Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129157 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3660 Dátum: 2009.03.06 08:43:31 »
Képzelem, hogy hogy lett törés után megcsinálva az autó többi része, ha láthatóan nem normálisan rakták össze a küszöböt (!) és hogy ha már most jön fel (!!!) a festék, akkor szerinted milyen aládolgozás van ott (csiszolás, alapozás, üregvédelem, bármi, akármi ohne)? Gyanítom, hogy semmi az égvilágon. Ráfújtak a tört/esőben kint állt, ergo rozsdált elemre, hogy jó áron, minimális befektetéssel eladják, oszt' csókolom. Isten tudja, milyen lakatos- és fényezőmunka lenne ennek a vége, de az fix, hogy nem 10 ezer... És egy 5 éves autó rohad??? A 9 éves, törött Corim nem rohad sehol...  :ph34r:
Ez nonszensz teljesen. Ár/érték arányban gondolkodj és tényleg várj inkább az Igazira!  :szemez:
Palaczknak igaza van teljesen, hogy kintről csak tényleg összetört autókat éri meg behozni, egyszerű utánaszámolást igényel a dolog, ráadásul a kereskedő még pofátlan is, mert látja rajtad, hogy kell(ene) az autó. Sima lehúzás, ne menj bele.
         

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3661 Dátum: 2009.03.06 11:51:38 »
no kerem, elvittem az autot ismeros szervizbe, h mondjak meg a frankot.
este meg beszelek veluk h mindent pontosan tudjak, de kb a kovetkezorol van szo

- torve nem volt, csak megnyomva a jobb hatso ajto, meg kicsit a jobb orra, szerkezet ep teljesen, futomu rendben
- nagyon keves rozsdasodas van a jobb hatsokerek elotti kuszobreszen, valoszinuleg gyenge lemezt a lakatolashoz hasznaltak, es utana annal fogva akarta vki emelore tenni, az emelo meg kicsit megnyomta a lemezt, ketkoromnyi rozsda van kb
- az emlitett felpuposodas alatt (az ajto alatt, belul) nincs rozsda, csak szarul csinaltak meg az ujrafenyezest

este leulok a szerelovel beszelni, h akkor mitevok legyunk.
2004 Camry LE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3662 Dátum: 2009.03.06 11:54:32 »
Tehát úgy indíthatsz az alkunál (ha mégis ez kell), hogy küszöbcsere és újrafényezés miatt mennyit enged a feléből?  :devil:
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3663 Dátum: 2009.03.06 13:19:34 »
no kerem, elvittem az autot ismeros szervizbe, h mondjak meg a frankot.
este meg beszelek veluk h mindent pontosan tudjak, de kb a kovetkezorol van szo

- torve nem volt, csak megnyomva a jobb hatso ajto, meg kicsit a jobb orra, szerkezet ep teljesen, futomu rendben
- nagyon keves rozsdasodas van a jobb hatsokerek elotti kuszobreszen, valoszinuleg gyenge lemezt a lakatolashoz hasznaltak, es utana annal fogva akarta vki emelore tenni, az emelo meg kicsit megnyomta a lemezt, ketkoromnyi rozsda van kb
- az emlitett felpuposodas alatt (az ajto alatt, belul) nincs rozsda, csak szarul csinaltak meg az ujrafenyezest

este leulok a szerelovel beszelni, h akkor mitevok legyunk.
Arany Barátom!! 5 éves autón ne legyen már rozsda.... se itt se ott....ami most körömnyi egy év múlva lehet luk.... ha lakatolták akkor nem csak kicsi kocc volt elhiheted....de ha az is volt ott már akkor is gyengébb a lemez....!! a másik..a küszöb az főtartó elem....tehát ha ott szépen lassan csámcsog a rozsda és ne adj Isten összetöröd...lehet összecsuklik az autó mint a ropi..... Nézd meg a Legend-et szerintem....
Nem értem miért feszültél rá erre ennyire....
Egyébként ha mégis elhozod max 2,5 mill szerintem.... fényezés barátok közt is ami igényes anyaggal kb 3-400e Ft atól függ mennyire szedik szét.... és akkor még az egyebek.....
Hidd el nem akarunk eked rosszat...meg egyőnk se akarja megvenni az autót nem azért akarunk lebeszélni róla!! A másik meg elég alap a felszereltsége....

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3664 Dátum: 2009.03.06 14:31:43 »
vilagos, nem is gondolom h rosszat akartok nekem, miert tennem?
csak probalok minel tobb reszletet osszeszedni h Nektek is jobb kepetek legyen. tovabbra is varok minden epito es pusztito velemenyt.

egyebkent 3 okbol alltam ra erre a kocsira
- vasarnaptol nincs kocsim, es kene egy masik
- imadom ezt a boszme nagy autot
- 65e km nagyjabol realis lehet, szinte uj erzesem van benne, vmiert eleg fontosnak tartom az alacsony futasmennyiseget, az osszes elado Camry sokkal tobbet futott (a Legend is 160k-t)

es mivel nem uj autot veszek igy nemi hiba, serules elfogadhato ugy erzem. a kerdes persze h hol a hatar. nincs semmi gondom azzal ha ra kell szanni 1-200k-t, ha utana semmi gondom nem lesz vele. hiba nelkuli, alacsony futasu Camryt ugysem kapok.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.06 15:00:08 írta Sixkiller »
2004 Camry LE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3665 Dátum: 2009.03.06 17:21:55 »
Az a baj, hogy nem 1-200 ezret kell rászánni majd a normális lakatolásra és fényezésre (számoljunk úgy 2-3x-os szorzóval, attól függ, kivel, hol csináltatod meg és végülis mi fog kiderülni, mekkora a valós kár és ezzel együtt a munka az autón. Ja és addig se lesz kocsid persze, mert egy lakatolás/fényezés sem 2 nap).
Egy ilyen idős autónál, ilyen áron és ilyen felszereltséggel ekkora baki (car munka a törés után) szerintem megbocsáthatatlan hiba. Persze más az értékrendünk. Az a legrosszabb, ha azért veszel autót, mert nincs más! Ne! Amúgy a 165 ezer km is kinézhet 30 ezernek ebben az autóban. Javítsatok ki, de 180-200 ezer felett kezd látszódni a kopás/használat előző tulajtól függően.
         

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3666 Dátum: 2009.03.06 18:35:18 »
- 65e km nagyjabol realis lehet, szinte uj erzesem van benne, vmiert eleg fontosnak tartom az alacsony futasmennyiseget, az osszes elado Camry sokkal tobbet futott (a Legend is 160k-t)

Persze mert amíg javitották/kókányolták addig sem ment a kocsi. Az én autóm szervizkönyvében is lehetett látni mikor esett ki javítás miatt, és az eredménye, megvétel után fél évvel ilyen volt a festés. Előtte nem látszott és nem is olyan helyen van ahol nagy megpróbáltatás éri a kasznit..

[a csatolmányt egy admin törölte]

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3667 Dátum: 2009.03.06 19:33:28 »
Az a baj, hogy nem 1-200 ezret kell rászánni majd a normális lakatolásra és fényezésre (számoljunk úgy 2-3x-os szorzóval, attól függ, kivel, hol csináltatod meg és végülis mi fog kiderülni, mekkora a valós kár és ezzel együtt a munka az autón. Ja és addig se lesz kocsid persze, mert egy lakatolás/fényezés sem 2 nap).
Egy ilyen idős autónál, ilyen áron és ilyen felszereltséggel ekkora baki (car munka a törés után) szerintem megbocsáthatatlan hiba. Persze más az értékrendünk. Az a legrosszabb, ha azért veszel autót, mert nincs más! Ne! Amúgy a 165 ezer km is kinézhet 30 ezernek ebben az autóban. Javítsatok ki, de 180-200 ezer felett kezd látszódni a kopás/használat előző tulajtól függően.

elvittem megnézetni h mit és mennyiért kéne lakatolni rajta, bőven 100 alatti összeget mondtak. nem vészes.
2004 Camry LE

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3668 Dátum: 2009.03.06 19:51:46 »
akkor ha tetszik vedd meg.  :wub:
de alkudj keményen, ne lássák h szerelmes vagy ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3669 Dátum: 2009.03.06 20:04:02 »
akkor ha tetszik vedd meg.  :wub:
de alkudj keményen, ne lássák h szerelmes vagy ;)

na végre vki... ketten a tömeg ellen!

félre ne értsétek srácok, nagyra értékelem h látatlanban is próbáltok segíteni, és abban döntést hozni, ami nekem még alapos megvizslatás után sem nagyon megy. hatttalmas riszpekt nektek.
2004 Camry LE

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3670 Dátum: 2009.03.06 20:05:54 »
na végre vki... ketten a tömeg ellen!
félre ne értsétek srácok, nagyra értékelem h látatlanban is próbáltok segíteni, és abban döntést hozni, ami nekem még alapos megvizslatás után sem nagyon megy. hatttalmas riszpekt nektek.
szokj hozzá, ez errefelé csak így megy.  :1eye:
sok sikert a mustrához és főleg az alkuhoz!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3671 Dátum: 2009.03.06 20:08:47 »
Persze mert amíg javitották/kókányolták addig sem ment a kocsi. Az én autóm szervizkönyvében is lehetett látni mikor esett ki javítás miatt, és az eredménye, megvétel után fél évvel ilyen volt a festés. Előtte nem látszott és nem is olyan helyen van ahol nagy megpróbáltatás éri a kasznit..

Ez aztán ritka ronda fujás lett tényleg. Még meg is van folyva a közepén, vagy csak viz? Jobb oldalon se valami szép.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3672 Dátum: 2009.03.06 20:31:54 »
no kerem, elvittem az autot ismeros szervizbe, h mondjak meg a frankot.
este meg beszelek veluk h mindent pontosan tudjak, de kb a kovetkezorol van szo

- torve nem volt, csak megnyomva a jobb hatso ajto, meg kicsit a jobb orra, szerkezet ep teljesen, futomu rendben
- nagyon keves rozsdasodas van a jobb hatsokerek elotti kuszobreszen, valoszinuleg gyenge lemezt a lakatolashoz hasznaltak, es utana annal fogva akarta vki emelore tenni, az emelo meg kicsit megnyomta a lemezt, ketkoromnyi rozsda van kb
- az emlitett felpuposodas alatt (az ajto alatt, belul) nincs rozsda, csak szarul csinaltak meg az ujrafenyezest

este leulok a szerelovel beszelni, h akkor mitevok legyunk.

Törve nem volt, de lakatolták a küszöböt is? Csak a jobb hátsó ajtó lett megnyomva - és akkor miért lakatolták a küszöböt? És miért fényezték újra az ajtó ALATT, BELÜL - ha egyszer csak az ajtó lett megnyomva?

Szerintem épp beletenyerelni készülsz egy jó nagy barnába, ami majd pár év alatt elkezd szépen kivirágzani, és utána akkora értékvesztéssel tudod majd csak újra eladni, hogy elátkozod a napot is, amikor megláttad a hirdetését.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3673 Dátum: 2009.03.06 20:46:16 »
 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: ezt magyarázzuk két napja..de hát a szerelem öl butít és nyomorba dönt!! :D :D
Rózsaszín köd?? :D  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.06 22:03:44 írta szkaresz »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3674 Dátum: 2009.03.06 21:50:48 »
Love is blindness,
I don't wanna see,
Won't you wrap the night
around me,
Love is blindness...

Én értem, miért nem hallgat a nagy gurukra. De azért jómagam is várnék az igazira. Én is letettem az ST-ről...
Gabe 254.