Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129156 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3855 Dátum: 2009.06.03 19:55:30 »
...fogyidnak örülj akkor mert a 2.2 automata többet szokott enni mint a 3.0!!
Micsoda???  :eek: Azt hittem ez takarékosabb...

Egész pontosan: a 2.2 automata eszik kb. ugyanannyit (vagy akár többet), mint a 3.0 manuál - és persze mindezt akkor, ha "egymás mögött" mennek, tehát azonos tempóval hajtva.

Mondjuk, a te Camryd generációjából már nem is volt 3.0 manuál, ha jól tudom. Csak az szkaresz-féléből. Ilyet vezettem is: egészen döbbenetesen alacsony fordulatokon el lehet autózni vele, köszönhetően a nagy nyomatéknak  :yes: ... Ötödikben 50 = valami 1100-as fordulat, és a gázra lépve gyönyörűen megindul  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3856 Dátum: 2009.06.03 19:57:24 »
A kikapcsolt OD tképppen azt jelenti, mintha egy kéziváltós kocsinál nem használnád a legmagasabb fokozatot
Így van, ez a pontos megfogalmazás  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3857 Dátum: 2009.06.03 19:58:27 »
...fogyidnak örülj akkor mert a 2.2 automata többet szokott enni mint a 3.0!!
Micsoda???  :eek: Azt hittem ez takarékosabb...

Egész pontosan: a 2.2 automata eszik kb. ugyanannyit (vagy akár többet), mint a 3.0 manuál - és persze mindezt akkor, ha "egymás mögött" mennek, tehát azonos tempóval hajtva.

Mondjuk, a te Camryd generációjából már nem is volt 3.0 manuál, ha jól tudom. Csak az szkaresz-féléből. Ilyet vezettem is: egészen döbbenetesen alacsony fordulatokon el lehet autózni vele, köszönhetően a nagy nyomatéknak  :yes: ... Ötödikben 50 = valami 1100-as fordulat, és a gázra lépve gyönyörűen megindul  :cool2:
Röhögni fogsz...a 3.0 automatával kevesebbel kijövök mint a 3.0 manuállal!! nem tom miért...biztos az áttételezés miatt!!
Fogyasztási tapasztalatom.... jó pár km és camry-s srácok beszámolója alapján is!!
1. 2.2 manuál
2. 3.0 automata
3. 3.0 manuál...bár ez majdnem megegyezik az automatával...
4. 2.2 automata
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.03 20:02:35 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3858 Dátum: 2009.06.03 19:59:11 »
Paaalaaaaczk!! Donor.. :D http://www.hasznaltauto.hu/3020545_toyota_camry_1984
Akár-hogyis, de potom ár. De hova tenné Palaczk????  :D Már így is kitagadják lassan...  :whistling:

Ahogy mondod  :whistling: :D ... Már megbeszéltük szkaresszal, sajnos nem megy a dolog, nem tudnék hova tenni még egy donort. Meg aztán ennek nem is tűnik vmi jónak a kasztnija, pedig elsősorban azt tudnám díjazni, ha sikerülne szerezni még egy garnitúra jó ajtót, 5. ajtót, motorháztetőt, sárvédőket - meg kék, facelift előtti belsőt, szép állapotban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3859 Dátum: 2009.06.03 19:59:53 »
Röhögni fogsz...a 3.0 automatával kevesebbel kijövök mint a 3.0 manuállal!! nem tom miért...biztos az áttételezés miatt!!

Országúton OK - de városban is? Azt nehezen tudnám elképzelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3860 Dátum: 2009.06.03 20:05:57 »
Röhögni fogsz...a 3.0 automatával kevesebbel kijövök mint a 3.0 manuállal!! nem tom miért...biztos az áttételezés miatt!!

Országúton OK - de városban is? Azt nehezen tudnám elképzelni.
Városban is az OD miatt többekközött...ugyanis az olyan mintha üresben gurulnál a gáz azonnali elvétele után....szóval nincs terhelve a motor...
+sokat meg lehet takarítani és kimélni az automataváltót..ha piros lámpánál kiveszed N-be a váltót...és nem D-ben van és taposod a féket....
Sokan nem hiszik el hogy mennyit eszik a 3.0 automata...mikor megvettem én sem hittem el.... de tényleg 1.6-os astra fogyasztási szintjén mozog....mondjuk ha forgatva van 4000 felett akkor nem.....de akkor van LE "rendesen"!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3861 Dátum: 2009.06.03 20:10:12 »
OK, elhiszem, az automata a nagy motorral nyilván rohadtul alacsonyan tartja a fordulatot, ha nem nyomod neki  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3862 Dátum: 2009.06.03 20:20:31 »
OK, elhiszem, az automata a nagy motorral nyilván rohadtul alacsonyan tartja a fordulatot, ha nem nyomod neki  :yes:
1300-1400 körül felváltogat ha "tojás" van a gázpedál alatt...40nél simán OD!!
Egyébként én úgy szoktam vezetni hogy ha úgy gondolom hogy váltson fel..akkor egy kicsit mindig visszaengedem a gázpedált és már fel is vált és innen megint óvatos gyorsítás.... bár ritkán vezetek szándékosan spórolósan...inkább úgy hogy mikor milyen kedvem van!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.03 20:22:51 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3863 Dátum: 2009.06.03 20:26:01 »
Egyébként én úgy szoktam vezetni hogy ha úgy gondolom hogy váltson fel..akkor egy kicsit mindig visszaengedem a gázpedált és már fel is vált és innen megint óvatos gyorsítás....

Ja, így kell csinálni  :yes: ... Nemcsak a "rendes" automatánál, de pl. az MMT váltónál is működik ez a trükk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3864 Dátum: 2009.06.03 21:28:30 »
Egyébként én úgy szoktam vezetni hogy ha úgy gondolom hogy váltson fel..akkor egy kicsit mindig visszaengedem a gázpedált és már fel is vált és innen megint óvatos gyorsítás....

Ja, így kell csinálni  :yes: ... Nemcsak a "rendes" automatánál, de pl. az MMT váltónál is működik ez a trükk.
Erre a felfelé váltós dologra pont ma jöttem rá... :) Így városban és mondjuk egy Dkeszi-Bp útvonalon simán el lehet autózni normál tempóban 2000 körüli fordulaton anélkül, h feltartanám a forgalmat.
Amúgy nem vagyok elégedetlen a fogyasztással. Tudtam, h több lesz, mint a Corolláé. A kényelem kárpótól ;)
Visszajövök :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3865 Dátum: 2009.06.03 21:36:55 »
Amúgy nem vagyok elégedetlen a fogyasztással. Tudtam, h több lesz, mint a Corolláé. A kényelem kárpótól ;)

Jól látod a dolgot  :yes: ! És odafigyelve azért simán, bőven 10 liter alatt tudod tartani ezt az autót is. Mondjuk, most nem a tisztán városi forgalomra gondoltam, bár ugye az is sokféle lehet. Én pl. Budapesten, ha nincs dugó, simán el tudok menni az Avensisünkkel (2.0 manuál váltós) 7.5-8 liter közötti fogyasztással - miközben Pécsett a 9 literhez is erősen oda kell figyelnem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3866 Dátum: 2009.06.04 22:32:54 »
Napról napra jobban tetszik a Camry... Ma pl Bp-i dugózás volt, nagyon kényelmes az automata. Holnap viszem szerelőhöz -biztos ami biztos- olajcsere, fékek átnézése és a 2 ékszíj cseréje.  :clap:
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3867 Dátum: 2009.06.04 23:04:00 »
Napról napra jobban tetszik a Camry... Ma pl Bp-i dugózás volt, nagyon kényelmes az automata. Holnap viszem szerelőhöz -biztos ami biztos- olajcsere, fékek átnézése és a 2 ékszíj cseréje.  :clap:
váltóba az olajat meg a szűrőt cseréltesd le...de szerintem ha érdekel priviben eldobom a számom és el mondom hogy kell rendesen olajat cserélni bent,mert a legtöbb szerelő elbcccca a cserét..azaz csere utáni indítást,szintellenőrzést stb....nekem is az automataváltós pali mondta el hogy kell rendesen!! min. Dextron 2-es vagy 3-as olaj kell bele...de szerintem tényleg cseréltesd le,nehogy úgy járj mint én...előző tulaj hanyagsága miatt több mint 400ezer lett a felújításom!! azaz az olajat teljesen nem tudod lecserélni csak frissíteni ez kb 5-5,5l olajat jelent...mert a komplett váltóba kb 10l vagy egy kicsit föle van!!

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3868 Dátum: 2009.06.04 23:52:01 »
váltóba az olajat meg a szűrőt cseréltesd le...de szerintem ha érdekel priviben eldobom a számom és el mondom hogy kell rendesen olajat cserélni bent,mert a legtöbb szerelő elbcccca a cserét..azaz csere utáni indítást,szintellenőrzést stb....nekem is az automataváltós pali mondta el hogy kell rendesen!! min. Dextron 2-es vagy 3-as olaj kell bele...de szerintem tényleg cseréltesd le,nehogy úgy járj mint én...előző tulaj hanyagsága miatt több mint 400ezer lett a felújításom!! azaz az olajat teljesen nem tudod lecserélni csak frissíteni ez kb 5-5,5l olajat jelent...mert a komplett váltóba kb 10l vagy egy kicsit föle van!!
Köszi, várom a számod! Holnap nem terveztem a váltóban olajcserét, majd elviszem péteribe a szakihoz és vele cseréltetem le... Sztem ez lesz a jó megoldás. A szaki kb mennyiért vállal ilyent?
Visszajövök :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3869 Dátum: 2009.06.05 09:30:28 »
elküldtem a számom és a váltósét is priviben!! :D