Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129259 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5085 Dátum: 2011.06.25 12:44:16 »
Ez esetben megadod a telefonszámát?  [rohog]
Ezt most dicséretnek veszem  :D :yes:

Miért?  :D
Na jó befejeztem...  [rohog]
Xanyi

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5086 Dátum: 2011.06.27 13:16:19 »
Sziasztok,

valoszinu hamarasoan en is a klubbhoz fogok tartozni, de elotte kicsit meg informalodnek...

2002-es vagy 2003-as Camry vetelen gondolkodom. Mar van is 2 kiszemelt:

1) 2002-es 2.4-es AUT, digit klima... 70e km
2) 2003-as 3.0-es AUT full extra 121e km

Mind2 azonos aron van es a km valoban annyi amennyi (Belgiumbol hozom es ott nincs tekergetes)

Kerdeseim:

az elso opcio meg a regebbi kasztnis. van esetleg olyan dolog amiert erdemesebb az ujabbat venni?
Milyen fogyasztasra szamoljak atlagban a 2.4-es ill a 3.0-eshez?
Mire kell odafigyelni fasarlasnal? Vannak-e tipikus problemak?
A legfontosabb pedig, ha esetleg barmi gond lenne a valtoval (ez a legnagyobb param) akkor arra mennyire van megoldas? (reven nem egy uj auto raadasul Japan)

Ugy tervezzuk, h legalabb 4-5 evig hasznalnank a kocsit szoval ha meglesz akkor a szokasos olaj, szurok es gyertya cseret mindenkeppen megcsinaltatom meg atnezetem a fekeket. valtoban erdemes olajat cserelni?

Valaszotokat/segitsegeteket elore is koszonom!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5087 Dátum: 2011.06.27 13:43:02 »
hát a fogyasztásra 10.5-et számolj józan vezetés mellett a kisebbik motorra, a nagyobbik egy jó literrel több lehet átlagban. nézd meg a regadótételeket is, a hathengeres csak euro 3-as!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5088 Dátum: 2011.06.27 14:27:36 »
hát a fogyasztásra 10.5-et számolj józan vezetés mellett a kisebbik motorra, a nagyobbik egy jó literrel több lehet átlagban. nézd meg a regadótételeket is, a hathengeres csak euro 3-as!

Regado nem jatszik mert nem iratom at ugyanis ha van egy kis szerencsem akkor mi is kikoltozunk novemberben…

A 10.5 nem is olyan veszes, legalabb 12-re gondoltam es 15-16-ra a 3.0-nel.

Probalok meg infot gyujteni, de nem olyan konnyu... A totalcaros nepitelet is elegge karcsu az eros reszlehajlasrol nem is beszelve.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.27 14:42:26 írta Mooc »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5089 Dátum: 2011.06.27 14:49:20 »
A négyhengeres elmegy átlagban 10 liter körül, a hathengeres 12 környékén. De ha van rá módod, mindenképp az újabb modellt vedd, jóval modernebb technika; az előd még kb. a 90-es évek közepét képviseli.

Gondod nem nagyon lesz velük, pláne ilyen röhejesen kevés kilométerrel  :yes: ... Háromszor-négyszer ennyit simán elmennek komolyabb javítások nélkül.

A váltóval ha mégis gond lenne, vannak hozzáértő szakemberek itthon is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5090 Dátum: 2011.06.27 14:51:56 »
hmmm...én is sokat nézegettem a camry-ket, aztán belebotlottam ebbe az avéba. A camry nagyon ritka, nehéz okosnak lenni vele, meg elég amerikás típus is: marha nagy kívül-belül, és elég gagyi belül. az automaták asszem csak négysebességesek hozzá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5091 Dátum: 2011.06.27 17:45:22 »
Nekem egyetlen bajom lenne vele: hogy nem kombi. De amúgy ...  :wub:

A 2.4-es automatája biztosan 4 gangos (nem mintha ez sokat számítana). A 3.0 már készült ötsebességessel is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5092 Dátum: 2011.06.27 17:55:09 »
Megneztem es 4 sebesseges. de ez nem hinnem, h sokat szamit... mondjuk 4 seb + overdrive vagy... (ha hulyeseget kerdeztem akkor bocsi)

Milyen tipushibakra kellene felkeszulnom? (allitolag meg torve sem voltak. A kisebbik tuti nem a nagyobbikat majd holnap igazoljak vissza. Viszont a kicsiben pluss van es nem bor  :no: viszont ujak a gumik es 50e km-el kevesebb van benne... Nagy dilemma! 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5093 Dátum: 2011.06.27 18:33:29 »
Árban hogy néz ki a dolog?

Azt ne felejtsd el, hogy a kis motor épp hogy csak megfelelően mozgatja az autót - míg a nagy minden szituációban korrekt erőtartalékkal rendelkezik.

Szerintem, megfelelő karbantartás esetén, egy ilyen autónak majdnem mindegy, hogy 70 vagy 120 ezer km van benne.

Tényleg: te milyen éves futást tervezel?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5094 Dátum: 2011.06.28 09:58:33 »
Árban hogy néz ki a dolog?

Azt ne felejtsd el, hogy a kis motor épp hogy csak megfelelően mozgatja az autót - míg a nagy minden szituációban korrekt erőtartalékkal rendelkezik.

Szerintem, megfelelő karbantartás esetén, egy ilyen autónak majdnem mindegy, hogy 70 vagy 120 ezer km van benne.

Tényleg: te milyen éves futást tervezel?

Mind2 auto 8700EUR legalabb 4-5 evet szeretnek kihuzni a kocsival...

tegnap lebeszeltem egy talalkozot h legalabb kiprobaljak egy 2.4-est mert igazabol en is felek egy kicsit, h nem lesz eleg foleg automataval... remelem kellemesen csalodok majd. (ha ez nem jon be akkor nezek en is v.mi kombit Corolla vagy Avensis johet meg szoba, bar v.miert a kombi Avensis nem tetszik annyira  :whistling:

De a Camry nagyon megfogott... majd ugyis beszamolok ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5095 Dátum: 2011.06.28 14:23:08 »
Ugyanazért a pénzért, gondolkodás nélkül az erősebb, újabb autót venném. Ne viccelj, 8700 euro nem pénz érte  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5096 Dátum: 2011.06.28 17:11:32 »
Árban hogy néz ki a dolog?

Azt ne felejtsd el, hogy a kis motor épp hogy csak megfelelően mozgatja az autót - míg a nagy minden szituációban korrekt erőtartalékkal rendelkezik.

Szerintem, megfelelő karbantartás esetén, egy ilyen autónak majdnem mindegy, hogy 70 vagy 120 ezer km van benne.

Tényleg: te milyen éves futást tervezel?

Mind2 auto 8700EUR legalabb 4-5 evet szeretnek kihuzni a kocsival...

tegnap lebeszeltem egy talalkozot h legalabb kiprobaljak egy 2.4-est mert igazabol en is felek egy kicsit, h nem lesz eleg foleg automataval... remelem kellemesen csalodok majd. (ha ez nem jon be akkor nezek en is v.mi kombit Corolla vagy Avensis johet meg szoba, bar v.miert a kombi Avensis nem tetszik annyira  :whistling:

De a Camry nagyon megfogott... majd ugyis beszamolok ;)
Ha esetleg szóba jön az avensis (bár az enyém kombi), keress meg, asszem tudnék tudnék olyan ajánlatot tenni, ami érdekelne

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5097 Dátum: 2011.06.28 22:46:55 »
Na tul vagyok a proban...  :no: Keves az a 2.4-es motor a maga 152LE-vel... tartalek gyakorlatilag 0 maga a valto szepen es jol mukodott, de ami keves az keves.
Meglesek egy 3.0-est. az mar biztosan jobb lesz csak ott meg a fogyasztas vegett kezdek aggodni.

Meg jelentkezem

U.i.: A kiszemelt 2.4-est el is adtak ma es a 3.0-esre is van erdeklodo, de azert meg elszant vagyok ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5098 Dátum: 2011.06.29 00:09:17 »
Ahogy írtam, a 3.0 csak 10-15 %-al fogyaszt többet, mint a 2.4 - főleg automatával; kevésbé kell "erőlködnie", alacsonyabb fordulatokon tud dolgozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5099 Dátum: 2011.06.30 14:52:09 »
Na tul vagyok ezen is es azt kell mondjam, h velem van a baj  :innocent:
valoszinuleg tul nagyok az elvarasaim, de nekem meg ez a 3.0-as is kevesnek tunt. (lehet nem egy 150LE-s zsebraketabol kellett volna atulnom  ::) Ez erzesre nem ment sokkal jobban, mint amit anno probaltam 1.6-os automata Corolla. igaz ebben - kis tulzassal -  2x akkora a hely...
Sajan elkovettem meg egy hibat: kiprobaltam egy hybridet... Na az mar minden szempontbol kivalo csak az ar az ami szamomra emeszthetetlen. Tudom-tudom az a bizonyos takaro...

Szoval most orlodok, h mi legyen. Jo lesz az alapon vegeyk egy camryt vagy kezdjek el automata kombi Corollak utan keresgelni? meg a Corolla Verso ami nagyon tetszene, de arban mar azis arrebb van.

Meg nezelodok, de a keresztapam szerint ott kint lehet talalni jo allapotu Camrykat csak kell hozza penz meg turelem, hogyha feltunik a szinen akkor tettre keszen varjuk :D