Szerző Téma: C-HR általános  (Megtekintve 37731 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
C-HR általános
« Dátum: 2018.08.25 21:12:13 »
Valóban hiányzott ez a topic :)

mohilla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR általános
« Válasz #1 Dátum: 2018.08.26 12:42:34 »
Sziasztok!

Köszönjük a topicot.  :) Az lenne kérdséem, hogy ki hogy van megelégedve a Toyta C-HR hybrid autójával. Én minőségileg megvagyok, egy nagyon jó autó viszont azért vannak hiányoságok. Nálam úgyan úgy mint az Avensis-nál a navigáció bortányos, igsz lehert használni mást telefonról. A hang átmegy a kihangosítón más nem. Ami igaziból érdekelne, hogy az CarPlay szolgáltatást tudta már valaki aktiválni? Azt gondolom ez egy nagyon alapvető szolgáltatás lenne, legtöbb autóban meg van illetve állitólag a 2019-es C-HR-be már benne van. Nekem 2018 januári átvételű az autóm. Tekintve, hogy a hangvezérlés nem elérhető igy nem is aktiválható a siri igy nem is megy a CarPaly pedig nagyon szuper lenne. Android car sem megy. Külföldi oldalakon olvasható, hogy valakinek ment de nyilván regionális korlátozás ott nem volt, valamint más fejegység van azokban a C-HR-ben. Ami enegem igazán meglep, hogy nem láttom rá lehetőséhet, hogy késöbbikbe hogyan kerülne be egy esetlges autó szoftverének frissítésével ezen szolgáltaások az autóba. Valakinek valami ötelete ez ügyben?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR általános
« Válasz #2 Dátum: 2018.08.26 18:04:39 »
Sziasztok!

Köszönjük a topicot.  :) Az lenne kérdséem, hogy ki hogy van megelégedve a Toyta C-HR hybrid autójával. Én minőségileg megvagyok, egy nagyon jó autó viszont azért vannak hiányoságok. Nálam úgyan úgy mint az Avensis-nál a navigáció bortányos, igsz lehert használni mást telefonról. A hang átmegy a kihangosítón más nem. Ami igaziból érdekelne, hogy az CarPlay szolgáltatást tudta már valaki aktiválni? Azt gondolom ez egy nagyon alapvető szolgáltatás lenne, legtöbb autóban meg van illetve állitólag a 2019-es C-HR-be már benne van. Nekem 2018 januári átvételű az autóm. Tekintve, hogy a hangvezérlés nem elérhető igy nem is aktiválható a siri igy nem is megy a CarPaly pedig nagyon szuper lenne. Android car sem megy. Külföldi oldalakon olvasható, hogy valakinek ment de nyilván regionális korlátozás ott nem volt, valamint más fejegység van azokban a C-HR-ben. Ami enegem igazán meglep, hogy nem láttom rá lehetőséhet, hogy késöbbikbe hogyan kerülne be egy esetlges autó szoftverének frissítésével ezen szolgáltaások az autóba. Valakinek valami ötelete ez ügyben?
Szia!

Néhol nem egyértelmű, hogy mi a gond, de megpróbálom összeszedni, hogy mi is van.
A CarPlay-t a Toyota nem támogatja. Tehát nem regionálisan, hanem globálisan. Nincs telefon tükrözésre lehetőséged, csak külön egységek közbeiktatásával érzek nem gyári cuccok)
A hangvezérlés (az autó rendszerét, nem a telefont) felszereltség függő.
Hogy a jövőben csatlakozik-e a Toyota a CarPlay rendszerhez, nem tudom. Mint ahogy azt sem, hogy ez utólag egy szoftver frissítéssel elérhető lesz a régebbi média rendszerekre.

Azzal, hogy a navigáció csodálnivaló, vitatkoznék. Nekem Touch2 rendszerem van, Bluetooth neten keresztül eléggé naprakész (perecelést) információkkal működik. Mellette időnként megy a Waze, de 90%-ban azonos javaslatai vannak. A rendszernek egyébként van egy külön topikja itt, ott rengeteg dolgot megtudhatsz róla.

Tapatalkkal küldve


ricsi898

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:C-HR általános
« Válasz #3 Dátum: 2018.08.26 22:30:00 »
Sziasztok!

Előszöris nekem van egy hibrid C-HR -EM nagyonn meg vagyok vele elégedve jó kis autó!
Segítségeteket szeretném kérni, hátha nektek is volt hasonló gondotok!

Az autót újonan 4 km-es volt amikor megvettem. 5077 km körül kezdett jelentkezni a hiba ha elindítottam az autót. :censored:

Olyan gyorsan írta ki a hibát hogy el sem lehetett olvasni kb 2 hétig figyeltem mikor hogy csinálja.
(hiba listánal ahol írja a hibát nincs semmi üzenet)
Aztán kb a 3. hét elteltével sikerült le videóznom hogy mit csinál. Mindeg valami ep.. hibát írt forduljak márka szervízba. üzenetet hagyta.
Végülis sikerült ki merevíteni a képet és EPB HIBA üzenetet ír!

Én azt hittem hogy az a baja hogy a kulcs, telefon egy zsebemben volt és azért gajdult meg. De ezek szerint semmi köze nincs..

Na felhívtam az értékesítőt , el mondtam mi a gondom. Ő azt tanácsolta figyeljem 1 hétig ha nem javul, vigyem be szervízba.

Na viszont én nem vártam mert már lassan 1 hónapja játsza ezt, fel hívtam a szervízt hogy gáz van!

Be vittem a szervízbe hiba kód olvasásra. A diagnosztika semmit nem mutatott ki.... :cry: Még jó hogy levideóztam, nem néztek full hülyének!  ::)

Ki jön a szerelő mondja 3x át nézték de nem látnak semmi hibát. Mutassam a videót. Meg nézi.... Mondom változó időben csinálja, amikor elindítom az autót. Megint meg nézte az autót...

Erre azt mondja EZ: EPB HIBA electronikus parkolás fékrendszer rökzítő,hiba. Valószínű hogy nem nyomtam le a fék pedált és ez miatt jött az üzenet, mert ha nem nyomom le teljesen akkor nem lesz meg az a feltétel hogy megfelelően ki oldja a kézi féket..... A számítógép nem tárolta a hiba kódot.

Jó azt mondtam lehet....... meg nyugodtam hogy nincs hibája!!

Na de most komolyan???????? :nono:


Azóta figyelek jobban erre, tövig benyomom a fékpedált és néha megint ki írja.....! Nem tudom mi lehet, de az amit a szerelő mondott nem hiszem, hisz lenyomom teljesen a fék pedált!

Próbáltam hogy ki kapcsolom teljesen az EPB-T , majd be kapcsoltam. Próbáltam kézzel kapcsolgatni...

De semmi... Még 1 hónapig csinálja megint vissza fogom vinni és ki verem a balhét, hogy egy 10 millás kocsinál nem kéne ezt játszani!

Az értékesítővel beszéltem ez miatt, ő azt mondja nem kerítene jelentőséget ennek, ha valami kezdete úgy is ki jön majd rajta... KLASSZ!

Valaki találkozott ilyennel?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:C-HR általános
« Válasz #4 Dátum: 2018.08.27 07:14:09 »
Szia!

Ebben esetleg van valami, ami hasznos neked?

https://www.youtube.com/watch?v=5SYKzjBC5h0

ricsi898

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:C-HR általános
« Válasz #5 Dátum: 2018.09.01 22:26:51 »
Szia! Köszi a választ!
Meg csináltam... Mondjuk 1 napig jó volt! Direkt teszteltem egy nap hatszor indítottam (mentem valahová) jó is volt, mindent úgy csinálok ahogy kell, a hatodiknál megint fel villant, majd utána megint semmi.

Gondoltam el viszem másik szervízbe...

janicomp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:C-HR általános
« Válasz #6 Dátum: 2019.09.09 15:29:50 »
Üdv!
Mindenki sír, hogy milyen a navigáció. Talán lehetne panaszkodni a Toyotánál. Amig ez nem történik meg addig nem fog történni semmi. Talán a klubnak kellene aláírásokat gyűjteni és továbiíani a Toyota felé. Másképpen nem lesz foganatja

Egy_CHR_tulaj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR általános
« Válasz #7 Dátum: 2019.09.29 09:28:17 »
Üdv mindenkinek.

Én is rendelkezem egy C-HR -rel. Elég jó autónak tünik.  :)

Tapasztaltátok-e már, hogy sőtétben mindenki azt hiszi a normál LED-es fényszoróra (nem távolsági fényszoró), hogy távolsági fényszóróval közlekedek. Sok szembejővő villogtat, mert túl erősnek találja. Vagy esetleg az én példányommal van valami?

Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételekt.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:C-HR általános
« Válasz #8 Dátum: 2019.09.29 14:04:28 »
Üdv mindenkinek.

Én is rendelkezem egy C-HR -rel. Elég jó autónak tünik.  :)

Tapasztaltátok-e már, hogy sőtétben mindenki azt hiszi a normál LED-es fényszoróra (nem távolsági fényszoró), hogy távolsági fényszóróval közlekedek. Sok szembejővő villogtat, mert túl erősnek találja. Vagy esetleg az én példányommal van valami?

Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételekt.

Nem a fényerőárammal van a gond ha villognak, hanem a fényszóró magassági beállításával. Magam nem szoktam villogni az illen beállítású fényszórókkal közlekedőkre, rákapcsolom a  400W-ból kihozható teljes fényességet, had örüljön  ő es.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Egy_CHR_tulaj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR általános
« Válasz #9 Dátum: 2019.09.29 21:12:28 »
Nem a fényerőárammal van a gond ha villognak, hanem a fényszóró magassági beállításával. Magam nem szoktam villogni az illen beállítású fényszórókkal közlekedőkre, rákapcsolom a  400W-ból kihozható teljes fényességet, had örüljön  ő es.

Én is erre gondolta mindjárt, de megnézettem és jó a beállitás.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:C-HR általános
« Válasz #10 Dátum: 2019.09.29 22:04:48 »
Nem a fényerőárammal van a gond ha villognak, hanem a fényszóró magassági beállításával. Magam nem szoktam villogni az illen beállítású fényszórókkal közlekedőkre, rákapcsolom a  400W-ból kihozható teljes fényességet, had örüljön  ő es.
Ez nagyon barátságos és biztonságosságra törekvő hozzáállás, kb. annyira tolerálható, mint az előtted direkt befékező autodidakta népnevelők.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:C-HR általános
« Válasz #11 Dátum: 2019.09.30 04:54:03 »
Ez nagyon barátságos és biztonságosságra törekvő hozzáállás, kb. annyira tolerálható, mint az előtted direkt befékező autodidakta népnevelők.



Kevéssé érdekel, hogy a gyártó, a forgalomba hozatali engedélyt kiadó, a szerviz, vagy a tulajdonos/használó a hibás a szembejövők vakításában.

Biztos lesz valahol tű +cérna.

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:C-HR általános
« Válasz #12 Dátum: 2019.09.30 09:34:36 »
Nem erről van szó. Ha te visszavakítasz, azzal újabb veszélyt idézel elő, (esetleg a mögötte jövőt is zavarod), nem pedig a megoldást keresed.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR általános
« Válasz #13 Dátum: 2019.09.30 10:23:35 »
Ha szakműhelyben beállították, akkor mi a fenét csináljon még a user?  :hmmmm:
Persze, majd a szembejövő eldönti, hogy neki ez tetszik vagy nem és önhatalmúlag büntet, veszélyeztet. Mert ugye a visszavillogó az objektív, a szakműhely pedig a szubjektív elem a történetben. Aha  :banging: 

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:C-HR általános
« Válasz #14 Dátum: 2019.09.30 10:50:37 »
Ha szakműhelyben beállították, akkor mi a fenét csináljon még a user?  :hmmmm:
Persze, majd a szembejövő eldönti, hogy neki ez tetszik vagy nem és önhatalmúlag büntet, veszélyeztet. Mert ugye a visszavillogó az objektív, a szakműhely pedig a szubjektív elem a történetben. Aha  :banging: 

Akció-reakció!
Ne vakítson és .
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu