Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129378 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3810 Dátum: 2009.05.24 10:08:38 »
Bi-xenonnal pedig nagyon jó fénye van.. :D Odzse-nak az van...de nem bánta meg....
Camry tompítottja eleve sz.r...nem tom miért....de Golya lámpái még szét is vannak esve rendesen ráadásul...mármint beállítás szempontjából is!! sajna!!
Ha teheted xenon :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3811 Dátum: 2009.05.24 11:08:37 »
Nemtom, én nem vennék utólagos xenont, most már lassan elvből sem. Egyrészt szubjektív okból, mert egyszerűen nem tetszik a rideg fénye; másrészt -itt jön az elvi rész- szembe menni vele nagyon xar (és lehet hogy hülye vagyok, de engem érdekel, hogy ne vakítsak másokat); harmadrészt ugye illegális, és csak idő kérdése, hogy mikor szállnak rá. Mert ugye elég könnyen kiszúrható. Én speciel rászállnék, ha rendőr lennék (most ezzel biztosan nem leszek népszerű ::)) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3812 Dátum: 2009.05.24 13:38:56 »
Ízlések és pofonok....én szeretek látni.. :D este meg eleve nem nézek a szembe jövő lámpájába hanem jobbra oldalra nézek...így vakít!! :D de a camry tompított tényleg nagyon xar még új lámpával, és optibright-el is!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3813 Dátum: 2009.05.24 13:53:21 »
Nekem volt gyári xenon és utólagos is. Az utólagos H7 FF tükör ,mögött. 2 év után kiszedtem, pedig tényleg jól sikerült eltalálnom a gyújtópontot, nem vakított. Az NKH nemrégiben szállt rá az utólagos xenonra. Kell a fenének egy újabb műszaki vizsga, meg bünti az engedély nélküli átalakításért.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3814 Dátum: 2009.05.24 17:53:44 »
Nekem volt gyári xenon és utólagos is. Az utólagos H7 FF tükör ,mögött. 2 év után kiszedtem, pedig tényleg jól sikerült eltalálnom a gyújtópontot, nem vakított. Az NKH nemrégiben szállt rá az utólagos xenonra. Kell a fenének egy újabb műszaki vizsga, meg bünti az engedély nélküli átalakításért.
Ok én ezt elfogadom, de akkor mit csináljak, a micrának jobb a tompítóttja mint a camrinak.
A legnagyobb baj az amikor bezúgok egy kanyarba 130-al (szlovákiába) este fényszóróval, de jön szembe valaki, leveszem és nem látok semmit, most vagy satu fék, vagy emlékezetből vezetek. :helpsmilie:
Szlovákiában a másodrendű utakon, nem jellemző a veszélyes kanyarok jelölése.  Még az a szerencse általában van nálam bekapcsolt GPS ami jelzi merre megy az út.
Esetleg van ötleted? Valakinek bontott lámpája?

Ehhez kapcsolódóan találtam egy jó kis mobil szervizt, ami Magyarországhoz képest olcsó, tehát ha gondotok van csak hozzám kell eljuttatni a mobilt.  :clap:

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 18:06:29 írta golya32 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3815 Dátum: 2009.05.24 18:07:35 »
Nézd. Biztos, hogy xarok a fényszóróid, mert azért ez alapesetben nonszensz, hogy nem látsz semmit a tompítottal. Normális állapotú, normálisan beállított fényszórókkal, amikben van egy normális izzó - igenis látnod kéne. Talán nem annyit, mint némely más autóval (mert e téren sem egyformák az autók) - de látnod kéne.

A kluboldalon baloldalt van egy "Boltok, bontók" menüpont - ezeket telefonáld végig. Szvsz kb. 15 ezer/db áron kell, hogy adjanak egy jó állapotú, használt, gyári fényszórót. El tudják küldeni csomagban. Ezt beszereled, raksz bele egy emelt fényerejű (+ 50 %), fehér fényű izzót, és kérdés kipipálva.

A rossz foncsoros, nem beállítható fényszóróidba eleve hiába is tennél xenont. Erősebben világítanának, de továbbra sem oda és úgy, ahova és ahogy kéne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3816 Dátum: 2009.05.24 18:33:28 »
Nézd. Biztos, hogy xarok a fényszóróid, mert azért ez alapesetben nonszensz, hogy nem látsz semmit a tompítottal. Normális állapotú, normálisan beállított fényszórókkal, amikben van egy normális izzó - igenis látnod kéne. Talán nem annyit, mint némely más autóval (mert e téren sem egyformák az autók) - de látnod kéne.

A kluboldalon baloldalt van egy "Boltok, bontók" menüpont - ezeket telefonáld végig. Szvsz kb. 15 ezer/db áron kell, hogy adjanak egy jó állapotú, használt, gyári fényszórót. El tudják küldeni csomagban. Ezt beszereled, raksz bele egy emelt fényerejű (+ 50 %), fehér fényű izzót, és kérdés kipipálva.

A rossz foncsoros, nem beállítható fényszóróidba eleve hiába is tennél xenont. Erősebben világítanának, de továbbra sem oda és úgy, ahova és ahogy kéne.

Ok, mai nap ez volt idáig a legjobb ötlet köszi a tanácsot ::)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3817 Dátum: 2009.05.24 18:41:08 »
Palaczk...a Camrynak tényleg gyárilag xar a tompítottja....ez tény sajnos..és nem csak az én megállapításom...és az optibright sem ér semmit bent.....igazából csak refivel látsz normálisan!! esőben,hóban,ködben szinte nem is kell vele közlekedni....ja pedig nekem csak pár évesek a lámpáim!!  :excl:
Én xenon párti vagyok.....(3-as camrysok közül nem csak én)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3818 Dátum: 2009.05.24 20:24:09 »
Én is az vagyok, xenonpárti. Annak ellenére, hogy kiszedtem. Igaz nekem a +90-es Silverstar-ok rendesen pilácsolnak. Persze nem annyira, mint a xenon HID, nem elégséges kompromisszum és baxogat6nak az nkh-sok. Ennyi elég.

El kell dönteni, hogy bevállalja-e az ember, vagy sem. Engem személy szerint lefosógépeztek  [rohog] egy másik fórumban, de ezt lexarom. Pont akkor mentem ki a sógorékhoz, ott meg erősen harapnak az utólagos xenonra. A faxomnak se volt kedve ajróban devlázni.  :no:

Például a kedvenc nagykeremben, már nem is lehet utólagos xenonszettet kapni, nem rendelnek. Vajh miért is?  :?:

Eláruljam? Csupán ezért, mert a fogyasztóvédelem rászált a forgalmazókra. Ahol nincsen megfelelő tanúsítvány, megy egyéb kötelező forgalmazási kellék, ott megyek a bírság. Így is ki lehet valami vonatni a forgalomból...

Bocsánat a nagyon OFF-ért, ha valakit bővebben érdekel a téma, a világítás topicban folytassuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3819 Dátum: 2009.05.25 12:08:41 »
Ok, mai nap ez volt idáig a legjobb ötlet köszi a tanácsot ::)

Örülök, ha jónak találtad  :yes: ! Mindenképp vedd figyelembe azt is, amit Trotter írt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3820 Dátum: 2009.05.25 12:10:05 »
Palaczk...a Camrynak tényleg gyárilag xar a tompítottja....

Nem vonom kétségbe, hogy ugyanaz a fényszóró jobban világít xenonnal, mint hagyományos izzóval. Ez tiszta sor  :yes: ! Csak éppen szerintem, pláne hogy most tényleg kezdenek rászállni, több a hátránya a xenonnak, mint az előnye. Ennyi - én emiatt most már biztosan nem invesztálnék ilyesmibe. Ha már megvan, az persze más kérdés  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3821 Dátum: 2009.05.26 15:12:20 »
Végre eladtam a micrát  :clap:
Jól nem jártam vele, de legalább ismét camryzhetek ::)
Lehet szerzek a lámpámba erősebb égőt, meg beállíttatom, az még is csak olcsóbb  :hmmmm:
Ma reggel már a camry-vel mentem dolgozni, teljesen elszoktam tőle, csak kapaszkodtam a kormányba :D

Találtam olcsón tempomatot mit szóltok hozzá?
http://metroman.addel.hu/products.php?prcategory=12003

Megnéztem a gyárit az horror áron van.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3822 Dátum: 2009.05.26 15:17:23 »
hááát haver...nem voltam soha az utólagos cuccok híve....lehet nagyobb gázt csinálsz vele mint amennyi előnyöd lenne belőle!! :D

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3823 Dátum: 2009.05.27 08:06:34 »
hááát haver...nem voltam soha az utólagos cuccok híve....lehet nagyobb gázt csinálsz vele mint amennyi előnyöd lenne belőle!! :D
hívtalak tegnap de nem tudtalak elérni, mi most a számod? a régi kikapcsolva, az újat egy hölgy vette fel. :no:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3824 Dátum: 2009.05.27 09:02:39 »
hááát haver...nem voltam soha az utólagos cuccok híve....lehet nagyobb gázt csinálsz vele mint amennyi előnyöd lenne belőle!! :D
hívtalak tegnap de nem tudtalak elérni, mi most a számod? a régi kikapcsolva, az újat egy hölgy vette fel. :no:
Hölgy?? az asszony volt vazz..nekem meg nem tudta elmondani hogy ki keresett.... (női memória) 20-9909-148 ezen elérsz... a régit kettétörtem mert szokásukhoz híven le akarták foglalni a telóm....  [rohog]