Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129212 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3870 Dátum: 2009.06.05 16:23:25 »
A péteri automataváltós szakinak jó híre van, oda nyugodtan viheted. Egy faluval van csak arrébb... :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3871 Dátum: 2009.06.05 21:09:10 »
Apropó. Ide írom, ha már itt merült fel a kérdés... A Corona automatája kicsit durván vált 1-ből 2-be - gyorsan és a megfelelő időpontban, de egy rántás kíséretében. Ez csak finom gázadásnál adódik - minél jobban nyomom a gázt (vagyis minél tovább húzatja a váltó az egyest), annál simábban kapcsol - érdekes. 2-ből 3-ba pedig mindig abszolút simán, szépen kapcsol. Jól sejtem, hogy ez valszeg csak beállítási probléma? A váltó pár éve állítólag fel lett újítva - az olaj benne mindenesetre elég frissnek néz ki, szép piros, átlátszó; a szintje is rendben van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3872 Dátum: 2009.06.05 21:12:01 »
Apropó. Ide írom, ha már itt merült fel a kérdés... A Corona automatája kicsit durván vált 1-ből 2-be - gyorsan és a megfelelő időpontban, de egy rántás kíséretében. Ez csak finom gázadásnál adódik - minél jobban nyomom a gázt (vagyis minél tovább húzatja a váltó az egyest), annál simábban kapcsol - érdekes. 2-ből 3-ba pedig mindig abszolút simán, szépen kapcsol. Jól sejtem, hogy ez valszeg csak beállítási probléma? A váltó pár éve állítólag fel lett újítva - az olaj benne mindenesetre elég frissnek néz ki, szép piros, átlátszó; a szintje is rendben van.
a féltengely belső része ...vagy a difi hézagolása vagy mi "fityfene",konverter(citrom) miatt is ránthat!! De ha érdekel odaadom a péteri automataváltós számát..nyugodtan felhívhatod...rendes pali...jóban vagyok vele!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3873 Dátum: 2009.06.06 09:57:32 »
a féltengely belső része ...vagy a difi hézagolása vagy mi "fityfene",konverter(citrom) miatt is ránthat!! De ha érdekel odaadom a péteri automataváltós számát..nyugodtan felhívhatod...rendes pali...jóban vagyok vele!! :D

Köszi  :yes: ... De ez még erősen odébb van. Egyelőre kasztnizás, fényezés...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3874 Dátum: 2009.06.07 14:57:44 »
a féltengely belső része ...vagy a difi hézagolása vagy mi "fityfene",konverter(citrom) miatt is ránthat!! De ha érdekel odaadom a péteri automataváltós számát..nyugodtan felhívhatod...rendes pali...jóban vagyok vele!! :D

Köszi  :yes: ... De ez még erősen odébb van. Egyelőre kasztnizás, fényezés...

Na, megint jössz felém?  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3875 Dátum: 2009.06.07 21:11:11 »
Karesz barátom, és a hétvégi recaró ülés teszt meggyőzött és nem cserélek ülést.
Viszont az enyémet hátrább kéne valahogy tolni, mert így hosszútávon fáj a lábam, sajnos a 192cm-es magasságomhoz, ennél az ülésnél sem jó a pedálok távolsága.
Azon gondolkodtam kiveszem az ülést, leszerelem a sínekről szerelek fel a sin felfogatójára, legalább 5mm vastag 20mm széles, és olyan hosszú lemezt mint az ülés oldalsó 2 felfogatója, kb. 100mm-el hátrább viszem az ülést és úgy csavarozom hozzá a sínen lévő lemezhez. Így a sínek lefogató pontját sem kellene módosítanom, mögém meg úgy sem ül be senki... :hmmmm:

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3876 Dátum: 2009.06.08 09:49:12 »
elküldtem a számom és a váltósét is priviben!! :D
Nagyon köszönöm a számokat! A héten elviszem a váltóshoz, a szerelőm szerint az olaj rendben van a váltóban.
Pénteken volt egy kisebb szerelésen az autó, fékek, motorolaj és szűrő, zöldkártya, levegőszűrő és első-hátsó futóműbeállítás.
A zárral nem tudtak sajna semmit kezdeni. Kihez érdemes fordulni?
Nem működnek a tolatólámpáim, ma majd jól lecsekkolom a biztosítéktáblákat. Remélem nem a vezeték szakadt el a csomagtartó tartókarjánál...
Van az két jobb oldali ajtónál kis rozsdásodás, ezt szeretném lekezeltetni, míg nem késő... Jó karosszériás szakit tudtok?
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.08 09:51:14 írta obga »
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3877 Dátum: 2009.06.08 09:54:04 »
attól még hogy jól néz ki az olaj..attól még lehet hogy a viszkozitása már sz.r... meg attól még a szürőd lehet tele kosszal....zár... mi a baja?

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3878 Dátum: 2009.06.08 10:42:10 »
attól még hogy jól néz ki az olaj..attól még lehet hogy a viszkozitása már sz.r... meg attól még a szürőd lehet tele kosszal....zár... mi a baja?
Karcsi van esetleg elfekvő csomagtartó zárad, amióta visszajött az autóm a kasznistól, azóta csak 10ből 1x működik a belső csomagtartó nyitás, már megnéztem mi a baja, sajnos ki van kopva a vezetőcsap, és azon lötyög az egész.

Ma reggel kiderült sajnos a visszapillantó fűtésem se működik a jobb oldalon ahol cseréltem a visszapillantót, mit lehet vele csinálni??

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3879 Dátum: 2009.06.08 11:37:13 »
attól még hogy jól néz ki az olaj..attól még lehet hogy a viszkozitása már sz.r... meg attól még a szürőd lehet tele kosszal....zár... mi a baja?
Az, hogy a vezető oldalról nem tudom kulccsal zárni az autót. Ha előre fordítom a kulcsot, akkor zár(na). Namost nem lehet előre fordítani. A nyitás működik, 1x hátra csak a vezető ajót nyitja, mégegyszer hátra - akkor minden ajtót nyit.
A jobb első ajtózár jó.
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3880 Dátum: 2009.06.08 12:08:50 »
attól még hogy jól néz ki az olaj..attól még lehet hogy a viszkozitása már sz.r... meg attól még a szürőd lehet tele kosszal....zár... mi a baja?
Az, hogy a vezető oldalról nem tudom kulccsal zárni az autót. Ha előre fordítom a kulcsot, akkor zár(na). Namost nem lehet előre fordítani. A nyitás működik, 1x hátra csak a vezető ajót nyitja, mégegyszer hátra - akkor minden ajtót nyit.
A jobb első ajtózár jó.

A zár az rendben van, rablás ellen az első nyitásra csak a vezetőt nyitva, a kettesre az összest. Amik találták ki, ha az anyu a supermarkecnén beül, a jobb egy felől ne üljön be mellé a kicsi feka gangstar...  :D  A zárással kapcsolatban első körben egy ki WD-40-et ajánlanék, hátha csak irgalmatlanul koszos a cuccos. Ez rosszat nem tesz vele, de hátha McGyógyul. Próba cseresznye. :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3881 Dátum: 2009.06.08 15:27:46 »
attól még hogy jól néz ki az olaj..attól még lehet hogy a viszkozitása már sz.r... meg attól még a szürőd lehet tele kosszal....zár... mi a baja?
Karcsi van esetleg elfekvő csomagtartó zárad, amióta visszajött az autóm a kasznistól, azóta csak 10ből 1x működik a belső csomagtartó nyitás, már megnéztem mi a baja, sajnos ki van kopva a vezetőcsap, és azon lötyög az egész.

Ma reggel kiderült sajnos a visszapillantó fűtésem se működik a jobb oldalon ahol cseréltem a visszapillantót, mit lehet vele csinálni??
Tutti hogy meg van a zár....csak akkor a lamellákat egy kulcsossal hozzá kell rakatnod a kulcshoz!! :D
Nem a balos tükröt cserélted ember?? :D :D
Hívj fel azt megdumáljuk... :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3882 Dátum: 2009.06.08 15:29:09 »
attól még hogy jól néz ki az olaj..attól még lehet hogy a viszkozitása már sz.r... meg attól még a szürőd lehet tele kosszal....zár... mi a baja?
Az, hogy a vezető oldalról nem tudom kulccsal zárni az autót. Ha előre fordítom a kulcsot, akkor zár(na). Namost nem lehet előre fordítani. A nyitás működik, 1x hátra csak a vezető ajót nyitja, mégegyszer hátra - akkor minden ajtót nyit.
A jobb első ajtózár jó.
kb 2-3e Ft ért csinálja meg záras... aki kulcsokkal is foglalkozik..de lehet hogy meg van feszülve valami bnt a kosz miatt...Trotter jól mondja... WD40 először!! :D

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3883 Dátum: 2009.06.08 15:46:11 »
Zárolajzót már próbáltam, az nem segített. Szóval a WD40-nek sem adok túl sok esélyt.  :no:
Trotter, a nyitást nem problémaként írtam, az jól van így :)
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3884 Dátum: 2009.06.08 19:16:57 »
Zárolajzót már próbáltam, az nem segített. Szóval a WD40-nek sem adok túl sok esélyt.  :no:
Trotter, a nyitást nem problémaként írtam, az jól van így :)
Ok, bocsi, máskor nem szólok. :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.