Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129199 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4290 Dátum: 2010.02.12 17:39:50 »
Ma kapott a camry,leendő szülinapom alkalmából 2 Bosch ablaktörlő lapátot....a gyári Toyoták 5 évet kibírtak!! :D
Michelint akartam venni,de sokalltam kicsit a közel 8000Ft-ot a párért!!

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4291 Dátum: 2010.02.15 21:01:39 »
Ma kapott a camry,leendő szülinapom alkalmából 2 Bosch ablaktörlő lapátot....a gyári Toyoták 5 évet kibírtak!! :D
Michelint akartam venni,de sokalltam kicsit a közel 8000Ft-ot a párért!!

Hol vetted nekem is kell 2db minőségi, a mostaniak nagyon szét vannak már..
Most valeo van rajta, a Bakonyos munkahelyemen szereztem és 10 db gumit hozzá, az még tart de már egyre jobban szarakodik a fém lapát. Pedig ott azt mondták 5 évet kibír, és még csak 3 telt el. :D
De már nem tudok reklamálni, mert megszűnt a cég. :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.15 21:08:13 írta golya32 »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4292 Dátum: 2010.02.15 21:43:17 »
a legkisebb is számít....."teccccccsóóó" :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4293 Dátum: 2010.02.22 08:10:18 »
Tegnap végre voltak olyanok az időjárási és útviszonyok, hogy életre kelthettem és megjárathattam megint a Camryt  :hug: ... Bakker, szilveszter óta állt!

Valszeg kicsit zokon is vehette a nagy hanyagolást, mert nem indult valami simán  :whistling: ... Elkövettem azt a hibát, hogy elsőre csak rövid ideig indítóztam, majdnem elkapta de pont rosszkor engedtem vissza a kulcsot, aztán másodikra már nem akaródzott neki, valszeg túldúsulhatott a keverék a hengerekben  :hmmmm: ... Utána vártam néhány percig (úgyis esedékes volt egy fényszóróizzó-csere, azt addig lebonyolítottam), és aztán már beindult, de még 4-5-ször kellett próbálkoznom hozzá.

Ilyen nehezen még sosem indult - de nem csodálkozom, egyrészt sosem állt ennyi ideig, másrészt a motortér nem is párás, hanem gyakorlatilag vizes volt - nyilván ugyanígy nézhettek ki a dolgok (pl. a szívótér és a gyújtáselosztó) belül is.

Ezután persze már simán ment  :yes: ... Az első pár km-en még ledadogott nagyobb gázra (a nedves elosztó...), de miután bemelegedett, megszűnt ez is.

Aztán mentem is vele 30 km-t, meg is kergettem kicsit a 6-oson (120-130) hogy minden rendesen bemelegedjen, kiszáradjon stb. Klassz volt  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4294 Dátum: 2010.02.26 07:09:43 »
Hüle picsák ezek.....tényleg be tudnak hisztizni...kezdem azt hinni hogy van lelkük!! :wub: :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4295 Dátum: 2010.02.27 20:17:51 »
Gondoltam ma egyet, és a Camryvel mentem Kaposvárra a tanfolyamra  :yes: ... Nem bántam meg, nagyszerűt krúzoltunk (90-100) a gyönyörű napsütésben, szólt a Happy Birthday Guadalupe  :clap: ... Hazafelé a Mecseken mindenkit lenyomtam - egy Focus I keményen próbálkozott, de végül az is mögöttem maradt  :D ... Na ja, nyári gumival kicsit könnyebb volt a kb. 12 fokban a száraz úton kanyarogni  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4296 Dátum: 2010.03.07 10:12:52 »
Ismét segítséget kérnék tőletek.
2004es Camry-m furcsa bugyborékoló, kerregő hangot ad alacsony fordulaton (2000 után megszűnik), főleg az indítás utáni percekben, de talán később is hallani. Vezetőülésen ülve közvetlenül elölről hallom, mintha az orrom előtt lenne a hangforrás.
Mi lehet ez? Döglődik a vízpumpám, vagy légkondi?
thx
2004 Camry LE

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4297 Dátum: 2010.03.07 10:35:13 »
Lehet lelevegősödik valahol a víz rendszered és a levegőt ahogy megmozdítja bent mikor indítod.....általában a radiátorban szokott megállni ilyenkor a levegő,azért hallod onnan!!
Lehet egy enyhén szivárgó cső,hűtő tömítetlenség,vízpumpa,hengerfej gond...... de közel sem biztos...de először itt keresd.....igazából meg hallani kéne hogy mit csinál!!
Menet közben meg már kinyomja igazából magából a levegőt......azért nem hallod....ha automatán légtelenít..... ha légtelenítő csavaros,akkor pedig lehet fagyálló cserénél vagy amikor a rendszer meglett bontva akkor belevegősödött és bent maradt!!
Ehhez mondjuk kéne tudni hogy a Te fajta camrydnak nyitott vagy zárt a hűtő rendszere!! Annyira nem ismerem azt a fajtát!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4298 Dátum: 2010.03.07 18:07:36 »
Ismét segítséget kérnék tőletek.
2004es Camry-m furcsa bugyborékoló, kerregő hangot ad alacsony fordulaton (2000 után megszűnik), főleg az indítás utáni percekben, de talán később is hallani. Vezetőülésen ülve közvetlenül elölről hallom, mintha az orrom előtt lenne a hangforrás.
Mi lehet ez? Döglődik a vízpumpám, vagy légkondi?
thx
A fűtőradiátorból jöhet a hang, és tényleg arra utalhat hogy levegő van a rendszerben  :hmmmm: ... Mondjuk, hallottam már ilyet amúgy problémamentesen működő autóban is (ezzel azt akarom mondani, hogy ebben az esetben nem utalt semmiféle hibára a hang), de az egy Opel volt.

Más hibajelenség nincs? Minden rendben működik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4299 Dátum: 2010.03.08 09:45:10 »
Ismét segítséget kérnék tőletek.
2004es Camry-m furcsa bugyborékoló, kerregő hangot ad alacsony fordulaton (2000 után megszűnik), főleg az indítás utáni percekben, de talán később is hallani. Vezetőülésen ülve közvetlenül elölről hallom, mintha az orrom előtt lenne a hangforrás.
Mi lehet ez? Döglődik a vízpumpám, vagy légkondi?
thx
A fűtőradiátorból jöhet a hang, és tényleg arra utalhat hogy levegő van a rendszerben  :hmmmm: ... Mondjuk, hallottam már ilyet amúgy problémamentesen működő autóban is (ezzel azt akarom mondani, hogy ebben az esetben nem utalt semmiféle hibára a hang), de az egy Opel volt.

Más hibajelenség nincs? Minden rendben működik?

semmit nem tapasztalok, pedig már jó ideje van ez a gond. hütővíz hőmérséklete stabil, soha még csak ki sem lengett, hűtés-fűtés rendben van, teljesítmény okés.
úgyis túlléptem a 75e km-t a géppel, elviszem nagyszervízre, ott megnézetem.
2004 Camry LE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4300 Dátum: 2010.03.08 10:23:41 »
Megnézetheted, de aggódnod aligha kell, lévén hibajelenség nincs. Nem mondom hogy szokványos a dolog, de valszeg tényleg csak arról van szó, hogy amíg csak a kis hűtőkör van nyitva (tehát a termosztát zárt állapotban van), addig hallani, ahogy a hűtőfolyadék áramlik a fűtés csöveiben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4301 Dátum: 2010.03.08 15:31:32 »
Megnézetheted, de aggódnod aligha kell, lévén hibajelenség nincs. Nem mondom hogy szokványos a dolog, de valszeg tényleg csak arról van szó, hogy amíg csak a kis hűtőkör van nyitva (tehát a termosztát zárt állapotban van), addig hallani, ahogy a hűtőfolyadék áramlik a fűtés csöveiben.

kösz Mester, megnyugodtam!

six
2004 Camry LE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4302 Dátum: 2010.03.08 17:00:18 »
De azért nézesd meg, jobb az úgy  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4303 Dátum: 2010.03.17 13:48:56 »
Tudnátok segíteni abban, hogy '98-as Camryba rádió beépítéséhez jó-e a hagyományos Toyota-ISO csatlakozó?
Visszajövök :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4304 Dátum: 2010.03.19 23:02:37 »
Figyelj Ear! Csak nem elkelt a kocsid?  :)
Gabe 254.