Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129699 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3990 Dátum: 2009.07.28 00:31:06 »
Fölösleges ennyi topikba beírni, erre való az Adok-veszek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3991 Dátum: 2009.07.29 09:41:34 »
Hozzáértők segítségét kérem...
Mostanában előfordul, h beindítom az autót, a fordulatszám felmegy majd rögtön le is esik és leáll a motor. Ha amikor felpörög, közben pár másodpercig nyomom a gázt akkor megy, utána semmi baja.
Ezt csinálta már egy nap állás után reggel hidegen és kb. 3 óra állás után este is... Szerelőnél volt, ott persze működött, a szaki nem tudott mit kezdeni a problémával, szerinte elektromos hiba lehet.
Mi okozhatja ezt? Hallotam olyan verziókat, hogy légmennyiségmérő, lambda szonda, valami hidegszenzor???, nem kap elég benzint az injektorból, stb...
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.29 09:43:42 írta obga »
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3992 Dátum: 2009.07.29 10:33:24 »
hm...elég szarul hangzik...de lehet hogy az alapjárati motor....vagy üzemanyagszűrő.....de a szűrő a legegyszerűbb,és legolcsóbb verzió...szerintem először cseréld ki azt!! Lehet el van dugulva már valamennyire és kevesebb benzint enged át!!...mondjuk ha egyébként nem ingadozik az alapjáratod,akkor nem hiszem hogy alapjárati motor gondod lenne.....légtömegmérőnél nem is menne rendesen,és zabálna is,a lambdaszondára ugyanez vonatkozik,akkor is sokat enne...értsd 14-15 fölött de olyankor nem ritka a 20l-es fogyi sem...

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3993 Dátum: 2009.07.29 11:44:21 »
hm...elég szarul hangzik...de lehet hogy az alapjárati motor....vagy üzemanyagszűrő.....de a szűrő a legegyszerűbb,és legolcsóbb verzió...szerintem először cseréld ki azt!! Lehet el van dugulva már valamennyire és kevesebb benzint enged át!!...mondjuk ha egyébként nem ingadozik az alapjáratod,akkor nem hiszem hogy alapjárati motor gondod lenne.....légtömegmérőnél nem is menne rendesen,és zabálna is,a lambdaszondára ugyanez vonatkozik,akkor is sokat enne...értsd 14-15 fölött de olyankor nem ritka a 20l-es fogyi sem...
Köszi a választ! Ezek a gondok indításkor vannak csak, amúgy nem ingadozik az alapjárat. Beáll 600 körül és kész... Ha megy a klíma akkor persze megemelkedik. A fogyasztás sem nőtt meg jelentősen.
Akkor a szűrő irányába indulok el... Csináltatok egy gyertyacserét is, azok már elég ramaty állapotban vannak.
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3994 Dátum: 2009.07.29 12:46:35 »
hm...elég szarul hangzik...de lehet hogy az alapjárati motor....vagy üzemanyagszűrő.....de a szűrő a legegyszerűbb,és legolcsóbb verzió...szerintem először cseréld ki azt!! Lehet el van dugulva már valamennyire és kevesebb benzint enged át!!...mondjuk ha egyébként nem ingadozik az alapjáratod,akkor nem hiszem hogy alapjárati motor gondod lenne.....légtömegmérőnél nem is menne rendesen,és zabálna is,a lambdaszondára ugyanez vonatkozik,akkor is sokat enne...értsd 14-15 fölött de olyankor nem ritka a 20l-es fogyi sem...
Köszi a választ! Ezek a gondok indításkor vannak csak, amúgy nem ingadozik az alapjárat. Beáll 600 körül és kész... Ha megy a klíma akkor persze megemelkedik. A fogyasztás sem nőtt meg jelentősen.
Akkor a szűrő irányába indulok el... Csináltatok egy gyertyacserét is, azok már elég ramaty állapotban vannak.

miért nem ezzel kezdted!! :D akkor először gyertya+szűrő

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3995 Dátum: 2009.07.29 13:28:49 »
miért nem ezzel kezdted!! :D akkor először gyertya+szűrő
Jóvanna, nem értek én ehhez... :D
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3996 Dátum: 2009.08.02 16:05:59 »
http://www.hasznaltauto.hu/2153051_toyota_camry_2002 nagyon hülyének nézik az embert...42e km...persze.... kopott fék + gázpedál gumival!! :D betegek!! :D én meg most születtem és tollas a hátam!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 16:08:55 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3997 Dátum: 2009.08.13 18:22:42 »
Van azért jó hír is autó-fronton  ;) ... Tegnap bekerültek a Camrybe az új hátsó rugók (vielen Dank, Herr Ritter Trotter)  :yes: ! Nagyot változott a feeling: az autó segge nem mozog már ide-oda, csak ül szépen az úton, kanyarokban meg sokkal kevésbé dől be  :clap: ... Minőségi ugrás. Hát még majd akkor milyen lesz, ha az első telók + rugók is ki lesznek cserélve  :hug: ...

Egy füst alatt kicseréltettem a talin kiszakadt jobb első gumiharangot is.

Ez így együtt, tehát a gumiharang plusz a cserék munkadíja, összesen egy 10-es volt. Konkrétan: oldalankét 3 ezer a rugócsere (ki kell hozzá ugye szedni az egész gólyalábat), és 4 ezer a gumiharang cseréje, anyaggal együtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3998 Dátum: 2009.08.13 21:39:52 »
Ez még tavaly májusban készült, Erdélyben, a Dregán-völgyi gátnál... Csak most botlottam bele.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4000 Dátum: 2009.08.14 15:44:50 »
Arra nem gondolt az ember hogy ha a kipufogót hegesztették és ha nem vették le az akksisarut akkor a hegesztésnél kinyírhatta az elektronikai dolgokat egy nagyobb áram löket visszafele vagy mittom én!!  :ph34r:
Egyébként lehet hogy van valami ebben a lelki dologban....én amikor meghirdettem nekem másnap a kormánymű tartó szilentem ment szét....utána egy lengőkarszilent....
Valamelyik nap nem akart indulni,azaz forgatni se,szerintem leragadt csak az önindító....na mindegy....csak annyi volt hogy a káááá anyukád felgyújtlak....és abban a pillanatban beröffent egy fél motorfordulat után!! :D
Szóval ezek ilyen hisztis picsák...
Ja azt ki is hagytam hogy mikor 3 éve beakartam számoltatni egy 2.9Td E mercibe akkor nekem is jött egy hűtőlyukadásos vízforralásos téma!! :D Mondjuk akkor nem igazán nevettem rajt!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4001 Dátum: 2009.08.14 15:59:52 »
Az autóknak lelkük van, vagy legalábbis az ember velük kapcsolatos gondolatai, érzései valahogy kihatnak a működésükre. Ezt halál komolyan mondom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4002 Dátum: 2009.08.14 16:01:39 »
Palaczk...jó a kép nagyon!! :D a camry+ a háttér...tökéletes!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4003 Dátum: 2009.08.14 16:17:16 »
Palaczk...jó a kép nagyon!! :D a camry+ a háttér...tökéletes!! :D
És feltűnt a tetején a tartozék  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #4004 Dátum: 2009.08.14 16:21:24 »
durva

http://belsoseg.blog.hu/2009/08/14/a_camrynek_lelke_lett_eladas_helyett_inkabb_a_halal
Na, elolvastam. Egyetértek Karesszel: sztem a kipufogó-hegesztés során kapott egy kis elektrosokkot az autó, és most megy benne tönkre random módon minden  :wacko: ... Csodálom, hogy a tulaj még nem jött rá, hogy ilyen nincs, hogy egy addig hibátlan autó, ok nélkül, hirtelen ilyen hibafolyamot produkáljon - ráadásul csupa elektromos hiba  ::) ... És ugye a legszebb az egészben, hogy hol ez, hol az szereli az autót, aki, az előzményekről nem tudva, a sztorit összességében nem látva, kicseréli/kijavítja az épp leginkább kézenfekvő dolgot... Ami neki igazából nem is róható fel, bár azért én, mielőtt azt feltételezem, hogy az újonnan vett akksi cellazárlatos, biztosan rákérdeznék, hogy mik az előzményei a dolognak  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )