Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129220 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3480 Dátum: 2009.01.04 11:20:42 »
Camry kontra Corolla....ár-érték-felszereltség-kényelem szempontjából még mindig a camry nyert....igaz drága egy nagyszervíz,de ezekhez tényleg csak 100e-ént kell hozzányúlni ha mindent megadsz neki....akkor meg miről beszélünk??? Ha leosztod hogy egy coriban 15e-ként kidobod a gyertyát pl...a camry szervízkönyve 100e!!-kénti cserét ír...arányában még mindig a camry nyer....csak hát egybe sok a kiadás....!! Fogyasztásról csak annyit....Haver 1.6benzines Astrája eszik annyit mint az én 3l-es camry-m....kényelemre 100x kényelmesebb....minőségre jobbak....De mindenki saját maga dönti el mit vesz.... használt autó mindig orosz rulett....:whistling:  :ph34r:
Csak annyi, hogy azért Corollában se 15ezrenként dobálunk ki gyertyákat. Inkább 60e. Ezen kár koptatni a billentyűt. A Camry fenntartás természetszerűleg drágább, mint egy Corié, de közel sem egy kategória, nem ugyanaz a szolgáltatás. A fogyi meg tudjuk nagyon jól, hogy lábfüggő, egyébként is, az Astrák sose a hú de gazdaságos motorokról voltak híresek. Főleg városban.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3481 Dátum: 2009.01.04 11:39:35 »
Camry kontra Corolla....ár-érték-felszereltség-kényelem szempontjából még mindig a camry nyert....igaz drága egy nagyszervíz,de ezekhez tényleg csak 100e-ént kell hozzányúlni ha mindent megadsz neki....akkor meg miről beszélünk??? Ha leosztod hogy egy coriban 15e-ként kidobod a gyertyát pl...a camry szervízkönyve 100e!!-kénti cserét ír...arányában még mindig a camry nyer....csak hát egybe sok a kiadás....!! Fogyasztásról csak annyit....Haver 1.6benzines Astrája eszik annyit mint az én 3l-es camry-m....kényelemre 100x kényelmesebb....minőségre jobbak....De mindenki saját maga dönti el mit vesz.... használt autó mindig orosz rulett....:whistling:  :ph34r:
Csak annyi, hogy azért Corollában se 15ezrenként dobálunk ki gyertyákat. Inkább 60e. Ezen kár koptatni a billentyűt. A Camry fenntartás természetszerűleg drágább, mint egy Corié, de közel sem egy kategória, nem ugyanaz a szolgáltatás. A fogyi meg tudjuk nagyon jól, hogy lábfüggő, egyébként is, az Astrák sose a hú de gazdaságos motorokról voltak híresek. Főleg városban.

Nem igazán érdemes ilyen összevetéseket végezni. Egy biztos, hogy a nagy autó fenntartása csak relatíve drágább, tehát nem arányosan - ugyanúgy, ahogy a fogyasztása is. Ugyanazért a pénzért kapsz egy öregebb autót nagyobb tudással, vagy egy fiatalabbat alacsonyabbal. Hát ja, kinek mi ér többet. A képet persze tovább árnyalja az is, hogy ugye az autók fejlődnek gyorsan, egy mai Corolla pl. simán szinte minden téren überel egy 2. generációs Camryt... de nem is ugyanannyiba kerül. A kérdés még izgalmasabb, ha olyan összegekről beszélünk, amelyekért még új autót is lehet kapni - csak éppen ez teljesen akadémikus kérdés, egyéni meggyőződés és aktuális helyzet dolga. Én pl. most nemigen tudnék határozott választ adni arra, hogy 3 millióért ezt a 2002-es V6-os Camryt venném-e meg, vagy ugyanennyiért egy hároméves dízel Sol Corollát... Mert tudom, hogy az utóbbi is kiváló autó, nem fapad, nem racionalitás kikényszerítette szükségmegoldás-kategória. Aztán persze lehet, hogy egyszer beülnék abba a Camrybe, mennék vele három kilométert és eldőlne a dilemma  :wub: ... Franc se tudja. De egy akciósan hárommilliós csupasz-kismotoros alap Focus szvsz nem reális alternatívája egy ilyen Camrynek, akkor már tényleg egy normálisan felszerelt, tisztességes motorral ellátott fiatal használt Corolla ugyanezért a pénzért!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3482 Dátum: 2009.01.04 11:46:39 »
Camry kontra Corolla....ár-érték-felszereltség-kényelem szempontjából még mindig a camry nyert....igaz drága egy nagyszervíz,de ezekhez tényleg csak 100e-ént kell hozzányúlni ha mindent megadsz neki....akkor meg miről beszélünk??? Ha leosztod hogy egy coriban 15e-ként kidobod a gyertyát pl...a camry szervízkönyve 100e!!-kénti cserét ír...arányában még mindig a camry nyer....csak hát egybe sok a kiadás....!! Fogyasztásról csak annyit....Haver 1.6benzines Astrája eszik annyit mint az én 3l-es camry-m....kényelemre 100x kényelmesebb....minőségre jobbak....De mindenki saját maga dönti el mit vesz.... használt autó mindig orosz rulett....:whistling:  :ph34r:

Az E12 Corolla kiváló autó, kényelmes, csendes, minőségi - abszolút nincs olyan érzésed benne, hogy vmi spórolós kompromisszumos fapad akármiben üldögélnél. Nem megterhelő benne egy 160-as haladás pályán; nem kellemetlen átülni bele egy Avensis II-esből, pedig abban sincs éppen a béka segge alatt a komfort és a minőség. Úgyhogy azért ne szóljuk le a Corollát, nagyon jó kis autó az  :yes: ... És nem kell gyakrabban javítani, mint a Camryt. De sok értelme tényleg nincs egy kompakt autót összevetni egy háromliteres, hathengeres nagykocsival. Akit a valamivel nagyobb költségek nem zavarnak, az mindenképpen jobban jár az utóbbival, ez nem kérdés, pláne hogy itt még a szokásos generációs különbség sincs meg - ugye a V30-as Camry és az E12-es Corolla kb. egyidejű fejlesztések.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3483 Dátum: 2009.01.04 11:58:17 »
Őszinte leszek: nekem a Mintex túl olcsó, mondjuk a Textar-kategóriához képest. Nyilván hülyeség, de az adott cuccnak el kell érnie egy bizonyos árszínvonalat ahhoz, hogy nyugodt lehessek a minőségével kapcsolatban  ::) ... lásd az olaj-kérdést is, ott is az zavar a leginkább az olajshopos Mobilban, hogy miért olyan olcsó. Ami a Mintexet illeti, megkérdeztem, az Avéhoz feleannyi (!) a Mintex betét, mint a Textar. Ez nekem nem kóser  :wacko: ... A Camrybe, Starletbe megvenném simán - de az Avéba és pláne a Corollába nem, azokba drágább kell a lelki nyugalmamhoz  :surrender:

Nem beszolas, de ha az mx-5- be belemerem tenni a mintex-et(es nincs vele gond), akkor talan az avensisbe is jo lesz.  ::) Induljunk ki pusztan csak abbol, hogy mire hasznalom en es mire ti. ;) Es itt semmi masra nem gondoltam.

« Utoljára szerkesztve: 2009.01.04 12:02:46 írta Palaczk »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3484 Dátum: 2009.01.04 12:06:59 »
Őszinte leszek: nekem a Mintex túl olcsó, mondjuk a Textar-kategóriához képest. Nyilván hülyeség, de az adott cuccnak el kell érnie egy bizonyos árszínvonalat ahhoz, hogy nyugodt lehessek a minőségével kapcsolatban  ::) ... lásd az olaj-kérdést is, ott is az zavar a leginkább az olajshopos Mobilban, hogy miért olyan olcsó. Ami a Mintexet illeti, megkérdeztem, az Avéhoz feleannyi (!) a Mintex betét, mint a Textar. Ez nekem nem kóser  :wacko: ... A Camrybe, Starletbe megvenném simán - de az Avéba és pláne a Corollába nem, azokba drágább kell a lelki nyugalmamhoz  :surrender:

Nem beszolas, de ha az mx-5- be belemerem tenni a mintex-et(es nincs vele gond), akkor talan az avensisbe is jo lesz.  ::) Induljunk ki pusztan csak abbol, hogy mire hasznalom en es mire ti. ;) Es itt semmi masra nem gondoltam.

Ezt ne kritikának vedd. Nem véletlenül igyekeztem megmagyarázni, hogy mi a bajom vele. Fogd fel úgy, mint az egyik hülyeségemet  ::) ... Amúgy a te pozitív tapasztalatod az, ami miatt be merném tenni a Mintexet a saját autóimba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3485 Dátum: 2009.01.04 12:52:39 »
Camry kontra Corolla....ár-érték-felszereltség-kényelem szempontjából még mindig a camry nyert....igaz drága egy nagyszervíz,de ezekhez tényleg csak 100e-ént kell hozzányúlni ha mindent megadsz neki....akkor meg miről beszélünk??? Ha leosztod hogy egy coriban 15e-ként kidobod a gyertyát pl...a camry szervízkönyve 100e!!-kénti cserét ír...arányában még mindig a camry nyer....csak hát egybe sok a kiadás....!! Fogyasztásról csak annyit....Haver 1.6benzines Astrája eszik annyit mint az én 3l-es camry-m....kényelemre 100x kényelmesebb....minőségre jobbak....De mindenki saját maga dönti el mit vesz.... használt autó mindig orosz rulett....:whistling:  :ph34r:
Csak annyi, hogy azért Corollában se 15ezrenként dobálunk ki gyertyákat. Inkább 60e. Ezen kár koptatni a billentyűt. A Camry fenntartás természetszerűleg drágább, mint egy Corié, de közel sem egy kategória, nem ugyanaz a szolgáltatás. A fogyi meg tudjuk nagyon jól, hogy lábfüggő, egyébként is, az Astrák sose a hú de gazdaságos motorokról voltak híresek. Főleg városban.
Az ok hogy nem kell 15-ként...de akkor annak a gyertyának az ára se 1000Ft-db :D Camrynak egyébként annyira nem lábfüggő fogyasztása...inkább "dugófüggő" azt nem szereti....de volt már "kis" autóm is,meg nagy is...és hidd el nagyságrendekkel  nem több a nagynak a fent tartása...és akkor ne beszéljünk arról hogy egy hatalmas tepsibe ülsz,amit igen nehéz utastérig összegyűrni....(sajnos tapasztalat...egyet már 170-el leamortizáltam és az utastérben semmi nem mozdult el...) Nekem a biztonság innentől meg minden pénzt megér!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3486 Dátum: 2009.01.04 12:56:32 »
Az ok hogy nem kell 15-ként...de akkor annak a gyertyának az ára se 1000Ft-db :D Camrynak egyébként annyira nem lábfüggő fogyasztása...inkább "dugófüggő" azt nem szereti....de volt már "kis" autóm is,meg nagy is...és hidd el nagyságrendekkel  nem több a nagynak a fent tartása...és akkor ne beszéljünk arról hogy egy hatalmas tepsibe ülsz,amit igen nehéz utastérig összegyűrni....(sajnos tapasztalat...egyet már 170-el leamortizáltam és az utastérben semmi nem mozdult el...) Nekem a biztonság innentől meg minden pénzt megér!!

A normál gyertyának, amit asszem 60 ezrenként kell cserélni a benzines Corikban, tényleg 1000-1200 körül van darabja. De lehet hogy 30 ezrenként kell, most épp nincs kéznél Cori kezelési utasítás. Ami a biztonságot illeti, egy E12-es Cori tutira nem rosszabb e téren, mint egy V10-es Camry. Amivel nem azt akarom mondani, hogy a Camry rossz, hanem hogy a Cori (is) jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3487 Dátum: 2009.01.04 13:12:27 »
Az ok hogy nem kell 15-ként...de akkor annak a gyertyának az ára se 1000Ft-db :D Camrynak egyébként annyira nem lábfüggő fogyasztása...inkább "dugófüggő" azt nem szereti....de volt már "kis" autóm is,meg nagy is...és hidd el nagyságrendekkel  nem több a nagynak a fent tartása...és akkor ne beszéljünk arról hogy egy hatalmas tepsibe ülsz,amit igen nehéz utastérig összegyűrni....(sajnos tapasztalat...egyet már 170-el leamortizáltam és az utastérben semmi nem mozdult el...) Nekem a biztonság innentől meg minden pénzt megér!!

A normál gyertyának, amit asszem 60 ezrenként kell cserélni a benzines Corikban, tényleg 1000-1200 körül van darabja. De lehet hogy 30 ezrenként kell, most épp nincs kéznél Cori kezelési utasítás. Ami a biztonságot illeti, egy E12-es Cori tutira nem rosszabb e téren, mint egy V10-es Camry. Amivel nem azt akarom mondani, hogy a Camry rossz, hanem hogy a Cori (is) jó  :yes:
Én sem mondtam hogy rossz a Cori....de én nem vennék..:)  :flowers: Egyébként láttam mindegyiknek az ajtaját szétszedve....láttam a merevítéseket...ezért mertem leírni hogy a camry azért biztonságosabb...és túl vagyok már egy "törésteszten"...más autó ha 6-ot borul az elején meg a hátulján (hosszába) 170-el egy 2m magas árokpartot legyalulva...nem hiszem hogy ennyi megmarad belőle mint a volt V10-esemből!!  :flowers:
Ezért nem is akarok másik fajta autót nagyon....RGO.....annyi pénzért nem corit vennék!! :) de remélem ezzel nem bántok meg senkit.... :flowers:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3488 Dátum: 2009.01.04 13:32:36 »
Én sem mondtam hogy rossz a Cori....de én nem vennék..:)  :flowers: Egyébként láttam mindegyiknek az ajtaját szétszedve....láttam a merevítéseket...ezért mertem leírni hogy a camry azért biztonságosabb...és túl vagyok már egy "törésteszten"...más autó ha 6-ot borul az elején meg a hátulján (hosszába) 170-el egy 2m magas árokpartot legyalulva...nem hiszem hogy ennyi megmarad belőle mint a volt V10-esemből!!  :flowers:
Ezért nem is akarok másik fajta autót nagyon....RGO.....annyi pénzért nem corit vennék!! :) de remélem ezzel nem bántok meg senkit.... :flowers:
Mondjuk a biztonságról annyit, hogy én 100 fölött törtem meg a Yaris-t - ami ugye 3 kategóriával kisebb - egy beton elválasztón és orvérzéssel szálltam ki az autóból.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3489 Dátum: 2009.01.04 13:39:00 »
Én sem mondtam hogy rossz a Cori....de én nem vennék..:)  :flowers: Egyébként láttam mindegyiknek az ajtaját szétszedve....láttam a merevítéseket...ezért mertem leírni hogy a camry azért biztonságosabb...és túl vagyok már egy "törésteszten"...más autó ha 6-ot borul az elején meg a hátulján (hosszába) 170-el egy 2m magas árokpartot legyalulva...nem hiszem hogy ennyi megmarad belőle mint a volt V10-esemből!!  :flowers:
Ezért nem is akarok másik fajta autót nagyon....RGO.....annyi pénzért nem corit vennék!! :) de remélem ezzel nem bántok meg senkit.... :flowers:

Mondjuk ezt akkor tudhatnánk meg, ha kipróbálnánk egy ilyen mutatványt a Corival is  :surrender: ... Biztonságos kocsiban ülsz, ez nem kérdés  :yes: - de pont e téren időközben nagyon sokat fejlődtek a kocsik, és nagyjából pont az utóbbi 15-20 év alatt. A te autód egy 90-es évek eleji technika, és akkor még tényleg igazából csak a nagykocsik voltak mai mércével is biztonságosnak nevezhetők, az akkorák mint a Camry meg a még nagyobbak; de időközben "felnőttek" erősen hozzájuk a kisebbek is. Szerencsére  :) ! Én nem hiszem, hogy ugyanabban az ütközésben rosszabb esélyei lennének az embernek egy E12-es Corollában, mint egy V10-es Camryben - főleg ha az egy faceliftes E12-es, sok lufival.

Persze egy V30-as Camry már kicsit más tészta - abban valószínűleg csakugyan valamivel jobbak lehetnek a túlélési esélyek, mint a Coriban - elvégre azonos korú fejlesztés + jóval nagyobb kasztni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3490 Dátum: 2009.01.04 13:54:55 »
pár szót még:

"Carina "projekt"? Megnéztél egy-két lerúgott autót, és eldöntötted, hogy ez a kocsi xar   ... Lemondtál egy kiváló autóról"

-továbbra is nézegetek carinákat csak nem irom be. mivel a carina topicbol  elküldtek finoman.
és tovább megyek. van egy belso érzésem h carinám lesz. nemtom megmagyarázni...miért. mindegy ez itt OFF


"Ragasztó tartja össze? Szerintem nagyon erős túlzások ezek"

a kilincs, bajuszkapcs. + 1-2 muanyagot megragasztottam már. ez is OFF
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3491 Dátum: 2009.01.04 13:57:13 »
camrym egyébként majdnem lett. pár éve egy srác elcserélte volna velem a 93as szkaresz féle kasznis V6 3000 camryt. mentem is vele. csak megláttam h 310e kmen áll az ora meg nagy benzin igy lemondtam. igazi kispolgár vok. skoda kalapban  :innocent: oszt  jóccakát! :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3492 Dátum: 2009.01.04 14:00:57 »
pár szót még:

"Carina "projekt"? Megnéztél egy-két lerúgott autót, és eldöntötted, hogy ez a kocsi xar   ... Lemondtál egy kiváló autóról"

-továbbra is nézegetek carinákat csak nem irom be. mivel a carina topicbol  elküldtek finoman.
és tovább megyek. van egy belso érzésem h carinám lesz. nemtom megmagyarázni...miért. mindegy ez itt OFF

"Ragasztó tartja össze? Szerintem nagyon erős túlzások ezek"

a kilincs, bajuszkapcs. + 1-2 muanyagot megragasztottam már. ez is OFF

Örülök ennek, amit a Carináról írsz  :clap: ! Meggyőződésem, hogy ár/érték arányban ezzel járnál a legjobban  :yes: . Kitartás, létezik azért belőle jó :excl: Ha pécsi hirdetést látsz, csak szólj, elkocogok megnézni. (A topikból meg szerintem senki nem küldött el, max átmenetileg bepöccent kicsit valaki - gondolom, alkalmasint b.c. Mester lehetett, ő fel tudja húzni magát erősen, ha sértve érzi szeretett típusát, de ezért nem kell haragudni rá  :hug: ... Nyugodtan "térj vissza", szvsz mindenki örülni fog a hírnek, hogy mégsem írtad le a típust  :) !)

Ragasztó... Na pontosan ilyesmire gondoltam, mikor írtam, hogy erősen túlzol  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3493 Dátum: 2009.01.04 14:07:49 »
camrym egyébként majdnem lett. pár éve egy srác elcserélte volna velem a 93as szkaresz féle kasznis V6 3000 camryt. mentem is vele. csak megláttam h 310e kmen áll az ora meg nagy benzin igy lemondtam. igazi kispolgár vok. skoda kalapban  :innocent: oszt  jóccakát! :whistling:
310ezer?? ezeknél nem tétel.....
Egyébként a E Carina-k tényleg nem rossz autók....
Kitartás...mint a Toyota könyv is írja...a diesel E Carina nem egy erőgép,de a megbizhatóságot szériatartozékként kapod mellé!! :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3494 Dátum: 2009.01.04 14:11:29 »
Én sem mondtam hogy rossz a Cori....de én nem vennék..:)  :flowers: Egyébként láttam mindegyiknek az ajtaját szétszedve....láttam a merevítéseket...ezért mertem leírni hogy a camry azért biztonságosabb...és túl vagyok már egy "törésteszten"...más autó ha 6-ot borul az elején meg a hátulján (hosszába) 170-el egy 2m magas árokpartot legyalulva...nem hiszem hogy ennyi megmarad belőle mint a volt V10-esemből!!  :flowers:
Ezért nem is akarok másik fajta autót nagyon....RGO.....annyi pénzért nem corit vennék!! :) de remélem ezzel nem bántok meg senkit.... :flowers:

Mondjuk ezt akkor tudhatnánk meg, ha kipróbálnánk egy ilyen mutatványt a Corival is  :surrender: ... Biztonságos kocsiban ülsz, ez nem kérdés  :yes: - de pont e téren időközben nagyon sokat fejlődtek a kocsik, és nagyjából pont az utóbbi 15-20 év alatt. A te autód egy 90-es évek eleji technika, és akkor még tényleg igazából csak a nagykocsik voltak mai mércével is biztonságosnak nevezhetők, az akkorák mint a Camry meg a még nagyobbak; de időközben "felnőttek" erősen hozzájuk a kisebbek is. Szerencsére  :) ! Én nem hiszem, hogy ugyanabban az ütközésben rosszabb esélyei lennének az embernek egy E12-es Corollában, mint egy V10-es Camryben - főleg ha az egy faceliftes E12-es, sok lufival.

Persze egy V30-as Camry már kicsit más tészta - abban valószínűleg csakugyan valamivel jobbak lehetnek a túlélési esélyek, mint a Coriban - elvégre azonos korú fejlesztés + jóval nagyobb kasztni.
Értem miről írsz...de én is az azonos korú autókra értettem a dolgot..:)
Tehát inkább a V30 mint a Cori.. :)