Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129356 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5010 Dátum: 2011.02.06 09:14:44 »
Sztem Ausztria...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5011 Dátum: 2011.02.06 14:47:30 »
 :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5012 Dátum: 2011.02.07 19:12:26 »
Sziasztok! Segítséget kérek,  :helpsmilie: olyan szaki kellene aki ki tudja olvasni a '98-as amerikai Camrym motorvezérlő hibakódját.
Ugyanis ma kigyulladt a motorhiba jelző lámpa. Épp a Toyotasuper közelében voltam, bementem, kb. egy órányi próbálkozás után sem tudtak kapcsolatot teremetni a vezérlővel.  :eek: A tempomat meg még valami vezérlést ki tudták olvasni, ott nincs hibakód. Ráadásul bizonyos lábak rövidrezárásával sem sikerült eredményt elérni, az EU típusoknál a T1-E1 rövidre zárásával kivillogja a hibakódot, ez semmit sem csinált.
Én nem észleltem semmi változást a menettulajdonságokban, minden úgy működik, mint előtte. Egy hirtelen gázadás után történt mindez, előtte nem emlékszem, hogy égett volna, utána nem sokkal már világított.
Ötleteltek, hogy mi minden lehet, pl. ki van repedve a szívócső ( Szkaresz már látta :D ), lehet vezetékszakadás, stb... Javasolták az akku kikötését, hogy utána mi lesz. Lehet ezzel kezdek holnap és ha megint előjön utána lesz csak szaki.
Szerintetek?
Visszajövök :)

Papi12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5013 Dátum: 2011.02.08 10:11:35 »
Sziasztok!

Van szerencsém jelezni felétek, hogy nem is olyan régen tulajdonommá vált egy 2003-as ezüst színű Camry 3.0 V6!!! :) Már most imádom, de azért apró kis nyűgjei vannak...ami most leginkább zavaró lehet - nekem mondjuk még nem az - hogy a motoros antenna nem akar az istennek sem kijönni, így Budapestet elhagyva már csak az országos - ergo unalmas rádiók jönnek be. Kérdésem az lenne, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Mindenképpen elektromotor-csere? Egyáltalán, nem akkor kellene kijönnie, ha bekapcsolom a rádiót?!

A másik kérdésem az lenne, hogy automata van benne és váltózár! Ellenben a váltózárat nem nagyon akarom feszegetni, viszont P állásban nem is nagyon lehet benyomni (mert beépített a szisztem). Van arra esély, hogy N-ben és kézifékkel kell mindezt megtenni? Lehet egyáltalán N-ben hagyni az autót állva?

Köszi szépen előre is a válaszokat!

Üdv,
P

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5014 Dátum: 2011.02.08 12:03:17 »
Sziasztok! Segítséget kérek,  :helpsmilie: olyan szaki kellene aki ki tudja olvasni a '98-as amerikai Camrym motorvezérlő hibakódját.
Ugyanis ma kigyulladt a motorhiba jelző lámpa.


Ezen ne akadj fent,mert pl üzemanyag minőség miatt is lehet,hogy nem tud annyit az ecu annyi gyújtást utánaállítani amennyi a benzin minőségéhez kéne!! Próbálj meg máshol mint ahol utoljára tankoltál rátankolni,pl valami prémium benzint,hogy feljebb menjen az oktánszám!! Ha van bent 10l 95-ös ami lehet csak 90-es mert annyira szar,akkor nyomj rá 10l prémiumot és egyből lesz 95ösöd!! A másik lehetőség a lambdaszonda,de azt kiírta volna a hibakódolvasó!! Leginkább a benzin minősége miatt szokott reklamálni egyébként!! Semmi más tünet,csak annyi hogy világít!! Nekem egyszer mikor betankoltam valami mocskot,8szor kellett újraindítanom Pestig,mire átállt az ecu!! Ha semmiképp nem jön össze és még mindig csinálja,akkor meg b.szd ki belőle a check engine izzót,úgyis eladás előtt vagy!! :ph34r:

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5015 Dátum: 2011.02.08 14:32:04 »

Ezen ne akadj fent,mert pl üzemanyag minőség miatt is lehet,hogy nem tud annyit az ecu annyi gyújtást utánaállítani amennyi a benzin minőségéhez kéne!! Próbálj meg máshol mint ahol utoljára tankoltál rátankolni,pl valami prémium benzint,hogy feljebb menjen az oktánszám!! Ha van bent 10l 95-ös ami lehet csak 90-es mert annyira szar,akkor nyomj rá 10l prémiumot és egyből lesz 95ösöd!! A másik lehetőség a lambdaszonda,de azt kiírta volna a hibakódolvasó!! Leginkább a benzin minősége miatt szokott reklamálni egyébként!! Semmi más tünet,csak annyi hogy világít!! Nekem egyszer mikor betankoltam valami mocskot,8szor kellett újraindítanom Pestig,mire átállt az ecu!! Ha semmiképp nem jön össze és még mindig csinálja,akkor meg b.szd ki belőle a check engine izzót,úgyis eladás előtt vagy!! :ph34r:
Megoldódott a gond. Elmentem egy szakihoz, kiolvasta a hibakódot, EGR hiba volt, kitörölte, nem is jött vissza. Megoldódott a gázpedál akadás is,aztt a pillangószelep okozta, mert teljesen lezárt és megszorult, holott teljesen nem szabadna. Valami ilyesmit magyarázott az emberke. Beállította, azóta minden rendben.
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5016 Dátum: 2011.02.08 21:52:06 »
Ha nem áll fent a hiba akkor automatán törlődnie kellett volna!! Ha egr-t írt ki,akkor azt pucold ki,mert máskor is vissza fog jönni ha elkoszosodott!! Plusz nem értem hogy nem bírták toyotáék kiolvasni??
Azt sem értem hogy hogy bírt a pillangószeleped megszorulni,amikor itt pucoltuk egyszer sem szorult meg,vagy ennyire ki lenne kopva a házad egy ponton?? Ha esetleg elkezdené a hül.yeségét akkor van komplett szívócsonkom ami nincs szétkopva természetesen nagyon jóárasítva!! A gumicsövet meg mindenképp cseréld ki mert a szigszalag nem tudom meddig bírja!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5017 Dátum: 2011.02.09 00:13:13 »
Lehet egyáltalán N-ben hagyni az autót állva?
Lehet, persze. De ilyenkor csak a rögzítőfék fogja a kocsit, tehát azért én lejtős talajon parkolva P-be is betenném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5018 Dátum: 2011.02.09 07:52:15 »
Ha nem áll fent a hiba akkor automatán törlődnie kellett volna!! Ha egr-t írt ki,akkor azt pucold ki,mert máskor is vissza fog jönni ha elkoszosodott!! Plusz nem értem hogy nem bírták toyotáék kiolvasni??
Azt sem értem hogy hogy bírt a pillangószeleped megszorulni,amikor itt pucoltuk egyszer sem szorult meg,vagy ennyire ki lenne kopva a házad egy ponton?? Ha esetleg elkezdené a hül.yeségét akkor van komplett szívócsonkom ami nincs szétkopva természetesen nagyon jóárasítva!! A gumicsövet meg mindenképp cseréld ki mert a szigszalag nem tudom meddig bírja!! :D
Szerintem meg pont nem kellene a hibajelenség megszűnése után törlődni, akkor nem lenne értelme az egésznek. A hibajel maradjon meg törlésig. Vezérlésekben ez alap.
A pillangószelepnek ha rosszul van beállítva az alaphelyzet, akkor a házban megszorulhat, a szaki szerint ez általános hibajelenség. Idézem: "...fényre kell beállítani..." Valami minimális résnek maradni kell, ahol még épp átszűrődik a fény. Hidegen azért nem szorult soha, mert akkor az alaphelyzet kicsit odébb van. Így most fejlebb ment kicsit az alapjárat 700-800 körülre, nem is remeg annyira a kaszni.
A szigszalag még bírja, bár azóta megerősítettem mégegy réteggel :D Gányolás rulez!  :devil:
Visszajövök :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5019 Dátum: 2011.02.12 18:34:19 »
Így van, a hibakódnak el kell tárolódnia, nem törlődhet magától. Csak a hibajelzés szűnhet meg (ha a hibaok már nem áll fenn), de attól még az ECU-nak el kell mentenie a kódot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5020 Dátum: 2011.02.13 21:01:34 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_v6_gx_benzin_gaz_-_197.-_forint_l-4479016
erről tudtok vmit, tesóm szemet vetett rá, de én fáznék az ótómata váltótól, nameg mit csinál a gáz ezzel a motorral, erről van tapasztalat?
Előre is köszi
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5021 Dátum: 2011.02.13 21:05:15 »
Palaczk, én is tuti a gyertyáknál kezdeném. ha el sem kapja akkor sanszos

amúgy Music ave-ja , a Te camryd...egyértelmü h kerülni kell a hidegben a hosszú állást. max 3-4 nap
nekem ha vasárnap este lerakom az autót és köv péntek du egy rom ..ajtók beragadva, befagyva, alig indul stb
mozogni , pörögni kell a kocsinak mert ez lesz az eredménye
Az enyém most sokat áll 1-1 van hogy 2 hónapot, aku feltölt, és pöc-röf :punk:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5022 Dátum: 2011.02.13 21:09:56 »
Szerintem te szárazabb helyen parkolsz  :hmmmm: ... Ahogy írtam, az ominózus alkalom során olyan szinten párás volt minden a sátorgarázsban, hogy a motortérben szabályosan vizesek voltak a dolgok  ::) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5023 Dátum: 2011.02.14 13:36:56 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_v6_gx_benzin_gaz_-_197.-_forint_l-4479016
erről tudtok vmit, tesóm szemet vetett rá, de én fáznék az ótómata váltótól, nameg mit csinál a gáz ezzel a motorral, erről van tapasztalat?
Előre is köszi

Szerintem szkaresz erről bővebbet tud írni, de én nem fáznék az automataváltótól.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #5024 Dátum: 2011.02.14 14:04:31 »
Szerintem sem az automata a gond... Inkább a motor, a gáz miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )