Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129545 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4890 Dátum: 2010.11.23 14:56:10 »
Na, a TPS-re ez alapján mondjuk tényleg kevésbé tippelnék. Node biztos ez a 40 ezer? Kicsit túl jól hangzik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hambicamry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4891 Dátum: 2010.11.23 15:27:09 »
Egészen biztos

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4892 Dátum: 2010.11.28 15:16:49 »
sajnos még nem értem oda a szerelőhöz, de már nagyon idegesít az alapjárat eltűnése, néha semmi gond, néha meg a kanyarba is le áll ha kinyomom üresbe, akkor meg se szervó se fék. :cry:
Nem tudom milyen baja lehet, de az injektor tisztítás is csak időlegesen segített. :hmmmm:

Itteni szerelőhöz már nem merem vinni, a motor felújítás is 3 hónapig tartott.. :banging:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4893 Dátum: 2010.11.28 18:38:05 »
Én mondtam már hova tesó!! :D Egyébként múlt héten is volt nála egy camrys akit én küldtem...Debrecen!!!!ből lejött inkább mert nem tudták megcsinálni az autóját,nem ment neki benzinnel,már injektort akartak az emberrel vetetni Debrecenben stb....idehozta,bevittem Attinak egy ac-t,kicserélte azt ennyi!! :D Örült neki az ember nagyon,másnap előjött más baja az autónak,akkor is inkább lehozta,akkor is egy óra alatt kész lett,fizetett és elégedetten távozott!! :D

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4894 Dátum: 2010.11.29 16:57:57 »
hali!
camry átlagfogyasztása: 7.3 :D 230km egyhuzamban pálya meg országút, 90-120 között,(ebből 50km város) +70km rövidtáv. mindez alatt 22 liter benya fogyott el.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4895 Dátum: 2010.11.30 17:09:04 »
Én mondtam már hova tesó!! :D Egyébként múlt héten is volt nála egy camrys akit én küldtem...Debrecen!!!!ből lejött inkább mert nem tudták megcsinálni az autóját,nem ment neki benzinnel,már injektort akartak az emberrel vetetni Debrecenben stb....idehozta,bevittem Attinak egy ac-t,kicserélte azt ennyi!! :D Örült neki az ember nagyon,másnap előjött más baja az autónak,akkor is inkább lehozta,akkor is egy óra alatt kész lett,fizetett és elégedetten távozott!! :D

Voltam nála, láttam a csirkédet is a camry jobb volt szerintem..
Igaz hogy nem lett meg a hiba, de a motor leállás nagyon minimális lett, szóval jó munkát végzett. :clap:
Így már nem eladó, megmarad aztán már ha nagyon tré lesz akkor megy hozzád bontásra. :lol:

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4896 Dátum: 2010.11.30 17:10:25 »
hali!
camry átlagfogyasztása: 7.3 :D 230km egyhuzamban pálya meg országút, 90-120 között,(ebből 50km város) +70km rövidtáv. mindez alatt 22 liter benya fogyott el.

Már csak 1 kérdés van hány cm3-es az autód?

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4897 Dátum: 2010.11.30 23:58:39 »
2000ccm :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4898 Dátum: 2010.12.01 17:06:06 »
Én mondtam már hova tesó!! :D Egyébként múlt héten is volt nála egy camrys akit én küldtem...Debrecen!!!!ből lejött inkább mert nem tudták megcsinálni az autóját,nem ment neki benzinnel,már injektort akartak az emberrel vetetni Debrecenben stb....idehozta,bevittem Attinak egy ac-t,kicserélte azt ennyi!! :D Örült neki az ember nagyon,másnap előjött más baja az autónak,akkor is inkább lehozta,akkor is egy óra alatt kész lett,fizetett és elégedetten távozott!! :D

Voltam nála, láttam a csirkédet is a camry jobb volt szerintem..
Igaz hogy nem lett meg a hiba, de a motor leállás nagyon minimális lett, szóval jó munkát végzett. :clap:
Így már nem eladó, megmarad aztán már ha nagyon tré lesz akkor megy hozzád bontásra. :lol:
ehh..ma nem ezt mondtad volna...kényelmesen gurulgattam 70-80-al minden gond nélkül,plusz alapjáraton kimentem az utcánkból,még más küzdött!! Áldott legyen a 4x4!! :D
Atti szerint is valami elektromos *** van az autóddal,de lehet rámenne egy hét mire kiderül!! Ha ráérsz vmikor jobb idő lesz,gyere le azt átbújom!! Főként a vákumozást!!

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4899 Dátum: 2010.12.01 19:16:53 »
Jaa, ma de keresztbe is fordultam amikor rámentem a főutra :cry:
Ok jó meleg lesz aztán megyek, addig meglátjuk mi lesz vele, de mindenképpen megmarad.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.01 19:25:54 írta kleingy »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4900 Dátum: 2010.12.04 00:56:38 »
Rá kéne szánni pár napot kiméregetni,de nekem viszont vákum gyanús!!

anhuman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4901 Dátum: 2010.12.04 16:50:56 »
Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy tulajdonosa lettem egy gyönyörűséges amerikai kivitelű kagylózöld 95-ös Camry 3.0 V6 XLS-nek amiben alig van 100e mérfőld (160e km).  :clap:
Íme a leírás: http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Camry_%28XV10%29#North_America
És egy kép http://en.wikipedia.org/wiki/File:95-96_Toyota_Camry.jpg

Teljesen jó, a fényezés gyönyörű, a korához képest nagyon rendben van, szépen megy, gyönyörű a hangja.
Bőrkárpitos faberakással, bőrkormánnyal, minden automata, teljesen sérülésmentesen. Semmi csere nem volt.
Motorikusan teljesen korrekt: a motornak semmi baja, nem nyúltak hozzá még. Folyamatosan szervizelt teljesen korrekt. (vagyis de, a légkondit csapágyazták). 
Mondjuk az automata váltó kicsit lomha, de azért szerethető.

Egyetlen kisebb gondja a bal gömbcsukló, és a rezonancia miatt az ABS indikátor. Nem volt rajta rendesen a porvédő és emiatt bekopott.
De nem cseréltetem le, merthogy egy szerelő ismerős felajánlotta, hogy van valami nanokerámiás cucc ami elvileg a a meglehetősen megviselt gömbcsuklót is helyreteszi ... meglátjuk.
Ha nem akkor csere.

Mondjuk az a kisebb gond van vele csupán, hogy a szervizek nem nagyon ismerik a camrykat pláne az amerikai kivitelt, és az alkatrészellátás is legtöbbször eredeti alkatrészekkel lehetséges, mivel van olyan alkatrész aminek európában csak egykét (utángyártott) beszállítója van. Ilyen pl a gömbcsukló. Amit ajánlottak hozzá azt nem nagyon vállalnám be. Bár még utánajárok.

Naszóval, ha lesz Camry találkozó akkor megyek...

Ja! És nagyon örülők, hogy van egy magyar Camry-s forum :)

üdv

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4902 Dátum: 2010.12.04 18:53:18 »
gratula
tényleg US kivitel a camry? olyan helyzetjelzőkkel mint a képen?  :wub:
képeket kérünk a kocsiról
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4903 Dátum: 2010.12.04 23:26:24 »
Gratula...viszont egyet nézz meg nekem hogy 3vzfe vagy 1mz a motorkódod?? Vagy csinálj egy képet a motorról és tedd fel és megmondom!! Ugyanis usa-ban 94-től már nyomták 1mz-s motorral is ami 5le-vel nagyobb,de a gond egy kicsit több vele....agyon van könnyítve a hengerfej stb stb!!
A váltódban minél előbb cserélj olajat és szűrőt ha lomha,mert ez nem épp lomha autó....nekem volt 5 évig 3.0 automatám,előtte 2.2-esem...plusz 3-at elbontottam....szóval bérmi kérdésed van nyugodtan keress meg!! Alkatrészeim is vannak dögivel....plusz sok megoldásom van mindenre....
20-9909-148 a számom...egyébként én szoktam camry talit rendezni,csak most eladtam idén az enyémet!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4904 Dátum: 2010.12.05 09:35:36 »
sajnos még nem értem oda a szerelőhöz, de már nagyon idegesít az alapjárat eltűnése, néha semmi gond, néha meg a kanyarba is le áll ha kinyomom üresbe, akkor meg se szervó se fék. :cry:
Nem tudom milyen baja lehet, de az injektor tisztítás is csak időlegesen segített. :hmmmm:

Itteni szerelőhöz már nem merem vinni, a motor felújítás is 3 hónapig tartott.. :banging:
Fojtószelep & környéke meg lett tisztítva? Alapjárati rendszer? Az is tud ilyet. Vagy a TPS. Ha ezek kilőve, akkor gyanakodnék még vákuumcsőre is, ahogy szkaresz is írta. De ezeknél az injektoros autóknál inkább az előbbiek szoktak ilyen alapjárat-mizériát csinálni, főleg ha amúgy minden más dologban jól működik a motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )