Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1130713 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4305 Dátum: 2010.03.22 09:44:57 »
Tegnap átléptem a 150000 mérföldet!  :clap: :clap:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4306 Dátum: 2010.03.22 09:54:15 »
még 3x ennyi-t el fog menni :D :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4307 Dátum: 2010.03.27 23:25:20 »
Úgy néz ki, április közepén neki kell vágjak a Camryvel Németországnak. 1400 km x 2.

Kicsit aggódom, mert ekkora utat 2003 óta nem tettem meg vele, és hát mégiscsak van benne már 376.000... Meg különösen amiatt, mert ahogy már említettem, december eleje óta csak négyszer mentem vele össz-vissz, és a legutóbbi utamon (Pécs-Kaposvár retúr) figyelmes lettem erre a furcsaságra, hogy menet közben néha ingadozik a hűtőfolyadék hőmérséklete, elég gyors ütemben; ilyet korábban sosem csinált. Nehogy nekem elszálljon a hengerfej-tömítés valahol Regensburg környékén, mert az nagy szoppola lenne  :wacko: ...

Úgyhogy igyekszem kizárni a hűtő-problémákat. Első lépésként, pénteken lemértem a kompressziót: úgy tűnik, ez rendben van, 0.2 baron belül vannak az értékek valamennyi hengernél. A gyertyák is egyformán néznek ki (szép világos szürkésbarna mindegyik).

Következik a hűtőfolyadék-csere (erre legutóbb 2005 nyarán került sor), és persze a rendszer átöblítése. Nomeg, ha van rá mód, ki is pucoltatom a hűtőt szakemberrel. Továbbá még a hosszú út előtt beiktatok egy balatoni túrát, és majd figyelem a folyadékszintet előtte-utána; meg persze azt is, hogy mit művel menet közben az autó. Az útra pedig viszek majd tömítőpasztát, smirglit, szerszámokat, hogy esetleg egy termosztát-kiszerelést is végre tudjak hajtani, ha kell. És persze tartalék vizet, meg vmi edényt is a hűtőfolyadék leeresztésére, ha szükséges.

Egyszerűbb lenne a Starlettel menni; de kéne a hely, mivel haza kell költöztetnem valakit, nagyon sok lesz a cucc, mondták hogy úgy menjek, hogy a hátsó üléseket is szereljem ki előtte.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4308 Dátum: 2010.03.28 10:26:32 »
Az Ave nem jöhet szóba? Vagy kell édesapádnak?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4309 Dátum: 2010.03.28 20:12:25 »
Nem szívesen adná oda erre, én meg nem akarok feszültséget. Lehet, én sem örülnék neki, ha a fiam bele akarna pakolni 3 ezer km-t a 82 ezret futott autómba, hogy másnak szívességet tegyen. Gondoltam arra is, hogy elkérem jóbarátom Carina kombiját, de arról is hasonló okból tettem le: én sem lennék boldog, ha ő akarná az én autómat egy 3 ezres útra kölcsönkérni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4310 Dátum: 2010.03.28 20:38:06 »
nézd át nekem is a horvát tengerparton zadar elött égett át a hengerfej tömités a dizelemen, nagyon rossz érzés volt. pedig 90el mentem végig akkor még ráértem nem nyarvogott 2 gyerek a hátsó ülésen. emlékszem ott álltam az 50 fokos metro Pban 15l deszt vizzel és fingom sem volt h jutok haza.  :cry: :cry: :cry: az egész nyaralaás egy mutató check volt.. :censored:
főleg ha tele lesz pakolva..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4311 Dátum: 2010.03.28 21:03:10 »
ülj bele,azt menj szerintem...akkor nem lesz semmi para.....mi amikor mentünk ki németbe,az okos sógorom még kerékanya kulcsot sem hozott....
De állítom ha itthon még motorgenerált is csinálnál,annyira kattognál rajt,akkor ha más nem egy apró 20ft-os sz.ar miatt fog megállni!! :surrender: :devil: szóval ülj be és használd...max egy termosztát cserét csinálj meg,az ilyen 4e Ft-os tétel,annyit megér hogy nyugodtan legyél!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4312 Dátum: 2010.03.28 21:15:22 »
Termosztát tavaly volt cserélve, azzal csak nem lesz gond. Meg nyiván valszeg mással sem, és nem is "kattognék" rajta  :) - csak hát ez a mászkáló hőmérő-mutató nem tetszik, ilyet korábban nem csinált.

Kimennék ám simán a Starlettel is, most úgyis belekerül az ötgangos váltó, így azért már lehet majd vele pályán is haladni; de állítólag rengeteg cuccot kell majd elhoznom.

Vagy lehet, hogy kéne bérelnem vmi furgont? Már 5 ezerért is van naponta, ilyen Hyundai H100-félék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4313 Dátum: 2010.03.28 21:30:43 »
Amikor Gézu hazaköltözött Németországból, akkor vele jöttem. Szó szerint a 10x10 centis táskám se fért el hátul sehova, előtte volt egy-két olyan köre is haza egyedül, amikor csak csomagja volt és a kajáknak alig talált helyet (már akkor tudta, hogy hamarosan költözik).
Hátul Ave természetesen fullra plafonig, ugyan hálóval lefogatva, de akkor is (reménykedünk, hogy sehol nem kötnek belénk a zsaruk). Arról nem is beszélve, hogy indulás előtt 1-2 óra logisztikai pakolászás is volt, mivel ahogy kerültek a kocsiba a cuccok, úgy derült ki, hogy akkor ez se jó így, azt is inkább oda, különben nem férünk el, stb.

Mi mindenképp a nagyobb autót javasoljuk, különben tuti szívni fogtok (annak nézz utána, hogy külföldre is 5 rongy-e egy 1 napos bérlés).
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4314 Dátum: 2010.03.28 21:38:33 »
Megvan! Szervezzük a tavaszi talit oda, ahonnan Palaczk költözteti a barátot, és kérjünk meg mindenkit, hogy üres csomagtartóval érkezzen! No?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4315 Dátum: 2010.03.28 21:46:18 »
Vágom én, hogy miről beszélsz  :yes: ... Régebben meséltem, hogy egyszer már volt részem hasonlóban: jóbarátomat költöztettem haza Bayreuthból (szintén a Camryvel), na, az horror volt. Hátsó ülések kiszerelve; hátsó kartámaszok leszerelve (!), sok óra legózás a parkolóban a 3 fokban, ködszitálásban; szó szerint minden köbcenti hely kihasználása - még az ülések alatt is ki volt tömve a hely, a műszerfal tetején is volt cucc, a két első ülés között az előrenyúló rakománytól nem láttuk egymást; az ötödik ajtót szó szerint alig tudtuk lecsukni, attól féltem, a cucc kinyomja a helyéről a hátsó szélvédőt; a kabátunkat nem tudtuk levenni, mert nem volt hova tenni - így jöttünk haza 1000 km-t, a kocsi hátulja az ütközőkön ült, a kipufogó pár centire volt a földtől. Kanyarokban az az érzése támadt az embernek, hogy az autó hátulját valami óriási tenyér nyomja a külső ív felé... Rondán túl voltunk terhelve, szerintem legalább 750-800 kiló lehetett az autóban, velünk együtt.

Ha akkor (ez úgy kb. 2000-ben volt) a vámosok meg akartak volna szivatni minket, akkor valszeg egy fél napunk ráment volna, mire mindent kiszedünk és újra bepakolunk  :wacko: ... De szerencsére (némi mérlegelés után) megkegyelmeztek :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4316 Dátum: 2010.03.28 21:46:57 »
Megvan! Szervezzük a tavaszi talit oda, ahonnan Palaczk költözteti a barátot, és kérjünk meg mindenkit, hogy üres csomagtartóval érkezzen! No?
Gelsenkirchen nem valami szép hely, de amúgy díjazom az ötletet  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4317 Dátum: 2010.03.29 10:22:23 »
Mikor unokatesóméktól jöttünk haza fele No-ból,1997-ben a nissan praire,pedig nem kis autó...fullon cuccal....még akkoriban volt vám,na nálunk felnyitotta a hátulját hogy benéz,azt azzal a lendülettel vissza is csapta,mert elkezdett kifele hullni minden....fogta a fejét azt intett,és ennyi volt a hozzáfűzni valója hogy menjenek innen a pi...-ba!! :D Természetesen szakadtunk a röhögéstől!! :1eye:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4318 Dátum: 2010.03.29 12:55:45 »
Üdv!
Após úgy döntött fiatalít és eladná a "Camryt": :no:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_gx_leder_aut_mo-i._toresmentes-3711124
ha esetleg vkit érdekel, elértek..
Today, tomorrow and after tomorrow!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4319 Dátum: 2010.03.29 14:33:57 »
Mikor unokatesóméktól jöttünk haza fele No-ból,1997-ben a nissan praire,pedig nem kis autó...fullon cuccal....még akkoriban volt vám,na nálunk felnyitotta a hátulját hogy benéz,azt azzal a lendülettel vissza is csapta,mert elkezdett kifele hullni minden....fogta a fejét azt intett,és ennyi volt a hozzáfűzni valója hogy menjenek innen a pi...-ba!! :D Természetesen szakadtunk a röhögéstől!! :1eye:
Kb. így nézett ki a szitu nálunk is  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )