Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129737 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4095 Dátum: 2009.10.29 11:44:03 »
Na wazz, a sógornőmnek Grand csirkét vettünk vényóccal, dupla Remus dobokkal (kétoldali)  gyesznó gyilkos geppe. Kb egy, másfél éve van nála, óvatosba 12-14 literrel kijön.
Na tessék  :sorcerer: ... Még mondja valaki, hogy sokat esznek ezek az autók! 12-14 literes fogyi (még ha óvatosan is) egy ekkora, V8 benzines tanktól abszolút fair  :yes:

Egybevag minden kinti tapasztalatommal.  :yes: Nem kell beszarni az amerikai kocsik fogyasztasatol. A terfogathoz es a V8hoz kepest szinte termelik a benzint.  :)
A V8 pedig ekkora... :clap:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4096 Dátum: 2009.10.29 11:57:29 »
Egybevag minden kinti tapasztalatommal.  :yes: Nem kell beszarni az amerikai kocsik fogyasztasatol. A terfogathoz es a V8hoz kepest szinte termelik a benzint.  :)
A V8 pedig ekkora... :clap:
Ezt a nem túl nagy felárat adott esetben simán megfizetném azért, hogy ilyen motor legyen az autómban - ez biztos  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4097 Dátum: 2009.10.29 12:52:01 »
Én hoztam el amikor megvették, hát egy álom volt. Hegymagasan ülsz olyan fotelban, mint az álom, profi multimédia benne, klasszikus automataváltó overdrive fokozattal, mesés vényóc hang...  :clap: :clap: :clap: :clap:
A tekintélyről már nem is írok, sávváltáskor nincsen erősködő...  :ph34r:
Monnyuk sötétített - gyári - ablakok, gallytörő, ezt már írtam -  és sportdobok.  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4098 Dátum: 2009.10.29 13:39:24 »
Ezt a nem túl nagy felárat adott esetben simán megfizetném azért, hogy ilyen motor legyen az autómban - ez biztos  :yes:

Nekem ne, en is ebbol...  :cool2: Fontolgatom is mar egy ideje.  :cowboy:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4099 Dátum: 2009.10.29 13:50:48 »
Hát én sajnos egyelőre nem fontolgatom - oktatóautónak azért egy kicsit mégiscsak sok lenne  :whistling: ... Sőőőt arra még akár egy "kis" 2.2-es Camry is sok lenne (pedig azt is szívesen vennék); csak hogy ON is legyünk  :) ... De majd talán egyszer. Nagyon jó lenne, annyi biztos  :yes: ... Vmi jó kis Caprice vagy ilyesmi  :D ... Az a hang és az a feeling mindent megér  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4100 Dátum: 2009.11.02 14:47:42 »
Látom jól elvagytok a jó nagy vényócakkal... De jó is lenne...   :clap:
Én sokkal prózaibb dolgon agyalok, mégpedig le szeretném cserélni a gyári rádiót a Camryban valami cédés, empéhármas frekvenciakövetős fejegységre. Az lenne a kérdésem, hogy ezek mennyire egyszerűen beépíthetők, lehet-e gond a csatlakozásoknál (antenna, táp, hangszórók)? Csinált már valaki ilyent?
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4101 Dátum: 2009.11.02 21:09:50 »
semennyire...vegyél egy toyotáról euro csatira átalakítót a médiába és dugd össze!! :D nem nagy cucc!!! ára kb 1500 pééééz!! :D

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4102 Dátum: 2009.11.03 12:15:44 »
semennyire...vegyél egy toyotáról euro csatira átalakítót a médiába és dugd össze!! :D nem nagy cucc!!! ára kb 1500 pééééz!! :D
Köszi! Valami ilyesmi, ugye? http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=51590
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4103 Dátum: 2009.11.03 19:22:51 »
Ma lerücsiztem,majd alváz és üregvédtem a camry 2 hátsó kerékjárati dobját..azok gyárilag nem műanyagozottak!! Tél előtt mindíg megcsinálom!! :D
http://kepfeltoltes.org/image.php?id=30135

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4104 Dátum: 2009.11.03 19:24:03 »
semennyire...vegyél egy toyotáról euro csatira átalakítót a médiába és dugd össze!! :D nem nagy cucc!!! ára kb 1500 pééééz!! :D
Köszi! Valami ilyesmi, ugye? http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=51590
ez lesz az!!! :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4105 Dátum: 2009.11.09 18:08:00 »
Na friss műszaki a camry-n... 2 évig no problem.... csak a balos féltengelycsuklót kéne kicserélnem....
Meg már meg van.... jövőhéten szerintem csere!! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4106 Dátum: 2009.11.09 19:02:01 »
 :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4107 Dátum: 2009.11.09 19:23:19 »
Tudod mi a durva cimbi...?? Megvettem 2 éve véletlenül abs jeladó nélküli csuklót 4ezer500Ft-ért ami egyébként 25e-től indul akár 80e-ig...... minden szerelő azt mondta hogy nem lehet megoldani a beszerelését.... hm...állt a polcomon 2 évet,azt leporoltam,tegnap elgurult a gyógyszerem,az abs gyűrűt levertem az egyik rossz csuklóról,gáz felett felmelegítettem a gyűrűt azt ráütöttem az újra....tök gyári lett!! :D
Ennyit a profi szerelőkről...csak gondolkodni kell.. :D
Elég szar a kép,de pirossal bekarikáztam amivel elkövettem az ügyet!! :D
http://kephost.com/images/2309_11_09_1649.jpg

Jövőhéten meg jön Kenni cimbi azt a jobb hátsó gátlót és a 2 hátsó lengőkart kicseréljük...ennyit találtak "műszakin"... de ezeket inkább megcsinálom...mégha eladom akkor is!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.09 19:26:07 írta szkaresz »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4108 Dátum: 2009.11.10 19:52:52 »
Jaja, nekem is mondták, hogy az SC-n horror a tárcsacsere, mert ABS jeladó+csapágyat is kell cserélni. Gyári technológia, meg öregördög, nem részletezem.  Aztán megkérdeztem a szerelőmet, hogy akkor hogyan is van ez, mert így a 4 tárcsa csere kéthavi lóvém tisztán, és még az 500%-os uzsorakamatos cégtől is kellene egy kis bepótlás...  :censored:

Aztán abba maradtunk, hogy vegyek négy darab üres tárcsát, és csapágy+ABS gyűrű áttétele fentforog.  Aztán így is lett 100E-ből kb meglett a négy tárcsacsere+betétek+időszakos szervíz (olaj+szűrő stb)+munkadíj.   Na ez baráti volt, így, (Textar betétek és fékolaj, Brembo tárcsák).  A szervizekben komplett egységeket akarnak cserélni állandóan jó pénzért.
Persze ez így könnyű, nem kell gondolkozni, csak mint a gép csavarotni, oszt jól van. Aztán jön egy olyan probléma, ami még nem volt és megáll a nagy tudomány.

Bocsi az OFF-ért.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4109 Dátum: 2009.11.10 20:28:33 »
Tudod mi a durva cimbi...?? Megvettem 2 éve véletlenül abs jeladó nélküli csuklót 4ezer500Ft-ért ami egyébként 25e-től indul akár 80e-ig...... minden szerelő azt mondta hogy nem lehet megoldani a beszerelését.... hm...állt a polcomon 2 évet,azt leporoltam,tegnap elgurult a gyógyszerem,az abs gyűrűt levertem az egyik rossz csuklóról,gáz felett felmelegítettem a gyűrűt azt ráütöttem az újra....tök gyári lett!! :D
Ennyit a profi szerelőkről...csak gondolkodni kell.. :D
Elég szar a kép,de pirossal bekarikáztam amivel elkövettem az ügyet!! :D
http://kephost.com/images/2309_11_09_1649.jpg

Jövőhéten meg jön Kenni cimbi azt a jobb hátsó gátlót és a 2 hátsó lengőkart kicseréljük...ennyit találtak "műszakin"... de ezeket inkább megcsinálom...mégha eladom akkor is!! :D

Igen ez pl. a Carináknál is működik, úgyhogy talán az összes Toy ilyen  :clap:
Xanyi