Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129670 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4275 Dátum: 2010.01.31 08:32:14 »
Kis mértékben lehet nehezebb - ez tényleg normális dolog. Ilyen mínusz 5-10 fokokban a Camry kormánya is az átlagosnál valamivel nehezebben jár az első egy-két kilométeren. De a különbség nem szabad nagy legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4276 Dátum: 2010.01.31 08:33:16 »
hááát nem tom...nekem a 78-as celin pl a tornyok gyári állapotúak voltak.....mondjuk igaz gyárilag műanyagozottak voltak a sárvédődobok!!
Sokkal gyorsabban rohadtak az akkori Toyoták (is, meg minden más autó is). Tapasztalat  ::) ... No és nézd csak meg, mennyi garit adtak a kasztnira akkor, és most.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4277 Dátum: 2010.01.31 21:01:34 »
Kis mértékben lehet nehezebb - ez tényleg normális dolog. Ilyen mínusz 5-10 fokokban a Camry kormánya is az átlagosnál valamivel nehezebben jár az első egy-két kilométeren. De a különbség nem szabad nagy legyen.
A "különbség nem szabad nagy legyen" jelentheti azt, hogy nem tudtam elfordítani a kormányt? ;)
Kitolattam félig, akartam fordulni, nem ment. Visszamentem egyenesen, utána már csak nehezen ment a vége felé. Mostanában, hogy nem volt ilyen, mondjuk nem is volt hideg.
Lecseréltetem a szervoolajat valamikor aztán meglátjuk...
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4278 Dátum: 2010.01.31 21:33:06 »
 :yes: :yes:
De egyébként az is lehet hogy a futóművedhez befagyott egy adag víz vagy hó,csak nem vetted észre....
Kerékjárati ív ha megtelik hóval,jéggel és megfagy,akkor néha még a kerék se mozdul el....és ha nem figyeltél rá akkor lehet a gumi abban akadt el.....
Nem tudom így jobban elmondani mire gondolok....remélem nagyjából érted!! :D
De a szervoolaj ha bedermed attól valamivel nehezebb lehet....
Egyébként ebben a hidegben -15 körül még a váltóm is "belassult" induláskor.... de azt minimális járatás után észhez tért az is

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4279 Dátum: 2010.01.31 22:25:22 »
A "különbség nem szabad nagy legyen" jelentheti azt, hogy nem tudtam elfordítani a kormányt? ;)
Kitolattam félig, akartam fordulni, nem ment. Visszamentem egyenesen, utána már csak nehezen ment a vége felé. Mostanában, hogy nem volt ilyen, mondjuk nem is volt hideg.
Lecseréltetem a szervoolajat valamikor aztán meglátjuk...
:eek: ... Tartok tőle, hogy ez nem szervó lesz (szervó nélkül is el kéne tudd fordítani a kormányt, ha nehezen is); hanem futó- vagy kormánymű.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4280 Dátum: 2010.01.31 22:31:40 »
:yes: :yes:
De egyébként az is lehet hogy a futóművedhez befagyott egy adag víz vagy hó,csak nem vetted észre....
Kerékjárati ív ha megtelik hóval,jéggel és megfagy,akkor néha még a kerék se mozdul el....és ha nem figyeltél rá akkor lehet a gumi abban akadt el.....
Nem tudom így jobban elmondani mire gondolok....remélem nagyjából érted!! :D
De a szervoolaj ha bedermed attól valamivel nehezebb lehet....
Egyébként ebben a hidegben -15 körül még a váltóm is "belassult" induláskor.... de azt minimális járatás után észhez tért az is
Értem én, nem fagyott oda semmi, én is azt hittem először, de nem... Majd holnap a jó sok hó és a hajnali hideg után meglátom mi lesz :)
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4281 Dátum: 2010.01.31 23:08:33 »
A "különbség nem szabad nagy legyen" jelentheti azt, hogy nem tudtam elfordítani a kormányt? ;)
Kitolattam félig, akartam fordulni, nem ment. Visszamentem egyenesen, utána már csak nehezen ment a vége felé. Mostanában, hogy nem volt ilyen, mondjuk nem is volt hideg.
Lecseréltetem a szervoolajat valamikor aztán meglátjuk...
:eek: ... Tartok tőle, hogy ez nem szervó lesz (szervó nélkül is el kéne tudd fordítani a kormányt, ha nehezen is); hanem futó- vagy kormánymű.
áhh hallod....a 3.0-t egyiket se tudod még 2 kézzel is alig elfordítani szervo nélkül.....rohadt nehéz az eleje...állóhelyben esélytelen,csak úgy eltudod esetleg ha gurul az autó!!  :cry:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4282 Dátum: 2010.02.09 18:23:05 »
Ma délután játszadoztunk kicsit a camryval!! :D
Lámpától lámpáigl egy c mercit aláztam...de nagyon csúnyán....meg párszor gyorsulgattam....de semmi pörgetés...csak alapjáratról megindultam!! Itt a két video...az egyiknél fordítsd oldalra a monitort...mert öcsém fordítva fogta a telefont!! :D


« Utoljára szerkesztve: 2010.02.09 18:27:05 írta szkaresz »

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4283 Dátum: 2010.02.09 20:03:58 »
-baz.meg markoló... :D :clap:

Jó videók :D

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4284 Dátum: 2010.02.10 09:49:47 »
Ma délután játszadoztunk kicsit a camryval!! :D
Lámpától lámpáigl egy c mercit aláztam...de nagyon csúnyán....meg párszor gyorsulgattam....de semmi pörgetés...csak alapjáratról megindultam!! Itt a két video...az egyiknél fordítsd oldalra a monitort...mert öcsém fordítva fogta a telefont!! :D



Sirály! Nekem is 3literes kell  :clap:
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4285 Dátum: 2010.02.10 20:03:00 »
Köszi Urak....jah jah...szedi a lábát mondhatni!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4286 Dátum: 2010.02.11 17:19:58 »
A hangja sem csúnya  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4287 Dátum: 2010.02.11 17:39:45 »
Köszi Mester.....egyébként annyira nem hallani tisztán,eléggé torzít ez a rohadt Nokia.....
De majd ha úgy alakul és esetleg kapna egy diszkrét sportrendszert!! :D
Egyébként most kértem ajánlatot chip-re....azt nem tudnak csak tunning boxot.... de csak 10-12% teljesítmény meg 10-15% nyomatékot jelentene csak.....annyit nekem meg nem ér....egyébként 60ezret mondtak árat!!
Elég nekem a közel 190Le meg a 255Nm!!
De egyébként valamit nagyon eltalált a váltósom,mert akivel beszéltem és automata camryja van,mindenkinek ilyen 8,5-9sec körüli értéket tud 0-100-ra!! vagy....ennyit számítana az NGK platinum race hogy 7-7,5 körüli értéket tud az enyém??!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4288 Dátum: 2010.02.11 18:23:49 »
Szerintem a gyertya nem sokat oszt-szoroz. Viszont a váltódon most is meglepődtem, hogy milyen gyorsan kapcsol  :sorcerer: ... Valszeg itt lesz "eldugva" ez a 1.5-2.0 mp  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4289 Dátum: 2010.02.11 19:28:32 »
Lehet...bár most nézegettem a Youtube-on is pár videót,és inkább az tűnik fel,hogy mint ha előbb felpörögne az autóm....többi lustábbnak tűnik....de azt a franc tudja....
Ha megmarad úgyis megkapja a bontottnak a váltóját,mert az gyári még teljesen és olyan 60ezer mph  van bent kb!! Akkor majd kiderül!!