Szerző Téma: Elektromos autózás / önvezetés  (Megtekintve 116557 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #240 Dátum: 2022.02.01 16:23:14 »
Merthogy az elektromos töltés idővel elszáll
Ezt hogy érted?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #241 Dátum: 2022.02.01 20:03:54 »
Veszít a töltöttségéből. Egy kannát ha teletöltesz benzinnel, az három hónap múlva is tele lesz. Ha egy akksit fektöltesz 100%-ra, az három hónap múlva már közelében nem lesz a száznak. Ergo fölöslegesen lett feltöltve, hisz a hiányzó töltést nem használták fel.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #242 Dátum: 2022.02.02 00:00:12 »
Hát én ezt nem tapasztalom. Az a veszteség elég minimális. Ami jelentősebb az a mindenféle fogyasztó, de az a kis aksit szívja le - a Priuson. Mondjuk 3 hónapig még nem hagytam ott, de ez nem is túl életszerű.
Amikor egy hétig nem mentünk vele, a nagy aksin nem volt mérhető töltés vesztés.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #243 Dátum: 2022.02.02 11:51:37 »
Akkor viszont hülyeséget írt a cikk szerzője, mert másképp nem tudom értelmezni. Mert ha esetleg arra gondol, hogy minek lett feltöltve teljesen, ha nem autózza ki az ember belőle, akkor lehet úgy érvelni, hogy legközelebb viszont annyival kevesebbet kell tölteni.
Arról nem beszélve, hogy ennek analógiájára fel lehetne hozni a robbanómotoros járműveknél, hogy minek teletankolni, hisz állandóan felesleges terhet cipel az autó, ami többletfogyasztással jár. Éves szinten akár literben mérhető mennyiségben...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #244 Dátum: 2022.02.02 13:35:35 »
Szerintem nem ez volt a lényegi mondanivaló, hanem a pocsékolás. Merthogy az elektromos töltés idővel elszáll, a benzin nem.
Ez kb. akkora kaliberű mérnöki probléma, mint amikor a benzin is megromlik (komponensei szétválnak) ha sokat áll.
« Utoljára szerkesztve: 2022.02.03 14:24:01 írta music »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #245 Dátum: 2022.02.02 17:00:37 »
Azért szerintem elvárható lenne, hogy 400km-et tegyen meg autópályán 130-al, ha külföldre megyek. És ott minden kúton legyen annyi elektromos "kút", amennyi benzines és 15 perc alatt töltsön fel 400km-re.
Még az is megoldás, hogy felezhető akupakk. Otthon 8 csavarral leszedem, meg 2 csatlakozót lehúzok és akkor 200km.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #246 Dátum: 2022.02.02 18:26:27 »
Ezek simán meg tudnak valósulni, és valszeg meg is fognak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #247 Dátum: 2022.02.02 20:43:39 »
Még a hatótáv esetében van még egy fontos dimenzió: minél nagyobb, annál kevésbé kiépített töltőhálózatra van szükség. Az otthoni töltés opciója társasházaknál nem áll fenn, nekik csak a nyilvános játszik, de amíg praktikusan a 200 km környéke a reális, addig nem fog nagyságrendet lépni az elektromos közlekedés.
Plusz ma volt egy cikk valahol, hogy az önvezető Teslák hadilábon állnak a stop táblával...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #248 Dátum: 2022.02.03 12:49:32 »
Egy dologtól kellene elszakadni, a mából kiindulva megítélni a jövőbeni dolgokat.
Idézet
Az otthoni töltés opciója társasházaknál nem áll fenn, nekik csak a nyilvános játszik
Ez csak most igaz még. De azt már most bevezették hogy új építésű társasházakba már kötelező elektromos töltőket rakni, vagy legalább előkészíteni a helyet nekik. A régi épületek felújításakor 3 év múlva válik esedékessé ez a kötelezettség.

Kispesten (a KÖKI mögött) például az ottani panelek közötti közterületet az Önkormányzat sorompókkal zárta le, azért, hogy az ott lévő parkolóhelyeket ne foglalják le idegenek P+R-nek, hanem az ott lakók tudják használni úgy, ahogy annak idején amikor a panelek felépültek, ki lett találva. Innentől már karnyújtásnyira van a lehetőség, hogy akár elektromos töltők telepítése is megoldható legyen az itt lakók számára. Közterületen! Ráadásul ezeken a helyeken bőven elég a lassú töltős verzió, mely olcsóbb és jóval kisebb áramigénye is van. A piaci igény amint megjelenik, ez könnyedén meg lesz oldva, ezen egyetlen egy percig se kételkedj.


« Utoljára szerkesztve: 2022.02.03 12:54:17 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #249 Dátum: 2022.02.03 12:57:47 »
Az elektromos autók akksijait nem ismerem, de pl. egy telefon vagy egy laptop akksija néhány nap alatt sokat merül kikapcsolva is.
EZT NEM ÉN ÍRTAM!!!!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #250 Dátum: 2022.02.03 14:23:28 »
EZT NEM ÉN ÍRTAM!!!!
Ezt én írtam, bocsánat, valami összekutyulódott, valszeg a válasz helyett a szerkesztés gombra kattintottam. Kiveszem, az a legegyszerűbb...
« Utoljára szerkesztve: 2022.02.03 14:29:47 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #251 Dátum: 2022.02.03 14:24:42 »
Egy dologtól kellene elszakadni, a mából kiindulva megítélni a jövőbeni dolgokat.Ez csak most igaz még. De azt már most bevezették hogy új építésű társasházakba már kötelező elektromos töltőket rakni, vagy legalább előkészíteni a helyet nekik. A régi épületek felújításakor 3 év múlva válik esedékessé ez a kötelezettség.

Kispesten (a KÖKI mögött) például az ottani panelek közötti közterületet az Önkormányzat sorompókkal zárta le, azért, hogy az ott lévő parkolóhelyeket ne foglalják le idegenek P+R-nek, hanem az ott lakók tudják használni úgy, ahogy annak idején amikor a panelek felépültek, ki lett találva. Innentől már karnyújtásnyira van a lehetőség, hogy akár elektromos töltők telepítése is megoldható legyen az itt lakók számára. Közterületen! Ráadásul ezeken a helyeken bőven elég a lassú töltős verzió, mely olcsóbb és jóval kisebb áramigénye is van. A piaci igény amint megjelenik, ez könnyedén meg lesz oldva, ezen egyetlen egy percig se kételkedj.
Oké. De ez azt jelenti, hogy mostantól kezdve, ami épül, arra lesz igaz, a felújítások elhanyagolható mértékben játszanak szerepet. Szerinted ez mikorra lesz domináns arány?
« Utoljára szerkesztve: 2022.02.03 14:27:37 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #252 Dátum: 2022.02.03 18:24:50 »
Hát nem sokára. Mondjuk aki az elmúlt 5 évben vett új autót, az már meg fogja tudni lépni, hogy kb. ugyanannyi pénzért tud majd választani full elektromosat, mint amennyiért venne egy hagyományosat következő autójának, ha mindez nem lenne.
Szerintem az évtized végéig simán elértjük ezt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #253 Dátum: 2022.02.03 23:17:32 »
Én szkeptikus vagyok e téren. Először is derüljön ki, hogy most lesz-e válság, vagy nem, lesz-e háború a szomszédban, vagy nem, mert ezek mindent átírhatnak.
Aztán az, hogy törvény írja elő a töltőhelyek létesítését, még nem jelent semmit, max. lett eggyel több betartathatatlan jogszabályunk.
Végül pedig úgy fel fogják emelni az áram árát, mint a sicc, és rögtön nem fogja megérni a villanyautó...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #254 Dátum: 2022.02.04 16:53:45 »
Kispesten (a KÖKI mögött) például az ottani panelek közötti közterületet az Önkormányzat sorompókkal zárta le, azért, hogy az ott lévő parkolóhelyeket ne foglalják le idegenek P+R-nek, hanem az ott lakók tudják használni úgy, ahogy annak idején amikor a panelek felépültek, ki lett találva. Innentől már karnyújtásnyira van a lehetőség, hogy akár elektromos töltők telepítése is megoldható legyen az itt lakók számára. Közterületen! Ráadásul ezeken a helyeken bőven elég a lassú töltős verzió, mely olcsóbb és jóval kisebb áramigénye is van. A piaci igény amint megjelenik, ez könnyedén meg lesz oldva, ezen egyetlen egy percig se kételkedj.
Ez is nonszensz, hogy lekerítik azt a részt.
Milyen jogon?
Akkor én a kertes házam előtt miért nem láncolhatom le, hogy ne ott forogjon az összes teherautó a térkövemen?
És ha mint vállalkozó oda megyek dolgozni, akkor ki enged be, illetve hogy kerülöm el a büntetést?
Van olyan rész is, ahol nincs sorompó, csak büntiz az önkori.
Egyedi dolgokat szerintem oda nem fognak telepíteni, mert akkor valami védelem is kellene rá, mert biztos van olyan szemfüles, aki bekötné a lakását a másik oszlopáról ;)
Amúgy elég gyanús, hogy ha elterjednek az elektromos autók, akkor jön majd az E tarifa, minden kocsit arról kell majd tölteni és 200forint lesz 1 kilowatt, követi a benzin áremelkedést.
Ha rajta kapnak, hogy nem arról töltesz, akkor 1milliós bírság. Vagy ha nem tudod megoldani az E tarifát, akkor átalányt fizetsz majd, minden évben bekérik a kocsit, eladásnál vételnél szintén. A NAV majd jól megnézi, mennyi kilométert mentél, megnézi a gyári fogyasztási adatot, aztán felszorozza és benyújtja a számlát.
Semmit nem adnak itt ingyé.

Laco 73 :D