Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129130 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4950 Dátum: 2010.12.12 11:49:51 »
üdv,

Milyen Bp-ti szervizt javasoltok. Megtört az ABS vezérlővezetéke, úgyhogy ABS most nuku. A Toyotában mennyire dolgoznak jól? Ár érték arányra gondolok. Hova érdemes vinni? Mika a tapasztalatok?
És még 1 kérdés. CSippelt már valamelyikőtök Camryt (mármint az enyémre gondolok 95-ös 1mz 3.0 v6 ) ?

szép 7végét

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4951 Dátum: 2010.12.12 21:00:32 »
Palaczk!! Ebben a sorrendben....de szerintem a gyertya is gyanús!! :1eye: Simán megszívathat,hiába 1 éves!! Nekem pl a régebbi celica-ba az új bosch-ok 1000km után beszo.pattak...azóta nem is veszek bosch-t!!! Visszatettem a régi nippon-okat azt semmi baj nem volt!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4952 Dátum: 2010.12.12 21:02:28 »
üdv,

Milyen Bp-ti szervizt javasoltok. Megtört az ABS vezérlővezetéke, úgyhogy ABS most nuku. A Toyotában mennyire dolgoznak jól? Ár érték arányra gondolok. Hova érdemes vinni? Mika a tapasztalatok?
És még 1 kérdés. CSippelt már valamelyikőtök Camryt (mármint az enyémre gondolok 95-ös 1mz 3.0 v6 ) ?

szép 7végét
De hol tört meg?? a kerék feletti résznél...vagy a vezérlőelektronika felé??
A kerekeknél levő szokott megdögleni...az cserés...elsőt nem nagyon kapsz bontottba,mert nem jön ki...bele szokott rohadni....nekem a 6ból 2-t sikerült kiszednem!! A hátsó az simán kijön,azom van is ha kell!! Kicserélni kb 30 perc!!!
Jah a 2.2-é is ugyanaz!! Ebben nincs különbség!!
Rendes chip-elést szerintem nem csinált senki....haver tett be ilyen "tuningbox-ot" de az nem ugyanaz!!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4953 Dátum: 2010.12.12 21:58:20 »
Palaczk, én is tuti a gyertyáknál kezdeném. ha el sem kapja akkor sanszos

amúgy Music ave-ja , a Te camryd...egyértelmü h kerülni kell a hidegben a hosszú állást. max 3-4 nap
nekem ha vasárnap este lerakom az autót és köv péntek du egy rom ..ajtók beragadva, befagyva, alig indul stb
mozogni , pörögni kell a kocsinak mert ez lesz az eredménye
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4954 Dátum: 2010.12.12 22:18:04 »
nekem idáig hála az égnek mindegyik autóm olyan volt hogy leraktam akár pár hónapra is,akkor is pöccre indult mindegyik!! A camryból kiszedve állt fél évet a motor..visszatették,első indítózásra be is röffent!! Úgy látszik malacom van velük!! :1eye:

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4955 Dátum: 2010.12.13 12:15:40 »
De hol tört meg?? a kerék feletti résznél...vagy a vezérlőelektronika felé??
A kerekeknél levő szokott megdögleni...az cserés...elsőt nem nagyon kapsz bontottba,mert nem jön ki...bele szokott rohadni....nekem a 6ból 2-t sikerült kiszednem!! A hátsó az simán kijön,azom van is ha kell!! Kicserélni kb 30 perc!!!
Sajnos az első kerekeknél a kerék feletti résznél. Úgyhogy asszem ez egy megrendelős dolog lesz akkor. Remélem nem kerül majd túl sokba.
De úgy emléxem a szerelő azt mondta, hogy szerelhető.

A tuningboxolásnak milyen eredménye lett?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.13 12:18:17 írta anhuman »

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4956 Dátum: 2010.12.13 12:32:08 »
Nm. Ha kell odaadom az automataváltósom elérhetőségét,őt tudom ajánlani....tényleg SZAKEMBER!! Péteriben lakik Pesttől nincs messze....akit küldtem idáig hozzá,mindenki meg volt elégedve!! :)
Nos úgy döntöttem, hogy meglátogatom. Légy szíves add meg nekem a számát, hogy tudjak vele egyeztetni. Egyébként ismerheti a 95-ös 1MZ-s típust, van hozzá doksija?
Illetve, váltóolaja cserénél csak a szűrőbetét alátétet kell megrendelni, vagy a váltó teknője alá is kell. (A szerelőm valami olyasmit mondott látatlanba, hogy ez egyszerű tömítőhabbal szokták csinálni. Ha jól melékszem)

Illetve még egy kérdés, hogy a Reálszisztéma Toyota Buda szerviz mennyire ajánlott? (Csak mert van a BMW-szervíz vezetője az ismerősöm, és elvileg oda is vihetném, de a Toyotások gondolom jobban ismerik a Camry típusokat)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4957 Dátum: 2010.12.13 18:32:44 »
Palaczk!! Ebben a sorrendben....de szerintem a gyertya is gyanús!! :1eye: Simán megszívathat,hiába 1 éves!! Nekem pl a régebbi celica-ba az új bosch-ok 1000km után beszo.pattak...azóta nem is veszek bosch-t!!! Visszatettem a régi nippon-okat azt semmi baj nem volt!!
Ugyanolyan NGK gyertyák, amilyeneket előtte is mindig használtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4958 Dátum: 2010.12.13 18:35:29 »
nekem idáig hála az égnek mindegyik autóm olyan volt hogy leraktam akár pár hónapra is,akkor is pöccre indult mindegyik!! A camryból kiszedve állt fél évet a motor..visszatették,első indítózásra be is röffent!! Úgy látszik malacom van velük!! :1eye:
Nekem sem csinált még eddig ilyet az autó soha. De tényleg soha! Az a gond, hogy iszonyat pára van a sátorgarázsban is  ::) ... Rettentő nedves minden, pl. a kilincsek nehezebben mozognak és az ajtózsanérok nyikorognak, egy hónap állás után! A motoron konkrétan páraréteg ült, az összes alkatrészen. Hát nem csoda, hogy itt-ott bejutott az elektromos dolgokba is, mégiscsak 27 éves a kocsi.

Azóta amúgy kifogástalanul indul, tegnap is, ma is mentem vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4959 Dátum: 2010.12.13 18:44:26 »
A sátorgarázsnál még az is jobb lenne, ha kitakarva állna. Egy merő dunszt az egész. Vagy sűrűbben kell(ene) átszellőztetni. El fog rohadni. :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4960 Dátum: 2010.12.13 18:47:40 »
Hát elvileg szellőzik, mert elöl nem teljesen zárt, és kétoldalt is vannak ablakai, amelyeken csak lazán lóg a ponyva  ::) ... Full szabad ég alatt tényleg nem szívesen tárolnám - akkor már inkább letakarnám ponyvával, viszont az alatt megintcsak fogva marad a nedvesség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4961 Dátum: 2010.12.13 19:40:17 »
Akkor marad a szellőztetés, rendszeresen.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4962 Dátum: 2010.12.13 21:01:52 »
De hol tört meg?? a kerék feletti résznél...vagy a vezérlőelektronika felé??
A kerekeknél levő szokott megdögleni...az cserés...elsőt nem nagyon kapsz bontottba,mert nem jön ki...bele szokott rohadni....nekem a 6ból 2-t sikerült kiszednem!! A hátsó az simán kijön,azom van is ha kell!! Kicserélni kb 30 perc!!!
Sajnos az első kerekeknél a kerék feletti résznél. Úgyhogy asszem ez egy megrendelős dolog lesz akkor. Remélem nem kerül majd túl sokba.
De úgy emléxem a szerelő azt mondta, hogy szerelhető.

A tuningboxolásnak milyen eredménye lett?
Ment a pü!! :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4963 Dátum: 2010.12.13 22:40:02 »
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4964 Dátum: 2010.12.13 23:09:36 »
Ettől most jobban utálod a nokia-t vagy kevésbé?  :devil: