Típusok - TOYOTA > C-HR

C-HR általános

(1/8) > >>

MiCKEY:
Valóban hiányzott ez a topic :)

mohilla:
Sziasztok!

Köszönjük a topicot.  :) Az lenne kérdséem, hogy ki hogy van megelégedve a Toyta C-HR hybrid autójával. Én minőségileg megvagyok, egy nagyon jó autó viszont azért vannak hiányoságok. Nálam úgyan úgy mint az Avensis-nál a navigáció bortányos, igsz lehert használni mást telefonról. A hang átmegy a kihangosítón más nem. Ami igaziból érdekelne, hogy az CarPlay szolgáltatást tudta már valaki aktiválni? Azt gondolom ez egy nagyon alapvető szolgáltatás lenne, legtöbb autóban meg van illetve állitólag a 2019-es C-HR-be már benne van. Nekem 2018 januári átvételű az autóm. Tekintve, hogy a hangvezérlés nem elérhető igy nem is aktiválható a siri igy nem is megy a CarPaly pedig nagyon szuper lenne. Android car sem megy. Külföldi oldalakon olvasható, hogy valakinek ment de nyilván regionális korlátozás ott nem volt, valamint más fejegység van azokban a C-HR-ben. Ami enegem igazán meglep, hogy nem láttom rá lehetőséhet, hogy késöbbikbe hogyan kerülne be egy esetlges autó szoftverének frissítésével ezen szolgáltaások az autóba. Valakinek valami ötelete ez ügyben?

Nagycitrom:

--- Idézetet írta: mohilla - 2018.08.26 12:42:34 ---Sziasztok!

Köszönjük a topicot.  :) Az lenne kérdséem, hogy ki hogy van megelégedve a Toyta C-HR hybrid autójával. Én minőségileg megvagyok, egy nagyon jó autó viszont azért vannak hiányoságok. Nálam úgyan úgy mint az Avensis-nál a navigáció bortányos, igsz lehert használni mást telefonról. A hang átmegy a kihangosítón más nem. Ami igaziból érdekelne, hogy az CarPlay szolgáltatást tudta már valaki aktiválni? Azt gondolom ez egy nagyon alapvető szolgáltatás lenne, legtöbb autóban meg van illetve állitólag a 2019-es C-HR-be már benne van. Nekem 2018 januári átvételű az autóm. Tekintve, hogy a hangvezérlés nem elérhető igy nem is aktiválható a siri igy nem is megy a CarPaly pedig nagyon szuper lenne. Android car sem megy. Külföldi oldalakon olvasható, hogy valakinek ment de nyilván regionális korlátozás ott nem volt, valamint más fejegység van azokban a C-HR-ben. Ami enegem igazán meglep, hogy nem láttom rá lehetőséhet, hogy késöbbikbe hogyan kerülne be egy esetlges autó szoftverének frissítésével ezen szolgáltaások az autóba. Valakinek valami ötelete ez ügyben?

--- Idézet vége ---
Szia!

Néhol nem egyértelmű, hogy mi a gond, de megpróbálom összeszedni, hogy mi is van.
A CarPlay-t a Toyota nem támogatja. Tehát nem regionálisan, hanem globálisan. Nincs telefon tükrözésre lehetőséged, csak külön egységek közbeiktatásával érzek nem gyári cuccok)
A hangvezérlés (az autó rendszerét, nem a telefont) felszereltség függő.
Hogy a jövőben csatlakozik-e a Toyota a CarPlay rendszerhez, nem tudom. Mint ahogy azt sem, hogy ez utólag egy szoftver frissítéssel elérhető lesz a régebbi média rendszerekre.

Azzal, hogy a navigáció csodálnivaló, vitatkoznék. Nekem Touch2 rendszerem van, Bluetooth neten keresztül eléggé naprakész (perecelést) információkkal működik. Mellette időnként megy a Waze, de 90%-ban azonos javaslatai vannak. A rendszernek egyébként van egy külön topikja itt, ott rengeteg dolgot megtudhatsz róla.

Tapatalkkal küldve

ricsi898:
Sziasztok!

Előszöris nekem van egy hibrid C-HR -EM nagyonn meg vagyok vele elégedve jó kis autó!
Segítségeteket szeretném kérni, hátha nektek is volt hasonló gondotok!

Az autót újonan 4 km-es volt amikor megvettem. 5077 km körül kezdett jelentkezni a hiba ha elindítottam az autót. :censored:

Olyan gyorsan írta ki a hibát hogy el sem lehetett olvasni kb 2 hétig figyeltem mikor hogy csinálja.
(hiba listánal ahol írja a hibát nincs semmi üzenet)
Aztán kb a 3. hét elteltével sikerült le videóznom hogy mit csinál. Mindeg valami ep.. hibát írt forduljak márka szervízba. üzenetet hagyta.
Végülis sikerült ki merevíteni a képet és EPB HIBA üzenetet ír!

Én azt hittem hogy az a baja hogy a kulcs, telefon egy zsebemben volt és azért gajdult meg. De ezek szerint semmi köze nincs..

Na felhívtam az értékesítőt , el mondtam mi a gondom. Ő azt tanácsolta figyeljem 1 hétig ha nem javul, vigyem be szervízba.

Na viszont én nem vártam mert már lassan 1 hónapja játsza ezt, fel hívtam a szervízt hogy gáz van!

Be vittem a szervízbe hiba kód olvasásra. A diagnosztika semmit nem mutatott ki.... :cry: Még jó hogy levideóztam, nem néztek full hülyének!  ::)

Ki jön a szerelő mondja 3x át nézték de nem látnak semmi hibát. Mutassam a videót. Meg nézi.... Mondom változó időben csinálja, amikor elindítom az autót. Megint meg nézte az autót...

Erre azt mondja EZ: EPB HIBA electronikus parkolás fékrendszer rökzítő,hiba. Valószínű hogy nem nyomtam le a fék pedált és ez miatt jött az üzenet, mert ha nem nyomom le teljesen akkor nem lesz meg az a feltétel hogy megfelelően ki oldja a kézi féket..... A számítógép nem tárolta a hiba kódot.

Jó azt mondtam lehet....... meg nyugodtam hogy nincs hibája!!

Na de most komolyan???????? :nono:


Azóta figyelek jobban erre, tövig benyomom a fékpedált és néha megint ki írja.....! Nem tudom mi lehet, de az amit a szerelő mondott nem hiszem, hisz lenyomom teljesen a fék pedált!

Próbáltam hogy ki kapcsolom teljesen az EPB-T , majd be kapcsoltam. Próbáltam kézzel kapcsolgatni...

De semmi... Még 1 hónapig csinálja megint vissza fogom vinni és ki verem a balhét, hogy egy 10 millás kocsinál nem kéne ezt játszani!

Az értékesítővel beszéltem ez miatt, ő azt mondja nem kerítene jelentőséget ennek, ha valami kezdete úgy is ki jön majd rajta... KLASSZ!

Valaki találkozott ilyennel?

vd1234:
Szia!

Ebben esetleg van valami, ami hasznos neked?

https://www.youtube.com/watch?v=5SYKzjBC5h0

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése