Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129410 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3885 Dátum: 2009.06.08 20:52:52 »
Ok, bocsi, máskor nem szólok. :surrender:
Nem ér berágni, nem bántásnak szántam...  :innocent:
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3886 Dátum: 2009.06.09 08:20:53 »
 :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3887 Dátum: 2009.06.10 08:01:47 »
Ma jó reggelt kívántam a váltómnak.   :censored:
Előztem, közben az előzött busz is előzni kezdett mire fékeztem erőteljesen majd reflexből D-ből P-be nyomtam a váltót. Fék fel, még gurultam, közben kb 2 másodpercig tartott, míg felfogtam a mindenféle hangokat elölről... :wacko:
Megint fék, vissza D-be és még mindig működik... Szóval egyre jobban érik a váltós mester meglátogatása...
Okozhattam a váltónak valamit?  :eek:
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3888 Dátum: 2009.06.10 11:22:14 »
Hááát nem tesz jót neki....igazából azt írják,hogy maradandó károsodás okozhatsz egy gurulás közbeni P-be tevéskor!! :( szóval figyelj oda rá,és örülj ha nem lett baja.... egyébként van bent valami reteszelő szerűség asszem és az kattog olyankor!! :D

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3889 Dátum: 2009.06.10 11:45:47 »
Hááát nem tesz jót neki....igazából azt írják,hogy maradandó károsodás okozhatsz egy gurulás közbeni P-be tevéskor!! :( szóval figyelj oda rá,és örülj ha nem lett baja.... egyébként van bent valami reteszelő szerűség asszem és az kattog olyankor!! :D
Egy hét múlva tud fogadni a szaki. Elmeséltem neki mit csináltam, azt mondja, ha rendesen megy a P, R és D akkor nem történt semmi, amúgy meg "bal kézzel telefonálunk, cigizünk, jobbal meg kormányozunk"  :clap:

Visszajövök :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3890 Dátum: 2009.06.10 22:14:56 »
Hááát nem tesz jót neki....igazából azt írják,hogy maradandó károsodás okozhatsz egy gurulás közbeni P-be tevéskor!! :( szóval figyelj oda rá,és örülj ha nem lett baja.... egyébként van bent valami reteszelő szerűség asszem és az kattog olyankor!! :D

Én is azt hiszem, hogy védve van pont az ilyen, menet közbeni véletlen kapcsolások ellen. Remélhetőleg  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3891 Dátum: 2009.06.10 22:55:54 »
sajna nincs....

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3892 Dátum: 2009.06.11 00:23:36 »
A szaki mondta, ha relatíve nagy sebességnél tesszük P-be, akkor a fogaskerék elpörög és a szerkezet a reteszelő pöcköt nem tudja betenni a helyére. Eddig úgy néz ki ez tényleg így van, mert a jelenlegi állapot szerint működnek a P, R, D fokozatok.  :hug:
Jövő szerdán minden kiderül...  :whistling:
Visszajövök :)

Erikaviking

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3893 Dátum: 2009.06.13 12:01:40 »
Tudja valaki közületek, hogy működik a Camry Hybrid főfékhengere, rásegítése? Egyáltalán a főfékhenger mellett mi az az elektromos ketyere? Egy versenyautóra kellene felaplikálnunk egy vákumdob nélküli de rásegítéses féket, ez úgy tűnik jó lenne csak nem vagyunk tisztában vele, hogy is működik pontosan. Hol tudnék ennek utánanézni?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3894 Dátum: 2009.06.16 21:10:18 »
Ultrabrutál jégeső zúdult ma Pécsre, este háromnegyed 7 magasságában  :ph34r: ... Néhány utcában ablakokat, redőnyöket vert szét, komoly károkat okozott. Szegény Camrymet, a melóhelyem előtti parkolóban, telibe kapta  :wacko: ... Pont szemből fújta rá a szél a nem ritkán 3-4 centis darabokat. A tetőn csak néhány kis horpi keletkezett, a motorháztetőn viszont elég sok  :no: ... Nem az a nagyon vészes látvány, de azért kapott jócskán. Még szerencse, hogy amúgy is kasztnizás & fényezés előtt áll az autó  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3895 Dátum: 2009.06.16 21:35:09 »
 :cry:
és evvel a kasznis mit tud csinálni?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3896 Dátum: 2009.06.16 21:52:06 »
Szerintem sajna semmit...Tudom, hogy eső után köpönyeg (szó szerint) de nem tudtál volna egy pokrócot ott rádobni?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3897 Dátum: 2009.06.16 22:01:18 »
Szerintem sajna semmit...Tudom, hogy eső után köpönyeg (szó szerint) de nem tudtál volna egy pokrócot ott rádobni?

Nem igazán, mivel nem voltam ott, hanem épp Starletkében lapultam a házfal mellé bújva, pár km-rel arrébb  ::) ...

Meg aztán olyan orkán üvöltött, hogy arra a pokrócra még rá is kellett volna feküdni, hogy rajta maradjon a kocsin. Márpedig van a francnak kedve a szabad ég alatt tartózkodni, mikor ilyen veretés zajlik éppen  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3898 Dátum: 2009.06.16 22:04:45 »
:cry:
és evvel a kasznis mit tud csinálni?

Van módszer a kis horpik kiszedésére (azért nincs olyan hú de sok - talán tucatnyi az egész gépháztetőn, és azok sem mélyek); vagy az olcsóbb megoldás: gittel kitölteni a mélyedéseket. Nekem nem fájna a tudat, hogy a friss fényezés alatt gitt van a horpik helyén.

(Ha pedig minden kötél szakad, éppenséggel van egy másik motorháztetőm is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Erikaviking

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3899 Dátum: 2009.06.17 21:40:15 »
Vannak erre specializálódott szakik. AZ én off-omból is nemrég vettettem ki a horpadásokat, voltak komolyak is ajtóélben és tökéletesen kivette a srác. Ne olcsó, de nem kell fényezni, és sok fényező is hagy benne... Úgy csinálják, hogy felragasztanak a horpadásra "drótokat" és azokat húzzák ki célszerszámmal. A ragasztónak meg van oldószere, ha végzett. A lényeg, hogy tökéletesen lehet vele dolgozni.

Rendet tettem az idézetek kinézetében. Trotter
:cry:
és evvel a kasznis mit tud csinálni?

Van módszer a kis horpik kiszedésére (azért nincs olyan hú de sok - talán tucatnyi az egész gépháztetőn, és azok sem mélyek); vagy az olcsóbb megoldás: gittel kitölteni a mélyedéseket. Nekem nem fájna a tudat, hogy a friss fényezés alatt gitt van a horpik helyén.

(Ha pedig minden kötél szakad, éppenséggel van egy másik motorháztetőm is.)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.18 07:59:52 írta Trotter66 »