Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129607 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4380 Dátum: 2010.04.30 19:34:13 »
3 gyerekkel én sajnos egyterűt ajánlok. egyszerü a dolog rakd be a 2 gyerekülést hátra és nézd meg mennyi hely marad
marad 1 hely normálisan a nagyobbnak? nekem hátul a kis sedanban a 2 gyülés között 20-30 centi hely van.
uazon üléseket berakva egy e11 sedanba hely nulla, carina E be kicsit jobb. ki kell próbálni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: '97-'01
« Válasz #4381 Dátum: 2010.04.30 22:07:37 »
Üdvözlök Mindenkit!
Még csak leendő camry tulajdonos vagyok, segítséget szeretnék kérni!
Hosszas keresgélés után kötöttem ki a TÍPUSNÁL, hogy egy ilyet szeretnék,’97-’01 csík lámpás 3000 cm3. A kérdéseimre a válaszok, a tapasztalataitokban rejlenek!? Aggodalmaim a következők:
   lehetséges-e ilyen idős autónál, hogy keveset futott, törésmentes, úgymond hibátlan…;
(...) de évi kb.: 7000 km-re (elmúlt 5 év átlaga) szabad-e ilyen autót venni?
Szerintem ilyen alacsony éves futás mellett jó döntés lehet egy nagy benzines. Így jó esély van rá, hogy ha sikerül találni egy jó állapotú, nem túl sokat futott példányt, azt jó sokáig tudjátok majd komolyabb kiadások nélkül használni, hisz öt év alatt sem fogtok beletenni 40 ezer km-t...

Apropó, futás. Értelmezd reálisan a "keveset futott"-at, ha nem akarod becsapni magad. Ha találsz egy jó állapotú Camryt valós 250 ezer km-rel, nehogy a "sok" km legyen az, ami visszariaszt! Pláne nem ilyen alacsony tervezett éves futással. Azt, hogy 138 ezer km van egy ilyen, 12 éves autóban (lásd második hirdetés), csak akkor hidd el, ha a tulaj kétséget kizáróan tudja bizonyítani. Mert ezeket a kocsikat nem erre vették!!! Más kérdés, hogy ha tényleg csak ennyi van ebben az autóban, akkor meg is éri azt az 1.1 milliót, amennyiért minden bizonnyal el lehetne hozni.

Maga a típus amúgy rendkívül tartós és megbízható. Ettől függetlenül, a vételt a lehető legalaposabb átnézés, átvizsgálás előzze meg.

Fogyasztás: átlagosan vezetve az átlag nem megy 11-12 liter fölé; takarékosan lehet akár 10 alatt is. Lakott területen kívül, nagyon nyugis tempóban akár 7 literrel is elmozgatható a kocsi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.30 22:10:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gtr323

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4382 Dátum: 2010.05.01 07:59:11 »
Jó reggelt!

A cirka 300 átolvasott oldal után (nem volt kis meló :)) kérdezném az ittlévő, általam nagyrabecsült fórumlakókat, hogy ha egy tizenpár éves 3.0 motornak a szelepfedéltömítése alól folyik az olaj és óra szerint cca 150e km van benne, akkor az normális jelenség?  :eek: Szerintem volt az már 350 is régebben, de így jobban mutat a hirdetésben.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4383 Dátum: 2010.05.01 11:57:06 »
Jó reggelt!

A cirka 300 átolvasott oldal után (nem volt kis meló :)) kérdezném az ittlévő, általam nagyrabecsült fórumlakókat, hogy ha egy tizenpár éves 3.0 motornak a szelepfedéltömítése alól folyik az olaj és óra szerint cca 150e km van benne, akkor az normális jelenség?  :eek: Szerintem volt az már 350 is régebben, de így jobban mutat a hirdetésben.
gratula az átolvasáshoz, nem volt kis teljesítmény!
Sztem az olajfolyás alapvetően nem futott km függvénye, de majd jön Szkaresz és megmondja a frankót :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: '97-'01
« Válasz #4384 Dátum: 2010.05.01 12:01:18 »
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.01 14:36:06 írta Palaczk »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4385 Dátum: 2010.05.01 14:34:32 »
A cirka 300 átolvasott oldal után (nem volt kis meló :)) kérdezném az ittlévő, általam nagyrabecsült fórumlakókat, hogy ha egy tizenpár éves 3.0 motornak a szelepfedéltömítése alól folyik az olaj és óra szerint cca 150e km van benne, akkor az normális jelenség?  :eek: Szerintem volt az már 350 is régebben, de így jobban mutat a hirdetésben.
Szerintem is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4386 Dátum: 2010.05.01 14:38:09 »
Mi ez a jelenség, hogy mindenki lekoppintja ezt a "Leder Aut" megjelölést  :ph34r: ? Ha jól rémlik, az Outlaw-féle hirdetésben láttam anno először, de most szemlátomást ezerrel utánozzák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4387 Dátum: 2010.05.01 15:53:10 »
Mi ez a jelenség, hogy mindenki lekoppintja ezt a "Leder Aut" megjelölést  :ph34r: ? Ha jól rémlik, az Outlaw-féle hirdetésben láttam anno először, de most szemlátomást ezerrel utánozzák.

Köszi a szerkesztést!
Leder aut.: mióta átszabták a nagybecsű használtautós szájtot azóta ha felteszel autót hirdetni adott márkán és típuson belül ő kiad neked klf. gyártott változatokat/modifikációkat, melyeknek  a műszaki adatait is tudja a progi így csak árat kell írnod, képek stb....
A Camry esetében (a 3 literes verziónál) a bőrüléses változatot így adja meg a T. program...
Today, tomorrow and after tomorrow!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4388 Dátum: 2010.05.01 17:20:48 »
Jó reggelt!

A cirka 300 átolvasott oldal után (nem volt kis meló :)) kérdezném az ittlévő, általam nagyrabecsült fórumlakókat, hogy ha egy tizenpár éves 3.0 motornak a szelepfedéltömítése alól folyik az olaj és óra szerint cca 150e km van benne, akkor az normális jelenség?  :eek: Szerintem volt az már 350 is régebben, de így jobban mutat a hirdetésben.
gratula az átolvasáshoz, nem volt kis teljesítmény!
Sztem az olajfolyás alapvetően nem futott km függvénye, de majd jön Szkaresz és megmondja a frankót :yes:
:D :D így van... nem km függvénye...simán el is öregedhet a tömítés....egyébként nekem pl 3éve lett cserélve,gyárit kapott és megint szivárog....szóval az nem jelent semmit!!
Következő megoldás az lesz hogy tömítés +würtös tömítőpaszta azt az életben nem fog folyatni!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4389 Dátum: 2010.05.01 21:05:43 »
Szerintem az Outlaw által belinkelt Camry ára nem irreális. Jelenleg van a kínálatban egy 98-as 1.2-ért, aztán van ez a 00-ás 1.6-ért, a következő egy 03-as 1.9-ért... Így nem igazán lehetne azt mondani, hogy irreális. Ez egy fullos V6-os, alkalmasint valóban törésmentesen és valóban ennyi kilométerrel - ami nagy ritkaság, és meglehetősen komoly ütőkártya. Másfél millió forintot semmiképp nem neveznék irreálisan soknak ezért az autóért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4390 Dátum: 2010.05.01 21:27:02 »
Szerintem az Outlaw által belinkelt Camry ára nem irreális. Jelenleg van a kínálatban egy 98-as 1.2-ért, aztán van ez a 00-ás 1.6-ért, a következő egy 03-as 1.9-ért... Így nem igazán lehetne azt mondani, hogy irreális. Ez egy fullos V6-os, alkalmasint valóban törésmentesen és valóban ennyi kilométerrel - ami nagy ritkaság, és meglehetősen komoly ütőkártya. Másfél millió forintot semmiképp nem neveznék irreálisan soknak ezért az autóért.
Az eurotax szerint sem irreális, főleg h ellenőrizhető az autó előélete és futásteljesítménye...
Today, tomorrow and after tomorrow!

gtr323

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4391 Dátum: 2010.05.01 21:40:01 »
Beírtam, aztán töröltem a hozzászólásomat, mert nem volt teljesen helyénvaló.
Az Outlaw által linkelt autó csak a jelenlegi magyar, illetve sajnos globális gazdasági helyzetben nevezhető irreálisnak. Az autó értéke messze meghaladja a hirdetett árat, hisz' tartósságát, megbízhatóságát, felszereltségét nézve szinte gyalázat a típusra nézve ennyiért árulni. Újkorában szerintem 10 millió körül lehetett az itthoni ára (amcsiban a fele),de a *************ezt a járműkategóriát egyszerűen halálra ítélte, így mára ezeket az autókat a "megszállottak" szeretik megvenni és birtokolni. Asszem, én is közéjük fogok tartozni.

A politikai kritikát megfogalmazó részt moderáltam. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.02 16:29:59 írta Trotter66 »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4392 Dátum: 2010.05.01 21:43:02 »
jó választás!! :D igaz effektív 2001óta van camrym... egyet törtem tk-ra,de vettem helyette másikat...párszor már el akartam adni,de aztán rájöttem hogy ebben az árban,(de még drágábban sem) hiszem hogy kapnék ilyen felszereltségű,megbízhatóságú,kényelmű és valamilyen szinten "egyedi" autót!!  :1eye:

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4393 Dátum: 2010.05.03 09:07:29 »
jó választás!! :D igaz effektív 2001óta van camrym... egyet törtem tk-ra,de vettem helyette másikat...párszor már el akartam adni,de aztán rájöttem hogy ebben az árban,(de még drágábban sem) hiszem hogy kapnék ilyen felszereltségű,megbízhatóságú,kényelmű és valamilyen szinten "egyedi" autót!!  :1eye:

Csatlakozom Karesz véleményéhez, nekem csak 1 Camry-m volt van, de nem cserélném le. Nagyon kényelmes jól vezethető, és a fogyasztása is nagyon jó, igaz az enyém csak 2,2.
Mostanában merült fel, kellene másikat venni miután elértem az 450e kmt, az órában nem ennyi van(300e), de a legutóbbi szétszedésnél találtam 280e km-es olajcsere papírt, a kocsi 5éve van nálam és 202e km-el vettem, és az igazolás az előtti volt. :censored:

Miután ismét folyik az olajam, ráadásul a főtengely szimeringnél, javítása nem lesz olcsó, mert ha szétszedetem a motort akkor, meg is akarom gyűrűztetni + az összes tömítést cserélni..
Viszont ilyen kényelmi fokozatú, max 2,4-es 150lovas autót (2005-ös) 4mill-ért kapnék csak, ennyit meg egyenlőre nem akarok/tudok rááldozni.


« Utoljára szerkesztve: 2010.05.03 09:15:32 írta golya32 »

Hambicamry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4394 Dátum: 2010.05.03 21:48:30 »