Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129295 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4320 Dátum: 2010.03.29 14:37:37 »
Konzultáltam szerelőmmel erről a hűtő-parámról... Szerinte nagy valószínűséggel (kezdődő) dugulás, ami nem jött elő míg az autó naponta használva volt, ám a hónapos állások most "rásegítettek". Ebben az a szép, hogy ha így nekiállok nagy sebességgel tartósan haladni, akkor emiatt tényleg megmehet a hengerfej-tömítés is, mert a motorban helyi hő-"gócok" alakulhatnak ki a nem megfelelő hűtőfolyadék-keringés miatt.

Úgyhogy az a terv, hogy a hűtőrendszer kap egy komplett takarítást (egy erre szolgáló anyaggal, maga a radiátor pedig szét is lesz szedve és mechanikailag kitisztítva), és a biztonság kedvéért egy új (gyári) termosztátot is, lévén állítólag a 2500 forintos Nipparts nem az igazi.

Ez így kb. 16 rugó lesz. Boldog vagyok... dehát ez van. Majd szépen beépítem az útiköltségbe  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4321 Dátum: 2010.03.29 15:14:43 »
Majd szépen beépítem az útiköltségbe  ;)

Tudod erre Cartman mit mondana.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4322 Dátum: 2010.03.29 23:47:17 »
Üdv!
Após úgy döntött fiatalít és eladná a "Camryt": :no:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_leder_aut_mo-i._toresmentes-3711124
ha esetleg vkit érdekel, elértek..
És após mire szeretne fiatalítani?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4323 Dátum: 2010.03.30 00:07:46 »
Majd szépen beépítem az útiköltségbe  ;)
Tudod erre Cartman mit mondana.  :D
[rohog] ... Ó, az akkor lennék, ha profitot is számítanék föl  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4324 Dátum: 2010.03.30 09:08:41 »
Üdv!
Após úgy döntött fiatalít és eladná a "Camryt": :no:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_leder_aut_mo-i._toresmentes-3711124
ha esetleg vkit érdekel, elértek..
És após mire szeretne fiatalítani?
Micsoda kérdés?!
Csakis Camry :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4325 Dátum: 2010.03.30 09:55:44 »
Ó, az akkor lennék, ha profitot is számítanék föl  :szemez:

Tudtam. Tudtam, hogy megfogod ideologizalni.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4326 Dátum: 2010.04.09 06:50:09 »
Közben kiderült, hogy szerencsére mégsem a Camry lesz a szállítóhajó - egyik jóbarátom Carina kombijával fogunk menni (ő pedig addig majd a Camryt használja). Jó ez így, ebbe az autóba azért mégiscsak sokkal több cucc fér (márpedig állítólag rengeteg lesz).

Ezzel együtt, a Camryn mindenképpen megcsináltattam a hűtő-tisztítást - elvileg ma lesz kész, délután valszeg el is megyek vele Kaposvárra a tanfolyamra, az lesz a próbaút hogy minden OK-e. Majd beszámolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4327 Dátum: 2010.04.09 17:12:27 »
500km után 35l etanol fért bele a tankomba...akárhogy is számolom az kerek 7l-es fogyi...város hosszútáv vegyesen.....2000-es fordulat fölé nem pörgetve,"tojás a gázpedál alatt" vmax=75km/h de inkább 60 szép öregurasan ráérősen vezetve...egyetlen egy durva gyorsításom volt bent meg kb fél óra helyben járatás....asszem ez elég baráti fogyi a 3000ccm-jéhez képest!! :1eye: :D

Most viszont alkoholistát csináltam az autóból....múltkor teletankoltam 280ft-s benzinnel  :devil: most féltanknál rátankoltam etanolt....
Érdekes tapasztalatom van vele idáig....jobban reagál a gázra,de 5000-es fordulat felett "elfogy" az autó....alapjáratom viszont kisimult teljesen,még az a minimális remegés sincs ami idáig volt!!!

na most a tankban benzin+etanol+spuri kombó van!! Kíváncsi leszek a következményekre!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4328 Dátum: 2010.04.11 09:25:13 »
Megvolt a Camryn a hűtőrendszer-tisztítás & termosztát-csere (gyári) - az új hűtőfolyadékkal együtt összesen 16 ezerbe került. De nem változott semmi  ::) ... Menet közben továbbra is néha mászkál a mutató, szép lassan: föööööööl ... leeeeeeeee ... Talán kicsit kisebb intervallumban, mint eddig; de ez valszeg csak pszichés  ;) ... Félreértés ne essék: nem nagy ingadozásra kell gondolni, hanem úgy kb. mintha az óra kismutatója fél 9 és fél 10 között mozogna. Csak hát korábban ilyen nem volt - menet közben be volt "szögelve" fél 9-re. Most meg mozog. Megyek mondjuk egyenletesen 100-al, egyenes úton - és a hőmérséklet ingadozik. Ez nekem továbbra sem tetszik, de egyelőre nem tudok vele mit csinálni azon kívül, hogy figyelem a vízszintet. Ha nem csökken, akkor végül is idővel már nem fog izgatni a dolog, mert nem forr fel vagy ilyesmi, tehát a kocsi teljesen, korlátozás nélkül üzemképes.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.11 09:27:18 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4329 Dátum: 2010.04.11 11:21:39 »
Úgy érzem, mintha megtáltosodott volna az autó... :) Valahogy jobban ugrik, jobban megy. Remélem nem az utolsó erőbedobása, aztán behal  :eek:
Ugyanannál a kútnál tankolok, semmi Xtra javítás v csere...

Egy problémám keletkezett megint, néha -inkább melegen, hidegen nem lehet érezni- akad a gázpedál a felső helyzetben. Menet közben elég gáz, mikor fékezés után gyorsítani kell vagy elindulni vagy araszolni és nem tudom finoman lenyomni. Erősen kell odalépni, ekkor ugrik egyet az autó, utána már megy finoman. A bowdenek meg lettek olajozva, a pedál tengelye WD40-nel befújva, de semmi hatás. Sőt, egyre rosszabb. Mi lehet ez?
Visszajövök :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4330 Dátum: 2010.04.11 12:41:32 »
Meg kéne keresni, hogy maga a fojtószelep akad-e, vagy maga a gázpedál, vagy esetleg a bowden.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4331 Dátum: 2010.04.12 13:18:11 »
bowdem.de ha nem akkor a fojtószelep házat nézd meg....lehet az akad...az ha kipucolásra nem lesz jobb,akkor ki van kopva......
esetleg ha kell,akkor van komplett szívócsonkom a 2.2höz amiben bent van ez!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4332 Dátum: 2010.04.12 19:52:10 »
bowdem.de ha nem akkor a fojtószelep házat nézd meg....lehet az akad...az ha kipucolásra nem lesz jobb,akkor ki van kopva......
esetleg ha kell,akkor van komplett szívócsonkom a 2.2höz amiben bent van ez!!

Te kis kufár! :tt2:
 :flowers:
Amúgy meg bowden.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4333 Dátum: 2010.04.12 20:26:26 »
azt kihagytam ha lejön akkor be tudjuk tenni,kipróbálni vagy a másikat kipucolni azt ami fent van...természetesen INGYÉÉÉÉÉ :D
de havernak a 3.0-n a fojtószelep tengely része offolt be,akkor is ezt csinálta!!
De írta egyébként az előbb hogy a bowdenek OK!!  :1eye: :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4334 Dátum: 2010.04.13 16:07:53 »
Arany Tesókám, csak húztalak....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.