Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129234 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4425 Dátum: 2010.05.10 09:39:00 »
Jani most szétkapja az övét,és megnézi mi sérült!! Kicsi érdekesség,hogy neki is hengerfejezés után állt meg a motor...azaz elugrott neki a vezérlés!! De ezt mondja valami nagyon nem ok. mert ahogy átforgatja a motort,egyik helyen feszül a szíj,a másik helyen meg laza!! Na most vagy csapágyad,vagy cefet elferdült valami!! Igazából még menne a motor,csak cefet hallani hogy belever valaki valamibe!! :cry:
Idáig akikkel beszéltem,és hengerfejezett meg camryt,annak pár száz km után főtengelycsapágyas lett!! :helpsmilie: Úgy látszik csapágysort is cserélni kell ezeknél hengerfejezéskor!!
Most vagy a megnövekedett kompressziót nem bírják a használt csapágyak,vagy az hogy az olajba víz kerül,és utána meg ahogy hajtva van,azt a terhelést nem bírják....
Ez nekem még rejtély!!  :innocent:

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4426 Dátum: 2010.05.10 10:37:56 »
Jani most szétkapja az övét,és megnézi mi sérült!! Kicsi érdekesség,hogy neki is hengerfejezés után állt meg a motor...azaz elugrott neki a vezérlés!! De ezt mondja valami nagyon nem ok. mert ahogy átforgatja a motort,egyik helyen feszül a szíj,a másik helyen meg laza!! Na most vagy csapágyad,vagy cefet elferdült valami!! Igazából még menne a motor,csak cefet hallani hogy belever valaki valamibe!! :cry:
Idáig akikkel beszéltem,és hengerfejezett meg camryt,annak pár száz km után főtengelycsapágyas lett!! :helpsmilie: Úgy látszik csapágysort is cserélni kell ezeknél hengerfejezéskor!!
Most vagy a megnövekedett kompressziót nem bírják a használt csapágyak,vagy az hogy az olajba víz kerül,és utána meg ahogy hajtva van,azt a terhelést nem bírják....
Ez nekem még rejtély!!  :innocent:
ismerősöm aztatmondta ha gyűrüzés van(kompreszió nő) akkor mindenképp főtengely csapágyazni kell. ennyit tudok.
az enyim autóm-nak kicsit zörög már a motorja...:S

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4427 Dátum: 2010.05.10 11:58:51 »
Gyerekek, a friss olaj + új légszürő + 2.8-as keréknyomás kombóval olyan rekord fogyasztást csináltam a Camryvel, mint még soha  :eek: :sorcerer: : 80 km Pécs (!), aztán 400 km Pécs-Nagyvárad: össz 480 km, 30 literrel bakker, ez 6.25-ös átlag  :eek: :yes: :clap: !!! Magyarul az országúti szakaszon nem ette meg a 6 litert sem, pedig nem ám guruló barrikád-módban jöttem: végig szépen 90, sőt Baja-Szeged között 100! És mindez egy 373 ezret futott, 27 éves kétliteres motortól, hát wazz, imáááádom  :hug: :hug: :hug: :wub: :wub: :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4428 Dátum: 2010.05.10 12:28:24 »
Egyébként nagy mágus ez az én autóm: az olajcsere óta megszünt a hütőfolyadék hőmérséklet ingadozása  :sorcerer: ... Tegnap egész úton végig direkt figyeltem: olyan mint régen, be van szögelve picivel a középállás alá a mutató. Most hogy tényleg összefügg-e ez az olajcserével (mondjuk nem tudom elképzelni a mikéntjét), azt nem tudom - de teljesen egybeesik vele, az biztos.

Fontos hozzátenni, hogy korábban sosem csinált ilyet, régi olajjal sem.

Viszont most, hogy új benne az olaj, megint füstöl  :whistling: ... Lámpától induláskor, gázra rálépve hercig kis (?) kék felhőt hagyok magam után. Hogy ezt miért mindig csak az olajcsere utáni első 3-4 ezer km-en csinálja, azt megint nem értem, nem érem föl ésszel   :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4429 Dátum: 2010.05.10 13:18:08 »
Egyébként nagy mágus ez az én autóm: az olajcsere óta megszünt a hütőfolyadék hőmérséklet ingadozása  :sorcerer: ... Tegnap egész úton végig direkt figyeltem: olyan mint régen, be van szögelve picivel a középállás alá a mutató. Most hogy tényleg összefügg-e ez az olajcserével (mondjuk nem tudom elképzelni a mikéntjét), azt nem tudom - de teljesen egybeesik vele, az biztos.

Fontos hozzátenni, hogy korábban sosem csinált ilyet, régi olajjal sem.

Viszont most, hogy új benne az olaj, megint füstöl  :whistling: ... Lámpától induláskor, gázra rálépve hercig kis (?) kék felhőt hagyok magam után. Hogy ezt miért mindig csak az olajcsere utáni első 3-4 ezer km-en csinálja, azt megint nem értem, nem érem föl ésszel   :?:
én ma v holnap cserélek olajat, nekem be kéne akasztani autómba a másik 3s-fe motor-t próba képp, mert csoré aami most benne van az nem az igazi már szvsz:S

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4430 Dátum: 2010.05.10 15:29:38 »
Palaczk: gratula a fogyidhoz és hogy foglalkozol vele :) Új olajjal én is mindig jobbat megyek, általában (még az én tempómnál is) 10ezer után már sürüsödik és az nem jó a fogyinak :)
Kék füst: általában mennyit és azt hogyan fogyasztja az autód olajból?  úgy értem az elején jobban, utána kevésbé stb...  nem lett kicsit magas az olajszint? Az ahogy füstöl az tipikusan annak a jele. Alapjáraton ugye magasabb a üzemi olajszint mint fordulaton. Amikor ilyenkor megemeljük a fordulatot akkor több olaj marad a dugattyú alatti hengerfalon mint pl állandó közepes fordulaton. No persze ez olajlehúzó gyűrű dolga, de nem új autórol beszélünk.


Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4431 Dátum: 2010.05.10 15:41:28 »
Palaczk, neked inditáskor azonnal van olajnyomás? nekem 2 másodpercig nincs, addig nagyon csúnya kerregő hangja van a motornak, utána ez elmúlik, néh halkan mintha hallanám menet közben is, de ez a hiba/nem hiba azóta jelen van mióta nálunk van az autó idestova 10 éve. szóval nemtudom, kicsit parok hogy neadj Isten megáll a motor eccercsak:S

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4432 Dátum: 2010.05.10 16:17:48 »
90/100w izzót szeretnék berakni a camrybe....kell relézni? nem nyírja ki a foncsort??

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4433 Dátum: 2010.05.10 19:12:44 »
És mindez egy 373 ezret futott, 27 éves kétliteres motortól, hát wazz, imáááádom  :hug: :hug: :hug: :wub: :wub: :wub:

én is 6,2 körül járok de 1,3as motorral. ez így 2000cm is motortól valami brutális!  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4434 Dátum: 2010.05.10 19:25:04 »
És mindez egy 373 ezret futott, 27 éves kétliteres motortól, hát wazz, imáááádom  :hug: :hug: :hug: :wub: :wub: :wub:

én is 6,2 körül járok de 1,3as motorral. ez így 2000cm is motortól valami brutális!  :clap:
akkor én nemtom mit mondjak... :'( 9l körül fogyaszt a 2.0l-es motor... :'(

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4435 Dátum: 2010.05.10 19:46:25 »
A Tunning/világítás topicban, ha visszaolvasol kicsit, akkor sok hasznos infót találsz az emelt wattszámú izzókról, meg a húzottakról is. Röviden, ha emelt wattszámút akarsz beletenni, akor relézés kötelező, mindkét szálon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4436 Dátum: 2010.05.10 20:04:02 »
A Tunning/világítás topicban, ha visszaolvasol kicsit, akkor sok hasznos infót találsz az emelt wattszámú izzókról, meg a húzottakról is. Röviden, ha emelt wattszámút akarsz beletenni, akor relézés kötelező, mindkét szálon.
55/60 wattos-at vettem végül, narva white-ot szép iceblue:D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4437 Dátum: 2010.05.11 00:28:55 »
akkor én nemtom mit mondjak... :'( 9l körül fogyaszt a 2.0l-es motor... :'(
Hol? Városban az enyém is 9-10-et eszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4438 Dátum: 2010.05.11 00:39:19 »
Mondjuk a városi fogyi is attól függ melyik város!!  :1eye: camry pl utálja a dugót nem kicsit....bár automatával kényelmes a város,és szerintem nem is eszik egetverően sokat(mihez képest)
Fehérváron járkáltam már el vele 7,5l-el is,de Pesten etettem már meg vele 11-12l-t is!! Igaz ment a klíma nyáron több órás dugóval!! Egyébként talán a japán motorok a leggazdaságosabbak!!  :clap:
Nem tudom tegnap a supra mit ehetett meg,de nem jó a műszerfal megvilágítás,és otthon néztük meg mit ereszkedtünk haza fele itt két falu között,itthon derült ki fényben,hogy haver 160nál tette el a 4.-et és még nem volt vége szerinte!!  :innocent: Utána meg nekiálltunk pörögni betonon!! :D Milyen jó a sperr difi...rá se kellett kuplungolni,csak rárúgni a gázra alászedni a kormányt,és már forgott is saját tengelye körül!! Percekig szállt itt a buszmegállónál a füst!! :D Este 8 múlott mikor kint voltunk,de a fél utca kijött hogy ki ez az állat!! :D
Autószerelő haver megint itt akarta hagyni az audiját érte (1989. 1.6Td 80-as Audi polír állapotban) de mondtam neki felejtse el....supra még mindig nem eladó,és szerintem nem is lesz!! :D

On: havernál kiderült mi volt a blokkjának a baja!! Megállt hengerfejezés után az olajpumpa,és amiatt átugrott a vezérlés 4 fogat,és darált mindent!! :censored:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4439 Dátum: 2010.05.11 06:32:50 »
a dugó az pesten van gyerekek. amikor minden lámpa egy küzdelem és harmadik váltásra mész át.. :devil:
nekem abbol jó hogy nyáron a dugóban sem megy 7l  fölé. ilyenkor jó a kis motor
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002