Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129716 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5115 Dátum: 2011.08.20 20:31:55 »
Mekkora élmény volt most, a legutóbbi erdélyi utam során, megint zúzni egy jót a Camryvel  :clap: ... Most aztán nem volt economy, adtam neki rendesen, közben kb. végig vigyorogva  :D ... Mennyire jó autó ez még mindig  :wub:

Kis erdélyi barátném is nagyon szereti - érdekes módon könnyebben vezeti (a parkolást leszámítva), mint a Yarist  :) ... A nehezebben és/vagy hosszabb utakon járó, kevésbé érzékeny kuplung, fék, gáz, váltó jobban bejön neki  :sorcerer: ... Mondtam is, hogy ezek szerint veteránautósnak született  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hamann

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5116 Dátum: 2011.08.26 08:26:04 »
Sziasztok!

2003-as Camryban lehet szerintetek xenon..?

Vagy csak úgy beletették.

Kell hozzá műbizonylat hogy ne büntessenek érte mert nem gyári..?

Hogy működik ez?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5117 Dátum: 2011.08.26 13:16:29 »
Nagyon egyszerű:  Nézd meg a lámpatest búráját. Ha HCR, HR, vagy HC betűjelzések vannak benne (H, mint halogén), akkor biztosan nem xenonra van optimalizálva, vagyis utólagos.

Ha gyári xenonos, akkor kell hozzá automata lámpamosónak is lennie, valamint az első tengelyen automata szintező. (nem azonos a manuálisan utastérben állítható fényszórómagasság-állítóval, ennek nincsen user beavatkozási pontja)

Ha a lámpád egyébként FF tükrös, akkor nagy valószínűséggel utólagos benne a xenon, de a jelölések, amiket korábban leírtam egyértelművé teszik a dolgot.

Ha bővebben kell infó, akkor gyere át a világítós topicba.

Ha nem tudod eldönteni ez alapján, miféle a lámpatested, akkor kellene róla egy közeli (makro) fotó, hogy megfejthessen a kódokat.

Ha ilyen a kocsid, mint amit betettem ide, akkor szvsz. FF tükrös és utólagos lehet, de, ha amcsi a modell, akkor mindent el tudok képzelni. :whistling:






Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Papi12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5118 Dátum: 2011.08.29 10:40:14 »
Sziasztok!

Egy érdekes tapasztalatra tettem szert tegnap este. Életemben először elmentem egy autósmoziba Csopakra: nem tudom, hogy bárki gondolkodott már, hogy vajon a verda erre a funkcióra is alkalmas-e, hát most deklarálom, hogy tökéletes az autósmozis szórakozáshoz is :)
Másfél órás film (Másnaposok2 - erről most nem mondanék kritikát) folyamatos rádió párhuzamosan, ment is a zrika, hogy az aksi le fog merülni...persze eljött a film vége, nagy izgalmakkal kulcs elfordítása és láss csodát...nem indul...az indítómotor folyamatosan prüszköl, ellenben az aksinak semmi baja, mert minden elektromos cucc azonnal és hibátlanul működik. Mégse bődül fel a V6! akkor itt most mi is a stájsz? gondolkodtam azon, hogy le kellene venni a sarukat, hátha a softreset segít, de a megoldás egy teljesen banális ámde annál eredményesebb ötletnek köszönhető: mi lenne, ha a 2 óra állás (nyitott ajtókkal) után egyszerűen bezárnánk az autót és utána kinyitnánk értelemszerűen? Jippijájé a megoldás megoldásnak bizonyult! az autó beindult és ugyanazzal a felsőbbrendű eleganciával és misem természetesebb kényelemmel vitt haza minket, kicsit gyöngyöző homlokkal, de egy annál biztosabb érzéssel: ha a verda már nekem se hagyja magát, akkor ezt alólam sosem veszik ki illetéktelen kezek :)

Persze, ha valaki ilyen szándékkal olvassa, annak megemlítem, hogy egy piton van még az utastérben, mint biztonsági berendezés!!!

P

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5119 Dátum: 2011.08.29 11:36:15 »
A rendszer nem engedett indítózni, mert a kritikus szint alá esett volna közben a feszültség. Amikor befejeztétek a rádiózást és bezártad-kinyitottad a kocsit, pont annyit "pihent" az akksi, hogy megint meglegyen a szükséges feszültség. Magyarul nem sokon múlott a dolog, simán előfordulhatott volna, hogy utána sem tudsz indítózni. Vigyázni kell ezekkel a modern autókkal, már elég kis feszültségesésnél is le tudják tiltani az önindítót. Velem is volt olyan, hogy a Yaris fél óra (!) bekapcsolt fényszórókkal állás után nem indult. Utána bebikáztuk, és ezt követően már indult tökéletesen... Magyarul nem sokat merült az akksi, mégse engedett indítózni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Papi12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5120 Dátum: 2011.08.29 11:43:15 »
Köszi az infót, de a helyzet az, hogy két indítási próbálkozás közben többet "pihent" az aksi, mint a zárás/nyitás processz alatt! a többi mellettem álló autók pöccre indultak, pedig volt ott 15 éves Astra, 7-8 éves Octavia és vadiúj Legacy. Egyik sem járatta a motorját film közben. Az én aksim meg 2 éves sincs...

A rendszer nem engedett indítózni, mert a kritikus szint alá esett volna közben a feszültség. Amikor befejeztétek a rádiózást és bezártad-kinyitottad a kocsit, pont annyit "pihent" az akksi, hogy megint meglegyen a szükséges feszültség. Magyarul nem sokon múlott a dolog, simán előfordulhatott volna, hogy utána sem tudsz indítózni. Vigyázni kell ezekkel a modern autókkal, már elég kis feszültségesésnél is le tudják tiltani az önindítót. Velem is volt olyan, hogy a Yaris fél óra (!) bekapcsolt fényszórókkal állás után nem indult. Utána bebikáztuk, és ezt követően már indult tökéletesen... Magyarul nem sokat merült az akksi, mégse engedett indítózni.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5121 Dátum: 2011.08.29 17:58:53 »
Köszi az infót, de a helyzet az, hogy két indítási próbálkozás közben többet "pihent" az aksi, mint a zárás/nyitás processz alatt! a többi mellettem álló autók pöccre indultak, pedig volt ott 15 éves Astra, 7-8 éves Octavia és vadiúj Legacy. Egyik sem járatta a motorját film közben. Az én aksim meg 2 éves sincs...

A rendszer nem engedett indítózni, mert a kritikus szint alá esett volna közben a feszültség. Amikor befejeztétek a rádiózást és bezártad-kinyitottad a kocsit, pont annyit "pihent" az akksi, hogy megint meglegyen a szükséges feszültség. Magyarul nem sokon múlott a dolog, simán előfordulhatott volna, hogy utána sem tudsz indítózni. Vigyázni kell ezekkel a modern autókkal, már elég kis feszültségesésnél is le tudják tiltani az önindítót. Velem is volt olyan, hogy a Yaris fél óra (!) bekapcsolt fényszórókkal állás után nem indult. Utána bebikáztuk, és ezt követően már indult tökéletesen... Magyarul nem sokat merült az akksi, mégse engedett indítózni.

Ha van riasztó az autóba akkor az lesz a megoldás...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5122 Dátum: 2011.08.29 20:18:33 »
Igen, van. Miért, mit csinál ilyenkor a riasztó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5123 Dátum: 2011.08.29 22:06:38 »
Igen, van. Miért, mit csinál ilyenkor a riasztó?

Nem a Te autódra értettem, hanem Papi12-re. Ugyanis egyes riasztók pl tiltják az üzemanyagellátást. Ha a gyújtás levétele óta sok idő telt el, volt ajtó-nyitás csukás, de be mégsem élesítették a riasztót, akkor ez a rablásvédelem bekapcsol (hátha csak elfelejtették bezárni), és ugye a bezárás-kinyitás hatástalanítja.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5124 Dátum: 2011.08.30 13:04:44 »
Atyaég  ::) ... "Hátha csak elfelejtették bezárni"... Bírom, hogy ez a mai modern technika mennyire hülyének nézi az embert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5125 Dátum: 2011.08.31 11:34:59 »
Üdv,

van vkinek ötlete, hogy 2004es Camryban hogyan lehet kiszedni a középső konzolt? Rádiócsere lesz, mert megjött a napos kaliforniából az átalalkító keretem
2004 Camry LE

Papi12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5126 Dátum: 2011.08.31 13:39:49 »
Igen, van. Miért, mit csinál ilyenkor a riasztó?

Nem a Te autódra értettem, hanem Papi12-re. Ugyanis egyes riasztók pl tiltják az üzemanyagellátást. Ha a gyújtás levétele óta sok idő telt el, volt ajtó-nyitás csukás, de be mégsem élesítették a riasztót, akkor ez a rablásvédelem bekapcsol (hátha csak elfelejtették bezárni), és ugye a bezárás-kinyitás hatástalanítja.

Szia!

Van benne riasztó, de nem volt élesítve, szal ez a magyarázat még akár fedheti is az igazságot.

Köszi!

P

Hambicamry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5127 Dátum: 2011.09.03 12:19:55 »
Sziasztok...tud nekem valaki segíteni alkatrész esetleg donor ügyben?Tegnap összetörtek:S

Sw11 Camry 84 liftback 79kw 107le

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5128 Dátum: 2011.09.04 10:28:34 »
Privi ment.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5129 Dátum: 2011.09.05 21:59:20 »
Sziasztok! 

Talán mostantól újra lendületet vesz a Camry-projekt. Lesz időm havi 1-2 nap vele foglalkozni végre :)

Első körben legyen mozgásképes. Citrom (sponsored by Palaczk) csere után talán újra kapcsolgatni fog.

Második körben szét tervezem szedni a motorját, és ezen gyakorolni a szerelést.
Új csapágysor, gyűrűsor és tömítés-garnitúra van tervben. Meglátjuk, mi lesz belőle. Megnézem persze előtte mondjuk holnap, hogy mennyiért vannak hozzá cuccok. Elég sok mindent lehet mondjuk kapni még hozzá.

Aztán jöhet a kasztni szép apránként....  :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D