Szerző Téma: C-HR beszélgessünk  (Megtekintve 30185 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #30 Dátum: 2018.10.29 10:43:28 »
4G router. Akkus, tenyeredben elfér, elmegy 8-10 órát egy töltéssel. SIM kártya bele és minden mobil eszközt kiszolgál az autóban, mintha otthon lennél. ;)
És egy külön előfizetés adatra.
Telefon, 10GB net havonta (az asszonynak meg korlátlan  :D ), BT megosztás automatikusan és nincs plusz kütyü, előfizu és nem kell e tenyeremben tartani  :tt2:

Ismerem. Pár éve amikor még nem volt roaming, akkor vettünk adatkártyát osztrákiában és azt használtuk nyaraláskor. Már nem kell  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #31 Dátum: 2018.11.05 13:25:14 »
4G router. Akkus, tenyeredben elfér, elmegy 8-10 órát egy töltéssel. SIM kártya bele és minden mobil eszközt kiszolgál az autóban, mintha otthon lennél. ;)
Nagy Brittaniában rendelhető ilyen, Toyota emblémás gyári extraként. Beszerelik fixen a könyöktámasz alatti burkolat alá. SIM kártya stb semmiről se tudsz, benne van az árban a korlátlan net nemtom hány évig. Van hozzá Toyota gyári, szervizes telepítési manuál  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #32 Dátum: 2018.11.05 13:41:51 »
Nagy Brittaniában rendelhető ilyen, Toyota emblémás gyári extraként. Beszerelik fixen a könyöktámasz alatti burkolat alá. SIM kártya stb semmiről se tudsz, benne van az árban a korlátlan net nemtom hány évig. Van hozzá Toyota gyári, szervizes telepítési manuál  ;)
Van az a pénz ... [emoji6]
Egy új autó vásárlásakor könnyebb elsütni egy ilyen extrát,mert az autó árához képest nem számottevő tényező. Egyébként jó dolog!
Nálunk még az arra alkalmasan kialakított telefontartó alá sem integrálták be az indukciós töltőt sajnos, pedig tuti, hogy más régiókban ez így van.

Tapatalkkal küldve


janicomp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #33 Dátum: 2019.01.10 18:46:23 »
Sziasztok:)
1 hónapja vettem egy új CH-R Executive felszereltséggel és kértem is bele egy gyári Toyota Touch® 2 with Go rendszert is:)
Toyota honlapján, katalógusban stb. úgy hirdetve , hogy 3D- s térképmegjelenítés meg sms olvasás, hangvezérlés, wi-fi meg ilyesmi:)
Na gondoltam ez jó is lesz Nekem, de jött a csalódás...:((
Olvasott sok "extra funkció" sehol sincs....Megrendeléskor nem is lehetett választani ilyen vagy olyan készülék vagy akár funkciók között,
volt az alap : Touch 2 és plusz 195 e Ft ért a with Go hirdetve a sok "funkcióval"
Tehát se wi-fi , se hangfelismerés, se 3D s épületek , se sms ...stb.
Szalonban rákérdeztem , hogy is van ez? " jah a CH-R nem tudja ezt " meg " lehet fejegységet kell cserélni" volt a válasz.
Mutatom a katalógusban nem igy van leírva...
Véleményetek? Vagy valakinek van ilyen funkció?
Köszi : )
A 295000ft készülék tudja azt amit idéztél>
Hangvezérlés nincs magyarul sajnos. Ezt az alap készülék is tudja.

Lajos197

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #34 Dátum: 2019.07.25 11:19:34 »
Üdv Mindenkinek!
Van egy 2018 októberi CHR-em és problémám van kezdetektől a navigációval. Csak nagyon lassan találja meg a tényleges pozíciót, volt úgy, hogy 18 perc kellett neki...
Van másnak is ilyen tapasztalata?
A szervízben programfrissítés, az antennát kitették a műszerfalra és azt nyilatkozzák, hogy mindegyiknél ilyen probléma van....
Segítsetek, ha tudtok!
Köszönöm,

Lajos

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #35 Dátum: 2019.07.25 12:28:46 »
Üdv Mindenkinek!
Van egy 2018 októberi CHR-em és problémám van kezdetektől a navigációval. Csak nagyon lassan találja meg a tényleges pozíciót, volt úgy, hogy 18 perc kellett neki...
Van másnak is ilyen tapasztalata?
A szervízben programfrissítés, az antennát kitették a műszerfalra és azt nyilatkozzák, hogy mindegyiknél ilyen probléma van....
Segítsetek, ha tudtok!
Köszönöm,

Lajos
Nem, ez így nem normális. :no: :no: :no:
Garanciális az autód, csinálják meg rendesen. Pl kalibrálják újra a GPS vevőt. Ha utána sem jó, akkor cseréljék ki az egészet.

További segítséget kaphatsz a CH-R FB csoporttól is, ha regisztrálsz ;)

Lajos197

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #36 Dátum: 2019.07.25 18:46:36 »
Köszönöm!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
C-HR beszélgessünk
« Válasz #37 Dátum: 2019.07.31 23:15:19 »
Tegnap láttam egy T-s oktató-autót, ráadásul Hybrid kivitelt. Le a kalappal az oktató előtt, hogy nem sajnálja az autóját mindenféle tanuló kezébe-és lábá(r)a adni.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #38 Dátum: 2019.08.01 12:59:31 »
Tegnap láttam egy T-s oktató-autót, ráadásul Hybrid kivitelt. Le a kalappal az oktató előtt, hogy nem sajnálja az autóját mindenféle tanuló kezébe-és lábá(r)a adni.  ;)
És ugye csak korlátozott jogsit lehet szerezni rajta (csak automata, manualis váltó nem)  :hmmmm:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
C-HR beszélgessünk
« Válasz #39 Dátum: 2019.08.02 00:31:05 »
Igen, ha jól tudom akkor bekerül a jogsiba, hogy csak Aut váltós autót vezethetsz.  :yes:
78-as kóddal: "Automata sebességváltóval felszerelt járművekre korlátozva."
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bela@puhala.hu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #40 Dátum: 2019.08.29 20:06:59 »
Üdvözlet!

Szintén C-HR rel kapcsolatos.
Sajna az eladó - ügyintézők nagyon gyengék szakmailag.
Esetleg az árakat ismerik, de műszakilag nullák.
Nekem azt mondták, h a hotspot nem lehetséges.
ha mégis, hogyan?
Rácsatlakozom a rendszerre bluetoothal és aztán, hogyan tovább?
A két tipusu GO programról nem is tudott az én eladom.
Hol találtatok erről leírást?

üdv

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #41 Dátum: 2019.08.29 20:57:50 »
Üdvözlet!

Szintén C-HR rel kapcsolatos.
Sajna az eladó - ügyintézők nagyon gyengék szakmailag.
Esetleg az árakat ismerik, de műszakilag nullák.
Nekem azt mondták, h a hotspot nem lehetséges.
ha mégis, hogyan?
Rácsatlakozom a rendszerre bluetoothal és aztán, hogyan tovább?
A két tipusu GO programról nem is tudott az én eladom.
Hol találtatok erről leírást?

üdv
Valahogy konkrétabban: mit szetetnél, mit vársz el, mi a kérdés?

Tapatalkkal küldve


Virsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #42 Dátum: 2019.09.22 17:14:56 »
Üdv Mindenkinek!

Két és fél éve van meg az autóm (nem hibrid).

Két dolgot kivéve teljes mértékben meg vagyok elégedve vele.

Az első:  Két éve számtalan alkalommal írja ki a következő hibaüzenetet(általában melegindítás után pld. rendőrlámpa): "Rendellenes feszültség, csökkentett rásegítőerő. Keresse fel márkaszervizét.)
             Már több esetben vittem szervizbe, cseréltek ezt-meg azt de semmi változás.

A másik:A fogyasztásmerő egyenlő a nullával. Egyszer majdnem negyedrészig van a tank. A sárga lámpa még nem ég, de kiírja, hogy null a megtehető kilométer. Másszor kiírja hogy mehetek 50 kilométert, de a sárga nem ég. Elmentem 100 kilométert mikor kigyulladt a sárga, és  a megtehető
            km nulla.
            A kútnál kiderült, hogy van benne még 14 liter. De lehetne még sorolni. Minden tankolás után a megtehető km kb. 550. Függetlenül attól, hogy előtte egy tankkal országúton, vagy városban mentem-e.

Jelentkezett már valakinél a problémák valamelyike?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #43 Dátum: 2019.09.26 18:54:20 »
Üdv Mindenkinek!

Két és fél éve van meg az autóm (nem hibrid).

Két dolgot kivéve teljes mértékben meg vagyok elégedve vele.

Az első:  Két éve számtalan alkalommal írja ki a következő hibaüzenetet(általában melegindítás után pld. rendőrlámpa): "Rendellenes feszültség, csökkentett rásegítőerő. Keresse fel márkaszervizét.)
             Már több esetben vittem szervizbe, cseréltek ezt-meg azt de semmi változás.

A másik:A fogyasztásmerő egyenlő a nullával. Egyszer majdnem negyedrészig van a tank. A sárga lámpa még nem ég, de kiírja, hogy null a megtehető kilométer. Másszor kiírja hogy mehetek 50 kilométert, de a sárga nem ég. Elmentem 100 kilométert mikor kigyulladt a sárga, és  a megtehető
            km nulla.
            A kútnál kiderült, hogy van benne még 14 liter. De lehetne még sorolni. Minden tankolás után a megtehető km kb. 550. Függetlenül attól, hogy előtte egy tankkal országúton, vagy városban mentem-e.

Jelentkezett már valakinél a problémák valamelyike?

Nekem ugyan hibridem van, de az egyesre megoldás lehet, ha az akksit egy terheléses  vizsgálatnak vetetnéd alá, komolyabb autóvillamossági műhelyben, van spéci akksiboltban akár ingyenesen is megnézik, mert gyanítom, hogy a start-stop rendszer eszi az akksi kapacitását, esetleg az akkusaruk és/vagy a negatív testelés a kasztnin lazult fel. Ezek az utóbb felsorolt dolgok könnyen ellenőrizhetők minimális kézség esetén is.

A másodikra ötletem nincsen, nekem ilyen probléma nem jelentkezett. Amúgy a Toyotáknál a sárga jelzés után még 100-120 km-ra elegendő üzemanyag még simán bennük van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Virsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:C-HR beszélgessünk
« Válasz #44 Dátum: 2019.09.27 09:48:39 »
Köszi a tanácsot.

Mivel még garanciális ezért első perctől márkaszervizbe viszem.

Az akku csere az első hibajelentés után megtörtént. A cserét követően pár nappal később újra kezdte. Visszavittem, hosszas töprengés után azt mondták: komplett óra csere kell.

Alig három hónap várakozás után ez meg is történt ( lett egy null kilométeres autóm). De a hiba újra jelentkezik.

Sőt azóta újabb hibaüzenet jelentkezett: "Csökkentett motorteljesítmény".

Visszavittem, megvizsgálták, és a  válasz: majd utána nézünk.