Szerző Téma: Elektromos autózás / önvezetés  (Megtekintve 118853 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #405 Dátum: 2023.07.27 12:04:34 »
köszi a leírást.  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #407 Dátum: 2023.07.27 17:17:17 »
Én ezeknél az akkuknál attól tartok, hogy a nem megfelelő felhasználási / töltési mód ki fogja készíteni őket, és 5-6 éves korukra örülhetnek ha az eredeti kapacitásuk 60 %-ig fel lehet majd tölteni őket.

Mert ugye ahogy a sima telefonnak se tesz jót, ha fel le teszed tölteni, hosszú távon az ilyen 20-30 perces töltögetések (amíg pl beugrasz a Lidl-be), egyrészt alig lesz magasabb a töltöttségi szint, másrészt meg gondolom ugyanúgy van ezekben is egy chip, ami számolja a töltési fázisokat (ahogy a nyomtatóknál és fénymásolóknál is a lapok számát), szóval kíváncsi leszek majd egy 10 éves Teslára, hogy forgalomban lesz-e még (vagyis nálunk biztosan, de hogy külföldön mennyire szabadulnak majd használtan tőlük).

Ezért lehet biztatóbb talán a NIO rendszere, ahol ugye magát az aksit tudod lecserélni az arra alkalmas állomáson (amit nem mellesleg itt Biatorbágyon szerelnek össze).
Azaz begurulsz egy 10%-os töltöttségű aksival, és 5 percen belül már gurulsz is tovább egy 90%-os töltöttségűvel (és ugye nem is az van, hogy xy modellből éppen nincs bent megfelelő aksi, mivel az összes modelljükkel csereszabatos). És ugye az autódban nem ugyanaz az aksi ketyeg éveken keresztül, szóval remélhetőleg az élettartam is magasabb lesz ezáltal.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #409 Dátum: 2023.08.01 15:10:35 »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #410 Dátum: 2023.08.01 15:15:27 »
Meg a januári 700ft-os benzin is kemény lesz a gáz mellett.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #412 Dátum: 2023.08.01 17:34:01 »
Ezért lehet biztatóbb talán a NIO rendszere, ahol ugye magát az aksit tudod lecserélni az arra alkalmas állomáson (amit nem mellesleg itt Biatorbágyon szerelnek össze).
Azaz begurulsz egy 10%-os töltöttségű aksival, és 5 percen belül már gurulsz is tovább egy 90%-os töltöttségűvel (és ugye nem is az van, hogy xy modellből éppen nincs bent megfelelő aksi, mivel az összes modelljükkel csereszabatos). És ugye az autódban nem ugyanaz az aksi ketyeg éveken keresztül, szóval remélhetőleg az élettartam is magasabb lesz ezáltal.  :hmmmm:
Nettó hülyeség.
Szerinted, ha nem tudnak rendes töltőhálózatot kiépíteni a nagy gyártók, áramszolgáltatók, stb évek óta , akkor majd a NIO minden 200km-en Magyarországon csinál egy nagy műhelyt, ahova begurulsz és cserélik az akksikat? És persze 3-4 éven belül ;)
Ez egy majdnem benzinkút méretű valami, vagy még nagyobb. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy milyen körülmények között tárolják az akksikat, amik tűz és robbanásveszélyesek, főleg töltés közben. Mert hogy gondolom ott helyben töltik is.
Jól hangzik, de az infrastruktúra kiépítése sokkal nehezebb. Amúgy már vannak 10 éves Teslák. És nem hallani, hogy 100km lenne a hatótávja, meg minden hónapban akksit kéne cserélni. A telefonokra visszatérve, nettó hülyeség az is, hogy nem szabad töltőn hagyni, meg ez a 80-20%.
Nekem samsung telefonjaim voltak egymás után lítiumos akksis, az 1iket kinyírta egy vacak autós töltő, de azt leszámítva az akksi mindig tovább bírta, mint a telefon. Pedig minden este töltőn van. Sőt, ha kocsival megyek, akkor is töltöttem őket, most indukcióssal is töltöm kocsiban és nem hajlandó megdögleni. Miért? Mert nem engedem soha 20% alá. Ezt az egyet kell betartani a lítiumos akksiknál.
Ellenben kedves nőismerőseim, akik mindig 5%nál jönnek rá, hogy hol a töltő, érdekes módon akár fél év alatt is meghal, akár az Iphone, akár más.
Feleségem azért ügyel a 10%ra és már 2 éves az Iphone-ja és még mindig ugyanannyit tud az akksija, pedig napi 2x tölti.

Visszatérve az autótöltésre nem egy nagy találmány az AC gyorstöltés 11Kw, vagy 22Kw. Azzal érdemes tölteni a töltési veszteség miatt. Amelyik autó ezt nem tudja, az béna, olyat nem kell venni. Ilyen töltőket lehet venni bármikor bárhol, csak vigyenek hozzá drótot. Az új lakóparkokban már kötelező a mélygarázsban legalább előkészíteni, szóval már csak rá kell aggatni.
Ami miatt én még most nem cserélném le a Prius +t:
Nekem kellene vagy 700km hatótáv, töltsön fel 15-20 perc alatt, mert van hogy messzire kell menni. Legyen rendes töltőhálózat, ami "kártyafüggetlen". Begurulok és fizetek bankkártyával. Nem perc alapon, hanem villanyóra alapján. És legyen egy rendes 7 személyes villanyautó, ami nem teherautó formájú, de van csomagtere 5 személynél.
Szóval ha lenne sok elvesztegetni való pénzem, vennék 1 villanyautót, a legegyszerűbbet, 4 személyes, csomagtér se kell. Nem baj, ha csak 10A-el tölt, legyen 150km hatótáv. Városba rohangálni, jelenleg pesten még ingyen parkolás. Azzal sokat tudnék spórolni. Persze nem hozná vissza az árát ;)
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #413 Dátum: 2023.08.01 20:07:07 »
Kb. ugyanígy gondolom én is. Most már a Verso meg a Yaris maradnak, de újabb benzinest már nem vennék. Amire mi használjuk ezeket, bőven jók. Váltás csak elektromos lehet (első a sorban a Yaris lenne), de ilyen áron semmiképp, ahgy most mérik őket. Majd mikor reál árban fele ennyiért fogják kínálni (Kína már rajta van - lásd pár hsz. előbbi linket) akkor el lehet gondolkozni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #414 Dátum: 2023.09.01 13:35:31 »
Hétfőtől már a Lidl-nél sem lehet majd ingyen tölteni.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2023/08/31/jovo-hettol-mar-a-lidl-toltoi-is-fizetosek/
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #415 Dátum: 2023.09.01 17:40:07 »
Kb. ugyanígy gondolom én is. Most már a Verso meg a Yaris maradnak, de újabb benzinest már nem vennék. Amire mi használjuk ezeket, bőven jók. Váltás csak elektromos lehet (első a sorban a Yaris lenne), de ilyen áron semmiképp, ahgy most mérik őket. Majd mikor reál árban fele ennyiért fogják kínálni (Kína már rajta van - lásd pár hsz. előbbi linket) akkor el lehet gondolkozni.
Az indexet és ablaktörlőt leszámítva nekem nagyon bejönnek a Teslák amúgy és megint olcsósítottak rajta. De szerintem az én fizetésemmel kb 15 évesen tudnám megvenni 400ezer kilométerrel és milliós ráköltendővel...
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #416 Dátum: 2023.09.01 17:41:06 »
Hétfőtől már a Lidl-nél sem lehet majd ingyen tölteni.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2023/08/31/jovo-hettol-mar-a-lidl-toltoi-is-fizetosek/
Teljesen jogos, mert aki ott lakott mellette az folyamat ott töltötte a kocsiját és ha valaki tényleg lemerült, nem fért oda.
Laco 73 :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #417 Dátum: 2023.09.01 18:49:16 »
Hétfőtől már a Lidl-nél sem lehet majd ingyen tölteni.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2023/08/31/jovo-hettol-mar-a-lidl-toltoi-is-fizetosek/
Mit mondjak, hát ja... nekem egyszer sem volt olyan, hogy ingyen adták volna valahol a benzint  ::)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #418 Dátum: 2023.09.03 05:47:42 »
Teljesen jogos, mert aki ott lakott mellette az folyamat ott töltötte a kocsiját és ha valaki tényleg lemerült, nem fért oda.

Gondolom ki lehetett volna szűrni azokat, akik nem a célnak megfelelően használták a töltőket (pl max 30-40 percet vásárol az ember, szóval ha 1 óra elteltével még ott áll, akkor büntessék meg).
Vagy amikor az autó jelzi, hogy teljesen fel van töltve, a tulaj pedig nem jelenik meg, hogy elálljon..., akkor szintén bünti, vagy az autó elszállítása.

Hiszen ezek a töltők a bolt tulajdona, ahogy tudtommal a parkolóhelyek is, azaz ha behoztak volna egy szabályt, hogy X óra elteltével takarodó a parkolóból, akkor az ilyen ingyen-töltögetők is talán eltűntek volna.
Főleg ha lett volna sorompó a parkolóban... akkor ilyen probléma biztosan nem lett volna...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #419 Dátum: 2023.09.03 08:50:36 »
A pénz a büntetés, ennyi.
Azt még mindig megtehetik, hogy a töltés árát levásárolhatja a boltban, és máris újra ingyenes lehet, az eredeti célközönségnek.