Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129651 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

gaabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5040 Dátum: 2011.03.08 10:12:18 »
Nekem gyújtásra jön ki, kulcskihúzásra megy vissza, független a rádió állapotától.
Haver Lexusának antennája is kimúlt, azt egyszerűen kihúztuk (kicsit erőszakosan) a helyéből, azóta manuálisan állítgatja a hosszúságát.
A tied is europai XV30-as (a 2001-2006 kozott gyartott)? Nekem abban megy (illetve ment amig le nem kotottem) fejegyseg bekapcsolasra, mig az elozo szinten europai XV20-asban (a 1996-2001 kozotti) csak a radio bekapcsolasra (ha CD ment, visszahuzta).

Amikor legutobb szervizben jart, eszre is vettek, hogy nem megy. Visszakotottek, ugy adtak vissza a kocsit - kothettem le ujra :-)

Petike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5041 Dátum: 2011.03.08 20:58:37 »
Nekem gyújtásra jön ki, kulcskihúzásra megy vissza, független a rádió állapotától.
Haver Lexusának antennája is kimúlt, azt egyszerűen kihúztuk (kicsit erőszakosan) a helyéből, azóta manuálisan állítgatja a hosszúságát.
A tied is europai XV30-as (a 2001-2006 kozott gyartott)? Nekem abban megy (illetve ment amig le nem kotottem) fejegyseg bekapcsolasra, mig az elozo szinten europai XV20-asban (a 1996-2001 kozotti) csak a radio bekapcsolasra (ha CD ment, visszahuzta).

Amikor legutobb szervizben jart, eszre is vettek, hogy nem megy. Visszakotottek, ugy adtak vissza a kocsit - kothettem le ujra :-)
XV20 európai változat. De ez bizony a kulcsra hallgat, becsszó'!

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5042 Dátum: 2011.03.09 07:44:36 »
Toyota gurut keresek, ismertek valakit a környéken?
Motor generál óta néha elmegy az alapjárat, és motorféknél rángat.

Karcsi javasolta a benzin szűrő cserét, megvolt de még mindig rángat.

Szóval nem tudom..
Lehet beviszem a Twinhez itt Győrben.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5043 Dátum: 2011.03.09 10:41:12 »
Kaptam a másik fórumon egy csornai telefonszámot.
Nyári Ferenc esetleg valaki ismeri?
Vihetem hozzá?

gaabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5044 Dátum: 2011.03.09 12:35:54 »
XV20 európai változat. De ez bizony a kulcsra hallgat, becsszó'!

Amugy szerintem kivulrol az XV20 a legszebb Camry, nagy lapos elegans tepsi. Foleg sotetzoldben, ahhoz nagyon mennek a kromszinu diszcsikok. Ezek lemaradtak az XV30 lokharitojarol, meg az XV30 amugy is egy felfujt gomboc az XV20-hoz kepest. Ami meg jobban tetszett az XV20-ban az a kozepkonzolba epitett CD valto, amit sokkal kenyelmesebb volt hasznalni, mint az XV30-et a csomagtartoban, ami meg a nyilast is szukiti.

Persze ez ma mar nem szempont, az ember amugy is elrekkent valahova egy mp3 lejatszot.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5045 Dátum: 2011.03.14 09:54:36 »
Tegnap megmozgattam az Öreglányt  :yes: ... Bő egy hónap állás után, ha nem is "pöccre", de elsőre indult szépen, és némi kis zörgés-háromhengerezés után, kb. 20 mp elteltével már simán, egyenletesen járt.

Jóóó volt vele menni  :clap: ... Elkrúzolgattunk.

Viszont a hűtő megint produkálja ezt az érdekes jelenséget  :sorcerer: ... Konkrétan: a mutató úgy kb. a skála felső kétharmadáig megy föl, míg normális esetben picivel a fele alatt szokott megállni. Fene érti ezt, de már nem aggódom miatta, mert mindig ezt csinálja, mióta hosszabb időket áll. Az első időszakban mindig jobban felmelegszik; aztán később visszaáll a normál értékre.

Hűtőfolyadékot nem fogyaszt, és tavaly ki is lett pucolva a komplett hűtőrendszer, szakembernél. Ja, és termosztát-csere is volt, gyári újra. Minden maradt ugyanúgy  :hmmmm: ... Hát, magic ez is, de most már nem izgat, baj szemlátomást nem történik miatta  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tibby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5046 Dátum: 2011.03.14 14:29:24 »
Sziasztok!

Teljesen új vagyok, és csak azért regisztráltam, mert találtam a lépcső alatt 2 dolgot, ami nektek érdekes lehet.

Az egyik egy kerékcsapágy, teljesen új, bontatlan, a másik egy első lámpa, kőfelverődéssel.

Ha kell valakinek, hívjatok: 06202194679

http://indafoto.hu/bende/autos_vackok

ebben az albumban vannak.

t

gaabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5047 Dátum: 2011.03.16 13:54:48 »
Sziasztok!
Teljesen új vagyok, és csak azért regisztráltam, mert találtam a lépcső alatt 2 dolgot, ami nektek érdekes lehet.
Az egyik egy kerékcsapágy, teljesen új, bontatlan, a másik egy első lámpa, kőfelverődéssel.
Ha kell valakinek, hívjatok: 06202194679
http://indafoto.hu/bende/autos_vackok
ebben az albumban vannak.
t

A lampa formaja alapjan talan XV10-esnek tunik, na olyanom meg nem volt. Hetvegen egy hibrid Camry parkolt mellettem, az is jopofa darab, de meg olyanban sem ultem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5048 Dátum: 2011.03.30 00:48:17 »
Volt nekem ugye egy donor-Camrym, bontásra. Ez automata volt. A váltóját anno (2008 végén) eladtam Szeke Mesternek.

Na, idén nyáron kiderült (akkor akarták beszerelni az ő Camryjébe a váltót), hogy a "citromot" nem adtam vele  :wacko: ... Az ugyanis rajta maradt a motoron - hja, nem 100 %-ig automata-szakértő ember szedte szét anno. Szekének meg pont a citrom kellett volna elsősorban  :helpsmilie: ...

Nos, pár hete nekiveselkedtem, hogy leműtsem a motorról. Hát nem volt annyira egyszerű... Már maga a (raktár leghátsó sarkába, millió cucc mögé elbarikádozott) motor előszedése sem; meg utána a leszerelés sem. A "citromot" 8, 14-es kulcsnyílású csavar rögzítette a lendkerékhez; ezek közül mindig csak egyhez lehetett hozzáférni, alul, a karter mellett; tehát forgatni kellett a főtengelyt. A csavarok lelazításához meg rögzíteni... Elsőre nem tűnt problémamentesnek a meló, de végül megoldottuk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5049 Dátum: 2011.03.30 08:11:18 »
Na, idén nyáron kiderült...
Jééé, te most jöttél vissza a jövőből? :D
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5050 Dátum: 2011.03.30 11:06:21 »
Ehh, fuck  :eek: ...  :tt2: ... Agyban még mindig nem igazán váltottam évet  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5051 Dátum: 2011.04.02 20:32:16 »
Heeeej !!!

De rég jártam erre :)
Csak gondoltam megosztom veletek, hogy itt a tavasz ... nyári gumi fenn ... lenne. Csak sajna az első jobb gumim közelít a tükör radiálhoz.
Szal' gyorsan lelohadt az örömöm a min 50e Ft-os kezdéssel :\. De lehet inkább járok a télivel... nyáron jobban tapad. :D
Egyébként olvasgattam, hogy előszeretettel cserélitek a 15-ös felnit 16-osra. A vizuális extázison kívül van valami funkcionális haszna a dolognak?
 
Ja és az autó is érezheti a tavaszi zsongást mivel kb egy hónapja az alapjárat felszökött 800-ra. Van valami elképzelésetek, hogy mi okozhatja/tta az alapjárat fordulatszám növekedését?
Az egyetlen változás ami az autóval történt az, hogy mostanában nem engedem alkohol közelébe ... magyarul nem keverem etanollal (előtte 50%-ig kevertem), hanem tiszta benzint itatok vele.
95-ös 3.0 v6 xle a gép, a motorom 1MZFE. 

Láttam itt új camry tulajt ... hát gratu. Kívánok sok jó érzéseket a volán mögött.

És mindenkinek kívánok kellemes gumi/kerék váltást... de ne olyat mint amilyen nekem volt :)

Üdv

s

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5052 Dátum: 2011.04.02 20:40:37 »
Egyébként olvasgattam, hogy előszeretettel cserélitek a 15-ös felnit 16-osra. A vizuális extázison kívül van valami funkcionális haszna a dolognak?
 
Ja és az autó is érezheti a tavaszi zsongást mivel kb egy hónapja az alapjárat felszökött 800-ra. Van valami elképzelésetek, hogy mi okozhatja/tta az alapjárat fordulatszám növekedését?
Az egyetlen változás ami az autóval történt az, hogy mostanában nem engedem alkohol közelébe ...
Ez simán okozhatja. Mármint a magasabb alapjáratot. Amúgy a 800-at sem nevezném soknak.

Gumi: 15-ösről 16-osra váltásnak szinte csak optikai előnye van. Cserébe akadnak (nem optikai) hátrányai is (pl. nehezebb kerék, drágább gumi, kényelmetlenebb rugózás).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5053 Dátum: 2011.04.02 21:04:14 »
Ez simán okozhatja. Mármint a magasabb alapjáratot. Amúgy a 800-at sem nevezném soknak.
Gumi: 15-ösről 16-osra váltásnak szinte csak optikai előnye van. Cserébe akadnak (nem optikai) hátrányai is (pl. nehezebb kerék, drágább gumi, kényelmetlenebb rugózás).

aha... és hogyan tudnám visszaállítani a 700-körüli értéket? Itassam le megint alkohollal ? :)

Hát nem tudom, hogy ki hogy van ezzel, de én imádom a nagy peres gumikat... mármint, hogy magas a fal. Legszívesebben rátolnék egy 205/75/14 -est ... micsoda szörnyeteg lenne :)
vagy egy jó kis nascar versenygumit :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.02 21:07:54 írta anhuman »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5054 Dátum: 2011.04.02 22:03:04 »
aha... és hogyan tudnám visszaállítani a 700-körüli értéket? Itassam le megint alkohollal ? :)

Hát nem tudom, hogy ki hogy van ezzel, de én imádom a nagy peres gumikat... mármint, hogy magas a fal. Legszívesebben rátolnék egy 205/75/14 -est ... micsoda szörnyeteg lenne :)
vagy egy jó kis nascar versenygumit :)
Miért baj az, hogy 700 helyett 800 az alapjárat  :?: ?

Gumik: egyetértek veled  :yes: ... Utálom ezt a mai szekérkerék-divatot, hogy a kerék úgyszólván csak felniből áll, valami atomperes gumival  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )