Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129505 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3795 Dátum: 2009.05.21 20:30:31 »
én is. csak én ezt már 100e km felett érzem!  :winkiss:

Az viszont nagyon erős túlzás. Ladás korszakból megmaradt, alaptalan dolog :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3796 Dátum: 2009.05.21 20:31:53 »
Igazából nekem a tapasztalatom..hogy egy nagyon nagy szervíz minden autóra olyan 200e körül ráfér...és utána megint jók egy jódarabig... egy dolog mondjuk itt Mo.-on nagy gond...az utak és az üzema. minősége...ez sajna gyorsabban amortizálja az autót!!! Na meg a magyar mentalitás...hogy csak akkor foglalkoznak már az autóval amikor már javíttatni kéne!!  :cry:
De amúgy ezekben a 2.2 manuálokban rohadt kevés dolog pusztul meg...mondjuk leginkább futómű (az is csak a hátsó szilentek) gondjuk szokott lenni!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3797 Dátum: 2009.05.21 20:46:07 »
Igazából nekem a tapasztalatom..hogy egy nagyon nagy szervíz minden autóra olyan 200e körül ráfér...és utána megint jók egy jódarabig... egy dolog mondjuk itt Mo.-on nagy gond...az utak és az üzema. minősége...ez sajna gyorsabban amortizálja az autót!!! Na meg a magyar mentalitás...hogy csak akkor foglalkoznak már az autóval amikor már javíttatni kéne!!  :cry:
De amúgy ezekben a 2.2 manuálokban rohadt kevés dolog pusztul meg...mondjuk leginkább futómű (az is csak a hátsó szilentek) gondjuk szokott lenni!!
OK, a futómű, az egy dolog - de attól nem áll meg az autó. Viszont a vízpumpától, AC-pumpától, generátortól, önindítótól stb. megáll (vagyis utóbbitól el sem indul) - és ezek elkopnak, és jellemzően valahol 250-300 ezer környékén adják be a kulcsot. És akkor még az olajpumpát nem említettem, ami a Camrymben is egy sötét ló, eszembe is szokott jutni, hogy meddig bírja vajon  ::) ...

Na persze, ha valakinek van arra pénze, hogy mindezeket provizórikusan kicseréltesse/felújíttassa, az egy más dolog - de tudom irigyelni azt az embert, aki meglép egy ilyen beavatkozást egy pár százezer forintos kocsin, tudván hogy lehet, hogy az adott cucc még elfutna mondjuk 70 ezer km-t, és nem tudván, hogy akkor vajon meglesz-e még az autó egyáltalán  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3798 Dátum: 2009.05.21 20:51:20 »
nálam a 100e-énti nagy szervízbe beleértem a vízpumpa,gyertya,stb cseréket...én ezeket mindig megcsinálom....így tudom hogy le van a gond... :D AC pumpa meg szinte örök mint a nyomorúság!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3799 Dátum: 2009.05.21 21:02:54 »
...AC pumpa meg szinte örök mint a nyomorúság!! :D

Az enyém 280 ezer km-nél megállt  ::) ... Csak úgy, minden előjel nélkül, volt-nincs. Az autó épp szerelőnél volt, állt egy hétig, előtte ment, utána már nem ment, beállt, viszlát.

(Azóta is egy belekendácsolt, nem típusazonos AC-val járok, ami miatt az 55 literes tankból 40 liternyi benzint tudok felhasználni, azt is úgy, hogy az utolsó 4-5 liternél kanyarokban már levegőt szív az AC... Hja, cirka egy százas lenne a megfelelő új, annyim meg nincs rá  :wacko:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3800 Dátum: 2009.05.21 21:29:46 »
...AC pumpa meg szinte örök mint a nyomorúság!! :D

Az enyém 280 ezer km-nél megállt  ::) ... Csak úgy, minden előjel nélkül, volt-nincs. Az autó épp szerelőnél volt, állt egy hétig, előtte ment, utána már nem ment, beállt, viszlát.

(Azóta is egy belekendácsolt, nem típusazonos AC-val járok, ami miatt az 55 literes tankból 40 liternyi benzint tudok felhasználni, azt is úgy, hogy az utolsó 4-5 liternél kanyarokban már levegőt szív az AC... Hja, cirka egy százas lenne a megfelelő új, annyim meg nincs rá  :wacko:)
Donorból egyet??? de nem lehet hogy kicserélte a szerelő?? én is már jártam így azt nézett anno a diszkóban érdekesen a gyerek hogy miért lett leverve a szemüveg az orráról úgy hogy saját maga is leesett a székről!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3801 Dátum: 2009.05.21 21:55:28 »
Megbízom a szerelőmben  :) ... Oda is adta a kiszedett rosszat, és ez a fajta csak a '83-'84-es kiadású Camryben volt. Pont ez a gond: a donoré ('85) már teljesen (!) más  ::) ... Persze ez lett végül belegyógyítva, de úgy működik csak, ahogy leírtam. Próbáltuk áttenni magát a tankot is, de nem lehet, mert a japó a modellfrissítés során megvariálta padlólemez alakját, hogy hátul pár centivel több legyen a fejtér (nesze neked Kaizen) - és ezzel megvariálta a tank alakját is, így a faceliftes V1-es tankja nem jó az enyémbe, és ezzel az AC-ja sem - mindezt plusz pár centi hátsó fejtérért  :turned:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3802 Dátum: 2009.05.21 21:59:45 »
De őszintén...kit érdekel a hátsó utas??!!  [rohog] [rohog] ha jól láttam a hasznaltauto-n volt donornak való!! de ahogy elnézem elvihették mert nincs fent...pár napja még láttam!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3803 Dátum: 2009.05.21 22:03:25 »
De őszintén...kit érdekel a hátsó utas??!!  [rohog] [rohog]
Hm... Akkor miért nem Smarttal jársz  ;) :szemez: :D ?!

ha jól láttam a hasznaltauto-n volt donornak való!! de ahogy elnézem elvihették mert nincs fent...pár napja még láttam!! :D
Ja, azt én is néztem. Ha nem lett volna elrohadva, és szép lett volna a belseje, még talán el is gondolkodom rajta - 50-ért volt kiírva (asszem), 35-ért biztosan el lehetett volna hozni. Dehát ramaty volt szegénykém, nekem meg elsősorban pont (aránylag) rozsdamentes külső elemekre, meg egy szép, tartalék kék belsőre lenne igazán szükségem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3804 Dátum: 2009.05.21 22:15:43 »
De őszintén...kit érdekel a hátsó utas??!!  [rohog] [rohog]
Hm... Akkor miért nem Smarttal jársz  ;) :szemez: :D ?!.
Nekem a smart túl keveset fogyaszt  [rohog] [rohog] de a supra az forog lelki szemeim előtt...abban sem nagy a hely hátul!! :D csak abból normális állapotút,automatában nem találok!!

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3805 Dátum: 2009.05.22 20:14:21 »
De őszintén...kit érdekel a hátsó utas??!!  [rohog] [rohog]
Hm... Akkor miért nem Smarttal jársz  ;) :szemez: :D ?!.
Nekem a smart túl keveset fogyaszt  [rohog] [rohog] de a supra az forog lelki szemeim előtt...abban sem nagy a hely hátul!! :D csak abból normális állapotút,automatában nem találok!!
Akkor vedd meg  a micrámat az keveset eszik :clap:
2,2-es nekem vegyesben klímával 9l-ben megáll és akkor nem mentem 130km/h-nál többet
Autópálya általában 8l de ott 140 a max
Nekem van vonóhorgom, vontatásnál Győr-Kaposvár vonal 10l-ben áll meg és 150kg-t szoktam vontatni.
Enyémben 280ezer van, és már sok mindent cseréltem a 3 év alatt legalább 500e ment rá, igaz bele is ment 100e km. :clap:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3806 Dátum: 2009.05.22 20:22:03 »
szassz Uram!! Te itt?? hiszen nem rég beszéltünk telón!! :D :D Azért költöttél rá ennyit mert beletenyereltél egy nagyon elhanyagolt,anno törött autóba...sajnos....egyébként közel nem lett volna ennyi gondod... ismerem a hibalistád!! :D  [rohog] ja de a fényezést és a kaszni munkát ne számold bele.. :D
Hívott a srác??

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3807 Dátum: 2009.05.23 12:48:01 »
szassz Uram!! Te itt?? hiszen nem rég beszéltünk telón!! :D :D Azért költöttél rá ennyit mert beletenyereltél egy nagyon elhanyagolt,anno törött autóba...sajnos....egyébként közel nem lett volna ennyi gondod... ismerem a hibalistád!! :D  [rohog] ja de a fényezést és a kaszni munkát ne számold bele.. :D
Hívott a srác??
jaa a szerelője hívott és megadtam neki az én szerelőm telefonszámát, most nem tudom mi van még nem szólt senki sem.
Mi van ha még sem tudják beépíteni?
Nekem a szerelőm azt mondta az enyém eléggé összegányolt autó van benne ami amerikai és van ami európai, lehet csak ezért ment bele a 3000-es klima?? :hmmmm:
Mind1 majd kiderül.
A lámpáim nagyon szarok, asszem veszek xenont innen a szomszédból hát ha azzal jobb lesz..

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3808 Dátum: 2009.05.23 18:55:31 »
Szerintem megoldották,mivel azóta nem hívtak!! :D
"thenkjúúúveri a macskát" a helpet!! :D
Köszi!! Remélem megy a vasad!! :D
Camry tali esetleg megint valamikor?? már jó idő van lehetne egyet bográcsozni...vagy valami!! :D
2 hete kb lent volt Jocó...elállatkodtunk...meg szervizeltünk egyet reggel 7-től este majdnem 10-ig!! :D
Kenni meg árulja a vasat...de ő se tudja miért,csak feltette h.autora!! [rohog] [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3809 Dátum: 2009.05.24 09:12:23 »
A lámpáim nagyon szarok, asszem veszek xenont innen a szomszédból hát ha azzal jobb lesz..

Szerintem vegyél inkább két darab jó állapotú használt fényszórót (ha a mostaniaknak xar már a foncsora vagy ilyesmi), és emelt fényerejű normál (fehér fényű) izzón kívül más hókuszpókuszt ne tegyél bele. Mindenki jobban fog járni; te is, és a szembejövők is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )