Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129622 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

tattter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3765 Dátum: 2009.04.23 13:52:56 »
Az itt közzétett hozzászólás egyrészt nem idevaló, másrészt tiltott reklámozásnak minősül, ezért töröltem.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.23 14:15:47 írta Misi »

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3766 Dátum: 2009.04.27 10:16:40 »
Végre összeállt az autóm, fel lett polírozva, egy-két helyen festve, kasznizva a kerékdoboknál, kihúzatva a kisebb benyomódások, így már jól néz ki.
Most a kipufogóm zörög, ismerősöm kapualjában leért az alja, szerintem megnyomtam a kipufogót, sajnos a jobb első kerékcsapágyak már szólnak egy kicsit, de ez most még ráér.

Kellene nekem tempómat, a 2,2-es bontottat már próbáltam de az elektronika nem passzolt össze, mi a véleményetek a neten kapható utólag beépíthetőről? (50e körül van az ára)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3767 Dátum: 2009.04.27 15:35:33 »
Kellene nekem tempómat, a 2,2-es bontottat már próbáltam de az elektronika nem passzolt össze, mi a véleményetek a neten kapható utólag beépíthetőről? (50e körül van az ára)

eBay-en van egy csomó bontott. Nem tudom, hogy pontosan melyik részére van szükséged, de szerintem megéri körülnézni itt .
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3768 Dátum: 2009.04.28 18:06:14 »
Kellene nekem tempómat, a 2,2-es bontottat már próbáltam de az elektronika nem passzolt össze, mi a véleményetek a neten kapható utólag beépíthetőről? (50e körül van az ára)

eBay-en van egy csomó bontott. Nem tudom, hogy pontosan melyik részére van szükséged, de szerintem megéri körülnézni itt .

Hát minden kellene úgy meg már drága, és ebay hozzáférésem sincs. :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3769 Dátum: 2009.05.05 23:32:37 »
Na. Túl vagyunk egy újabb, gondtalan erdélyi úton a Camryvel (a számláló átlépte a 370 ezret)  :yes: ... Jelentem, azért ez az autó még mindig tud : a Királyhágón annyira csúnyán elpáholtam az előtte, a vízszintes részen engem bőszen előzgető (jah, merészeltem mindössze óra szerint 70-el menni lakott területen belül) Loganeket meg Sanderokat, hogy öröm volt nézni  :D ... Persze ez nem vmi húdenagy fegyvertény, tudom - de szerintem ők meglepődtek rajta  ;)

A fogyasztás is teljesen jól alakult: odafelé egy 500 km-es szakaszon, amiből 100 km volt város, a többi országút jellemzően 120-as utazóval, 7.05 liter jött ki; utána egy 210 km-es távon, melyből 50 km volt város és 160 km országút 90-100 körüli utazóval, mindössze 6.35 liter  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3770 Dátum: 2009.05.16 10:45:14 »
Tegnap este a Camryn hirtelen búgni-darálni kezdett elöl valami, menet közben  :ph34r: ... A hang nem függ össze az erőátvitellel, tehát nagy valószínűséggel kerékcsapágy - bár érdekes, hogy kanyarodás közben nem változik az intenzitása, viszont fékezéskor kicsit megváltozik a frekvenciája (ezt annak tudom be, hogy alapban berezonáltat valamit a fékben, ami nyilván megszűnik, mikor dolgozik a fék).

Totál hirtelen jött, és pár km alatt felhangosodott, már 30-40-nél is simán hallható  ::) ... Nagyon gyanús nekem amúgy, hogy az a csapágy csinálja, amit pár éve cserélni kellett, tehát alkalmasint nem a legjobb minőségű volt az utángyártott alkatrész  :censored:

Ami azt illeti, elég hálás vagyok az autónak, hogy ezt nem a legutóbbi erdélyi utam során adta elő - és nem is valami egyéb hosszú út során  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3771 Dátum: 2009.05.16 12:43:14 »
Öh, akkor mivel jössz hozzám??? Mégiscsak egy utánfutó?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3772 Dátum: 2009.05.16 14:00:12 »
Öh, akkor mivel jössz hozzám??? Mégiscsak egy utánfutó?

Jóbarátom Carina kombijával. Ettől a malőrtől függetlenül is azzal mentem volna mindenképpen. Könnyebb betenni-kivenni a motort, mert ugye nem kell beemelni a hátfalon át; és hosszabb is a raktér (kb. 180 cm).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3773 Dátum: 2009.05.16 14:39:58 »
Öh, akkor mivel jössz hozzám??? Mégiscsak egy utánfutó?

Jóbarátom Carina kombijával. Ettől a malőrtől függetlenül is azzal mentem volna mindenképpen. Könnyebb betenni-kivenni a motort, mert ugye nem kell beemelni a hátfalon át; és hosszabb is a raktér (kb. 180 cm).

 :hug: Várlak. Csak csüt-ön pontosítsunk. Necces a péntek du.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3774 Dátum: 2009.05.16 21:55:20 »
Tegnap este a Camryn hirtelen búgni-darálni kezdett elöl valami, menet közben  :ph34r: ... A hang nem függ össze az erőátvitellel, tehát nagy valószínűséggel kerékcsapágy - bár érdekes, hogy kanyarodás közben nem változik az intenzitása, viszont fékezéskor kicsit megváltozik a frekvenciája (ezt annak tudom be, hogy alapban berezonáltat valamit a fékben, ami nyilván megszűnik, mikor dolgozik a fék).

Totál hirtelen jött, és pár km alatt felhangosodott, már 30-40-nél is simán hallható  ::) ... Nagyon gyanús nekem amúgy, hogy az a csapágy csinálja, amit pár éve cserélni kellett, tehát alkalmasint nem a legjobb minőségű volt az utángyártott alkatrész  :censored:

Ami azt illeti, elég hálás vagyok az autónak, hogy ezt nem a legutóbbi erdélyi utam során adta elő - és nem is valami egyéb hosszú út során  :yes:
Ha állítható a csapágy akkor húzz utána ha nem akkor cserés....!! :(

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3775 Dátum: 2009.05.16 22:08:40 »
Ha esetleg csapágycserére kerül sor, lehet, hogy tudok jó minőséget reális áron. (SKF)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3776 Dátum: 2009.05.18 21:20:21 »
Ha állítható a csapágy akkor húzz utána ha nem akkor cserés....!! :(

Sajnos nem állítható. Holnap reggel megyek szerelőhöz, kideríteni, hogy tényleg ezzel van-e a gubanc. Bár mást, ami ilyen hangot ad, nem nagyon tudok elképzelni. És ami azt illeti, valami már vagy 3-4 ezer km óta huppogott a futóműben - az nem az a kimondott csapágyhang volt, de egy sebességfüggő, ütemes huppogás, ami független volt a hajtástól. Alkalmasint az jelezte előre a mostani problémát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3777 Dátum: 2009.05.19 13:48:57 »
Voltam szerelőnél.

Mekkora meglepetés: bal első kerékcsapágy off. Nekem nagyon gyanús, hogy ez volt cserélve kb. két éve, magyarul eddig bírta az utángyártott. De hamarosan lecheckolom.

Mindenesetre jövő héten rakják be az újat. Amit még nem vettem meg, mert árajánlatot várok  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3778 Dátum: 2009.05.19 15:10:13 »
ABS-es a camry-d?? ha igen akkor lehet szép ára lesz a csapágyadnak.....
Nah...ma reggel FiFiKén megcsináltam a kárpittisztítást....meg egy full nagytakarítást...tegnap lemostam stb..stb... mindent kifújattam kompresszorral...még a motortetret is... most nyár végéig a sima porszívózás eláég lesz remélem!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3779 Dátum: 2009.05.19 19:18:52 »
Voltam szerelőnél.

Mekkora meglepetés: bal első kerékcsapágy off. Nekem nagyon gyanús, hogy ez volt cserélve kb. két éve, magyarul eddig bírta az utángyártott. De hamarosan lecheckolom.

Mindenesetre jövő héten rakják be az újat. Amit még nem vettem meg, mert árajánlatot várok  :szemez:



20.268.- Br. HUF mínusz kedvezmény.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.