Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129528 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3630 Dátum: 2009.03.04 23:25:20 »
De a camry 24V ráadásul automata....bár ebben az esetben megkockáztatom hogy az automatám vmiért kevesebbet eszik mint a mechanikusok....és nem tudjuk miért....bár figyelgettem már többször is hogy óvatos vezetésnél nem igen megy 2000 fordulat fölé...azaz már az alatt elvált....lehet ez a fogyi titok nyitja....meg az áttételek!!! :D Egyébként mikor megvettem meg voltam róla győződve hogy 10 alatt nem fog enni...nekem is mondtak ilyen 8l-eket de kiröhögtem az illetőt...hála az égnek kellemesen csalódtam.... :D Bár a 2.2 manuállal is lehetett érdekes fogyikat alkotni.....hosszútáv simán 7 alatt....és nem csak nekem...a miskolci srácoknak is mikor jöttek hozzám ilyen 6,7-6,8l körül lett az átlaguk a 2.2 manuállal... viszont a 2.2 automatája többet eszik...gondolom többet küzd azért az a kisebb motor az automataváltóval??!!

Pontosan  :yes: ! A nagy motorral (nagy nyomatékkal) az automata jó alacsonyan tudja tartani a fordulatszámot. A Mercinél is nem egy esetben látni, hogy a nagyobb motorokkal szerelt verziók (pl. az említett 300 E, vagy a 260 E) automatával városban kevesebbet esznek, mint kézi váltóval.

Országúton már kevesebb jelentősége van a dolognak - ott inkább azon múlik, hogy melyik váltónak milyen az áttételezése, illetve mekkora végáttétel tartozik hozzá. Ha ezek megegyeznek, akkor országúton sem fog többet enni az automata - főleg nyugis stílusban nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3631 Dátum: 2009.03.05 15:57:36 »
Fogyasztás,

hűtő csere után én is ledöbbentem 7,5 és 8,5 között fogyaszt vegyesben, de én megszoktam néha taposni..
4 hete voltam a Karcsinál akkor, Győr-Pápa-Székesfehérvár-Nyerges-Győr körnél volt 7,8l a fogyi
Múlt héten 2,5m-es utánfutóval Győr-Csorna--Veszprém-Kaposvár-Veszprém-Győr ez 450km volt és 8,5l,
de az utánfutón oda felé vittem 150kg-ot 2m magasan, és amikor kiszálltam akkor sem fájt a hátam :clap:
Megvagyok vele elégedve, jó a fogyi és extra a kényelem. ::)
Sajnos a világításom elég szar, sokat jöttem fényszóróval mert nem sok mindent láttam, azt nem tudom ez egyedi eset vagy nálatok is ilyen? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 15:59:44 írta golya32 »

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3632 Dátum: 2009.03.05 20:06:35 »
nah, megnéztem a gépet, két hozzáértőt vittem magammal. (http://www.hasznaltauto.hu/2476706_toyota_camry_2004)
negatív oldal: a hirdetésben említett 1 év garancia persze nincs is, jobb eleje, jobb hátulja meg volt tolva, küszöb nincs 100%osan kilakatolva, nagyon picit más színűre fújták azt az oldalt és a spoilert
pozitív: gyönyörű, hibátlan állapotban, motor szépen jár, jó hangja van, hihető a 65e km.

de a 3.1et sokallom érte, pláne a fent említett "hibák" miatt. meg fogom venni, de alkudnom kéne.

ötleteket, biztatásokat, lebeszéléseket várok szeretettel.

ja... csináltam még nyáron pár képet a Carináról, ha vkit érdekel, van közte pár egész szép is

http://www.albasix.hu/pix/toyota/06hang1.jpg
http://www.albasix.hu/pix/toyota/07hang2.jpg
http://www.albasix.hu/pix/toyota/08hang3.jpg
http://www.albasix.hu/pix/toyota/09hang4.jpg
http://www.albasix.hu/pix/toyota/10hang5.jpg
2004 Camry LE

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3633 Dátum: 2009.03.05 20:15:19 »
Akkor etetés az egész...ha törve volt..meg ne vedd..rohadni fog.....főként a küszöb miatt durva..... szerintem ne vedd meg....lesz még olcsóbban is jó autó a válság miatt.....én várnék a helyedben.....!! Egy törött autóval csak a bajod lesz....ki tudja mi kapott még.....főleg ha a küszöb is kapott...és ráadásul nem is a legjobban felszerelt....ahogy öregszik eladhatatlan lesz..... ez az én véleményem...de szerintem páran helyeselni fognak......  :hug: Egyébként a hirdetésben ennyire "habos" valaki akkor ki tudja még mit hallgat el..... de igazából a Te döntésed....  :hmmmm: Én ha már egy fél ház árát kifizetném azért már szeretnék valami minőséget is kapni....nem valami összetákolt sz.rt...már bocsi.....ha 20 éves autó lenne akkor ok egy két ütés...de íííííííígy......főként hogy a szín sem stimmel....most még azt mondod lehet hogy ok..egy kis idő után meg idegesíteni fog..... Remélem segítettem a döntésedben!! :D Ja és bocsi a kicsit nyers megfogalmazásért..de engem idegesítene ha meg akarnának szívatni ekkora értéknél....!!  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 20:20:23 írta szkaresz »

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3634 Dátum: 2009.03.05 20:25:34 »
köszönöm, meggondolom
nem volt törve, max megnyomva egy kicsit. de persze még így is csomó dolgot nem mondtak el róla... nemtom...
de thx
2004 Camry LE

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3635 Dátum: 2009.03.05 20:38:38 »
köszönöm, meggondolom
nem volt törve, max megnyomva egy kicsit. de persze még így is csomó dolgot nem mondtak el róla... nemtom...
de thx
Ha a küszöb nincs kilakatolva rendesen az nem csak kis megtolás volt hidd el...!!  :excl: főként ha nem csak egy elem van újrafújva..... mérj rá rétegmérővel.... ha 200 mikron felett van az nagyon gyanús...sőt kitt gyanús!!
De szerintem lesz még jó autó...bár nem tom neked mennyire sürgős!! Ja és ha a küszöb megtörik az tutti rohadni fog...lehet nem egy év múlva de tutti előbb elkezd...ugyanis az kapja a legtöbb mechanikai sérülést...vizet..sót..követ...!! Olyan hajszálrepedések keletkeznek amit mi így nem látunk...de ott a víz és a sós lé befolyik és csámcsog is a rozsda......!! Nem oktatni akarlak csak tanács és tapasztalat..(fényezőként dolgoztam)!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 20:41:08 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3636 Dátum: 2009.03.05 20:49:22 »
Sajnos a világításom elég szar, sokat jöttem fényszóróval mert nem sok mindent láttam, azt nem tudom ez egyedi eset vagy nálatok is ilyen? :hmmmm:

Hát... Ez nyilván relatív, de sok oka lehet. Pl. rosszul van beállítva. Vagy megvakult(ak) a foncsor(ok). Vagy vacak az izzó. Vagy mindkettő. Vagy mindhárom  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3637 Dátum: 2009.03.05 20:58:17 »
nah, megnéztem a gépet, két hozzáértőt vittem magammal. (http://www.hasznaltauto.hu/2476706_toyota_camry_2004)
negatív oldal: a hirdetésben említett 1 év garancia persze nincs is, jobb eleje, jobb hátulja meg volt tolva, küszöb nincs 100%osan kilakatolva, nagyon picit más színűre fújták azt az oldalt és a spoilert
pozitív: gyönyörű, hibátlan állapotban, motor szépen jár, jó hangja van, hihető a 65e km.

de a 3.1et sokallom érte, pláne a fent említett "hibák" miatt. meg fogom venni, de alkudnom kéne.

ötleteket, biztatásokat, lebeszéléseket várok szeretettel.

ja... csináltam még nyáron pár képet a Carináról, ha vkit érdekel, van közte pár egész szép is

Én nem venném meg ezt a Camryt. Nyilván komolyabban sérült volt, ezért érte meg behozni. Nézz kicsit körül, miket kapni most 3 millióért - pl. Avensisből. Persze ez a Camry egy nagyon jó autó, de a konkrét példány adottságai rosszak. Az eladó meg nyilvánvalóan full simlis. "Sérülésmentes", aha  :censored: ...

A Carináról mit érdemes tudni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3638 Dátum: 2009.03.05 21:02:58 »
Sajnos a világításom elég szar, sokat jöttem fényszóróval mert nem sok mindent láttam, azt nem tudom ez egyedi eset vagy nálatok is ilyen? :hmmmm:

Hát... Ez nyilván relatív, de sok oka lehet. Pl. rosszul van beállítva. Vagy megvakult(ak) a foncsor(ok). Vagy vacak az izzó. Vagy mindkettő. Vagy mindhárom  :hmmmm:
Rosszul van összerakva az eleje az autónak...igazából lámpabeállítás kéne csak!! :D

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3639 Dátum: 2009.03.05 21:16:31 »
Én nem venném meg ezt a Camryt. Nyilván komolyabban sérült volt, ezért érte meg behozni. Nézz kicsit körül, miket kapni most 3 millióért - pl. Avensisből. Persze ez a Camry egy nagyon jó autó, de a konkrét példány adottságai rosszak. Az eladó meg nyilvánvalóan full simlis. "Sérülésmentes", aha  :censored: ...
A Carináról mit érdemes tudni?

Carina szép volt jó volt, vasárnap átadom az új tulajnak én meg Toyota nélkül maradok
amúgy, 2 liter, '94, 195e km, imádom... hiányozni fog
2004 Camry LE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3640 Dátum: 2009.03.05 21:35:35 »
Carina szép volt jó volt, vasárnap átadom az új tulajnak én meg Toyota nélkül maradok
amúgy, 2 liter, '94, 195e km, imádom... hiányozni fog

Ja, hogy már el is ment. Hát gratula  :yes: ! Egy biztos: csak emiatt ne kapkodd el a vételt. Pláne nem most, amikor a népek alig tudnak szabadulni az eladó autóiktól. Most a vevőké az előnyös pozíció. Ne ugorj be hárommillióért egy közel öt éves, amerikai, alapfelszereltségű, ködös előtörténetű, törött, rossz minőségben kijavított Camrybe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3641 Dátum: 2009.03.05 21:43:39 »
Na Palaczk cartárs....már 2-en vagyunk kik lebeszéljük Six Barátunkat!! :) De szerintem leszünk többen is...!!
De ahogy olvaslak az indokaink ugyan azok!! :D Akkor megnyugodtam hogy nem beszéltem hüleségeket!! :D
Amúgy az a gond ha az ember ráfeszül egy autóra akkor nehezen tudja magát lebeszélni róla...tudom magamról...és hajlamos tényleg ilyenkor aprónak tűnő hibára (ami nem is olyan apró) csak legyinteni...azt később vakarja csak az ember a fejét amikor az apró hibákra röpködnek a 20ezrek....és a camryhoz pedig nem olcsó semmi sajna.... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 21:45:25 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3642 Dátum: 2009.03.05 21:59:04 »
Na Palaczk cartárs....már 2-en vagyunk kik lebeszéljük Six Barátunkat!! :) De szerintem leszünk többen is...!!
De ahogy olvaslak az indokaink ugyan azok!! :D Akkor megnyugodtam hogy nem beszéltem hüleségeket!! :D
Amúgy az a gond ha az ember ráfeszül egy autóra akkor nehezen tudja magát lebeszélni róla...tudom magamról...és hajlamos tényleg ilyenkor aprónak tűnő hibára (ami nem is olyan apró) csak legyinteni...azt később vakarja csak az ember a fejét amikor az apró hibákra röpködnek a 20ezrek....és a camryhoz pedig nem olcsó semmi sajna.... :hmmmm:

Nézd, én is úgy vettem a Camryt, hogy előtte sérült volt és javították - konkrétan a jobb elejét, meg a bal oldalát. Látszott is. Nem volt csúnya, de látszott. Ennek ellenére megvettem, mert amúgy tök jó volt. Na, hát ez 11 éve volt, de bajom azóta sem lett belőle. Azzal a kivétellel, hogy a javított bal küszöb pár év alatt elrohadt, és cserélni kellett.

Nade ez egy 300 ezer forintos autó (volt akkor). Aminél nem volt zsákbamacsek-faktor, mert maga az eladó mesélt el szép részletesen mindent. Sixkiller, illetve az általa kinézett kocsi esete viszont teljesen más  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3643 Dátum: 2009.03.05 22:03:50 »
na ezt írtam én is hogy egy fél ház áránál azért valami minőséget már lehetne kérni...nem összehányt autót....lásd küszöb....és ahogy írtam igazam volt...Neked is elrohadt a sérülés után....
Itt azért kicsit nem stimmel az ár és érték arány....  :nono: :nono:

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3644 Dátum: 2009.03.05 22:12:55 »
cimbora aki megnézte ezt irta most:
"hatul a kereknel elkezdett rozsdasodni az ajto alatt, de a belso reszen "felpuposodott" a festes egy kb 4 centis csikon"

hát srcáok, csúnyán elvettétek a kedvem. persze valószínűleg igazatok van, de vmi gyönyörű az az autó...
2004 Camry LE