Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1116679 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6135 Dátum: 2017.03.11 17:30:28 »
Sziasztok!

A '94-es V6 GX Camry-m hátuljáról a "GX" felirat egy rázósabb útszakaszon lesett. Nem találtam meg, esetleg valami tipp, hogy hol találhatok ilyen feliratot? Amerikai oldalakon néztem, de a GX változat csak Japánba és Európába ment, amcsiban csak LE meg GL feliratokat lehet kapni. Esetleg valamelyikőtöknek nincs ilyen "GX" emblémája?

Szia!

Ahogy néztem, márkaszervizben elképzelhető, hogy tudnak hozzá, hozzávetőlegesen 6000 pénzért:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1994_TOYOTA_CAMRY_VCV10L-AEMGKW_7501.html

De van, hogy olcsóbban meghozzák, egy telefont megér.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.11 17:34:27 írta vd1234 »

Szakács Zoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6136 Dátum: 2017.03.11 17:49:12 »
Igen, köszi, hülye vagyok, hogy nem a toyodiy-en néztem először... 😀

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6137 Dátum: 2017.03.12 22:35:13 »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6138 Dátum: 2017.03.13 13:55:50 »
Akarni akarok, csak nem akarok érte 4x pénzt fizetni.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6139 Dátum: 2017.03.13 14:48:12 »
Akarni akarok, csak nem akarok érte 4x pénzt fizetni.
Ertem. Viszont szemely szerint en akkor is inkabb a Densonal maradnek. A sima K20TR11 par szazassal dragabb csak a Berunal vagy a Championnal.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

szucsattila012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6140 Dátum: 2017.03.14 08:29:45 »
Nézegettem youtube videókat 1MZFE oxygen sensor cserékről, sehol nincs említve, hogy volna nem bele való a boltokban, és hogy vigyázni kell vele, mit választunk.
Viszont minden videón új DENSO-t raknak bele, ez mondjuk nem véletlen, elvileg olyan a gyári is.
Csak óvatosan kérdezem meg, hogy jó sensor-t cserélgettek-e (4db van a tiédben)?
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_CAMRY_MCV30L-AEPGKW_8401.html

Köszi még egyszer az infókat! Remélem, hogy jókat cserél, kb. 50 km-re van tőlem az autó, csak bízni tudok a szakértelmében a szerelőnek, eddig maximálisan bevált - bár az is igaz, semmit sem kellett cserélni a 13 éves autómon csak most. Ha jól tudom hengersoronként van 3 az enyémben.

mérleg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6141 Dátum: 2017.03.14 15:54:43 »
Kicseréltem a törött,jobb hátsó rugót,monroet vettem,a vezérlés is kicserélve,gates,aisin,skf,bando,úgy tűnik lassan kész minden.Viszonnt még van egy kis sárga motor ellenőrző lámpa ami világít,0420 kódot dob,törlés után 20-30km után vissza jön.Katalizátor hiba,vagy ahátsó lambda hiba lehet?A toyota road karcagi szervíz szerint nincs jelentősége,de engem bosszant.E-bayen lehet venni valami adapter szerűt,azt betekerve a kipu csőbe,majd a szondát belecsavarva megszűnik a jel végleg.Tud erről a megoldásról valaki?

szucsattila012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6142 Dátum: 2017.03.20 13:59:41 »
Nézegettem youtube videókat 1MZFE oxygen sensor cserékről, sehol nincs említve, hogy volna nem bele való a boltokban, és hogy vigyázni kell vele, mit választunk.
Viszont minden videón új DENSO-t raknak bele, ez mondjuk nem véletlen, elvileg olyan a gyári is.
Csak óvatosan kérdezem meg, hogy jó sensor-t cserélgettek-e (4db van a tiédben)?
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_CAMRY_MCV30L-AEPGKW_8401.html

Na úgy néz ki, hogy sikerült azonosítani a delikvenst! Egy Denso DOX-0258-as lambdaszonda kellene, de sokat nem találni a neten: https://www.autodoc.hu/denso/1665374?reviews=on. Erről a webáruházról hallottatok már? Érdemes tőlük rendelni? Köszönöm!

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6143 Dátum: 2017.03.20 14:12:27 »
Nézegetem, jól látom, hogy Berlin a székhely? Tehát szállítási díj mindenképp lesz, és a 14 nap elállási jog vagy reklamáció/garancia érvényesítés is nehézkesnek tűnik így nekem.
Én a helyedben biztosan regisztrálnék a zsu.hu-ra, és kérnék tőlük is árajánlatot, mielőtt ilyenbe belemegyek. De persze te döntesz.

szucsattila012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6144 Dátum: 2017.03.20 14:39:27 »
Nézegetem, jól látom, hogy Berlin a székhely? Tehát szállítási díj mindenképp lesz, és a 14 nap elállási jog vagy reklamáció/garancia érvényesítés is nehézkesnek tűnik így nekem.
Én a helyedben biztosan regisztrálnék a zsu.hu-ra, és kérnék tőlük is árajánlatot, mielőtt ilyenbe belemegyek. De persze te döntesz.

Köszi ismét az észrevételt és a tanácsot.

https://www.autodoc.hu/services/szzllitas  - itt azt írja, hogy erre a termékre 3150 HUF a szállítás, és 2 napon belül itt van, de tényleges kockázat az is, amit leírtál. A zsu.hu-n ez található: https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&keres=dox-0258 ami ha jól értelmezem azt jelenti, hogy csak beszállítótól vásárolható, ami számomra nem világos, hogy ez mit is jelent, ha sürgősen kellene az alkatrész.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6145 Dátum: 2017.03.20 14:59:40 »
Köszi ismét az észrevételt és a tanácsot.

https://www.autodoc.hu/services/szzllitas  - itt azt írja, hogy erre a termékre 3150 HUF a szállítás, és 2 napon belül itt van, de tényleges kockázat az is, amit leírtál. A zsu.hu-n ez található: https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&keres=dox-0258 ami ha jól értelmezem azt jelenti, hogy csak beszállítótól vásárolható, ami számomra nem világos, hogy ez mit is jelent, ha sürgősen kellene az alkatrész.
Kovacs Autoalkatresznel is talalsz:
https://alkatreszek.hu/gyariszam/dox0258
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6146 Dátum: 2017.03.20 15:16:44 »
Az jó, ha a kovácsautónál is kapható és él a linkje, mivel a zsu.hu árgaranciát ad arra, hogy nála a legolcsóbb.
Az amiket írtál, majd minden termékére igaz, akkor szerzi be, amikor megrendeled, vagy elfogadod a lealkudott!!! árajánlatát email-ben!
Válaszd ki, hol szeretnéd átvenni, és menj érte. Javaslom, mert fizetés előtt a kezedbe nyomják az alkatrészt, és ha nagyon nem az, talán felismered a helyzetet.
Hozzáteszem, miért nem a szerelőd rohangál a cuccért? Neki elvileg még nagyobb kedvezményt adnának... Ki, ha nem ő, az akinek a legjobban kellene tudnia, hogy egy ilyen Denso szenzort honna érdemes a leginkább beszereznie... Néha nem értem a világot.
És te is, vársz már arra a hibamegállapításra meg a szenzorra több hete. Ez a pár nap már bele kell férjen. :-)
Az is megvan, hogy melyik kell? Látok itt /JK, /SZ, /BE altípusokat a 2003-as v6-hoz...
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.20 15:27:46 írta peetii »

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6147 Dátum: 2017.03.20 15:39:17 »
Az jó, ha a kovácsautónál is kapható és él a linkje, mivel a zsu.hu árgaranciát ad arra, hogy nála a legolcsóbb.
Az amiket írtál, majd minden termékére igaz, akkor szerzi be, amikor megrendeled, vagy elfogadod a lealkudott!!! árajánlatát email-ben!
Válaszd ki, hol szeretnéd átvenni, és menj érte. Javaslom, mert fizetés előtt a kezedbe nyomják az alkatrészt, és ha nagyon nem az, talán felismered a helyzetet.
Hozzáteszem, miért nem a szerelőd rohangál a cuccért? Neki elvileg még nagyobb kedvezményt adnának... Ki, ha nem ő, az akinek a legjobban kellene tudnia, hogy egy ilyen Denso szenzort honna érdemes a leginkább beszereznie... Néha nem értem a világot.
És te is, vársz már arra a hibamegállapításra meg a szenzorra több hete. Ez a pár nap már bele kell férjen. :-)
Az is megvan, hogy melyik kell? Látok itt /JK, /SZ, /BE altípusokat a 2003-as v6-hoz...
Mar nem tudom hol volt egyszer tema (talan itt, talan masik forumon) a perjel utani "altipus". Lenyegeben semmi kulonbseg nincs kozottuk, ha jol emlekszem, csak a kulonbozo raktarokat vagy keszleteket jeloli, valojaban nem a vasarlonak ad plusz informaciot, hanem a boltnak.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

szucsattila012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6148 Dátum: 2017.04.02 20:55:41 »
Az jó, ha a kovácsautónál is kapható és él a linkje, mivel a zsu.hu árgaranciát ad arra, hogy nála a legolcsóbb.
Az amiket írtál, majd minden termékére igaz, akkor szerzi be, amikor megrendeled, vagy elfogadod a lealkudott!!! árajánlatát email-ben!
Válaszd ki, hol szeretnéd átvenni, és menj érte. Javaslom, mert fizetés előtt a kezedbe nyomják az alkatrészt, és ha nagyon nem az, talán felismered a helyzetet.
Hozzáteszem, miért nem a szerelőd rohangál a cuccért? Neki elvileg még nagyobb kedvezményt adnának... Ki, ha nem ő, az akinek a legjobban kellene tudnia, hogy egy ilyen Denso szenzort honna érdemes a leginkább beszereznie... Néha nem értem a világot.
És te is, vársz már arra a hibamegállapításra meg a szenzorra több hete. Ez a pár nap már bele kell férjen. :-)
Az is megvan, hogy melyik kell? Látok itt /JK, /SZ, /BE altípusokat a 2003-as v6-hoz...

Köszönöm a segítséget. Zsu megoldotta, működik a verda és ismét régi fényében szeli az utakat. Sajnos kihasználatlanság miatt eladó a verda, éppen ezért is szedtem ráncba, hogy a következő tulajnak ne kelljen ezzel foglalkoznia. Ha valakit érdekel, szóljatok!
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_automata-10838072

Duqu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk
« Válasz #6149 Dátum: 2017.04.05 17:03:10 »
sziasztok, van egy 97es amerikai kivitelű toyota camry amin szélvédő lett cserélve, viszont a szélvédő nem alvázszám ablakos és nem olvasható az alvázszám, műszakiztatni kéne de nem lehet mert nem találnak alvázszámot máshol, lehetséges hogy csak ezen az egy helyen van?
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.05 17:07:27 írta Duqu »