dátum: 2010.04.24 07:05:53 »
Balesetvédelmi okok miatt nem lehet bemenni a szervizbe.
De erre van kialakítva egy nagy üvegfal, amin keresztül belehet látni a szerviz területét.
Azért ez nem a legjobb szöveg. Másutt meg miért lehet?

Szia!

Úgy, hogy szarnak a szabályokra.
De különben is minek bemenni. Ha észreveszi az ember mikor elhozta az autót a szervizről, hogy valami hiányzik, vagy kicseréltek, vagy bármi. Akkor visszamehet és reklamálhat.
Minden szervizállás ha jól tudom be kell, hogy legyen kamerázva. Én már voltam tanúja olyannak, hogy azt mondta az ügyfél, hogy kicseréltek egy olyan alkatrészt valamilyen új de gyenge alkatrészre.
Persze ez nem így volt és az ügyfél bocsánatot is kért a végén!
De kérdezem, hogy mi van akkor, ha megtöri az illető az autóját és kasznizni vinnie. Ott áll mellette, míg meg nem csinálják?
Csak mert akkor is ki lehet ne cserélni dolgokat. Nem?
Talán több bizalommal kellene lenni a szalonok/szervizek dolgozóival szemben.
Na meg azt sem értem, hogy rutin76 dicsérte/ajánlotta a Tsushot, de járt a Reálszisztémánál és most meg ment a Göbölöshöz.
Ha valamelyik szervizzel megvagyok elégedve, nem megyek el egy másikhoz. Max. ha menet közben valami gáz vanaz autóval, vagy külföldön vagyok.
Ezzel én így vagyok!
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #13 Dátum: 2010.04.24 10:19:53 »
Én nem csak látni szeretem, amit csinálnak, hanem közben - nyilván nem, vagy minimális mértékben zavarva az illetőt - beszélgetni is, mit lát az autón, van-e valami egyéb probléma, amit most észrevett.
Így kaptam pl. gégecsöveket az elektromos vezetékekre, mert menyét/nyest megrágta.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Toyota Göbölös
« Válasz #14 Dátum: 2010.04.24 11:44:11 »
Én sem tudom elképzelni, hogy bekéredzkedem az autó mellé a szerelés alatt végig. Olyan már volt hogy mikor felemelték bementem 2percre, de aztán  ki is jöttem.
Az (OFF) ReálszisztémaBuda szerviztere meg igen szűk, ha mindhárom álláson van kocsi, és a szerelők is jönnek mennek a raktár ablak meg a szerelő állás között, plusz a szervizvezető és egy egy raktáros srác, na ott baromira zavarna ha még mindhárom autó tulaja ott állna a kocsik mellett. Arról nem is beszélve, hogy tényleg balesetveszélyes, folyamatosan emelik és leengedik a több tonnás kocsikat, bármikor baj történhet.