Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129207 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5265 Dátum: 2011.12.06 08:43:24 »
Én múltkor egy 3.0 TDI-vel "versenyeztem" a Hungárián. Csúnyán otthagytam a végére. Az igazsághoz hozzátartozik persze, hogy fingja nem volt, hogy váltanak a lámpák, hol lehet gázt nyomni a satufék helyett, plusz a végére beragadt csúnyán két autó mögé. Öröm volt látni, ahogy tepert.  [rohog] :devil:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5266 Dátum: 2011.12.06 09:24:12 »
Én múltkor egy 3.0 TDI-vel "versenyeztem" a Hungárián. Csúnyán otthagytam a végére. Az igazsághoz hozzátartozik persze, hogy fingja nem volt, hogy váltanak a lámpák, hol lehet gázt nyomni a satufék helyett, plusz a végére beragadt csúnyán két autó mögé. Öröm volt látni, ahogy tepert.  [rohog] :devil:

És mindent figyelembevéve, még az kocsija több üzemanyagot evett, mint a Tiéd, annak ellenére, hogy a Tiéd benzines.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5267 Dátum: 2011.12.06 12:51:10 »
coriklubban meg azt mondják nekem hogy egy ilyen camry mint a tiéd -még a legnagyobb motorral is- megeszi a calibrákat .. ::)
hát ez elég vicces..kb fél évig jártam egy kétliteres  közepes állapotu calibrával (kölcsönbe) és bár ilyen camryval még nem mentem de sztem semmi esélye az opel ellen. qrvára semmi.
Szerintem sincs. Vezettem a "leggyengébb", 2.0 8V 115 LE Calibrát elég sokat - lényegesen jobban gyorsul, mint a Camry. A Camry 12 körül van 100-on - a Calibra 9 körül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5268 Dátum: 2011.12.06 12:53:50 »
Én múltkor egy 3.0 TDI-vel "versenyeztem" a Hungárián. Csúnyán otthagytam a végére. Az igazsághoz hozzátartozik persze, hogy fingja nem volt, hogy váltanak a lámpák, hol lehet gázt nyomni a satufék helyett, plusz a végére beragadt csúnyán két autó mögé. Öröm volt látni, ahogy tepert.  [rohog] :devil:
Akkor itt te, mint sofőr győzted le a TDI sofőrjét  :) ... Amúgy nem írtad, hogy milyen kasztniban volt az a 3.0 TDI, de kb mindegy is. A te autódnak halvány esélye nincs ellene, még a Q7-esben is 8.5 mp alatt 100-on van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5269 Dátum: 2011.12.06 12:59:10 »
Ha nem érződött ki az irónia a szövegből, akkor bocsi.  ;) (Amúgy valami A8 méret volt)
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5270 Dátum: 2011.12.06 12:59:52 »
És mindent figyelembevéve, még az kocsija több üzemanyagot evett, mint a Tiéd, annak ellenére, hogy a Tiéd benzines.  :flowers:

Ha az a 3.0TDI lemaradt a Corolla utan, akkor az az auto nagyon nem ment. Gyakorlatilag szinte csak cammogott onmagahoz kepest. Nagyon jo esellyel kevesebbet evett a Corollanal.
Ket es feles dieselt szoktam figyelgetni rendszeresen horpintesugyileg es gyakorlatilag nincs olyan szituacio, amikor megtudna inni akarcsak pillanatnyilag is annyit, mint mondjuk egy mezei benzines 1.6-os azonos korulmenyek kozott. Egy biztos, az a 3.0 TDI nem akart menni, mert ha akart volna, nem sok ellenfele lenne.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.06 13:14:21 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5271 Dátum: 2011.12.06 13:31:08 »
pár éve egy góré  4,2es audiban ültem. sofőr srác minden lámpánál kereste az ellent.. [rohog]

kis hondát simán..pedig jól ment az is.
fóka vmi jobb...simán
e30 szakadt...simán
egyedül egy e36 (szerintem M volt) tartotta a lépést csak a végén 200 felett fogyott el neki.. :helpsmilie:
akkor már kiabáltam h kiszállok... :flowers:
átlagfogyi: 45l  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5272 Dátum: 2011.12.06 13:44:18 »
A gyorsulasos pillanatnyi fogyira allnak az elozo gondolatok, meg arra amikor mondjuk extrem emelkedokon felfele lehet latni brutal ertekeket 1-esben 2-esben. A varosi atlaga nyilvan magasabb a 3.0TDI-nek amugy normalisan, de ilyen kihegyezett (marminta Corolla szamara) korulmenyek kozepette a 3 literes dieselnek ez nem tema, nem is kulonosebben forog, leven (a nemletezo  :devil: ) nyomatekbol megy.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5273 Dátum: 2011.12.06 20:22:00 »
Ha az a 3.0TDI lemaradt a Corolla utan, akkor az az auto nagyon nem ment. Gyakorlatilag szinte csak cammogott onmagahoz kepest. Nagyon jo esellyel kevesebbet evett a Corollanal.
Ket es feles dieselt szoktam figyelgetni rendszeresen horpintesugyileg es gyakorlatilag nincs olyan szituacio, amikor megtudna inni akarcsak pillanatnyilag is annyit, mint mondjuk egy mezei benzines 1.6-os azonos korulmenyek kozott. Egy biztos, az a 3.0 TDI nem akart menni, mert ha akart volna, nem sok ellenfele lenne.  :flowers:
Tolta az mint a barom, már ahol tudta. De ahogy Trotter helyesen ráérzett, itt a sofőr forgalom/helyismerete miatt győzött a Cori. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5274 Dátum: 2011.12.06 20:52:36 »
Hát igen. Ez ugyanaz a szitu, mint amikor én sokkal fiatalabb, erősebb autókat hagyok ott pl. a Mánfa-Pécs szerpentinen a Camryvel  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5275 Dátum: 2011.12.07 10:02:50 »
Ha az a 3.0TDI lemaradt a Corolla utan, akkor az az auto nagyon nem ment. Gyakorlatilag szinte csak cammogott onmagahoz kepest. Nagyon jo esellyel kevesebbet evett a Corollanal.
Ket es feles dieselt szoktam figyelgetni rendszeresen horpintesugyileg es gyakorlatilag nincs olyan szituacio, amikor megtudna inni akarcsak pillanatnyilag is annyit, mint mondjuk egy mezei benzines 1.6-os azonos korulmenyek kozott. Egy biztos, az a 3.0 TDI nem akart menni, mert ha akart volna, nem sok ellenfele lenne.  :flowers:

Pedig de. Musspici már leírta, hogy mire céloztam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5276 Dátum: 2011.12.07 11:22:16 »
Akkor nem ertem, ez a magic kategoria.  :sorcerer:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5277 Dátum: 2011.12.07 12:51:23 »
Mit nem értesz  ;) ? Az autó maga jobban ment volna, de a sofőr nem tudta, mikor váltanak a lámpák, így összességében hosszabb idő alatt tette meg az adott útszakaszt.

Nem hiszem el neked, hogy ezt nem értetted  :lol: ... Kéne a fight, mi  :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5278 Dátum: 2011.12.07 14:03:20 »
Kéne a fight, mi  :D ?

90 vs. 230 LE .... Milyen fight?  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #5279 Dátum: 2011.12.07 17:16:20 »
 :cry: :cry: :cry:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.