Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1130763 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5955 Dátum: 2015.04.21 07:46:29 »
Bolond a csávó  :nonono: !

320-ért árulta jó darabig... nem kelt el... erre most felviszi 780-ra  :eek: ? Nooooormális?! Mit hitt - hogy azért nem veszik meg, mert túl olcsó  :lol: ?

Ez a típus NEM keresett youngtimer. Ahhoz túl modern, és abszolút kívül esik a figyelmen. Egy a sok régi, ismeretlen japán nagykocsi közül - jellegtelen szedán kasztnival, különösebb extrák nélkül, elsőkerék-hajtással. Ez annyit ér, szép állapotban, amennyit eredetileg kért érte: 1000 eurót. Meg kellett volna várni, míg megtalálja a gazdáját... nem pedig felemelni egy olyan árra, amely elriasztja azt a nagyon kevés, potenciális vevőt is  :surrender:
Ennél az esetnél én sem tudok másra gondolni,mint hogy úgy gondolta,hogy kevés érte. Lehet vmi jóbarát adta a nagyon jó tanácsot...Öcsééééém,a retro a menő. Nagy is zöld is, "átlagember" azt se tudja mi a bánat ez a kocsi. Osztom a véleményed,hagyni kellett volna. Aztán meg lehet őt igazolja majd az idő  :hmmmm:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5956 Dátum: 2015.04.21 09:29:08 »
Bolond a csávó  :nonono: !

320-ért árulta jó darabig... nem kelt el... erre most felviszi 780-ra  :eek: ? Nooooormális?! Mit hitt - hogy azért nem veszik meg, mert túl olcsó  :lol: ?

Ez a típus NEM keresett youngtimer. Ahhoz túl modern, és abszolút kívül esik a figyelmen. Egy a sok régi, ismeretlen japán nagykocsi közül - jellegtelen szedán kasztnival, különösebb extrák nélkül, elsőkerék-hajtással. Ez annyit ér, szép állapotban, amennyit eredetileg kért érte: 1000 eurót. Meg kellett volna várni, míg megtalálja a gazdáját... nem pedig felemelni egy olyan árra, amely elriasztja azt a nagyon kevés, potenciális vevőt is  :surrender:

így van. vén kapzsi majmok ezek, hallanak egy okosságot aztán várják a "palit".   500 ezres tercellek meg ilyenek..
azt a pár tucat lelkes fiatalt meg régi japán kedvelőt csak akadályozzák, aztán rájuk rohad minden.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5957 Dátum: 2015.04.22 00:00:45 »
Na,ezeket nem is néztem. Csak gyors megakadt rajta a szemem. Amúgy a Te fajta bordód sokkal harmonikusabb vonalú valahogy. Ezek sem csúnyák , relatíve szerintem nagyon harmonikus formájuk van,de az USA kivitel valahogy szebb.
Pedig azon gyakorlatilag csak a lökhárítók mások ám  :) ... amúgy szerintem is szebb. Arányosabb, "nagyautósabb" azokkal a méretesebb lökösökkel. De ezen kívül tényleg csak minimális eltérések vannak. Maga a karosszéria gyakorlatilag teljesen ugyanaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5958 Dátum: 2015.04.22 00:02:56 »
Ennél az esetnél én sem tudok másra gondolni,mint hogy úgy gondolta,hogy kevés érte. Lehet vmi jóbarát adta a nagyon jó tanácsot...Öcsééééém,a retro a menő. Nagy is zöld is, "átlagember" azt se tudja mi a bánat ez a kocsi. Osztom a véleményed,hagyni kellett volna. Aztán meg lehet őt igazolja majd az idő  :hmmmm:
Ja... 10 év múlva, talán  ;)

Bár... ki tudja... épp megfoghatja a maga balekjét. Amúgy mit szólna vajon, ha felhívná valaki, és azt mondaná: azért az árért, amennyiért korábban hirdetve volt, megveszi  :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5959 Dátum: 2015.04.22 00:07:24 »
így van. vén kapzsi majmok ezek, hallanak egy okosságot aztán várják a "palit".   500 ezres tercellek meg ilyenek..
azt a pár tucat lelkes fiatalt meg régi japán kedvelőt csak akadályozzák, aztán rájuk rohad minden.
Valamikor tavaly árultak itt egy kereskedésben egy E8 liftbacket... valami 750-et kértek érte  :sorcerer: ! Mondjuk, tényleg tip-top volt: mogyoróbarna metál, valami hihetetlen állapot kívül-belül, teljesen hihető 100-valahány ezer km az órában. Új gumik, friss vizsga. Gyári üvegek, lámpák, minden! De így is azt gondoltam: no way, ez az autó max 500-at ér, talán. De vagy én tévedtem, vagy nagyon alkuképes volt az ára - mert néhány nappal később nem volt ott  :sorcerer:

Mondjuk, nagy különbség a V1-es Camry és az E8-as liftback Corolla között, hogy utóbbinak már van egy létező rajongói köre - a fura formája miatt, már elismert, valamilyen szinten keresett youngtimernek számít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5960 Dátum: 2015.04.22 07:46:02 »
Pedig azon gyakorlatilag csak a lökhárítók mások ám  :) ... amúgy szerintem is szebb. Arányosabb, "nagyautósabb" azokkal a méretesebb lökösökkel. De ezen kívül tényleg csak minimális eltérések vannak. Maga a karosszéria gyakorlatilag teljesen ugyanaz.
Én még valahogy az első  lámpákat is másabbnak látom :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5961 Dátum: 2015.04.22 07:47:06 »
Ja... 10 év múlva, talán  ;)

Bár... ki tudja... épp megfoghatja a maga balekjét. Amúgy mit szólna vajon, ha felhívná valaki, és azt mondaná: azért az árért, amennyiért korábban hirdetve volt, megveszi  :D ?
Meglepődne,hogy figyelüüüüünk  :ph34r:  :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5962 Dátum: 2015.04.23 20:30:09 »
Én még valahogy az első  lámpákat is másabbnak látom :)
Nem, azok ugyanolyanok. Mármint a fényszórók ugyanolyanok. A helyzetjelzők persze eltérnek picit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ben88

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5963 Dátum: 2015.05.03 20:04:34 »
Ma láttam, nagyon szép állapotban van, főleg a korához képest. Szerintem még 1990 előtti, a krómkilincs és a hátsó lámpa miatt gondolom. Jópofa a gyári trunk rack rajta.
ex: 90 camry 2.0 aut. usdm
ex: 94 camry 3.0 3vzfe eu
ex: 94 camry 2.2 aut. usdm
2000 4runner 3.4 limited

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5964 Dátum: 2015.05.06 22:29:22 »
Camryvel, a legutóbb, útban Erdély felé :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsuzsa4422

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5965 Dátum: 2015.05.21 20:15:53 »
Érdekel valakit 1990-es camry? Fékhibás, vizsgával rendelkező.

zsuzsa4422

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5966 Dátum: 2015.05.21 20:51:11 »
Itt láthathó

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5967 Dátum: 2015.05.22 19:49:13 »
Érdekel valakit 1990-es camry? Fékhibás, vizsgával rendelkező.
Milyen motor és váltó van benne? Műszakija meddig érvényes? A féknek pontosan milyen hibája van?

És mennyit szeretnétek érte :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5968 Dátum: 2015.05.22 20:16:54 »
Nooo... elmesélem az utóbbi időszak fejleményeit a bordó Camryvel kapcsolatosan.

1. Talán említettem korábban, hogy alacsony fordulaton idegesítően rezonált a karosszéria, mert az egyik motortartó bak rossz volt. Itthon még csak rendelni sem lehet hozzá ilyet - sem utángyártott, sem gyári nem létezik hozzá (már). Bontottat szerezni végképp esélytelen (pláne, hogy kétfélével gyártották). Viszont, itt jön be a képbe az az előnyös helyzet, hogy ez a típus az USA-ban milliószám eladott népautó volt  :yes: - Ebayen pillanatok alatt találtam hozzá utángyártottat (a cikkszámot toyodiy segítségével azonosítottam be), postával együtt 60 dollárért - két hét alatt itt is volt. Szerelőm 4 ezerért beszerelte - és azóta rezgésmentesen, gyönyörű simán dolgozik a motor  :clap: - meglepően halk: a 2004-es Avensisből átülve sem észlel nagy eltérést az ember  :) !

2. Hasonló a helyzet a kilométeróra-spirállal - itthon esélytelen találni belőle. Ebayen sikerült találnom gyárit - postával együtt 70 dolcsi, úton van ide (Kis Andris közreműködésével, amit itt is köszönök szépen  :yes:). Nagyon kíváncsi leszek, működik-e a tempomat  :sorcerer: ...

3. Legutóbb, a taliról hazafelé jövet, volt alkalmam először tartósan kipróbálni a klímát - és örömmel jelentem, hogy hűt, mint a blizzard  :D ! Viszont, álló helyzetben, működő klíma mellett a motor gyorsan elkezd melegedni (még hogy a Toyoták hőmérő-mutatója sosem mozdul ki középállásból...) - egy perc (!) alatt majdnem a pirosig megy fel a mutató, mire az addigra persze már lázasan dolgozó ventillátor visszaküldi a normális tartományba. Az ok egyszerű: el van koszolódva elöl a kondenzátor, és mögötte a hűtőradiátor is - a kettő közötti rés pedig pláne. Jövő héten ki lesz szedve és megtisztítva - utána majd rendben lesz ezzel is minden  :yes:

4. A "Mentor" (made in Serbia) márkájú téli gumik, amikkel az autót vettem, vizes úton meglehetősen xarnak bizonyulnak. Körforgalomban, kettesben erősebb gázadásra tolja a kocsi kifelé az orrát az ívről; erősebb fékezésnél blokkolnak az első kerekek. Reménykedtem, hogy kihúzom velük őszig (amikor veszek majd új télieket rá) - de letettem róla. Fő a biztonság! Úgyhogy, tegnap este megrendeltem hozzá egy garnitúra vadi új Barum Brillantis 2-es gumit  :yes: - 13.200-ért darabját (185/70x14 T), házhoz szállítással együtt, az autogumibolt.hu oldalról. Ma kaptam a visszajelzést, szerdán érkeznek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szucsattila012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5969 Dátum: 2015.06.29 16:33:45 »
Sziasztok!

Sajnos eljött az idő, hogy meg kell válnom az én kis játékszeremtől, mert már tényleg nem használom szegényt semmire sem. 2003 márciusi 3.0 V6-os verzióról van szó. 210 000 km van benne, én 5 éve vettem és beleraktam kb. 20 000-t. Ha bárkit is érdekelne keressen meg és küldöm a részleteket, képeket stb.

Köszi!