Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1130185 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4935 Dátum: 2010.12.07 17:03:25 »
Nm. Ha kell odaadom az automataváltósom elérhetőségét,őt tudom ajánlani....tényleg SZAKEMBER!! Péteriben lakik Pesttől nincs messze....akit küldtem idáig hozzá,mindenki meg volt elégedve!! :)

BalazsH

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4936 Dátum: 2010.12.08 15:07:54 »
Sziasztok!

Már egy ideje nézegetek a használtautó.hu-n egy manuális 3.0-ás camry-t. Igazából amit tudtam végig olvastam a típusról, évjáratról, főleg nálatok, főleg máshol (tc, autonav, stb.). Konkrétan róla van szó, bár gondolom a camry funok már régen kiszúrták: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_full_vezetett_szervi-4199507

Esetleg ha látta valaki élőben, vagy simán csak már volt dolga ilyen manuális csodával tudna pár jó tanáccsal szolgálni?! Mire kérdezzek rá, mit nézzek meg először stb..
Sopronból Pécelre nem utaznék fel fölöslegesen, ha itt is segíthettek.
Fogyasztásokat áttanulmányoztam, köztük főként automata váltósokat láttam, de manuálisokat nem nagyon. Ugyanazt a kb 10L/100km fogyit produkálja, mint az automata?

Előre is köszönöm; Balázs


Petike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4937 Dátum: 2010.12.09 08:06:29 »
Sziasztok!

Már egy ideje nézegetek a használtautó.hu-n egy manuális 3.0-ás camry-t. Igazából amit tudtam végig olvastam a típusról, évjáratról, főleg nálatok, főleg máshol (tc, autonav, stb.). Konkrétan róla van szó, bár gondolom a camry funok már régen kiszúrták: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_full_vezetett_szervi-4199507

Esetleg ha látta valaki élőben, vagy simán csak már volt dolga ilyen manuális csodával tudna pár jó tanáccsal szolgálni?! Mire kérdezzek rá, mit nézzek meg először stb..
Sopronból Pécelre nem utaznék fel fölöslegesen, ha itt is segíthettek.
Fogyasztásokat áttanulmányoztam, köztük főként automata váltósokat láttam, de manuálisokat nem nagyon. Ugyanazt a kb 10L/100km fogyit produkálja, mint az automata?

Előre is köszönöm; Balázs



Szia!

Privátba küldtem Neked telefonszámot az ügyben!

Péter

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4938 Dátum: 2010.12.09 11:20:16 »
Sziasztok!

Már egy ideje nézegetek a használtautó.hu-n egy manuális 3.0-ás camry-t. Igazából amit tudtam végig olvastam a típusról, évjáratról, főleg nálatok, főleg máshol (tc, autonav, stb.). Konkrétan róla van szó, bár gondolom a camry funok már régen kiszúrták: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_full_vezetett_szervi-4199507

Esetleg ha látta valaki élőben, vagy simán csak már volt dolga ilyen manuális csodával tudna pár jó tanáccsal szolgálni?! Mire kérdezzek rá, mit nézzek meg először stb..
Sopronból Pécelre nem utaznék fel fölöslegesen, ha itt is segíthettek.
Fogyasztásokat áttanulmányoztam, köztük főként automata váltósokat láttam, de manuálisokat nem nagyon. Ugyanazt a kb 10L/100km fogyit produkálja, mint az automata?

Előre is köszönöm; Balázs


Ezt nézted már? Jó kis V20-as széria...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_aut-4326001
Az ára erős túlzás, olyan 950-1 milla környékét érheti most de Camry-k esetében nehéz reális képet festeni az ár-érték tekintetében. :hmmmm:
egy megnézést megérdemel nem?
Today, tomorrow and after tomorrow!

BalazsH

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4939 Dátum: 2010.12.09 11:53:06 »
Sziasztok!

Petike: köszi az infot, ment a válasz PÜ!

Outlaw:
Néztem, naná, hogyne néztem volna már, az összeset átnéztem 100X   :1eye:, viszont élőben egyiket sem és ez a fő gond.
A másik probléma, hogy nem szeretem az automata váltós "ótokat", jobban csípem magam buherálni a fokozatokat. Tudom öreg hiba, de ez már csak így marad. Amúgy a camrynél kivételt tennék, mert csak jókat olvastam az automatájáról. Ennél a 97-es modellnél még hozzájárul a tulaj emocionális viszonya is az autóhoz, ez hamar lejön a hirdetésből. Egy kufárral az ember inkább alkudozik pofátlanul, mint egy Toyota mániással... Leégne a pofámról a bőr. Ha ő ennyire tartja a kocsiját 3-400000-et tutira nem fog alkudni szvsz és akkor elmehetek én nézegetni, csorgatni a nyálam és hallgatni az anekdotákat az erejéről, ha usse tudnám kipengetni ezt az összeget.
Amúgy ezek a camryk tényleg zseniálisak, öregemnek volt szerencséje vezetni párat és tényleg pl. egy carina csak dodzsem hozzájuk képest... :devil:
Sebaj, majd úgyis lesz valahogy, olyan még nem volt, hogy ne lett volna!

U.I.: Tényleg teljesen korrekt csapat van itt, corollásoktól is kérdezgettem egy 4x4-esről és ott is egyből jött a válasz. Mélységes Respect!!!

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4940 Dátum: 2010.12.09 12:36:14 »
Nagy gondban vagyok: napokkal ezelőtt leadtam kocsit szervízbe (műszaki, külsö-belső gömbfejek, ez-az, féktárcsa), és nem találnak rá féktárcsát
először volt egy Bosch (18e/db körül), nem jó a mérete, ma jött egy pár Nipparts (28e/db!), ez sem jó.
szerelém nem egy elveszett típus, de nem talál sehol sem
2004es Camry

vki tud esetleg így hirtelen segíteni?
2004 Camry LE

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4941 Dátum: 2010.12.09 13:14:50 »
Nagy gondban vagyok: napokkal ezelőtt leadtam kocsit szervízbe (műszaki, külsö-belső gömbfejek, ez-az, féktárcsa), és nem találnak rá féktárcsát
először volt egy Bosch (18e/db körül), nem jó a mérete, ma jött egy pár Nipparts (28e/db!), ez sem jó.
szerelém nem egy elveszett típus, de nem talál sehol sem
2004es Camry

vki tud esetleg így hirtelen segíteni?
Kérdezd meg Völler Auto T: 2293866

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4942 Dátum: 2010.12.09 13:17:53 »
Nagy gondban vagyok: napokkal ezelőtt leadtam kocsit szervízbe (műszaki, külsö-belső gömbfejek, ez-az, féktárcsa), és nem találnak rá féktárcsát
először volt egy Bosch (18e/db körül), nem jó a mérete, ma jött egy pár Nipparts (28e/db!), ez sem jó.
szerelém nem egy elveszett típus, de nem talál sehol sem
2004es Camry

vki tud esetleg így hirtelen segíteni?
A két "nagy autóalkatrészes" cég webáruházában sem leltél semmit?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4943 Dátum: 2010.12.09 13:21:24 »
Sziasztok!

Petike: köszi az infot, ment a válasz PÜ!

Outlaw:
Néztem, naná, hogyne néztem volna már, az összeset átnéztem 100X   :1eye:, viszont élőben egyiket sem és ez a fő gond.
A másik probléma, hogy nem szeretem az automata váltós "ótokat", jobban csípem magam buherálni a fokozatokat. Tudom öreg hiba, de ez már csak így marad. Amúgy a camrynél kivételt tennék, mert csak jókat olvastam az automatájáról. Ennél a 97-es modellnél még hozzájárul a tulaj emocionális viszonya is az autóhoz, ez hamar lejön a hirdetésből. Egy kufárral az ember inkább alkudozik pofátlanul, mint egy Toyota mániással... Leégne a pofámról a bőr. Ha ő ennyire tartja a kocsiját 3-400000-et tutira nem fog alkudni szvsz és akkor elmehetek én nézegetni, csorgatni a nyálam és hallgatni az anekdotákat az erejéről, ha usse tudnám kipengetni ezt az összeget.
Amúgy ezek a camryk tényleg zseniálisak, öregemnek volt szerencséje vezetni párat és tényleg pl. egy carina csak dodzsem hozzájuk képest... :devil:
Sebaj, majd úgyis lesz valahogy, olyan még nem volt, hogy ne lett volna!

U.I.: Tényleg teljesen korrekt csapat van itt, corollásoktól is kérdezgettem egy 4x4-esről és ott is egyből jött a válasz. Mélységes Respect!!!
A kézi és az automata váltós V6 camry között zongorázni lehet a különbséget, hihetetlen de az automata javára, kérdezd csak meg Kareszt :D
Amúgy nem hinném h pofátlan lennél ha mondjuk bejönne a linkelt példány és nagyot mernél alkudni....legfeljebb nem jön be ;) Sztem itt eleve irreálisan magas a kikiáltási ár, ha el akarja adni miért ne engedne belőle többet? :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4944 Dátum: 2010.12.09 14:00:45 »
Idézet
Kérdezd meg Völler Auto T: 2293866

köszönöm! beszéltem velük, lenne pár esélyes, de időközben szerelőm szerzett holnapra Brembo tárcsákat.
ez a 3. amit hoz, remélem jó lesz a méret most már
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.11 22:05:22 írta Palaczk »
2004 Camry LE

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4945 Dátum: 2010.12.09 18:42:34 »
Sziasztok!

Már egy ideje nézegetek a használtautó.hu-n egy manuális 3.0-ás camry-t. Igazából amit tudtam végig olvastam a típusról, évjáratról, főleg nálatok, főleg máshol (tc, autonav, stb.). Konkrétan róla van szó, bár gondolom a camry funok már régen kiszúrták: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_full_vezetett_szervi-4199507

Esetleg ha látta valaki élőben, vagy simán csak már volt dolga ilyen manuális csodával tudna pár jó tanáccsal szolgálni?! Mire kérdezzek rá, mit nézzek meg először stb..
Sopronból Pécelre nem utaznék fel fölöslegesen, ha itt is segíthettek.
Fogyasztásokat áttanulmányoztam, köztük főként automata váltósokat láttam, de manuálisokat nem nagyon. Ugyanazt a kb 10L/100km fogyit produkálja, mint az automata?

Előre is köszönöm; Balázs


Szeva!!
VEDD MEG!!! Odaadjam a volt tulaj számát?? Most LS400-as LExit vett azért adta el,toyota szervízben dolgozik a srác,állandóan szervizelt...ismerem kb 3-4éve az autót és a srácot is...ha kell vannak régebbi képeim is...km valós,mindene rendben...teljesen újszerű...nem tudsz belekötni....
A kereskedő 1mill-be számolta be a lexibe....megéri!!! Előtte idős tulajé volt....Jocó sose hajtotta,nem gyilkolta,mindenből a legjobbat kapta az autó!! Azt beszéltük épp pár napja ha úgy lenne léje,simán visszavásárolná az LS400 mellé!! Egy enyhe sérülése volt az elején...a többi helyen gyári a fényezése!!! Nem rohad,nem kopog,nem zörög,halk motor...nagyobb baja sose volt!!! Fogyija hosszútávon ennek az autónak 9,2L 120-130 tempomatnál!! Jocó annyival járkált vele!!
JAH ezért az autóért NEM SOK AZ ÁR!!! EBBE BEÜLSZ ÉS HASZNÁLOD....EGY FORINTOT NEM KELL RÁ KÖLTENI!!! Egyik legszebb és legjobb camry az országban...állapota kb 4 éves autónak felel meg!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.09 18:46:57 írta szkaresz »

Petike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4946 Dátum: 2010.12.09 21:01:21 »
Egyik legszebb és legjobb camry az országban...
Minden elfogultság nélkül azt hiszem, az enyém is ezek közé tartozik!  :innocent:
Nincs is annál jobb dolog, amikor a Webasto állófűtést távirányítóval fél kilométerről bekapcsolom és már a bemelegített autóba ülve csak az ülésfűtést kell bekapcsolnom és eltekerni a slusszkulcsot. A többi megfizethetetlen...  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4947 Dátum: 2010.12.11 22:15:36 »
Öhm... A Camry ma olyat csinált, amit még soha: nem indult  ::)

Pontosabban: csinált már ilyet korábban is, de akkor vmi baja volt (légmennyiségmérő, benzinpumpa stb). De most egyszerűen csak nem indult. Pedig az akksi rendben volt: végigbírt vagy tíz, elég hosszú (7-8 mp-es) indítózást, mire kezdett lassulni a starter. És mégsem... Semmi, tehát nem is kapta el időnként vagy ilyesmi. Csak egyre nagyobb benzinszag terjengett a végén az autó körül - vagyis megszívta magát. Nade egy injektoros autó?!?

Na most azt tudni kell, hogy elég régóta áll... Kb. egy hónapja, ha jól emlékszem. De fedett helyen, a sátorgarázsban, levett akkusaruval... És korábban is volt már, hogy ennyi ideig állt, és utána mindig egyből indult. Most meg tizedikre sem... Hát nem értem, mi lehet az oka.

Utána végül behúzattuk... De még így is nehezen kelt életre, nyilván a sok benzin miatt, ami összegyűlt a hengerekben. Viszont ez így nem lenne túl jó poén, ha eztán minden alkalommal ilyen keservesen lehetne csak működésre bírni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4948 Dátum: 2010.12.11 23:40:29 »
Gyertya csere lehet segít...lehet a nagyon hideget nem bírják már a porcelánok!! Vagy tele vannak repedésekkel és már a pára nem tesz jót neki!! Nem hiszem hogy más baja lenne!!
Máskor ha megszívja magát,tekerd ki a gyertyákat,utána úgy hogy nincsenek bent,tekertesd meg kicsit,azt gyertya vissza...és elvileg indulni is kéne neki!!
Ha automata szivatós akkor viszont az is lehet baja hogy nem ad neki eleget!!
Ha szivató bajom volt,azaz nem tudtam eldönteni hogy kap-e eleget vagy nem akkor kb félig lenyomott gázpedállal szoktam indítózni,ha így se akkor meg pumpálva!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4949 Dátum: 2010.12.12 00:11:55 »
Gyertyák talán egy évesek. Automata szivató nincs, ez injektoros... De biztos hogy túldúsult, mert bűzlött a benzintől. Próbáltam a padlógázzal hosszan indítózós metódust, de nem segített... Minden bizonnyal ez csak karbis autóknál műxik. Gyertyakiszerelés & motorátforgatás átfutott az agyamon, de nem igazán volt rá idő  ::) ...

Amúgy vmi a gyújtásban párásodhatott be szerintem, mert utána az autó még sokáig ledadogott gázadásra - egészen addig, amíg már teljesen bemelegedve nem mentem vele még pár kilométert. Csak kérdés, hogy mi? Maga az elosztó, vagy a gyertyakábelek, vagy mindkettő?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )