Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129166 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5760 Dátum: 2014.12.03 10:15:00 »
Szaisztok!

Köszönöm a hozzászólásokat! Vevőt segítsetek találni, minden ajánlatot meghallgatok. Minden hibájáról szívesen beszélek, ha az kell a vásárláshoz, foglalóval meg is javítom/javíttatom (pl. első lökhárító fényezés). Az az igazság, hogy egy elhúzódó építkezés és a kb. 2 hónapja átvett 0km-es cégautó egyértelműen a Camry-im eladását vetíti előre, pedig az autó fantasztikus alap, úgy terveztem, hogy teljesen rendberakatom, mert annyira tetszik a komfortja. 2 hónapja a feleségem jár vele a kerületben a gyerekekért. Tegnap elvittem este gázt tankolni, hát még mindig bexarok, mennyire halk belül és milyen könnyű vezetni. Nagyon kezes. Ha később megtehetem, keresni fogom ezt a típust, vagy kipróbálom a fiatalabb évjáratait. Nem tudom, mi különbség van az Amerikának gyártott és az Európának gyártott szériák között, de ez amerikai, ugye alvázszáma 4-essel kezdődik. Én a nagy átgondoltságot és a fantasztikus összeszerelést látom az autóban. Leírhatnám, mit hajtok most 2 hónapja, szalonban vettem át, stb-stb. Azon túl, hogy 150LE dízel-DSG váltóval, hangos, zajos, bután vált, ránt, furcsán viselkedik kanyarban, szerintem a kormányzása halál, szokhatatlan. Egy új Octavia.

De talán ezen a Camry fórumon felesleges fényezni a típust. Nagy sajnálattal, de még szívesen átadnám egy lelkes vásárlónak, új gazdának, aki nagy eséllyel ugyanolyan elégedett lehet vele, mint én vagyok!

Árban is rugalmas vagyok, a 720 egy árindikáció. A 600 szerintem is korrekt, de annyiért úgy vigyék el, ahogy most van - lehetőleg.

ben88

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5761 Dátum: 2014.12.03 20:21:05 »
Kemény dió lesz, de drukkolok, én is eladtam valahogy az előző kettőt. Majd egy-két év múlva egy ilyenre upgradelek az xv-10-ről.  :yes:
ex: 90 camry 2.0 aut. usdm
ex: 94 camry 3.0 3vzfe eu
ex: 94 camry 2.2 aut. usdm
2000 4runner 3.4 limited

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5762 Dátum: 2014.12.04 15:23:52 »
Ez az autó akkor is eladó volt Emilfreynél, amikor én az enyémet vettem. Biztos jó, de ennyit talán még én se adnék érte pláne gáz szett nélkül:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_2.2_gl_automata-8492729

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5763 Dátum: 2014.12.07 09:44:07 »
Ez az autó akkor is eladó volt Emilfreynél, amikor én az enyémet vettem. Biztos jó, de ennyit talán még én se adnék érte pláne gáz szett nélkül:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_2.2_gl_automata-8492729
Ennek max 700 a reális ára - HA a megadott km-futás igaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5764 Dátum: 2014.12.07 09:45:58 »
Nem akarlak elkeseríteni, sajnos nagyon drága, kb az 1/3-a a reális ár.
Ez az én véleményem, lehet tévedek :)
Egyharmada? Tehát 240 ezer? Egy '97-es Camryért? Ne viccelj már :) ! 240 ezer egy 1990-91 körüli V2-es (tehát a tiédet megelőző generációs) Camry reális ára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5765 Dátum: 2014.12.07 09:50:11 »
Árban is rugalmas vagyok, a 720 egy árindikáció. A 600 szerintem is korrekt, de annyiért úgy vigyék el, ahogy most van - lehetőleg.
Sajnos az kicsit sok.

A kocsidnak van 3 komoly ár-rontó tényezője:

- szín
- USA-modell
- sokat futott

Ha ez egy európai, metálszürke vagy mondjuk sötétkék Camry lenne, 240 ezer km-rel, akkor azt mondanám: reális a 600 ezer. De így - 450 körül kaphatsz érte szerintem.

Ne érts félre: a hátrányok nem az én szememben hátrányok :) - de a piac szemében bizony azok.

Írod, hogy teljesen rendbe akartad rakatni. Miket kéne rendbe rakni rajta (az elején látható sérüléseken kívül)?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5766 Dátum: 2014.12.07 11:16:51 »
Külsejét akartam rendbe tetetni. Van rajta egyéb makula is a bal elején kívül.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5767 Dátum: 2014.12.07 11:29:23 »
Sajnos az kicsit sok.

A kocsidnak van 3 komoly ár-rontó tényezője:

- szín
- USA-modell
- sokat futott

Ha ez egy európai, metálszürke vagy mondjuk sötétkék Camry lenne, 240 ezer km-rel, akkor azt mondanám: reális a 600 ezer. De így - 450 körül kaphatsz érte szerintem.

Ne érts félre: a hátrányok nem az én szememben hátrányok :) - de a piac szemében bizony azok.

Írod, hogy teljesen rendbe akartad rakatni. Miket kéne rendbe rakni rajta (az elején látható sérüléseken kívül)?

Miért "baj" az, hogy USA modell?  :?: Nagyban különböznek az alkatrészei az EU változattól ?
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5768 Dátum: 2014.12.07 11:46:51 »
hát pedig nálam direkt plussz tényező hogy usa modell bár az alkatrész beszerzést tuti rosszul érinti.
sokkal jobban néz ki.  sztem a színe is ok.
a sokat futás pedig nem úgy volt hogy a toyotánál mindegy.. :hmmmm:

sztem itt főleg a fogyasztás ami az emberek 90%át visszatartja. engem is.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5769 Dátum: 2014.12.07 12:29:40 »
Miért "baj" az, hogy USA modell?  :?: Nagyban különböznek az alkatrészei az EU változattól ?
A tény, hogy eltér több dologban is az európaitól, a vásárlók jelentős részét elriasztja. Ilyen dolgokban az emberek nagy része nem kedveli a különlegeset, amivel "macera lehet". Félnek tőle, hogy mi lesz a műszakin... mi lesz, ha megállít a rendőr/NKH... mi lesz, ha KÉSŐBB hoznak egy szabályt, ami nehezíti az ilyen autók használatát... stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5770 Dátum: 2014.12.07 12:37:38 »
hát pedig nálam direkt plussz tényező hogy usa modell bár az alkatrész beszerzést tuti rosszul érinti.
sokkal jobban néz ki.  sztem a színe is ok.
a sokat futás pedig nem úgy volt hogy a toyotánál mindegy.. :hmmmm:

sztem itt főleg a fogyasztás ami az emberek 90%át visszatartja. engem is.  :cry:
Aki ilyen méretű autót akar venni, az tudja, hogy ez a kocsi KEVESET fogyaszt. Ezt így kell nézni. Kategórián belül.

Te úgy beszélsz, hogy eleve nem vennéd meg ;) ... így könnyű. Ezért tettem hozzá én is, hogy a felsorolt hátrányok NEM NEKEM lennének hátrányok. Nekem is nagyon tetszik ez a kocsi, és igen, részben pont azért mert USA, és mert ilyen a színe  :yes: ... de én NEM vagyok potenciális vevő. Ha az lennék, az USA mivolt biztosan zavarna - mert a futómű puhább, a beltér puritánabb, és sok alkatrész beszerzése nehezebb/tovább tart/drágább vagy ezek kombinációja.

Olyan hülyeséget meg ki, és hol írt le, hogy a sok futás egy Toyotánál mindegy  :D ? Hogy lenne már mindegy? Toyotában is elsősorban ettől függ, hogy mikor kell majd dolgokat javítani, kicserélni benne. Szóval korántsem mindegy. De amúgy itt is arról van szó, hogy SZERINTEM ebben az autóban ez a km nem sok. Ez elmegy még 100-150-et simán, különösebb gond nélkül - ami full korrekt egy ennyi idős, ennyit érő autótól. DE!!! A magyar használtautó-vásárló számára 350 ezer km, az RENGETEG  :otlet: ! Így kell nézni, ha az autód árát akarod belőni... ezért írtam azt, amit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5771 Dátum: 2014.12.07 12:48:45 »
Külsejét akartam rendbe tetetni. Van rajta egyéb makula is a bal elején kívül.
Mik vannak még?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ben88

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5772 Dátum: 2014.12.07 13:54:15 »
Miért "baj" az, hogy USA modell?  :?: Nagyban különböznek az alkatrészei az EU változattól ?
Ha az xv 10-est nézzük, elég sok minden más:
Lámpák, indexek, lökösök, első sárvédők, óracsoport, 95 után egész máshogy néz ki az usa camry eleje, belsejében is akadnak különbségek pl kormány, futómű puhább, zajszigetelés jobb. 3vz-fe csak 92-ig volt usa camryben, utána 1mz-fe lett.
Meg még rengeteg más apróság pl. bólintásra záró öv vs rántásra záró öv. Felszereltségbeli különbségek miatt más színek, anyagok belül. Aztán még ott vannak az évjárat szerinti variálások is.
Rockautóról és ebayről persze van hozzá minden, árban kb. ugyanott van mintha EU-shoz kérnéd, de várni kell mindenre.
Itt van példának két kép az eu-s és az usa hátuljáról. Mindkettő 1994-es japán gyártású.

ex: 90 camry 2.0 aut. usdm
ex: 94 camry 3.0 3vzfe eu
ex: 94 camry 2.2 aut. usdm
2000 4runner 3.4 limited

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5773 Dátum: 2014.12.07 16:24:35 »
hát ezerszer szebb az usa kivitel. corollában is.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5774 Dátum: 2014.12.07 17:19:50 »
hát ezerszer szebb az usa kivitel. corollában is.
Hát ez teljesen szubjektív :) ... szerintem pl. pont ezekből a Camrykből, amik a képeken vannak, az európainak jobban néz ki a hátulja. Az amerikai nekem valahogy kispolgáribbnak, bazáribbnak tűnik azokkal az arany feliratokkal, meg a blendével a lámpák között. Meg úgy összességében is jobb az európai hátulja. Amiatt is, hogy alul nem töri meg a lökös vonalát a rendszám. Ettől emeltebbnek, dögösebbnek néz ki a kocsi fara.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )