Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129174 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3495 Dátum: 2009.01.04 15:05:09 »
camrym egyébként majdnem lett. pár éve egy srác elcserélte volna velem a 93as szkaresz féle kasznis V6 3000 camryt. mentem is vele. csak megláttam h 310e kmen áll az ora meg nagy benzin igy lemondtam. igazi kispolgár vok. skoda kalapban  :innocent: oszt  jóccakát! :whistling:
310ezer?? ezeknél nem tétel.....
Egyébként a E Carina-k tényleg nem rossz autók....
Kitartás...mint a Toyota könyv is írja...a diesel E Carina nem egy erőgép,de a megbizhatóságot szériatartozékként kapod mellé!! :)

Carinából inkább a benzines (de ezt lerágtuk már). A dízellel tényleg több a gond, alig eszik kevesebbet (vs. 1.6 benzin), lomha, brummog, és azokban aztán tényleg sosincs 300 ezer alatt a km - de inkább 4-5-600 ezer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3496 Dátum: 2009.01.04 15:15:54 »
nálam benzines jáccik. be is rakok egy tetszot a carina topicba
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3497 Dátum: 2009.01.04 18:11:01 »
Na egy hét udvaron állás,sok nap mínusz után elröffentettem a camryt...hát fordult vagy másfelet a motor és el is indult.....na ezért szeretem!! :) :) :) Mentem vele egy karikát és rá kell hogy jöjjek hogy ebben az autóban mindig megnyugszok,bármiféle bajom is van!! :) Szerintem néha néznek sokan mi a f.szt vigyorgok magamban.....dehát ez a "tehén" varázsa!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.04 18:13:28 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3498 Dátum: 2009.01.04 18:19:09 »
Na egy hét udvaron állás után elröffentettem a camryt...hát fordult vagy másfelet a motor és el is indult.....na ezért szeretem!! :) :) :)

Életem überelhetetlen élménye e téren, amikor idén kora tavasszal jóbarátom ex-Camryjét (egy 86-os első generációs 2.0 GLi Saloon modell), amit schillerasz vett meg donornak, életre keltettük a schilleraszhoz szállítás előtt. Az autó másfél éve állt egy telken a város szélén, a szabad ég alatt, csak egy fóliával letakarva. Az ezt megelőző egy évben is összesen kétszer volt beindítva! Na, odamentünk, betettük az akksit, töltöttünk bele benzint, és felkészültünk a hosszas kínlódásra, volt bikakábel meg minden... Erre beülök, elfordítom a kulcsot és pöcc-röff  :eek: :eek: :eek: ... Majdnem elbőgtem magam, de halál komolyan. Életemben még autós "megnyilvánulástól" nem hatódtam meg ennyire, ahogy az a halálra ítélt, ezeréves, friss olajat három éve nem látott, mezőn álldogáló kocsi pöccre beindult  :hug: ... Fantasztikus volt :excl: :excl: :excl:

(Akkor le is írtam ezt már egyszer, de te szerintem még nem olvastad.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3499 Dátum: 2009.01.04 18:32:29 »
Na egy hét udvaron állás után elröffentettem a camryt...hát fordult vagy másfelet a motor és el is indult.....na ezért szeretem!! :) :) :)

Életem überelhetetlen élménye e téren, amikor idén kora tavasszal jóbarátom ex-Camryjét (egy 86-os első generációs 2.0 GLi Saloon modell), amit schillerasz vett meg donornak, életre keltettük a schilleraszhoz szállítás előtt. Az autó másfél éve állt egy telken a város szélén, a szabad ég alatt, csak egy fóliával letakarva. Az ezt megelőző egy évben is összesen kétszer volt beindítva! Na, odamentünk, betettük az akksit, töltöttünk bele benzint, és felkészültünk a hosszas kínlódásra, volt bikakábel meg minden... Erre beülök, elfordítom a kulcsot és pöcc-röff  :eek: :eek: :eek: ... Majdnem elbőgtem magam, de halál komolyan. Életemben még autós "megnyilvánulástól" nem hatódtam meg ennyire, ahogy az a halálra ítélt, ezeréves, friss olajat három éve nem látott, mezőn álldogáló kocsi pöccre beindult  :hug: ... Fantasztikus volt :excl: :excl: :excl:

(Akkor le is írtam ezt már egyszer, de te szerintem még nem olvastad.)
Tudnak meglepit okozni az bizti....!! :) Nekem a celica volt ilyen...1,5év pesti szigony utcai állás után,megbikáztuk,karbiba is kicsi benzin...és nem fordult ott is kettőt a motor és elindult.....már hoztam is haza egygázon..:) Ja,és tutti hogy annyit állt mert rokontól vettem meg!! :) Télre meg mindig kiszedtem az akksit...szobába be,azt márciusban a helyére és indít....és sose hisztizett!! :)

etzel

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Camry V6
« Válasz #3500 Dátum: 2009.01.04 20:03:18 »
1. Az autó tényleg jó áron van - főleg ahhoz, hogy a következő V6-os ez :http://www.hasznaltauto.hu/2596833_toyota_camry_2004, az előtte lévő meg törött volt. Inkább azt nem döntöttem el, hogy pont erre van-e szükségem (értsd: sedan), ugyanis a bringa nem fér el benne hátul, még ledöntött ülésekkel sem, tetőcsomagtartó ezen meg hülyén nézne ki (vagyis egy kombi, esetleg HB Ave II jobban kihasználható lenne). Ráadásul bőr, amit ki nem állhatok, akármennyire is ez illik egy felsőkategóriás limuzinhoz
2. Szvsz a pénzét mindenki arra költi, amire akarja, ami neki a legfontosabb (vagyis ha az autó nem prio A,  akkor minek venni 3 misiért bármit is). Az ár-érték arányról, meg a funkcionalitásról lehet vitatkozni - pl. Pestre kell-e "tökéletes" autó, úgyis meghúzzák, rányitják stb.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3501 Dátum: 2009.01.04 21:15:31 »
Még mindig vannak camry 3.0 V6 (1992-96) (V10) alkatrészeim eladók helyhiány miatt olcsón...klímakompresszortól a hengerfejig,automataváltóig,kasznicuccokig....belső műanyagok... 20-942-8174-en elérsz ha érdekel!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3502 Dátum: 2009.01.14 19:56:33 »
Szegény Camry csak áll a jégpáncél alatt  ::) ... Meg kellett volna már vennem rá azt a ponyvát, a francba is.

Holnap vittem volna a szerelőhöz megcsináltati a kéziféket, de hívott, hogy off a dolog, mert teljesen lehetetlen följutni hozzájuk kétkerék-hajtású autóval, jó kis emelkedős utca (na ja, Pécs), és nincs sózva, ergo tükörjég  :no: ... Amíg le nem olvad, felejtős a történet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3503 Dátum: 2009.01.15 09:04:55 »
Szegény Camry csak áll a jégpáncél alatt  ::) ... Meg kellett volna már vennem rá azt a ponyvát, a francba is.

Holnap vittem volna a szerelőhöz megcsináltati a kéziféket, de hívott, hogy off a dolog, mert teljesen lehetetlen följutni hozzájuk kétkerék-hajtású autóval, jó kis emelkedős utca (na ja, Pécs), és nincs sózva, ergo tükörjég  :no: ... Amíg le nem olvad, felejtős a történet.
:censored: :cry:
Én meg belefagyasztottam az ablakmosó folyadékot, mert azt nem téliesítettem, csak a hűtőfolyadékot figyeltem
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3504 Dátum: 2009.01.15 10:56:12 »
Szegény Camry csak áll a jégpáncél alatt  ::) ... Meg kellett volna már vennem rá azt a ponyvát, a francba is.

Holnap vittem volna a szerelőhöz megcsináltati a kéziféket, de hívott, hogy off a dolog, mert teljesen lehetetlen följutni hozzájuk kétkerék-hajtású autóval, jó kis emelkedős utca (na ja, Pécs), és nincs sózva, ergo tükörjég  :no: ... Amíg le nem olvad, felejtős a történet.
:censored: :cry:
Én meg belefagyasztottam az ablakmosó folyadékot, mert azt nem téliesítettem, csak a hűtőfolyadékot figyeltem

Attól azért szerencsére nem sok baja lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3505 Dátum: 2009.01.17 14:39:13 »
Reálisnak tűnő ár/érték arány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3506 Dátum: 2009.01.17 17:29:31 »
ja. nem nagy a hézag a motorházteto és a sárvédp kozott?  :hmmmm:   2kép.
a lámpánál?
vagy fel van nyitva?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3507 Dátum: 2009.01.17 19:04:26 »
Reálisnak tűnő ár/érték arány.
belseje tényleg szép...de vagy tényleg rosszul állították be azt a motorháztetőt...vagy a franc tudja.....
a másik meg hogy nagyon ül a valaga....szerintem gátló csere érett ami ugye 30-40e darabja.....!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3508 Dátum: 2009.01.17 20:49:05 »
Reálisnak tűnő ár/érték arány.
belseje tényleg szép...de vagy tényleg rosszul állították be azt a motorháztetőt...vagy a franc tudja.....
a másik meg hogy nagyon ül a valaga....szerintem gátló csere érett ami ugye 30-40e darabja.....!!

Nyilvánvalóan törött volt, elöl legalábbis tutira. De alapvetően egyben lévőnek tűnik, nagyrészt eredeti, és ugye ott a két szett alu, és mégiscsak V6-os, a kézi váltóra meg, mióta vezettem ilyet, azt mondom, hogy nem is rossz. Lehet használni kétsebességes váltóként, egyesben kilősz 50-ig, átrakod ötösbe és viszlát, el lehet felejteni a váltót, akkora a nyomaték  :D ... Na, szóval mindezért így együtt szvsz ez az irányár fairnek mondható. Ennyiért belefér, hogy a kasztni nem tiptop és esetleg akadnak javítani valók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3509 Dátum: 2009.01.18 16:02:01 »