Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129432 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4410 Dátum: 2010.05.09 00:10:43 »
Kapásból lenne egy kérdésem: méretpontos, gumi vagy szövetszőnyeget hol érdemes keresnem? Még a gyári szövet van benne, ezen látszik a 12 év nyoma, de nem vészes, mégis szeretnék bele újat.
Vannak cégek, akik bármilyen autóba gyártanak szőnyeget, különféle anyagokból.

Gratulálok a kocsihoz  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4411 Dátum: 2010.05.09 00:39:15 »
Priviből hoztam át a témát, gondoltam, itt csak többen hozzá tudunk szólni... Na szóval, Gergőőő egy V2-es (87-91), eredetileg 2.0 négyhengeres (3S-FE motor) Camrybe szeretné beszerelni ugyanennek a Camry-generációnak a 2.5-ös V6-os (2VZ-FE) motorját.

igen a 2vz-fe motort szeretném betenni, egyébként ezzel kapcs irtam már a mocituning témába. az a baj h te jó vagy 82-86 skaresz 92-96 és olyat aki mondjuk 87-91-ben lenne jó olyat még nem nagyon találtam, most azon dolgozok hogy vagy 2vz-fe kábelköteg + ecu legyen vagy kiderítsem hogy a 3vz-fe(3.0 v6) köteg+ecu jó e hozzá:S

Nem hinném hogy jó lenne. Szvsz 99.9 %, hogy nem jó. Az egy másik típus, másik motor, tutira tök más az ECU is stb. Szóval szerezni kellene egy hozzá való kábelköteget + ECU-t. Talán legegyszerűbb lenne felkutatni egy donorautót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4412 Dátum: 2010.05.09 00:57:44 »
Priviből hoztam át a témát, gondoltam, itt csak többen hozzá tudunk szólni... Na szóval, Gergőőő egy V2-es (87-91), eredetileg 2.0 négyhengeres (3S-FE motor) Camrybe szeretné beszerelni ugyanennek a Camry-generációnak a 2.5-ös V6-os (2VZ-FE) motorját.

igen a 2vz-fe motort szeretném betenni, egyébként ezzel kapcs irtam már a mocituning témába. az a baj h te jó vagy 82-86 skaresz 92-96 és olyat aki mondjuk 87-91-ben lenne jó olyat még nem nagyon találtam, most azon dolgozok hogy vagy 2vz-fe kábelköteg + ecu legyen vagy kiderítsem hogy a 3vz-fe(3.0 v6) köteg+ecu jó e hozzá:S

Nem hinném hogy jó lenne. Szvsz 99.9 %, hogy nem jó. Az egy másik típus, másik motor, tutira tök más az ECU is stb. Szóval szerezni kellene egy hozzá való kábelköteget + ECU-t. Talán legegyszerűbb lenne felkutatni egy donorautót.

Donorautót taláni nem tudom mennyire lehet(ha van is horror), annak örülnék legjobban ha valahonnan lenne egy 2vz-fe ecu + köteg, egyébként a 3vz-fe és a 2vz-fe motor között a lökethosszon kívül nem nagyon van különbség, bár én annyira nem értek még ehez.  esetleg valaki ecu + köteg? vagy donorautó? vagy ötlet? illetve klima beszerelésést is tervezem, ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? :D előre is köszi
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.09 01:01:11 írta Gergőőő »

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4413 Dátum: 2010.05.09 01:33:27 »
Priviből hoztam át a témát, gondoltam, itt csak többen hozzá tudunk szólni... Na szóval, Gergőőő egy V2-es (87-91), eredetileg 2.0 négyhengeres (3S-FE motor) Camrybe szeretné beszerelni ugyanennek a Camry-generációnak a 2.5-ös V6-os (2VZ-FE) motorját.

igen a 2vz-fe motort szeretném betenni, egyébként ezzel kapcs irtam már a mocituning témába. az a baj h te jó vagy 82-86 skaresz 92-96 és olyat aki mondjuk 87-91-ben lenne jó olyat még nem nagyon találtam, most azon dolgozok hogy vagy 2vz-fe kábelköteg + ecu legyen vagy kiderítsem hogy a 3vz-fe(3.0 v6) köteg+ecu jó e hozzá:S

Nem hinném hogy jó lenne. Szvsz 99.9 %, hogy nem jó. Az egy másik típus, másik motor, tutira tök más az ECU is stb. Szóval szerezni kellene egy hozzá való kábelköteget + ECU-t. Talán legegyszerűbb lenne felkutatni egy donorautót.

Donorautót taláni nem tudom mennyire lehet(ha van is horror), annak örülnék legjobban ha valahonnan lenne egy 2vz-fe ecu + köteg, egyébként a 3vz-fe és a 2vz-fe motor között a lökethosszon kívül nem nagyon van különbség, bár én annyira nem értek még ehez.  esetleg valaki ecu + köteg? vagy donorautó? vagy ötlet? illetve klima beszerelésést is tervezem, ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? :D előre is köszi
(klima egy 3.gen camry klíma lenne, 5s-fe motorról)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4414 Dátum: 2010.05.09 01:42:35 »
Nem hiszem, hogy jó lenne a másik típus klímája. Figyi, tapasztalatból mondom, hogy ezeket a dolgokat nem lehet csak úgy átrakosgatni. Még típuson belül is gyakran olyan eltérések tudnak lenni, hogy az ember csak néz... Az én autómba pl. nem jó a '85-ös Camry tankja (mi az hogy nem jó, tök más!), hiába ugyanaz a típus.

A Kluboldalon, baloldalt van egy Boltok, bontók menüpont. Ott nézz körül szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4415 Dátum: 2010.05.09 01:57:17 »
Nem hiszem, hogy jó lenne a másik típus klímája. Figyi, tapasztalatból mondom, hogy ezeket a dolgokat nem lehet csak úgy átrakosgatni. Még típuson belül is gyakran olyan eltérések tudnak lenni, hogy az ember csak néz... Az én autómba pl. nem jó a '85-ös Camry tankja (mi az hogy nem jó, tök más!), hiába ugyanaz a típus.

A Kluboldalon, baloldalt van egy Boltok, bontók menüpont. Ott nézz körül szerintem.
oks még meglátom mi lesz, de ha pl kompreszor meg hűtő jó akkor már össze lehet rakni szvsz max pár kacat kell hozzá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4416 Dátum: 2010.05.09 02:20:17 »
Ez nem ilyen egyszerű sajnos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4417 Dátum: 2010.05.09 02:26:50 »
mi kell a klimához hogy mennyen a rendszer?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4418 Dátum: 2010.05.09 06:54:14 »
Hibátlan alkatrészek, tömítettség, megfelelő feltöltöttség. A főbb összetevők: elöl a klímahűtő, kompresszor, szárítópatron, csőhálózat, utastéri elemek (párologtató stb.). Mindez kissé túl bonyolult és "testreszabott" ahhoz, hogy egyik típusból a másikba át lehessen rakosgatni, nem beszélve arról, hogy az adott típus kábelkötegével, ECU-jával is kompatibilisnek kell lennie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4419 Dátum: 2010.05.09 09:33:15 »
Elvileg lehet kapni univerzális klímát,és azt is csak be kell szórni,itt viszont a 3sfe motor és az 5sfe motor között tényleg minimális különbség van!! Ismerősöméknek 2.2 camryba,régebbi camry blokkot raktak be minden gond nélkül!! hengerfej maradt de a blokk az a 3sg asszem vagy 3sfe erre már nem emlékszem konkrétan,de megkérdezem....
Más nem kellett hozzá csak a blokk!!
Klíma robbantott ábra meg van!! Összeszedjük a cuccokat azt belepróbálgatjuk!! Igazából minden meg van hozzá!!

a 2VZFE motor meg ugyanolyan kasznis camryból van mint Gergőé,így ahhoz csak egy kábelköteg és egy ecu kell,generátor és társai meg fent vannak a motoron!!

Még ami jut eszembe...a 2.2-es blokk úgy tudom vagy közel 30éves konstrukció azaz ugyan az mint a 2.0 csak kicsivel nagyobb lökethosszal!! Mondjuk cefet különbség nem lehet ott se mivel 200ccm-el nagyobb csak az 5sfe!!

Na mindegy.... Geri lejön azt hackelünk!! :D

Kérdés viszont.... Palaczk ha arról lenne szó,nem tudsz valakitől 2.5-öshöz ecut és kábelköteget??  :surrender:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4420 Dátum: 2010.05.09 12:46:58 »
Kérdés viszont.... Palaczk ha arról lenne szó,nem tudsz valakitől 2.5-öshöz ecut és kábelköteget??  :surrender:
Sajnos nem. Végig kéne csörögni a bontókat. Viszont ha jól értettem, Gergő a 2VZ-FE motorhoz akarja hozzáigazítani a klímát.

(A végén lesz egy V2-es Camryje annyiért, amennyinek az árából simán vehetett volna egy háromliteres V10-est  :whistling: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4421 Dátum: 2010.05.09 13:33:39 »
ez nála is egy szerelem gondolom az sv21 amit nem akar "kidobni"!! én is inkább tennék egy 1MZ-s motort az enyémbe,mint vegyek egy V20-ast!! :D
De egyébként k.va olcsón kapná a motort,amennyibe nekem volt annál meg a rajt levő légtömegmérő is többet ér!! :D :1eye:

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4422 Dátum: 2010.05.09 15:18:05 »
ez nála is egy szerelem gondolom az sv21 amit nem akar "kidobni"!! én is inkább tennék egy 1MZ-s motort az enyémbe,mint vegyek egy V20-ast!! :D
De egyébként k.va olcsón kapná a motort,amennyibe nekem volt annál meg a rajt levő légtömegmérő is többet ér!! :D :1eye:
ez így igaz :) karesz akitől van a motor neki nincs cucca hozzá? lemegyek megnézzük aztán minden"ki"derül :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.09 15:20:38 írta Gergőőő »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4423 Dátum: 2010.05.09 18:04:46 »
neki nincs,ő is egy 3.0 ecuval hozta volna össze!!Azt hogy hogyan azt ne kérdezd!! :D
A másik dolog...ma kiderült mitől gyulladt ki a gázos camry...nem a gáz miatt...
Most lejött haver hogy elviszi a motort mert az övé megállt....na azt kiderült hogy amit kivettünk motort a usa-ból,pont nem látszódott idáig,a klímakompresszor alatt,szét van repedve...
Valszínű ott kiverte az olajat,és ráfolyott a kipufogóra,és az begyulladt!! Szóval nem a gáz volt a hibás....
Csak az a gond hogy ez előtte pár ezer km-el felújított motor volt,így nem tudom hogy történhetett ez vele?? :helpsmilie:
Na mindegy...ebből is tanultunk...még jó hogy most tüzetesen átnéztük!!
Gergő....holnap leszek msn-en!!

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4424 Dátum: 2010.05.10 09:12:26 »
neki nincs,ő is egy 3.0 ecuval hozta volna össze!!Azt hogy hogyan azt ne kérdezd!! :D
A másik dolog...ma kiderült mitől gyulladt ki a gázos camry...nem a gáz miatt...
Most lejött haver hogy elviszi a motort mert az övé megállt....na azt kiderült hogy amit kivettünk motort a usa-ból,pont nem látszódott idáig,a klímakompresszor alatt,szét van repedve...
Valszínű ott kiverte az olajat,és ráfolyott a kipufogóra,és az begyulladt!! Szóval nem a gáz volt a hibás....
Csak az a gond hogy ez előtte pár ezer km-el felújított motor volt,így nem tudom hogy történhetett ez vele?? :helpsmilie:
Na mindegy...ebből is tanultunk...még jó hogy most tüzetesen átnéztük!!
Gergő....holnap leszek msn-en!!
nah, ha ő úgy akkor ha nincs más akkor mi is úgy:D(3.0 ecu) a 2.2 akkor tuti kilőve, haverod hogy fogja megoldani a motorhibát?
más: a méretpontos szőnyeg engem is érdekelne :))