Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129623 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4920 Dátum: 2010.12.05 17:38:59 »
Hát a sebesség végét nem tudom... nem volt merszem még elvinni a végéig. De a Km óra vége az 220.
Odáig el is menne alighanem... Asszem 210 a vége gyárilag (most nem tudok utánanézni). Hacsak... hacsak az amik le nem szabályozták, mert éppenséggel szoktak ilyet; ex-főnökömnek volt egy ami piacos Lexus RX-e, az 190-nél (vagy 180-nál?) leszabályozta magát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4921 Dátum: 2010.12.05 17:53:06 »
Lenne még1 kérdésem.
Volt egy kis kavarás anno a szellőztetőrendszer fertőtlenítésekor. Ugyanis én úgy tudtam, hogy a 95-ös camryban már van pollenszűrő vagy valami szűrő.
Na erről azt mondták nekem egy nem(!) márkaszervizben, hogy nincs benne ilyen. Hm.

Tudnátok ebben segíteni? Esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok (főleg neked Kari)? Ez szériatartozék vagy extra vagy egyáltalán nincs benne ilyen? Jó volna tudnom mert ha van, már rég megérett (mikróbotanikailag is)  a cserére.
A típus tehát: 95-ös Toyota Camry 3.0 V6 XLE

A segítséget előre is köszönöm

szép estét.

(csak azért írogatok ennyit mert holnap reggel viszem szervízbe gömbcsuklómaaszázsra és olajcserére és össze akarom gyűjteni még a kényesebb dolgokat)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4922 Dátum: 2010.12.05 18:06:50 »
Nézd meg a toyodiy.com-on, pontosan rá tudsz keresni a kocsid típusváltozatára alvázszám alapján!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4923 Dátum: 2010.12.05 18:22:58 »
Hát a sebesség végét nem tudom... nem volt merszem még elvinni a végéig. De a Km óra vége az 220.
Odáig el is menne alighanem... Asszem 210 a vége gyárilag (most nem tudok utánanézni). Hacsak... hacsak az amik le nem szabályozták, mert éppenséggel szoktak ilyet; ex-főnökömnek volt egy ami piacos Lexus RX-e, az 190-nél (vagy 180-nál?) leszabályozta magát.

2,2-esnek 190 a vége, ha ez segít valamit. Bár az óra szerint 200km/h németeknél próbáltam 15"-os kerekekkel, utánam jött az akkori német főnök, ő mondta ez csak 190.
185 km/h-ás utazót éjjel 5 órán keresztül bírta, utána már sebesség korlátozás volt. :cry:
A fogyasztás viszont 16l körül volt.

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4924 Dátum: 2010.12.05 18:58:05 »
Ejha ez a toyodiy.com nem rossz, körülszaglászok egy kicsit. Köszi

hét nem találtam. bár lehet türelmetlen voltam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.05 19:13:41 írta anhuman »

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4925 Dátum: 2010.12.05 19:00:54 »
A fogyasztás viszont 16l körül volt.

pf! akkor mennyi lenne a 3-as motoré? 20-22?
190-es temponál mekkora fordulatszám volt: 5500?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4926 Dátum: 2010.12.05 20:14:31 »
Nah írom: Az eu camry prosijában asszem 40e km-ként van váltóolajcsere és a váltós emberke is ezt ajánlotta....ennyi idő alatt rengeteg retket összeszed a mágnes a szűrő alatt...láttam már párszor!!! Ha kíváncsi vagy az ilyen dolgokra,szívesen látlak nálam,de a váltós szaki számát is szívesen megadom,eléggé elismert emberke....nekem úgy összerakta a váltót fél nap alatt,hogy dobozokba vittük oda szétszedve!!!
A 2.2-es camry-m vége 210-nél volt óra szerint a 3.0-é kicsit 240 felett..... a Tied amcsi belpiacos,így nagy eséllyel speed limites azért van csak 220-ig az óra,az eu-ban 260-ig van!!
Fogyi. azt úgy számold ha 4200 felett van forgatva akkor szigorúan 16 környéke és felett...akkor nyit ki valami plusz szelep,ami hasonlít a motrokon levő power szelephez!! Na ezért nem eszik 4200alatt nagyon...de felette megindul!! Ha megnézed 4200-nál van a max nyomaték amit lead...épp ezért!!
Váltóolajjal kapcsolatban hidd el hogy nem hazudok....tapasztalat.....láttam szétszedve váltót,ráadásul a camryé alapban elég kényes!!! Az a barom aki azt írja hogy 100ekm-t elmegy egy olaj....valaki csak 10 év alatt rakja bele a 100e-et,annyi idő alatt meg még az olaj is tönkremegy rég!! A szervoolajat én 2 évente ledobtam,nem egy nagy tétel 1,5-2l körül megy bele asszem,sose vártam meg még megfeketedik....igaz nekem nem is volt így bajom a szervoval és a kormányművel,pedig az is típushibájuk hogy elkezdenek folyatni!!
Ami kényes még a hűtőrésze....takarítsd ki,mert azt úgy el kezd forralni hogy magad se tudod mi baja,én is végig cserélgettem mindent mire kiderült hogy csak a kosz a hűtőrendszerben,majd a klímahűtő és a rendes hűtő között kellett kimosatni folyóvízzel,plusz a visco(hűtőventillátornál) a szűrőt kellett kicserélni!!
A mi kasznisunkban gyárilag nincs pollenszűrő,de a helye megvan és rendelhető is bele kintről...és a 4. szériáé is jó bele!!! Az enyémbe is lett rendelve ebay-ról!! Szóval gyakorlatilag az eu-ban nincs de a helye megvan,és berakható bele az egyel újabbé!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4927 Dátum: 2010.12.05 21:59:37 »
A fogyasztás viszont 16l körül volt.

pf! akkor mennyi lenne a 3-as motoré? 20-22?
190-es temponál mekkora fordulatszám volt: 5500?
Szerintem a tiéd ilyen sebességnél nem fogyasztana többet. Sőt. A 2.2-esnek ez már majdnem a végsebessége, ergo kvázi padlógáz, az pedig nagyon megdobja a fogyit; és szerintem többet is pörög. A tiédnek nem kell ennyire erőlködnie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4928 Dátum: 2010.12.05 22:44:28 »
Akkora sebességnél nem nagyon van különbség....de egyébként szerintem itthon senki nem hajtja 100km-n keresztül 210-el az autóját!! Azaz csak ritkán!!
Nekem is csak pár ilyen esetem volt....63-ason éjjel 200 végig még a 2.2-esemmel...Szfvár-Sárbogárd!! Lakott területen se lassítottam nagyon!! :ph34r:
Jah hozzá kell tennem hogy nekem a 2.2-esemben anno 89ezer km volt...tehát szinte új motor!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4929 Dátum: 2010.12.05 23:34:51 »
Országúton éjjel tartós 200, az bátor  :eek: ... Korábban talán én is bevállaltam volna, de most már rettentően félnék a Bambiktól  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4930 Dátum: 2010.12.06 01:03:13 »
Ehe...meg is lett az eredménye...rá kb fél évvel álltam fejre lakott területen belül 170-el éjjel!! (de lehet volt egy kis föle is)
Mikor mentünk lefele Bogárdra akkor csak azért nem mentem 170 felett mert kicsit rázott a hátulja,azt leértünk bementem egy kútra azt kiderült hogy 0,8bar volt csak a jobb hátsó gumiban!
Haza fele meg fogadtunk haverral hogy haza érek-e Sárbogárd táblától Szfvár tábláig hajnali 1-ig  (ca.30km azaz 27 az M7-esig ha minden igaz)... sikerült!! :D

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4931 Dátum: 2010.12.06 12:43:21 »
Karesz, említetted, hogy a540e-s váltóm lehet. Kicsit utánakerengettem és elvileg az 1mz-s széria már A541E-s.
Igazából a váltószűrő miatt keveredtem bele a történetben, mert egyszerűen vicc, de nem találtam hozzá, és már vagy fél napja várom, hogy a Toyota visszajelezzen.
Nagyon szeretném, hogy a holnapi nap komplett meg legyen az autó, de ezzel a szűrős mizériával nem számoltam. (Per pillanat Zalában vagyok és nem Pesten. Itt szereltetem az autómat)
Te hol rendelted a szűrődet? Esetleg nincs meg valahol a típusszáma?

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4932 Dátum: 2010.12.06 15:40:11 »
Na megjött a Toyotás ajánlat. 15500 a váltószűrő. Csak a tömítéseket felejtettem el megkérdezni.
Mondjuk USA-ban 25 dolcsi tömítéssel együtt egy AC Delco szűrő. Mivel van mo-i képviselete rákérdek, hogy itt mennyi.
Remélem tudok szerezni, mert így 20e körül  meglesz az olajcsere ... egyébként inkább 30e

Mindenesetre sajnos eléggé valószínű, hogy még egy ezrest el kell autóznom mielőtt lecserélem a folyadékokat.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4933 Dátum: 2010.12.06 20:31:03 »
Egyre figyelj....az olajszintet,meleg motornál amikor jár,akkor nézzétek!! Plusz ha lecserélte a szűrőt,és az olajat,akkor járó motornál,álló helyzetben a féket taposva finoman kapcsolja végig minden fokozatot,és utána kicsi járatás,és ezután tudod megnézni a szintet....de csak JÁRÓ MOTORNÁL!! Nehogy túltöltsétek!! A541 Annyiban más,hogy pár csatival több van rajt,de nem veszélyes a különbség!! Ránézésre ugyanaz....engem ez szo.patott be mikor megállt a váltóm,mert vettem egyet és az egy A541-es volt,de két csati különbség volt,azt visszavittem a bontóba,és utána jött a felújítás!! Igazad van egyébként az 1MZ-hez tényleg az A541E AUTOMATIC TRANSAXLE-t hozza.....csak a 3vzfe-é az A540 itt van a keverc a 94-es évjárattól!!
Én a szűrőt a fehérvári Toyota Strasszertől rendeztem!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.06 20:35:14 írta szkaresz »

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4934 Dátum: 2010.12.07 09:39:38 »
Egyre figyelj....az olajszintet,meleg motornál amikor jár,akkor nézzétek!! Plusz ha lecserélte a szűrőt,és az olajat,akkor járó motornál,álló helyzetben a féket taposva finoman kapcsolja végig minden fokozatot,és utána kicsi járatás,és ezután tudod megnézni a szintet....de csak JÁRÓ MOTORNÁL!! Nehogy túltöltsétek!! A541 Annyiban más,hogy pár csatival több van rajt,de nem veszélyes a különbség!! Ránézésre ugyanaz....engem ez szo.patott be mikor megállt a váltóm,mert vettem egyet és az egy A541-es volt,de két csati különbség volt,azt visszavittem a bontóba,és utána jött a felújítás!! Igazad van egyébként az 1MZ-hez tényleg az A541E AUTOMATIC TRANSAXLE-t hozza.....csak a 3vzfe-é az A540 itt van a keverc a 94-es évjárattól!!
Én a szűrőt a fehérvári Toyota Strasszertől rendeztem!!

Köszönöm a tanácsokat, és a segítséget.
A váltóolajat sajna nem sikerült lecserélni. Úgyhogy valszeg BP-en fogom megtenni.
Még1x köszi