Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1130635 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4665 Dátum: 2010.07.19 19:15:54 »
Ma nem mondom hogy nem volt őszinte a mosolyom,mikor 5 óra szívás után sikerült bekötnöm a váltóolaj hűtőt!! :innocent: :D
Tanúsítom, Karesszal éppen akkor beszéltem, amikor a verda alatt feküdt, és éppen panaszolta, hogy a szájába még nem csorgott olaj, de legalább a kasztni alját a kobakjával már végigellenőrizte és nem lukas... :1eye: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4666 Dátum: 2010.07.19 20:42:55 »
Ehh Mester...ne is mondd..a szemembe azééé' került egy kis ATF II. hogy rohadjon meg!! De tök gyárira sikerült mindent elhúzkodnom..zsír új csövekkel és bilincsekkel!! Jah és utána még kimostam és kifújattam a hűtők közti részeket....eléggé mocskosak voltak a lamellák!!  :wacko:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4667 Dátum: 2010.07.20 13:42:31 »
2001 utáni kézi váltós Camry valakinek van eladó? ...ha lenne 5 fokozatú automatával az is érdekelne, de a 4 fokozatú automata váltós változat nem jött be nekem.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4668 Dátum: 2010.07.20 18:54:42 »
ha rám hallgatsz..az automata gazdaságosabb,és a 4sebességes váltójuk elég stabil ha normálisan van cserélve az olaj!! Ha teheted 3.0-t vegyél,elég kulturált a mocija és jó a fogyija is!!
Nekem a 3.0 közepes használatnál 8,5l-t eszik hosszútávon 100-120 környékén!! extrém esetben sikerült 6.9-re is lemenni!! Max 12 környéke!! város 9-10 körül!!
Volt 2.2-esem is...elég gyenge,automatával meg agyvérzés és viszonylag sokat eszik...kínlódik az a kis motor!!
Szóval összegezve 3.0 automatát ajánlanék!!
Manuálban jobban érzed az erőt,de gyorsulni bő 1mp-vel jobb az automata!! :cool2:
Én simán húzkodom meg az enyémmel a manuálokat...reál-os barátomnak is manuálja volt,azt mondta sokkal jobb az áttételezése az automatának ehhez a mocihoz!!
Csak tényleg megkíméltet,és folyamatosan szervizeltet vegyél!! (de Te tudod...kb 10éve foglalkozok camrykkal)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4669 Dátum: 2010.07.20 20:00:40 »
Köszi a jótanácsot!

Próbáltam 2003-as 3.0-s automatát, és tényleg elég rendben volt a váltás, csak gondoltam, hogy a 4 fokozatúval hangos lenne autópálya tempónál. Mert igazán nagy tempónál nem volt alkalmam kipróbálni. Igaz, akkor a viszonyítási alapom egy hasonló korú Lexus GS 300 volt :) Az valamivel csendesebb volt. ;)
Gondoltam, ha már így is - úgy is "hangos", akkor legalább tudjam én adagolni a fokozatokat. De ha te azt mondod, hogy az automatával jobb, akkor hallgatok rád. :) Amúgy is únom már a sok kapcsolgatást. :)

Szóval akkor: 2001 utáni automata Camry-t keresek :)  ...ha egy GS sem jönne össze jövő hétig (mert már unom a BMV-t)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4670 Dátum: 2010.07.20 20:12:25 »
gs-el úgy számolj hogy horror az alkatrész!! értsd...kb 2szerese mint a camryhoz!! egyébként én is gs-re pályázok....de nekem még kell kb bő egy hónap hogy meglegyen a kp-m rá!! :cry:
Milyen bmw-d van??
Egyébként a 3.0 abszolút nem hangos a 4seb. váltóval... 3.ban az enyém is megy 180 felett :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.20 20:18:02 írta szkaresz »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4671 Dátum: 2010.07.21 08:37:17 »
BMV (azaz Busz Metró Villamos)... nem BMW... sajnos  :cry:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4672 Dátum: 2010.07.21 09:26:20 »
Ha jól látom, akkor Camry-ból sincs nagy felhozatal: összesen 5 darab van 3 literes motorral, abból egyik Solara, az kiesik, a másik a Reálszisztéma használttelepén van, azt már láttam, itt-ott szivárog/párolog az olaj, meg amúgy is elég régóta ott csücsül. Szóval nem fogott meg.
Marad három másik. Nem sok. :(

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_automata-3515885
Ez Reálszisztémás alkalmazotté?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_automata-3997165
Ez tényleg magyarországi? Lehetett magyarországon kapni navisat?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_automata-3296623
Ez kicsit sokat kér érte? Annyira jó lenne?

Bármi infót tudtok a fentiekkel kapcsolatban?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4673 Dátum: 2010.07.21 14:58:55 »
Szeva!! :D Ismered a srácot a reálost,épp tegnap beszélgettem vele msn-en és mondta hogy ismer!! Most egy fehér LS400-at vett!! :D (Jocó) Az övét 1mill-be hirdetik,de az övé még ezeknél régebbi kasznis!!
Épp azt nézem hogy mindegyiken repedezett a bőr,az pedig bőven 150e km feletti futás!!
Itt Fehérváron van egy a szalontulajé,nem tudom eladó-e még!! Hívd fel a toyota strasszert és keresd Strasszer Józsefet Ő árulta a camryját,újonnan került hozzá,garantáltan 96ekm volt bent amikor én láttam,makulátlan az autó!! azt hiszem ilyen 10 misi körül volt az új ára!! Az az autó tényleg szép és hibátlan!! Tel: +3622-518-316 ez közvetlen az ő száma!!

NONO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4674 Dátum: 2010.07.25 16:57:01 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem....csinálunk egy elég érdekes Celica/Camry projektet és már minden okés lenne, csak egyszerűen nincs gyújtás. A moci egy 1994es évjáratú 3.0-ás V6-os. Próbálkoztunk már mindennel, hogy szikra legyen...külön a trafóra adtunk 12voltot...de semmi. Egyik ismerősöm vetette fel a kérdést, hogy a Camrynál a váltón (manuális!) van-e felső holtpont jeladó? Igaz, hogy maradt a Celica váltó, de állítólag ha van benn, akkor ez is befolyásolhatja. Vagy szerintetek mi az ami miatt nem add szikrát?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv. NONO   

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4675 Dátum: 2010.07.28 11:16:53 »
Köszi a jótanácsot!

Próbáltam 2003-as 3.0-s automatát, és tényleg elég rendben volt a váltás, csak gondoltam, hogy a 4 fokozatúval hangos lenne autópálya tempónál. Mert igazán nagy tempónál nem volt alkalmam kipróbálni. Igaz, akkor a viszonyítási alapom egy hasonló korú Lexus GS 300 volt :) Az valamivel csendesebb volt. ;)
Gondoltam, ha már így is - úgy is "hangos", akkor legalább tudjam én adagolni a fokozatokat. De ha te azt mondod, hogy az automatával jobb, akkor hallgatok rád. :) Amúgy is únom már a sok kapcsolgatást. :)

Szóval akkor: 2001 utáni automata Camry-t keresek :)  ...ha egy GS sem jönne össze jövő hétig (mert már unom a BMV-t)
Hali!
Nekem csak rövid ideig volt Camry (3.0 V6) de teljes mértékben alá tudom neked támasztani az SzKaresz által elmondottakat!
Vajpuha váltás jellemző a négygangosra és teljesen intelligens, simán felismerte, hogy éppen mit is szeretnék (lejtmenet, előzés stb.) csinálni.
Egyáltalán nem hangos a gép 100km/h-nál 2ezret fordult a végáttételben, 130 körül még simán 3ezer alatt vagy de ha kell még innen is simán visszaváltott, tehát nincs vele gond!
Az általad kinézett dorozatú Camry sztem még az előd xv20-as szérián alapult csak a kasztni más, tehát egy tökéletesre csiszolt gépezet:)
Sok sikert a keresgéléshez!
Today, tomorrow and after tomorrow!

NONO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Camry computerhez segítséget kérek!
« Válasz #4676 Dátum: 2010.07.28 17:33:18 »
Szeretnék segítséget kérni egy 3.0-ás V6-os Camry computeréhez. Az autó 1994-es évjáratú. Kellene nekem a computer kapcsolási rajza, és azon belül elsősorban, hogy melyik szálra hány volt megy!
Légyszi segítsetek!

Az email címem: nono_gangsta@freemail.hu

Üdv.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Camry computerhez segítséget kérek!
« Válasz #4677 Dátum: 2010.07.28 17:45:19 »
Ezért nem kell új topicot nyitni, bőven elfér a már meglévők valamelyikébe.  :flowers:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4678 Dátum: 2010.07.28 18:09:24 »
Be is olvasztottam ide a topikot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4679 Dátum: 2010.08.03 20:29:14 »
Sziasztok, egyben van az autó! üzemel már kb 800km-et mentem vele! hála Istennek eddig olybártűnik jó lesz végre :)  :clap:
Nagyon remélem, hogy már több gond nem, lesz vele. Ha minden klappol akkor pénteken ott leszünk a mekinél :)