Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129625 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3510 Dátum: 2009.01.19 17:43:30 »
Na, szerelő utcájában elolvadt a jégpáncél (úttisztítás pécsi módra...), így végre elvihettem ma hozzá a Camryt. Kiderült, hogy nem is volt elszakadva a nyavalyás kézifékkötél, csak befagyott  ::) ... Mert ma már kutya baja nem volt.

De mivel szerelő már tavaly nyáron oda nyilatkozott, hogy a jobb oldali kézifékkötél kaka, ezért most már úgy voltam vele, hogy ha már úgyis be volt tervezve, hát elviszem, cserélje ki. Inkább nem várom meg, amíg tényleg elszakad. Meg aztán amúgy is elég harmatos volt a kézifék ereje - most legalább beállítja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3511 Dátum: 2009.01.19 18:45:31 »
Kiderült, hogy nem is volt elszakadva a nyavalyás kézifékkötél, csak befagyott  ::) ... Mert ma már kutya baja nem volt.

Végül is ez egy jó hír. És mégis kicsit blama.  :flowers: ::)
Remélem az újat már erősen olajfürdőt követően teszi majd bele. Erre jó a 15W-s motorolaj. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3512 Dátum: 2009.01.20 15:47:24 »
Kiderült, hogy nem is volt elszakadva a nyavalyás kézifékkötél, csak befagyott  ::) ... Mert ma már kutya baja nem volt.

Végül is ez egy jó hír. És mégis kicsit blama.  :flowers: ::)

Blama ám a...  :devil: :tt2:

Szitu leírása akkor még 1x  ;) : kéziféket jó izomból behúzom - QVVA nagy RECCSENÉS - utána kézifék részben nem old ki (szorul). Na, megnézném azt, aki ennek alapján nem arra következtetett volna, hogy a kötél elszakadt-megszorult behúzott állapotban  :whistling: ... Pláne annak az infónak a birtokában, hogy már nyáron is azt mondta rá a xerelő, hogy xar  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3513 Dátum: 2009.01.20 19:29:42 »
Blama ám a...  :devil: :tt2:
Szitu leírása akkor még 1x  ;) : kéziféket jó izomból behúzom - QVVA nagy RECCSENÉS - utána kézifék részben nem old ki (szorul). Na, megnézném azt, aki ennek alapján nem arra következtetett volna, hogy a kötél elszakadt-megszorult behúzott állapotban  :whistling: ... Pláne annak az infónak a birtokában, hogy már nyáron is azt mondta rá a xerelő, hogy xar  :yes:

Az én diagnózisom: ki van dörzsizve a kézifékkötél+van benne némi vizecske... :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3514 Dátum: 2009.01.21 00:14:59 »
Blama ám a...  :devil: :tt2:
Szitu leírása akkor még 1x  ;) : kéziféket jó izomból behúzom - QVVA nagy RECCSENÉS - utána kézifék részben nem old ki (szorul). Na, megnézném azt, aki ennek alapján nem arra következtetett volna, hogy a kötél elszakadt-megszorult behúzott állapotban  :whistling: ... Pláne annak az infónak a birtokában, hogy már nyáron is azt mondta rá a xerelő, hogy xar  :yes:

Az én diagnózisom: ki van dörzsizve a kézifékkötél+van benne némi vizecske... :szemez:

Aham, így most már az enyém is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3515 Dátum: 2009.01.21 01:22:08 »
Kiderült, hogy nem is volt elszakadva a nyavalyás kézifékkötél, csak befagyott  ::) ... Mert ma már kutya baja nem volt.

Végül is ez egy jó hír. És mégis kicsit blama.  :flowers: ::)
Remélem az újat már erősen olajfürdőt követően teszi majd bele. Erre jó a 15W-s motorolaj. :devil:
Az újabb kézifékkötelek esetében állítólag a házon és a kötélen is vmi teflonszerő bevonat van, amit adott esetben oldhat az olaj, ezért állítólag tilos olajozni :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3516 Dátum: 2009.01.21 10:05:25 »
Kiderült, hogy nem is volt elszakadva a nyavalyás kézifékkötél, csak befagyott  ::) ... Mert ma már kutya baja nem volt.

Végül is ez egy jó hír. És mégis kicsit blama.  :flowers: ::)
Remélem az újat már erősen olajfürdőt követően teszi majd bele. Erre jó a 15W-s motorolaj. :devil:
Az újabb kézifékkötelek esetében állítólag a házon és a kötélen is vmi teflonszerő bevonat van, amit adott esetben oldhat az olaj, ezért állítólag tilos olajozni :eek:

Szerintem Palaczké nem az újabb fajtából vaó volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3517 Dátum: 2009.01.21 19:53:28 »
Szerelő szerint, állapotából ítélve ez még a gyári eredeti kézifékkötél volt, made in 1983  :D ... Ha a következő is kibír csak feleennyit, akkor elégedett leszek  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3518 Dátum: 2009.01.22 07:26:07 »
Szerintem Palaczké nem az újabb fajtából vaó volt.
Ha 2 év alatt sokat nem változtattak rajta, akkor de, ez egy modern autó :clap: (ohc, hengerenkénti befecsi, kompiller :tt2: stb)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3519 Dátum: 2009.01.22 07:57:12 »
az elozo corimnál is berohadt a kézifék kotél 2003ban cseréltettem ki 20 éves volt
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3520 Dátum: 2009.01.23 19:51:00 »
Akárhányszor beülök ebbe a 3.0 V6-ba, rá kell jönnöm hogy nem is kéne kisebb autó!!  :devil:  :D
Lámpánál egy szűkülő sávban álltam...és egy X-trail-es kicsit meg akart etetni hogy nehogy beférjek elé....de egy kicsit megette az ember...Mondjuk nem voltam én sem a legkedvesebb miután beálltam elé...(úgy voltam vele hogy az anyukájával szórakozzon)...

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3521 Dátum: 2009.01.25 12:44:44 »
Üdv mindenkinek.
Karesz segítségével lett hűtöm, után gyártott, amit tegnap be is raktam, nem volt a legtökéletesebb, de befaragtam  ::)
A baloldali visszapillantót is kicseréltem, amit az asszony legyilkolt..
Meg akarnám csinálni a központi zárat távkapcsolósra, de nem tudom hol lehet a vezérlője, ez még gyári, esetleg valaki tudna segíteni?
Még az első lökhárítót cserélném olyanra ami fényszóró mosós, van valakinél elfekvőbe ilyen?

Mennyibe kerülne teljes karosszéria fényezés? Felakarom újítani, nem akarom én sem lecserélni..

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3522 Dátum: 2009.01.25 13:44:36 »
Üdv mindenkinek.
Karesz segítségével lett hűtöm, után gyártott, amit tegnap be is raktam, nem volt a legtökéletesebb, de befaragtam  ::)
A baloldali visszapillantót is kicseréltem, amit az asszony legyilkolt..
Meg akarnám csinálni a központi zárat távkapcsolósra, de nem tudom hol lehet a vezérlője, ez még gyári, esetleg valaki tudna segíteni?
Még az első lökhárítót cserélném olyanra ami fényszóró mosós, van valakinél elfekvőbe ilyen?

Mennyibe kerülne teljes karosszéria fényezés? Felakarom újítani, nem akarom én sem lecserélni..
Golya...hívj fel és mondom a dolgokat...a központizár vezérlés a jobb oldalon a műszerfal alatt van!! ...a lámpamosóval ne küzd mert sok mindent ki kell hozzá cserélni!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3523 Dátum: 2009.01.27 10:18:50 »
Toyota Camry 3.0 V6 automata váltó...nagyon olcsón eladó....hibátlan,bontott..nekem nem kell a helyet foglalja....bontó ár harmadáért eladó!!!
Toyota Camry kulccsal zárható keresztsín (gyári toyota) (tetőcsomi) szintén eladó (3 gumipogácsa van meg hozzá a 4.sikeresen el lett valamerre keverve mert nem volt használva)
http://kepfeltoltes.hu/090126/csomi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg a képen csak egy db van lefényképezve...de természetesen 2db van..  :D
Toyota Camry kormánymű (bontott) megegy.szerint
                     klímakompresszor (bontott) megegy.szerint
                     üres kaszni törzskönyvvel!!(ajtók nélkül,első és hátsó szélvédő bent van!!
....+egyéb bontott alkatrészek (1991-1996)-ig....hívj mondd mit ér neked és megegyezünk....
                 
+36-20-942-8174
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 10:20:27 írta szkaresz28 »

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3524 Dátum: 2009.01.27 10:28:39 »
Sziasztok márkatársak!
Asszem nem ebbe a tpoicba tartozik, de nem találtam kimondottan ilyet. Megválnék '84es Camrymtől. Valószínű, hogy gyújtótrafó hibája miatt nem indul. Sok mindent cseréltem már a gyújtás környékén (gyertyák, elosztófedél, rotor) de egyre csak rosszabb lett, aztán novemberben végleg megállt. Decemberben a műszaki is lejárt róla, így lehet nem foglalkoznék már vele tovább. De ha valakinek van valami jó ötlete, esetleg olcsón egy jó trafója, azt is szívesen veszem. Ha valakit pedig érdekel az autó, keressen bátran privátban.
Üdv mindenkinek!

[a csatolmányt egy admin törölte]
fj. Õsz Attila
Camry '84