Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129161 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Hambicamry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4605 Dátum: 2010.06.15 14:13:27 »
persze értem    és köszi azinfót valószinüleg jövöhét pénteken megyis és fizetemis a tagdijat befelé:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4606 Dátum: 2010.06.15 14:15:10 »
Oké, majd előtte írj Mickeynek, hogy jöjjön ő is (nála kell fizetni, ha nem utalsz) és hogy legyen nála cucc is! ;)
         

Hambicamry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4607 Dátum: 2010.06.15 14:20:32 »
oksa köszi az infót

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4608 Dátum: 2010.06.15 19:44:22 »
Hát ezt nem hiszem el.

Megjavult a Camry generátora, magától  :eek: :sorcerer: ... Megint tölt, ott van szépen alapjáraton a 14 volt, ahogy kell.

Mikor szombat reggel, Nagyváradon először beindítottam, még nem töltött (járó motornál 12.5 volt, frissen csurig volt töltve az akksi). Aztán valamikor "menet közben" magához térhetett. Mivel ugye a töltés-ellenőrző lámpám nem ég, ezért nem tudom, mikor történhetett ez. De gyanús is volt, hogy Békéscsabától Pécsig eljöttem egy akksival, az meg végképp gyanús, hogy utána Pécsett simán indult a motor  :hmmmm: ... Fölnyitom a géptetőt: a "szem" az akksin zöld  :ph34r: ... Na, mondom... Rámérek: 14 volt. Frankó. Imádom az ilyen rohadék, fantom elektromos hibákat  :censored:

OK fine-nak igaza van, újra kéne kábelezni az egészet  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4609 Dátum: 2010.06.15 20:38:26 »
Megijedt, hogy lecseréled a Calibrára.  :D
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4610 Dátum: 2010.06.15 20:46:29 »
haza akart jönni. ennyi  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4611 Dátum: 2010.06.15 21:14:40 »
Hát ezt nem hiszem el.

Megjavult a Camry generátora, magától  :eek: :sorcerer: ... Megint tölt, ott van szépen alapjáraton a 14 volt, ahogy kell.

Mikor szombat reggel, Nagyváradon először beindítottam, még nem töltött (járó motornál 12.5 volt, frissen csurig volt töltve az akksi). Aztán valamikor "menet közben" magához térhetett. Mivel ugye a töltés-ellenőrző lámpám nem ég, ezért nem tudom, mikor történhetett ez. De gyanús is volt, hogy Békéscsabától Pécsig eljöttem egy akksival, az meg végképp gyanús, hogy utána Pécsett simán indult a motor  :hmmmm: ... Fölnyitom a géptetőt: a "szem" az akksin zöld  :ph34r: ... Na, mondom... Rámérek: 14 volt. Frankó. Imádom az ilyen rohadék, fantom elektromos hibákat  :censored:

OK fine-nak igaza van, újra kéne kábelezni az egészet  ::)
Szerintem generátorodban a fesszabályzó lesz az!! Nekem is csinált ilyeneket mikor megvettem!! Csinál érdekes dolgokat néha ha rossz!!! Pl nekem a műszerfalomon az összes lámpa világított 3000ford/perc felett!! :surrender: :D Havernak meg úgy kevert be,hogy először leállt az autó neki is mint neked,majd életre kelt,majd olyanokat csinált hogy mikor jobbra irányjelzőzött akkor balra is villogott az ir.jelző!! :D generátor csere orvosolta a dolgot!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4612 Dátum: 2010.06.15 21:17:52 »
Szerintem generátorodban a fesszabályzó lesz az!! Nekem is csinált ilyeneket mikor megvettem!! Csinál érdekes dolgokat néha ha rossz!!! Pl nekem a műszerfalomon az összes lámpa világított 3000ford/perc felett!! :surrender: :D Havernak meg úgy kevert be,hogy először leállt az autó neki is mint neked,majd életre kelt,majd olyanokat csinált hogy mikor jobbra irányjelzőzött akkor balra is villogott az ir.jelző!! :D generátor csere orvosolta a dolgot!! :D
Érdekesen hangzik  :ph34r: ...

Én eleddig csak annyi hibát tapasztaltam, hogy a feszültség alapjáraton gyors (mondjuk, 2 bps) ütemben ingadozott, ezt jól lehetett látni pl. sötétben a műszerfal-világítás fényerején. Ezt igazából folyamatosan csinálta azóta, mióta fel lett újítva (kb. 4 év).

Egy biztos: ez a legutóbbi totális megdöglés teljesen egybeesik az aznapi özönvízszerű esőzéssel. Hajtottam is át rengeteg nagy tócsán, vastagon jutott víz a motortérben mindenhová. Nem hiszem, hogy véletlen egybeesés lenne. Na persze attól, hogy megázik, még nem kéne ilyesmiket művelnie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4613 Dátum: 2010.06.15 21:33:33 »
Dehogy kell újrakábelezni az egészt, ez generátor hiba... A félő csak az, hogy nehogy újra valahol a világ végén adja be a kulcsot!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4614 Dátum: 2010.06.15 23:59:34 »
De miféle generátor-hiba ez, ami hol előjön, hol nem? A beázás befolyásolhatja?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4615 Dátum: 2010.06.16 00:04:26 »
Generátor az minden elektromos dolgot befolyásol...minden autóvillamosságis azzal kezdi bármilyen elektromos *** van hogy biztosíték,akksi,generátor!! Elég érdekes dolgokat bír művelni hidd el....az első hibajelenségeknél én sem gondoltam volna erre....azt hittem meghülyült az ecum-vagy test gond....azt kiderült hogy generátorban valami diódasor csinálta meg a ***t!! Cseréld ki csak próbaként kis időre ha valaki ad kölcsön egyet.....és hidd el nem lesz semmi gáz az autóddal!! egy próbát megér szerintem!! :D :flowers:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4616 Dátum: 2010.06.16 01:34:24 »
Dehogy kell újrakábelezni az egészt, ez generátor hiba...

egy idestova 30 eves autonal?  :hmmmm: generator? mindezt ugy, hogy 4 eve lett felujitva? Mondjuk lehetseges..., de szvsz. akkor a szakin vernem le a dolgot, amiben nem hiszek. Valoszinubb a kabelezes megadta valahol magat, amit ide a rozsdas bokot, de nem is kell meg az sem, nem 30 evre mereteztek.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4617 Dátum: 2010.06.16 01:36:17 »
De miféle generátor-hiba ez, ami hol előjön, hol nem? A beázás befolyásolhatja?

befolyasolhatja, mert zarlat keletkezik, de ez nem generator lesz, mert ott nem lehet zarlat
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4618 Dátum: 2010.06.16 07:07:29 »
De miféle generátor-hiba ez, ami hol előjön, hol nem? A beázás befolyásolhatja?
befolyasolhatja, mert zarlat keletkezik, de ez nem generator lesz, mert ott nem lehet zarlat
És a fesz-szabályzóban sem lehet zárlat? (Ami egybe van építve a generátorral.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4619 Dátum: 2010.06.16 07:38:24 »
elméletileg ott is lehet. itt az eső , keress valakit aki kiméri a kábelezést..eccerű autó nem hiszem h akkora a baj..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002