Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129551 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3540 Dátum: 2009.02.10 14:29:25 »
http://www.hahu.hu/veteli-tanacsado/nagykocsi/126/toyota-camry
érdemes elolvasni.. :D

birom ezt az oldalt jokat irnak. 4 csillag? gratula!
ma is láttam egy ilyet bordoban
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3541 Dátum: 2009.02.10 19:41:37 »
Palaczk mit mondott a szerelö erre? megnézte? tudom h irtad de ...szokásos.. :no: ;)
ez nagyon gáz ez a dolog? semmi fogyaszto nincs ami zabálná az akksit? ki lehetne mérni, nem?

Nem, ezt most nem írtam, mert még nem voltam szerelőnél vele. Még mindig barátnémnél van az autó, Balatonon, egészen vasárnapig. Ma amúgy azt játszotta, hogy délelőtt 9-től délután 4-ig folyamatosan nyivákolt a riasztó, mint valami haldokló robot utolsó vészjelzése, halkan de kitartóan, mert már ennyire lemerült az akksi, a négy nap állástól  ::) ... Szomszédai hívták barátnémat a munkahelyén, hogy valami fura hang jön az udvarából, de nem tudják, mi lehet az  :hmmmm: ... Az én kis drága, influenzás autóm  :innocent: ... Úgyhogy mikor hazaért, leszedte az akkusarut (telefonon "távirányítottam"), azóta kuss van persze.

Halvány lila kóbor lövésem nincsen, hogy mi a büdös rosseb lehet az, ami ilyen mértékben szedi az áramot, anélkül hogy bármi látható, érzékelhető jele lenne  :wacko: :censored: !!!

Mindenesetre ahogy hazahoztam az autót, másnap viszem villanyászhoz. Csak van egy olyan rémes sejtésem, hogy rámérnek majd a nyugalmi áramfelvételre, és látszólag minden a legnagyobb rendben lesz - mert ezek a rohadt elektromos hibák már csak ilyenek  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3542 Dátum: 2009.02.10 20:07:26 »
hát igen. tuti nem találnak semmit. :cry:
a generátor tölt? fesszabályzo jó?
magno? én elsoként egy sokat járatott feltolottt akksinál kivenném a vmelik fő fogyaszto biztositéot.
rajta van a bizt. tábla fedelén h pl a 8as biztihez tartozik a /headlights, horn, stb / kör , és hagynám pár napig állni. ha utána indul akkor már tudunk vmit.  :hmmmm:, riaszto meg ilyeneket kikapcsolnam amig nem jo. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3543 Dátum: 2009.02.10 20:32:34 »
hát igen. tuti nem találnak semmit. :cry:
a generátor tölt? fesszabályzo jó?
magno? én elsoként egy sokat járatott feltolottt akksinál kivenném a vmelik fő fogyaszto biztositéot.
rajta van a bizt. tábla fedelén h pl a 8as biztihez tartozik a /headlights, horn, stb / kör , és hagynám pár napig állni. ha utána indul akkor már tudunk vmit.  :hmmmm:, riaszto meg ilyeneket kikapcsolnam amig nem jo. 

(Na, most viszont kezdjük újrazongorázni a sokszor leírtakat  :whistling: ...)

Generátor tölt. Fesszabályzó passz, mindenesetre, mondom, töltés van. Nem ezzel van a gond, hanem hogy vmi leeszi az akksit.

A kocsi konfigurációja ugyanaz, mint korábban! Tehát nem került bele semmi új dolog (rádió, riasztó stb.), ami vádolható lenne. A riasztót amúgy már egy ideje nem használom, mert random módon felkapcsolódik az utastér-világítás (persze emiatt annak a lámpája is rég ki van kapcsolva) az autó álló helyzetében is, és olyankor ugye elkezdene üvölteni a riasztó.

Sanszos, hogy a dolog összefügg ezzel a véletlenszerűen áram alá kerülő utastérvilágítás-körrel- csak még nem tudom, hogy hogyan. És nem értem, ez a kör hogyan vehet föl annyi áramot (kikapcsolt mennyezeti lámpa, kiégett műszerfali visszajelző izzó ellenére), ami a feltöltött akksit két nap alatt üresre szívja  :wacko: ?

De, mondom, ezt az egészet már jópárszor megrágtuk - sajnos, engem is beleértve, senki semmi értelmeset nem tudott mondani rá  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3544 Dátum: 2009.02.11 10:29:48 »
hát igen. tuti nem találnak semmit. :cry:
a generátor tölt? fesszabályzo jó?
magno? én elsoként egy sokat járatott feltolottt akksinál kivenném a vmelik fő fogyaszto biztositéot.
rajta van a bizt. tábla fedelén h pl a 8as biztihez tartozik a /headlights, horn, stb / kör , és hagynám pár napig állni. ha utána indul akkor már tudunk vmit.  :hmmmm:, riaszto meg ilyeneket kikapcsolnam amig nem jo. 

(Na, most viszont kezdjük újrazongorázni a sokszor leírtakat  :whistling: ...)

Generátor tölt. Fesszabályzó passz, mindenesetre, mondom, töltés van. Nem ezzel van a gond, hanem hogy vmi leeszi az akksit.

A kocsi konfigurációja ugyanaz, mint korábban! Tehát nem került bele semmi új dolog (rádió, riasztó stb.), ami vádolható lenne. A riasztót amúgy már egy ideje nem használom, mert random módon felkapcsolódik az utastér-világítás (persze emiatt annak a lámpája is rég ki van kapcsolva) az autó álló helyzetében is, és olyankor ugye elkezdene üvölteni a riasztó.

Sanszos, hogy a dolog összefügg ezzel a véletlenszerűen áram alá kerülő utastérvilágítás-körrel- csak még nem tudom, hogy hogyan. És nem értem, ez a kör hogyan vehet föl annyi áramot (kikapcsolt mennyezeti lámpa, kiégett műszerfali visszajelző izzó ellenére), ami a feltöltött akksit két nap alatt üresre szívja  :wacko: ?

De, mondom, ezt az egészet már jópárszor megrágtuk - sajnos, engem is beleértve, senki semmi értelmeset nem tudott mondani rá  ::)

Hi,
nézd meg a csomagtér világítást, mert azt kikapcsolni se lehet, nálam ott testelt le, és egyszerűen nem jöttünk rá mi a gond, csak akkor amikor kibontottam az összes belső világítás lámpát.

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3545 Dátum: 2009.02.11 10:31:07 »
Érdekelne a véleményetek, elég sokat megyek a kocsival, megvan a havi 2500km, érdemes gázszetet belerakatni?
esetleg valaki már használt ilyet? :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3546 Dátum: 2009.02.11 15:43:48 »
jó ötlet a csomi világitás megnézése mert hallottam már h  ott szivja le
gázügyben nincs infom. havi 2500 km? komoly :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3547 Dátum: 2009.02.11 16:27:41 »
jó ötlet a csomi világitás megnézése mert hallottam már h  ott szivja le
gázügyben nincs infom. havi 2500 km? komoly :ph34r:
2 éve mikor minden nap használtam a camryt havi 5-6000km-t mentem...2 havonta olajcsere....hála az égnek ez csak 1,5évig ment...mert rohadt keveset aludtam!!
Golya....gázszettet soha...akár ki akármit mind nem tesz jót az autónak...ha visszadurran...egy új légtömegmérő 150e Ft... 2 havernál is megcsinálta ezt a gázos camry....azóta szerintem ők se nagyon gázoznak!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3548 Dátum: 2009.02.11 18:09:23 »
jó ötlet a csomi világitás megnézése mert hallottam már h  ott szivja le
gázügyben nincs infom. havi 2500 km? komoly :ph34r:

Havi 2500 nem olyan vészes - tavaly decemberig én is mentem átlagosan havi 1800-2000 km-t a Camryvel, és volt olyan év, amikor megvolt a 2500 is, sőt.

Csomagtér világítást az enyémben ki lehet kapcsolni, és ki is van kapcsolva. Higyjétek el, az összes olyan lehetőséget, ami egyáltalán eszébe juthat az embernek, végigzongoráztam már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3549 Dátum: 2009.02.11 21:01:50 »
Egy biztos: én kikötnék minden olyan dolgot az autóból, ami utólagos. Riasztó, rádió, erősítő, nyestriasztó, bármi... Aztán úgy próba!
Xanyi

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3550 Dátum: 2009.02.11 22:02:15 »
Helló Mindenkinek!

1,5 év autószegény időszak után úgy tűnik újra sikerült egy Toyotára szert tennem, ráadásul a Camry-s táborba fogok én is tartozni.  :D Sőt, azóta még a fórumon sem nagyon jártam, úgyhogy mégegyszer üdv a régi és az új tagoknak is!
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3551 Dátum: 2009.02.11 23:18:41 »
Helló Mindenkinek!

1,5 év autószegény időszak után úgy tűnik újra sikerült egy Toyotára szert tennem, ráadásul a Camry-s táborba fogok én is tartozni.  :D Sőt, azóta még a fórumon sem nagyon jártam, úgyhogy mégegyszer üdv a régi és az új tagoknak is!
Üdv
Melyik generációt sikerült?? :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3552 Dátum: 2009.02.12 08:25:31 »
Helló Mindenkinek!

1,5 év autószegény időszak után úgy tűnik újra sikerült egy Toyotára szert tennem, ráadásul a Camry-s táborba fogok én is tartozni.  :D Sőt, azóta még a fórumon sem nagyon jártam, úgyhogy mégegyszer üdv a régi és az új tagoknak is!

Nini, még egy délvidéki ismét nálunk!
Isten hozott! Aztán a Camryról tessen mesélni+képek!!!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3553 Dátum: 2009.02.12 12:28:41 »
Üdv
Melyik generációt sikerült?? :)

'98-as.  ;)
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3554 Dátum: 2009.02.12 12:29:35 »
Nini, még egy délvidéki ismét nálunk!
Isten hozott! Aztán a Camryról tessen mesélni+képek!!!!
Képeket mutatnék, de már nincs fent a neten. Ha megyek érte majd készítek néhányat és megosztom.  :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10