Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129538 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5490 Dátum: 2013.06.29 13:48:58 »
...
Az eredeti motorja itt figyel nálam a pincében még mindig.
...
Most 3S-FE van benne, ha jól láttam, nem?
Mi az eredeti?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5491 Dátum: 2013.07.07 14:49:34 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

ben88

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5492 Dátum: 2013.07.07 16:23:43 »
Most 3S-FE van benne, ha jól láttam, nem?
Mi az eredeti?
3S-FE az eredetije is, ezt ami most van benne egy 97 körüli angol carinából tettem át bele. Gondolom azóta nem cserélte ki senki.  :D
Annyiban más csak hogy van egy plusz hűtés az olajszűrőnél.
Saját eredeti motorja nagyon füstölt egy teljes hengerfej felújítás után is, minimum gyűrűzni kellett volna.
Sajna valaki egyszer elfelejtett olajat cserélni benne... :nonono:
A carina motorjával semmi gondom nem volt utána.
ex: 90 camry 2.0 aut. usdm
ex: 94 camry 3.0 3vzfe eu
ex: 94 camry 2.2 aut. usdm
2000 4runner 3.4 limited

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5493 Dátum: 2013.07.07 17:51:58 »
3S-FE az eredetije is, ezt ami most van benne egy 97 körüli angol carinából tettem át bele. Gondolom azóta nem cserélte ki senki.  :D
Annyiban más csak hogy van egy plusz hűtés az olajszűrőnél.
Saját eredeti motorja nagyon füstölt egy teljes hengerfej felújítás után is, minimum gyűrűzni kellett volna.
Sajna valaki egyszer elfelejtett olajat cserélni benne... :nonono:
A carina motorjával semmi gondom nem volt utána.
Köszi, értem  :)
Hát ja, akkor lett volna jó kifűzni és megnézni egy dugót, mikor lennt volt a hengerfej, akkor nem túl sok plusz pénzből meglett volna a gyűrűzés, persze utólag könnyű okoskodni...Ahogy én tudom, általában nem a hengerfejnél megy el az olaj a Carináknál...

Petike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5494 Dátum: 2013.07.08 11:20:37 »
Nekem kell egy ilyen egyszer:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_automata_bor.benzin_gaz-6975275
Ez a Camry két évig az enyém volt, ezt az autómat szerettem idáig a legjobban. Tavaly tavasszal adtam el, az új gazdája is vigyázott rá.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5495 Dátum: 2013.07.08 14:03:38 »
Ez a Camry két évig az enyém volt, ezt az autómat szerettem idáig a legjobban. Tavaly tavasszal adtam el, az új gazdája is vigyázott rá.
Nagyon tetszik! Mintha már sajnálnád, hogy eladtad, amit nem csodálok...
Kéne egy fölös miller és már mennék is érte.  :yes: :cry:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Petike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5496 Dátum: 2013.07.08 14:12:13 »
Nagyon tetszik! Mintha már sajnálnád, hogy eladtad, amit nem csodálok...
Kéne egy fölös miller és már mennék is érte.  :yes: :cry:
Még az avatar képem is ez maradt! :)
Tényleg sajnáltam, de a limuzin helyett az egyterű nekünk praktikusabbá vált. Néha az embernek az eszével is tudni kell döntenie, amit a szívével utána mindig bánni fog... :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5497 Dátum: 2013.07.08 14:25:15 »
Még az avatar képem is ez maradt! :)
Tényleg sajnáltam, de a limuzin helyett az egyterű nekünk praktikusabbá vált. Néha az embernek az eszével is tudni kell döntenie, amit a szívével utána mindig bánni fog... :)
Csak most nézem, hogy esett az (irány)ára egy százast!
De jó, hogy itt vagy mint régi tulaj, nem tudom kérdezhetek-e pár dolgot, mint pl. kilométer valós lehet-e, tudsz-e nagyobb törésről amit elszenvedett, alkatrészt nehéz-e hozzá találni, mert nem túl gyakori ez az autó Magyarországon, nem úgy mint Amerikában. Pont egy ilyen napfénytetős V6-os automata bőrbelsős digit-klímás MCV20-as Camry-ra vágyom, persze a Carinám nem bír kidőlni alólam  :D, de lehet vennék mellé egy ilyet...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5498 Dátum: 2013.07.08 15:45:25 »
Csak most nézem, hogy esett az (irány)ára egy százast!
De jó, hogy itt vagy mint régi tulaj, nem tudom kérdezhetek-e pár dolgot, mint pl. kilométer valós lehet-e, tudsz-e nagyobb törésről amit elszenvedett, alkatrészt nehéz-e hozzá találni, mert nem túl gyakori ez az autó Magyarországon, nem úgy mint Amerikában. Pont egy ilyen napfénytetős V6-os automata bőrbelsős digit-klímás MCV20-as Camry-ra vágyom, persze a Carinám nem bír kidőlni alólam  :D, de lehet vennék mellé egy ilyet...
én az utolsó szériás, fullos, hathengeres camryket figyeltem 2009 környékén. persze azok drágábbak voltak. aztán végül ráakadtam arra az avensisre, amit végül megvettem, nyilván nem ugyanaz a méret a kettő de az ave sokkal modernebb volt

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5499 Dátum: 2013.07.08 21:08:25 »
én az utolsó szériás, fullos, hathengeres camryket figyeltem 2009 környékén. persze azok drágábbak voltak. aztán végül ráakadtam arra az avensisre, amit végül megvettem, nyilván nem ugyanaz a méret a kettő de az ave sokkal modernebb volt
Én valahogy a 2000 év előtti autókat (Toyotákat) komálom...(ok, az új GT-86 jöhetne)
Az Avensis 2.0 automata autónk is hozza azért a hangulatot, csak hiányzik belőle egy-két extra pl. a napfénytető, a bőrbelső, a digit-klíma, a tempomat, meg a V6 motorhang, no meg formára is tetszik ez a csíklámpás V20-as Camry.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5500 Dátum: 2013.07.08 21:13:44 »
Nagyon tetszik! Mintha már sajnálnád, hogy eladtad, amit nem csodálok...
Kéne egy fölös miller és már mennék is érte.  :yes: :cry:

Nekem hátulról kicsit olaszos, elölről carinás, de annál kicsit több erővel  ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5501 Dátum: 2013.07.08 21:39:26 »
Nekem hátulról kicsit olaszos, elölről carinás, de annál kicsit több erővel  ;)
Leírtál mindent, ami miatt pl. nekem is bejön ::) :D egyedül azt sajnálom, hogy ezekből már nem volt LB...

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5502 Dátum: 2013.07.14 19:21:30 »
Elvitték a camrymet donornak valahová a zalába..
Maradt egy csomó alkatrész és 15" os alu felni is 60%-os gumikkal.
Esetleg érdekel valakit?
Belső kárpit középső konzol, csomtartó nyitó fül magnó helyére camry jel.
Belső műanyagok ablakemelők, generátor visszapillantó külső belső, bal első lámpa. kormány légzsákkal..

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5503 Dátum: 2013.07.14 19:27:32 »
Ehhez mit szóltok:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_2.4_vvti_automata_szlovak-6996464
Igaz hogy fullos avensisem van 2.2D változat 177Le, de azért a camry kényelmeseb volt.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #5504 Dátum: 2013.07.14 20:43:37 »
Ehhez mit szóltok:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_2.4_vvti_automata_szlovak-6996464
Igaz hogy fullos avensisem van 2.2D változat 177Le, de azért a camry kényelmeseb volt.
cégalapításban segítek :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018