Szerző Téma: Torque: valós idejű motorinfók az ODBII protokollon, ELM-327 adapterrel  (Megtekintve 60189 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Értem. Mivel ez elég Toyota specifikus rendszer, hátha lát olyan bugyrot, amiből kiderülhet a baja akkor is, ha éppen nem menet közben jön elő.
Sajnos Carinán nincs OBD2, így ezekben nincsen tapasztalatom.
Második körben lehet vele próbálkozni. Még nem teljesen látom át hogy működik ez a diagnosztika, mi a különbség a 2000Ft-os gagyi (ami még a kocsit is tönkreteszi) és a hatszámjegyű között.
Amit kivettem hogy van az ELM327 hardver, ami vagy WiFi vagy BT és vagy tud hibakódot törölni vagy nem. A képességek jelentős része inkább a szoftverben rejlik (innentől meg nem értem miért vannak külön olvasók francia autókra, vagy miért emelik ki hogy Ford és Mazda kompatibilis).
Egyelőre két kütyüt találtam jófogáson itt pöstön.
Ez kapcsolós
Ebben pedig valamiért kiemelik milyen chip van rajta
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Nekem volt ilyen 2.-ik variánsom (a kék színű), az egyik 4 hónapot (kocsiban tartottam, az meg garázsban állt, szóval annyira azért nem érhette hideg) a második példányom pedig 3 hetet sem bírt ki. Egyszer csak nem volt kedve többet kommunikálni az autóval, ha rádugtam az obd-re.
Igaz még 2021-es történet, és akkor csak 3e Ft-ba került, és lehet azóta valami új chip van rajta, ahogy a hirdető ki is emeli, én mindenesetre nem voltam oda érte.  :no:

Telefonnal BT-on elég gyorsan kommunikált (Car Scanner Pro App-ot letöltve hozzá), hibakódot tudtam vele törölni és sok élő adatot tudott mutatni (de ez gondolom az App függvénye is), de mivel mindegyik darab beadta az unalmasat rövid időn belül, én így nem voltam elájulva vele.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
A chip-ek hamisítása óriási biznisz, azért említi meg a hirdető. A PIC-eket az amerikai Microchip Technology gyártja, 30 évvel ezelőtt úttörőnek számított a mikrokontroller ami egy olyan innovatív megoldás, miszerint egy programot (akár sima C++-ban megírva) bináris formában az eszköz közvetlenül tudja futtatni és nem kell hozzá komplett operációs rendszer (se Windows se Linux stb.) ami hatalmasat dobott az ipari automatizációban, mert nagyságrendekkel üzembiztosabb a működése.

A gyártás egyre inkább áthelyezése távol keletre azt eredményezte hogy lekoppintották nem csak az ötletet de az egész megoldást egy az egybe odáig fajultak hogy eredeti funkcionalitást, elnevezést és megjelenést is alkalmaznak a hamisítványok, nyilván sokkal olcsóbban és persze így jóval gyengébb minőségben.

Mára már számtalan gyártó van, távol keleten is, akik nulláról fejlesztettek saját mikrokontrollereket az eredeti ötlet alapján, érdekes, azokat kevésbé hamisítják. Legkinkább amerikai chip-eknek vannak "klónjai".

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Az ELM327 egy PIC-et (a fent említett mikrokontrollet) tartalmazó HW+SW volt. Elkövették azt a hibát, hogy kiadtak egy verziót olvasásvédelem nélkül, amit így elég egyszerűen lenyúltak.
Itt van egy kis összehasonlítás.
Nekem volt pár gagyi utángyártott. Én szerencsés voltam, gondot nem okozott, csak lassan olvasta az adatokat - másodpercenként 4 vs. 40.
Azért van külön típus specifikus, mert pl. a VW-nek más a fizikai csatlakozója. De az OBD csatlakozón is csak néhány láb szabványos, a többi gyártó specifikus. Pl. a Prius-on van 3 CAN bus, de egy ELM327 ebből csak eggyel kommunikál - az elég a környezetvédelmi ellenőrzéshez. A TechStream eléri mindegyiket.
A másik, hogy kétféle SW kell a teszteléshez:
  • az egyik, amelyik a kütyün van - ez tudja hogy kommunikáljon az autóval. Ezt jóvesetben FW frissítéssel tudod változtatni, de jellemzően csak a drágább eszközöknél.
  • a másik ami a telfonon/PC-n fut: ez mondja meg, hogy mit kérdezzen le az autótól és ennek megfelelően mond valamit. (Torque, TechStream, etc.)
Pl. a program megmondja a kütyünek, hogy a 124-es regiszter értékére kiváncsi, az válaszol, hogy 65535, a program pedig kiírja/megjeleníti, hogy a fordulatszám 6500 - nem valós példa :) .
« Utoljára szerkesztve: 2023.12.28 00:31:23 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Értem, köszi. Megjött a kütyü, meglátjuk mire jutok vele.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer